ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 
 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 
23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. 
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Demonstracja w Pradze przeciwko terrorowi kowidowemu 
Prowokacja policyjna w celu wywołania ataku na pokojową demonstrację przeciwko maskom w Pradze 18.10.2020.
Na wzór komunistów pisowskie media demonstrantów tych nazywają "chuliganami".  
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Veto dla Funduszu Zadłużenia! 
Konferencja Konfederacji:Veto dla Funduszu Zadłużenia! Apel do prezydenta Dudy - 7 maja 2021 r. 
Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Bankructwo Ukrainy 
 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida 
 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
więcej ->

 
 

Odbudowa owszem ale nie w Faludży

Dahr Jamail i Ali Fadhi “Odbudowa owszem, ale nie w Faludży”

24 czerwca IPS Faludża Upłynął rok i połowa po tym jak w wyniku szturmu amerykańskiej armii w listopadzie 2004 roku miasto zostało zniszczone, mieszkańcy opowiadają o niekończącym się cierpieniu, braku pracy, przemocy i braku odbudowy.

Według mającej swoją siedzibę w Faludży organizacji pozarządowej Centrum Studiów Praw Człowieka i Demokracji w wyniku operacji „Phantom Fury” w Faludży zostało zniszczonych 705 budynków i sklepów zginęło od 4000 do 6000 ludzi.

IPS stwierdził, że miasto znajduje się pod drakońskim reżimem bezpieczeństwa biometrycznego obejmującego skanowanie siatkówki, odciski palców, prześwietlenie rentgenem wymaganym od każdego, kto chce wejść do miasta. Faludża pozostaje wyspą: nawet mieszkańcy wsi i miast takich jak Karma, Habbaniya, Khalidiya, które wchodzą w skład okręgu administracyjnego z siedzibą w Faludży nie mogą wejść do miasta.

Chcąc wejść do Faludży musisz mieć specjalną opaskę bezpieczeństwa. Opaski może uzyskać tylko mieszkaniec Faludży z określonych klas. Tak jest, jeżeli jesteś z Faludży i jesteś urzędnikiem rządowym przysługuje ci opaska G najwyższej klasy. Dziennikarzom przysługuje opaska z literą X. Pó?niej są B dla biznesmenów i C dla tych, którzy mają umowy z wojskiem amerykańskim w mieście. Pozostali mają opaskę R nie wolno im wchodzić przez główny punkt kontrolny w wschodniej części miasta, ale muszą szukać wejścia przez pozostałe punkty kontrolne drugiej klasy wszędzie indziej.

Po wejściu do miasta przez główny punkt to, co się najbardziej rzuca w oczy to zniszczone domy w dzielnicy Al.-Askari. Praktycznie wszystkie domy w tej dzielnicy zostały poważnie uszkodzone, lub zniszczone.

„Nie mogę odbudować domu, ponieważ odbudowa dużo kosztuje” mówi były oficer armii irackiej Walid. Z smutkiem w oczach opowiada jak on budował dom sześć lat temu. Po zniszczeniu „Oni [armia amerykańska] wypłacili nam 70% odszkodowania, ale ze względu na bezrobocie w mieście całe pieniądze poszły na żywność i wodę teraz czekamy na pozostałe 30%”

Niewiele różniące się wersje tej samej historii opowiadało mi setki ludzi, których domy uległy zniszczeniu w kwietniu i listopadzie 2004 roku.

Wzdłuż rzeki Eufrat położony jest główny szpital w Faludży. Zbudowany w 1964 roku w czasie oblężenia miasta nie był w stanie funkcjonować, gdyż został zajęty przez wojska amerykańskie.

Lekarze niechętnie rozmawiali z IPS dopiero, gdy obiecaliśmy im anonimowość rozmowa się rozwinęła. „To bardziej przypomina stodołę niż szpital. Nikt nie okazuje nam szacunku za to, że w niej pracujemy” mówi jeden z lekarzy. „Mamy straszliwy brak lekarstw i sprzętu a ministerstwo zdrowia nic to nie obchodzi” mówi inny lekarz, który chce pozostać anonimowy.

Kiedy IPS wspomniało o budowie nowego szpitala w mieście jeden z doktorów ironicznie stwierdził, że połowa mieszkańców Faludży umrze zanim jego budowa się skończy. On stwierdził, że konieczny jest plan ratunkowy dla szpitala, gdyż ludzie z obawy przed uprowadzeniem i śmiercią z rąk szwadronów śmierci nie chcą udawać się do szpitali w Bagdadzie. Kolejną komplikacją jest to, że główny szpital w Ramadi, gdzie zwykle udawali się mieszkańcy Faludży jest zamknięty z powodu oblężenia miasta przez Amerykanów.

W czasie wywiadu z lekarzami, pacjenci i ich goście zebrali się dookoła i zaczęli się żalić na „brak wszystkiego” w szpitalu „wy dziennikarze zawsze przychodzicie tutaj rozmawiacie z nami, ale bez rezultatu” mówi starsza kobieta oskarżającym głosem, „Jeżeli pokażesz mnie w telewizji powiem całemu światu jak zła sytuacja jest w mieście”

Zapytani o to lekarze pochwalili za pomoc niektóre lokalne i międzynarodowe organizacje pozarządowe.

Mieszkańcy Faludży walczą o przetrwanie w obliczu gwałtownie rosnącego bezrobocia, braku zapasów i przemocy w mieście. Na stoisku spożywczym usłyszeliśmy inną historię. Haji Majeed Al Jumaily lat 64 jest kowalem pracował tak długo jak miał silne ręce. Pytał się sprzedawcy dwanaście razy ile każda rzecz kosztuje zanim powiedział „Mam tylko 2000 dinarów to jest mniej niż, połowa dolara, którą mogę wydać i nie wiem, co mogę za to kupić. Wszystko jest bardzo drogie a dziewięcioro członków mojej rodziny musi coś zjeść.”

On powiedział IPS, że dwóch jego synów zginęło w przypadkowej strzelaninie z rąk żołnierzy nowej armii irackiej dwa lata temu „Teraz muszę się opiekować zarówno żonami i sześciorgiem dziećmi jak i moją własną”. Targ był pełen ludzi, ale ubóstwo było oczywiste można je było rozpoznać po sposobie, w jakim ludzie rozważali jak zachować równowagę pomiędzy środkami, które mieli na zakupy a tym, co chcieli kupić.

„Bezrobocie jest głównym problemem, który powinien być rozwiązany” komentuje Jassim Al Muhammadi prawnik „Finansowa sytuacja pogarsza się z dnia na dzień a ludzie nie wiedzą, co dalej robić. Oblężenie jeszcze bardziej pogorszyło sytuację”

Ali Ahmed lat 17 uczeń przerwał „nie potrzebujemy tutaj prasy proszę pana. To, co my rzeczywiście potrzebujemy to rozwiązania problemów trawiących to miasto. Amerykanie i Irakijczycy u władzy oskarżyli nas o terroryzm, zabili tysiące z nas i teraz mówią o odbudowie. Oni są wszyscy złodziejami, których jedyne, co obchodzi to tylko jak ukraść jeszcze więcej bogactwa irackiego. Powiedz im, żeby zostawili nas samych nie potrzebujemy ich oszukańczej odbudowy”

Ahmed dodał, że Amerykanie dalej aresztują i zabijają w Faludży czasem z powodu, ale przeważnie bez powodu.

Infrastruktura, w Faludży jest tak samo zła jak w całym kraju. Woda, elektryczność, gaz, telefon, służby usługowe są w złym stanie. Mieszkańcy, którzy udzielili nam wywiadu narzekali na złe traktowanie ze strony rządu. Większość uważa, że przyczyną jest religia inni twierdzą, że podobnie jest w całym Iraku.

Nie byliśmy w stanie przeprowadzić wywiadu z burmistrzem, ale w swoim ostatnim wystąpieniu telewizyjnym złożył on rezygnację. W swoim wystąpieniu 14 czerwca stwierdził, że „Amerykanie nie wypełnili złożonych mi obietnic i dlatego zrezygnowałem.

Podobne raporty o sytuacji, w Faludży zostały przedstawione przez Zintegrowaną Sieć Informacji Regionalnych Narodów Zjednoczonych 21 (IRIN) maja można w nich przeczytać, że „według lokalnych urzędników nastąpił powolny postęp w sprawach humanitarnych”
W raporcie napisano, że 2/3 mieszkańców miasta powróciło, ale pozostałe piętnaście procent mieszka na przedmieściach w porzuconych szkołach i budynkach rządowych.

„Przynajmniej 65 000 mieszkańców pozostaje poza Faludżą” mówi Bassel Mahmoud dyrektor projektów odbudowy miasta.

Wnioski z raportu IRIN są takie same jak IPS „Pomimo przeznaczenia przez Bagdad 100 milionów dolarów na odbudowę miasta i 180 milionów dolarów na rekompensaty mieszkańcom, nic nie zrobiono w kwestii odbudowy miasta. Zniszczone budynki są na każdej ulicy. Według lokalnych władz 60% budynków zostało zniszczonych lub poważnie uszkodzonych a mniej niż 20% z nich odbudowano do tej pory. Dostawa energii elektrycznej, wody system oczyszczania ze ścieków nie funkcjonuje właściwie i wiele dzielnic miasta pozostaje bez wody pitnej”

Mieszkańcy żalili się IPS, że oni mają mniej niż cztery godzin dostaw prądu elektrycznego na dzień. W mieście panuje wielkie niezadowolenie, że przynajmniej 30% z środków przeznaczonych na odbudowę zostało zużytkowanych na dodatkowe punkty kontrolne i patrole bezpieczeństwa w mieście.

Według członka rady miejskiej, w Faludży, który rozmawiał z nami pod warunkiem zachowania anonimowości, podczas gdy mieszkańcy czekają na pozostała część rekompensaty spośród 81 projektów odbudowy mniej niż 30 zostało zakończonych. Prace nad pozostałymi zostaną przerwane ze względu na brak funduszy.

Szacuje się obecnie, że na odbudowę Iraku potrzebne będzie od 70 do 100 bilionów dolarów. Tylko 33 procent spośród 21 bilionów dolarów przeznaczonych na odbudowę zostało wydanych. Według raportów generalnego inspektora ds. odbudowy Iraku urzędnicy nie byli w stanie powiedzieć, które projekty zakończono ani wyjaśnić, gdzie zaginęły pieniądze przeznaczone na projekty, które miały być ukończone.

W przypadku Faludży, bezpieczeństwo pożarło 25% środków na odbudowę a o wiele więcej zostało zdefraudowanych przez skorumpowane firmy kontraktowe.

W ubiegłym roku ustanowiono zespół inspektorów z kongresu mający sprawdzić postępy odbudowy Iraku. 1 Maja oni opublikowali zjadliwy raport na temat niepowodzenia amerykańskich firm mających kontrakty na odbudowę warte setek milionów dolarów. W raporcie napisano także, że ponad dziewięć milionów, które wypłacono ministrom znikły.
2 lipiec 2006

Dahr Jamail 

  

Archiwum

Miliony dolarów na kontach b. prezydenta Peru
październik 3, 2004
2008.06.28. godzina 2000 Serwis wiadomości
czerwiec 28, 2008
tłumacz
Polska ofiarą walki o globalne imperium?
czerwiec 14, 2007
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Iran blokuje plany USA w Iraku
kwiecień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Gówniarz, nie prezydent
kwiecień 1, 2004
PAP
Abecadło polityczne 1
październik 17, 2007
Artur Łoboda
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
Ratunku! Tylko UE, a zwłaszcza sąsiedzi, przede wszystkim Niemcy, mogą uchronić Polskę przed instalacją Tarczy
luty 1, 2007
technokrata

U progu eksplozji nuklearnych?


kwiecień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
„PEAK OIL” - w Disneyland zabawa skończona
lipiec 9, 2007
Czym jest Polska zagrożona?
sierpień 15, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Grzech zaniechania
styczeń 14, 2007
Bogusław
"Niechciane inwestycje"
sierpień 28, 2002
PAP
Płoccy duchowni tuszowali skandale
marzec 3, 2007
PAP
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
Koszty aneksji do UE (5). Wpłaty do budżetu Unii Europejskiej i inne
marzec 26, 2003
Włodzimierz Bojarski
Izraelski rabin za rozstrzeliwaniem buntowników
lipiec 18, 2002
PAP
Dać chłopu zegarek....
lipiec 16, 2002
PAP
Bóg jest miłością ...
luty 2, 2006
Artur Łoboda
Dyktatura Korporacji Zamiast Demokracji w USA
sierpień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media