|
| Kolejna odsłona protestów w Londynie |
|
Policja starła się 28 listopada z protestującymi przeciwko blokadom na Oxford Street, gdzie aktywiści rzucali butelkami i szarżowali przez szeregi funkcjonariuszy, co doprowadziło do ponad 60 aresztowań.
Oddolna grupa aktywistów Save Our Rights UK zaplanowała serię demonstracji, które miały odbyć się w ciągu weekendu w Londynie, aby zaprotestować przeciwko drugiej narodowej blokadzie. |
|
| Montanari: Szczepionka to wielki przekręt |
|
| Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. |
|
| Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia |
|
| |
|
| Awantura w Sejmie o maseczki! |
|
| Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun. |
|
| Historia kontroli bankowej w USA |
|
| Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie. |
|
| Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? |
|
| Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki. |
|
| Paszporty szczepionkowe to koń trojański (napisy PL) |
|
| |
|
| "patriotyzm" po 1989 roku |
|
| komentarz zbędny |
|
| Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków |
|
|
|
| Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" |
|
| Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski |
|
| Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania |
|
Monika Jaruzelska zaprasza
|
|
| Kaczyński również nas w to wciągnął |
|
| Zbrodnie wojskowe w Iraku |
|
| Debata ws. pandemii COVID-19! |
|
| Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni! |
|
| Medialni MORDERCY! |
|
| Jak najgorsze szumowiny z pierwszych stron gazet, szczuły na ludzi, którzy nie dali się zatruć trującą szczepionką przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki |
|
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem |
|
| Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym |
|
| Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. |
więcej -> |
|
Prośba o interwencję w kwestii piekarza, którego ściga Fiskus się za czynione dobro
|
|

Inicjatywa przeciwko Niesprawiedliwości im dr Stanisława Hejmowskiego – Ruch Osób Pokrzywdzonych Przez Triumwirat Policyjno-Prokuratorsko-Sądowy i Totalitarne Sitwy Prawnicze oraz Gangi Urzędnicze.
Adres do korespondencji: 63-000 Środa Wlkp. ul Toruńska 20.
Tel. 0/607-359-594 lub 0/692-263-992 e-mail: ipn_polska_jg@tlen.pl.
Biura Posła do Parlamentu Europejskiego
dr n. med. Urszuli Krupy
Szanowna Pani
dr Urszula Krupa
Polski Poseł do Parlamentu Europejskiego
/Do wiadomości Konferencja Episkopatu Polski, Ojciec Tadeusz Rydzyk oraz media katolickie i prawicowe/
Szanowna Pani Poseł
W Polsce pomimo istotnych i pożądanych zmian jakie nastąpiły po przejęciu władzy przez prawicę katolicką nadal represjonuje się ludzi za czynienie dobra.
Niestety wykorzystuje się do tego celu tzw. środki prawne, które w moim przekonaniu nie mają nic wspólnego ze społecznym przeznaczeniem prawa.
Spektakularną jest tutaj kwestia piekarza, który za to, że rozdawał głodnym i biednym wyprodukowany przez siebie chleb, to został doprowadzony do bankructwa.
Urząd Skarbowy wymierzył mu kilkuset tysięczny domiar, za to, że nie odprowadzał podatku VAT od tych darowizn, jak doniosły o tym ogólnopolskie media.
Sprawa się już wlecze ponad roku czasu, a władze naszego kraju nie podjęły jeszcze żadnej roztropnej i zgodnej z interesem publicznym decyzji, której oczekuje podatnik i społeczeństwo.
Podatek pod naciskiem zainteresowania sprawą mediów i po interwencjach Premiera Marcinkiewicza został mu zmniejszony do kwoty ponad 100 000 PLN, ale tego przedsiębiorcy nie stać na taki wydatek.
W konsekwencji decyzji Fiskusa za dary dobroci serca zrujnowano przedsiębiorcę i zniszczono stanowiska pracy zatrudnionym w piekarni ludziom oraz pozbawiono biednych dostępu do darmowego chleba.
W moim odczuciu, a także wielu innych ludzi, których reakcje obserwowałem, jest to skandal i niesprawiedliwość.
Przeto zwracam się do Pani z gorącą prośbą o interwencję w stosownych organach państwa w następujących kwestiach, by:
1) spowodować zmiany w prawie, które nie będą represjonować ludzi za czynienie dobra, nawet wówczas, gdy ominą prawo lub popełnią w stosunku do niego błąd,
2) doprowadzić do uproszczenia systemu podatkowego, był prawo stało się mniej skomplikowane i logiczne dla każdego oraz aby uwzględniało także cywilizacyjny i społeczny zwyczaj, iż czynienie dobra nie może być powodem do stosowania represji. Obecne prawo podatkowe stało się dyscypliną działającą samą dla siebie i wymagającą rozległej wiedzy, na której pogłębienie nierzadko nie mają czasu mali przedsiębiorcy. Niespornym dla wszystkich jest, że podatnicy zarzucani wielością przepisów, nierzadko niejasnych stają się ofiarami systemu i nadgorliwych oraz stronniczych urzędników, którzy posiadają władzę nadmiernej uznaniowości i orzekania nawet wbrew społecznie akceptowanym normom. (Ilość namnożonych praw po prostu urąga ludzkiemu rozumowi, a jakość jego stosowania przez urzędników jest jeszcze gorsza niż jego litera).
3) przeprowadzić w rzeczonej sprawie analizę, czy faktycznie zastosowano prawo zgodnie z jego społecznym przeznaczeniem i czy istnieją prawne podstawy abolicji dla tego czynu,
4) ewentualnie podjąć kroki zmierzające do umorzenia tego zobowiązania, gdyż na pewno istnieje zgoda społeczeństwa, a w szczególności większości katolickiej w Polsce, by ten dług tego Pana wobec Fiskusa umorzyć.
UZASADNIENIE
Zwracam się właśnie do Pani w tej sprawie jako do osoby publicznej i człowieka silnej wiary, którą formowała nauka społeczna Kościoła katolickiego o pilną interwencję.
Opaczność sprawiła, że Jan Paweł II jako Wielki Nauczyciel, do którego chętnie się odwołują w swej retoryce publicznej przedstawiciele prawicy katolickiej i narodowej, powtarzał za Chrystusem - "jedni drugim brzemiona noście", „szukajcie najpierw bożej sprawiedliwości a cała reszta będzie wam dodana”, ucząc przez to koniecznych do stosowania norm, wrażliwości i postawy w każdej sprawie, w obliczu której stajemy i mamy obowiązek zająć stanowisko.
Sprawa piekarza represjonowanego za to, że karmił biednych jest ważnym asumptem do zajęcia konkretnej postawy w obronie dobra i w obronie każdego człowieka czyniącego dobro, a w szczególności jest wezwaniem dla osób publicznych, którzy w ten sposób przechodzą próbę swej moralności stosowanej w życiu publicznym i politycznym.
Uważam, że Pani w tej sprawie interwencji nie odmówi, bo rozumie Pani jako osoba publiczna obowiązek troszczenia się o losy każdego człowieka i o sprawiedliwość powszechną zgodną z naszą polską Tradycją.
Jest to niewątpliwy moment w kontekście omawianego przeze mnie zdarzenia, w którym cały naród jako wspólnota winien się zachować się jak Szymon Cyrenejczyk w stosunku do tego Człowieka, a zarazem podatnika, Polaka i Przedsiębiorcy, który został przez urzędników naszego państwa potraktowany jak najgorszy złoczyńca za to, iż dzielił się chlebem.
Represje za czynienie dobra winny być natychmiast zakazane, a szkodliwe i niesprawiedliwe decyzje winny podlegać całkowitej abolicji.
Takie rozstrzygnięcia, gdzie gani się ludzi za budującą postawę, tylko prowadzą do znieczulicy społecznej i do sytuacji, że ludzie faktycznie zaczną się obawiać czynić dobro, bo zawsze może znale?ć się urzędnik, który rozpozna sytuację jako sprzeczną z prawem i wymagającą ścigania i represjonowania, bo ktoś okazał swą dobroć.
Pragnę tutaj zwrócić uwagę na to, że „polski” sąd niedawno wydał również wyrok skazujący wobec człowieka w sprawie karnej, który znalazł portfel oraz odniósł go właścicielowi i poprosił o znale?ne, jakie mu przysługuje zgodnie z prawem, bo stracił na poszukiwanie właściciela cały dzień.
Mamy więc kolejny dowód na to, że w Polsce ściga się ludzi na normalne zachowania.
Czy komuś w Polsce zależy na szerzeniu nienormalności? Na krzewieniu postaw sprzecznych z tradycją i podstawowymi imperatywami cywilizacji łacińskiej, która jest właśnie oparta na kwestiach poszanowania takiego prawa, które faktycznie działa i służy ludziom, a nie jest w sposób turański wykorzystywane przeciwko człowiekowi, a każdego skazuje na łaskę lub niełaskę kaprysu urzędnika?
Jest to oczywiście temat szerszej dyskusji i wymaga postawienia diagnozy, z której należy wywieść określone działania służące zmianie nieludzkiego systemu, który za sprawą funkcjonowania złego prawa i złych urzędników prowadzi do ruiny życie ludzi, którzy wykazując się solidarnością wobec bli?nich są za to represjonowani.
Jest to oczywiste zło społeczne i państwowe, gdyż tacy ludzie powinni być społecznie uznani i uhonorowani.
Wielki polski socjolog Florian Znaniecki nauczał, że "naród to zbiorowość społecznie solidarna połączona wspólną tradycją, kulturą i językiem”.
Przeto uważam, że właśnie w takich chwilach Naród winien okazywać swą solidarność z człowiekiem karanym za czynienie dobra, a także Naród powinien zdecydowanym głosem wyrazić swą dezaprobatę dla zachowań funkcjonariuszy publicznych, którzy są represywni wobec osób, jakie stać na dary serca.
Obecna sytuacja konserwująca urzędniczą niesprawiedliwość jest społecznym grzechem, za który pewnie wszyscy odpowiemy, gdy nie dopomożemy temu człowiekowi.
W końcu jest tak, że „cokolwiek najmniejszemu żeście uczynili, to również i mnie uczyniliście”, a więc obowiązek względem tego człowieka jest obowiązkiem wynikającym nie tylko z uznanych zasad społecznych, ale także z nauki samego Boga i ma także wymiar znacznie głębszy niż oczywista ludzka solidarność, lecz warunkuje także nasze zbawienie i ewentualnie łaskę, którą potrzebujemy od samego Boga w życiu doczesnym.
Naród za pośrednictwem swoich przedstawicieli musi spowodować sytuację, w której zaistnieją warunki abolicji dla nałożonych grzywien i kar na tego dobrego człowieka i podatnika, który nie sądził, że w Polsce może istnieć prawo, które ściga ludzi hojnych wobec biednych i jest drakońskie względem osób, jakie stać na stały gest dobroci.
Ponadto kieruję do Pani jako osoby publicznej, wielkiego formatu i katoliczki, kolejną ideę, która mogłaby przyjąć postać konkretnego dezyderatu w świetle zablokowania różnych zatrważających decyzji urzędników działających w Polsce, a na których ciąży imperatyw; „służby Narodowi przy poszanowaniu jego praw”, a czego nie stosują w codziennej praktyce.
Proszę rozważyć postulat powołania Straży Stosowania Ustanowionych Praw, aby wybrani do tego ciała przedstawiciele składali się z roztropnych i mądrych ludzi rozumiejących interes państwa ale i człowieka (obywatela), którzy ocenialiby czy faktycznie prawo w kontrowersyjnych sytuacjach zostało zastosowane zgodnie z jego społecznym przeznaczeniem?
Niewątpliwie chodzi tutaj o przedstawicieli społeczeństwa, a nie zawodowych urzędników i prawników, którzy mogliby w nowym organizmie utworzyć kolejną sitwę, jaka by działała na szkodę praw człowieka i obywatela, a w interesie prawniczych i urzędniczych korporacji.
Chodzi po prostu o to, że społeczni Strażnicy Stosowanych Praw ocenialiby daną sytuację pod kontem zwyczaju i tradycyjnego podziału na rzeczy, które uważane są przez społeczeństwo za dobre lub złe. Może to się oczywiście odbywać przy konsultacji prawników, ale takich, którzy prawo rozumieją głębiej niż zwykłe schematy i formułki techniczne i procedury, jakie niekoniecznie służą sprawiedliwemu osądzeniu sprawy w właściwym świetle i perspektywie.
Sprawa Pana piekarza jest kwestią najwyższej wagi, bo gdy jakiemuś urzędnikowi przyjdzie ścigać przedsiębiorców za to, że poczęstowali kogoś herbatą albo podali spragnionym pielgrzymom wodę i nie odprowadzili od tego VAT-u, to dojdziemy w życiu społecznym do nie lada aberracji i wykluczymy wszelką spontaniczność z ludzkich zachowań.
Dlatego koniecznym jest, by natychmiast zająć w tej sprawie kategoryczne i jasne stanowisko, gdyż państwo, które prowadzi do ruiny człowieka za to, że daje biednym chleb nie może się ostać, a takie społeczeństwo, które akceptuje niesprawiedliwość jest godne tylko pogardy.
Takie państwo, które rujnuje swych obywateli za życzliwość i dobroć, jest urzędniczą tyranią, która została zorganizowana na szkodę odwiecznie akceptowanych norm i zwyczajów, a więc wymaga gruntownej naprawy.
Katolicy polscy, którzy pozwalają na to w swoim państwie i w swojej Europie, żeby karano człowieka, za to, iż „biednych nakarmił, a spragnionych napoił” nie są godni żadnych chrystusowych obietnic.
Stąd uważam, że jako Człowiek wielkiego formatu i osoba publiczna, a przede wszystkim jako katoliczka, podejmie Pani Poseł skuteczne starania do odwrócenia tej niekorzystnej dla tego człowieka sytuacji oraz takie działania, które skasują złe prawa oraz zmienią złe zwyczaje wśród urzędników, którzy niekoniecznie stosują prawo w kontekście jego społecznego przeznaczenia i w myśl cywilizacji łacińskiej, którą odziedziczyliśmy po swych przodkach.
Ja jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej na taką praktykę urzędniczą i na takie prawo się nie zgadzam, gdyż jest one sprzeczne z tradycją, moralnością i nauką Kościoła katolickiego.
Raz jeszcze proszę Panią o skuteczną interwencję w rzeczonej sprawie oraz o rozważenie wszystkich mego środowiska postulatów, które w niniejszym piśmie zostały przeze mnie podniesione.
Szczęść Boże
Janusz Górzyński
Jednocześnie polecamy strony w internecie poświęcone kwestiom bezprawia w Polsce i ofiarom obecnego systemu, który nadal dziedziczy zło pierwszej i drugiej komuny.
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=interwencje&id=1097
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=komornicy&id=1096
http://www.nowiny.rybnik.pl/index.php?show=artykul&id=2923&last
http://www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/index.php
http://www.bezprawie.dl.pl/
http://www.rybnik.com.pl/main.php?do=ShowPage&pT=interviewdetails&sP=CONTENT,objectID,1030937/CONTENT_2,refID,1030937
http://www.stanislawurban.pl/index.html
http://www.stanislawurban.pl/moimzdaniem.html
http://www.hfhrpol.waw.pl/index.html?http://www.hfhrpol.waw.pl/index_pliki/media24.html
http://www.soppws.pl/
http://www.dzichaaa.net/tom/index.html
http://www.aferyprawa.com/
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=komornicy
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=sady
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=adwokatura
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/all_dzial&dzial=urzednicy
http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/561982.html?ses_nm=2921e0e04f50439b55f1991a5e8fa418
http://poznan.naszemiasto.pl/wydarzenia/600684.html
http://hotnews.pl/artpolska-687.html
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/r,1/k,225
http://twoja-strona.net/html/modules.php?name=News&file=article&sid=2357
http://www.superwizjer.onet.pl/
http://www.raportnowaka.pl/
http://www.nigdywiecej.net/
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=zycie&id=864
http://prokurator_zg.xx.pl/
http://www.grabo.strona.pl/
http://www.dysydent.home.pl/
http://www.faberprawo.friko.pl/zal8.htm
http://www.tata.pl/zawszepo21.htm
http://www.mirnal.neostrada.pl/
http://sprawiedliwosc.republika.pl/
http://afera-debica.webpark.pl/index.html
http://www.poszkodowani.pl/
|
|
9 listopad 2006
|
|
|
|
|
|
W imię Honoru, Godności Człowieka i Sprawiedliwości
grudzień 12, 2005
Ryszard Krzysztof Chałasiński
|
List otwarty Jana Mulaka
marzec 31, 2004
|
"Trzecia droga" Lecha Wałęsy
wrzesień 27, 2003
|
Instytutowi Polskiemu w Paryżu grozi likwidacja !
marzec 17, 2008
Grzegorz G.Worwa
|
Zbrodnie USA przeciw pokojowi
marzec 29, 2003
Grażyna Dziedzińska
|
O naszym obecnym Wielkim Bracie, przez poprzedniego.
About our Big Brother, by the previous one. (2) (2007.09.21)
wrzesień 21, 2007
tłumacz
|
Korea a Rozgrywki na Bliskim Wschodzie
czerwiec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Apel Barbary Giertych o konstytucyjną ochronę życia dzieci nienarodzonych!
marzec 9, 2007
(-) Barbara Maria Giertych
|
Statystyka skarg na błędy i wypadki medyczne;
postulowane zmiany prawa
luty 16, 2009
Adam Sandauer
|
Słowa Prawdy - jeszcze raz o agencie Wałęsie w filmie J. Zalewskiego
lipiec 11, 2006
J. Zalewski
|
Kultowy ubaw po pachy
lipiec 9, 2008
Marek Jastrząb
|
Włosi częściej czeszą swoje włochy
lipiec 5, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Imperium dostaje zadyszki
październik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
|
Szyici jednoczą się w Iraku ale wojna domowa nadal tam trwa
kwiecień 4, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Globalne Inwestycje i Cele Chin
lipiec 8, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Iran zaprzecza holocaustowi :)))
styczeń 29, 2007
Tom tłum. t.v.r.
|
POLSKA - UNIA 5
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
|
Sterowanie Światem z Jerozolimy?
grudzień 31, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Front białoruski
marzec 14, 2006
Marek Czarkowski
|
Pewna rozmowa,na pewnym forum.
luty 4, 2007
Darek "Funky"
|
więcej -> |
|