|
Znów galopująca inflacja
|
|
Media donoszą:
"Inflacja konsumencka w maju mogła wynieść 14 proc. rok do roku. Byłby to najwyższy poziom od przeszło 24 lat. We wtorek o godz. 10 Główny Urząd Statystyczny poda szybki szacunek inflacji (tzw. odczyt flash) za maj.
Winne znowu rosnące ceny paliw i żywności, ale w górę idzie też inflacja bazowa, która nie uwzględnia tych kategorii."
"Ekonomiści spodziewają się, że inflacja konsumencka CPI wyniosła w maju 14 proc., czyli najwięcej od lutego 1998 r.
Byłoby to kolejne przyśpieszenie tego wskaźnika, który w kwietniu wyniósł 12,4 proc., a w marcu 11 proc.
To dane są o około 2 pkt proc. niższe dzięki wprowadzonej przez rząd tarczy antyinflacyjnej, której działanie przedłużono na razie do końca lipca."
(koniec cytatu)
W takiej sytuacji należałoby sprawdzić: kto w 1998 roku zarządzał finansami publicznymi w ten sposób, że doszło do wysokiej inflacji?
Odpowiedź jest dla mnie oczywista.
Oszukani przez hierarchię Kościoła Katolickiego - Polacy głosowali na AWS-hołotę.
A ta realizowała plany eskimosów wobec Polski.
Z tego powodu 31 października 1997 Ministrem Finansów i jednocześnie wicepremierem został Leszek Balcerowicz, który po raz drugi niszczył polską gospodarkę do 8 czerwca 2000 roku.
AWS miała rzekomo działać w interesie robotników, a doprowadziła do likwidacji milionów miejsc pracy i wyprzedaży polskich przedsiębiorstw za grosze.
PiS miał rzekomo przywrócić w Polsce "Prawo" i "Sprawiedliwość", a jest autorem ogromnej ilości - obciążających budżet przekrętów ekonomicznych i wykonawcą zamachu stanu i LUDOBÓJSTWA - pod płaszczykiem fikcyjnej epidemii.
|
|
1 czerwiec 2022
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Stracone lata, stracone złudzenia
listopad 11, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
I am an angry man
grudzień 15, 2003
|
Hamas "Dziecko Izraela"
styczeń 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Emisje w euro, frankach i jenach
grudzień 23, 2003
Katarzyna Siwek
|
Kościelna Unia
październik 20, 2003
PAP
|
Komu i Czemu Iran Przeszkadza?
maj 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Rosyjska dusza żąda pokrzepienia.
wrzesień 19, 2006
Jan Lucjan Wyciślak
|
.Pl.Jokes..O protestach lekarzy ciut dluzej ..i z ciut dalszej perspektywy...
lipiec 15, 2007
fF>Dz
|
Czy partie płacą podatek od darowizn?
kwiecień 20, 2006
PAP
|
Smiecie
czerwiec 13, 2005
vvv
|
STRACH pomyśleć...
styczeń 24, 2008
Bolesław Szenicer
|
Teozofia Filona z Aleksandrii jako podstawa poznawcza nauki i cywilizacji Zachodu
listopad 10, 2004
Marek Głogoczowski
|
Poprzez analogie do sedna sprawy
kwiecień 26, 2007
Marek Olżyński
|
Na krawędzi wojny ostatecznej
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Diabelska Gra"
styczeń 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Dajcie szansę rozumowi
marzec 21, 2004
zaprasza.net
|
Kurdowie a Stronnictwo Wojny w Osi USA-Israel
wrzesień 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory w 2005r. Podjęło się rządzenia bez większości parlamentarnej...
październik 13, 2006
Zdzisław Raczkowski
|
Niech żyje Serbia!
luty 25, 2008
Adam Śmiech
|
Mogilany. Ustalili pensję i diety
grudzień 11, 2002
(ETYZ) http://www.dziennik.krakow.pl
|
|
|