ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Demonstracja na stacji Brighton przeciwko ludobójstwu w Rafah 
18 luty 2024     
Malezyjski problem, czy problem całego świata ? 
29 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Zawiadomienie o współudziale w zbrodni ludobójstwa dokonywanej przez Andrzeja Horbana 
14 grudzień 2020     
Współczynnik prawdopodobieństwa 
7 listopad 2020     
PiS się dalej pogrąża 
12 luty 2017     
Kolejna "krzywa" w polskiej kulturze.  
19 czerwiec 2015      Artur Łoboda
Test masek: 14 na 20 masek z bakteriami odpowiedzialnymi za zapalenie opon mózgowych i zapalenie płuc 
20 październik 2020     
Rozliczenie z przeszłością 
20 maj 2011      Artur Łoboda
"Mądrość etapu" 
18 październik 2023      Artur Łoboda
Co by tu jeszcze spieprzyć... 
16 listopad 2016      Artur Łoboda
Być Polakiem - Iwo Cyprian Pogonowski 
5 luty 2013      Artur Łoboda
Dlaczego eksperci uważają, że 11 września był kontrolowanym wyburzeniem? 
13 wrzesień 2021      Keith Lamb
Stypendia ministra Glińskiego, zobacz. 
1 styczeń 2017      gość
CNN po raz kolejny podsyca strach przed COVID, aby przestraszyć wszystkich z powrotem do masek - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ 
8 wrzesień 2023      Ethan Huff
Sejmowy MOTŁOCH napluł na groby ofiar 
12 lipiec 2013      Artur Łoboda
Następna blokada Fauciego może dotyczyć wolności słowa 
16 maj 2022     
Nieznane archiwum Czesława Kiszczaka sprzedane USA. Sławomir Cenckiewicz: mam ogromne pretensje do naszego państwa 
12 grudzień 2018      Alina
Polacy na Syberii. TOMSK - SYBERYJSKIE ATENY 
17 luty 2020      Alina
13 grudnia Minister Zdrowia nasyła ochroniarzy przeciwko Posłom oczekującym informacji publicznej 
13 grudzień 2021     
Kto podpalił Notre-Dame de Paris?  
21 kwiecień 2019      Artur Łoboda

 
 

Wniosek o odwołanie ministra zdrowia z 15 maja



My, obywatele polscy, zwracamy się do Pana o natychmiastowe odwołanie ze stanowiska ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także o natychmiastowe odwołanie wszystkich – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń naruszających nasze konstytucyjne prawa obywatelskie, w tym wolność prowadzenia działalności gospodarczej.

Uzasadnienie


Minister Zdrowia Łukasz Szumowski jest głównym autorem – wydanych pod pretekstem walki z epidemią – restrykcyjnych rozporządzeń niszczących polskie życie gospodarcze i społeczne, odbierających obywatelom konstytucyjne prawa.

Wszystkie te ograniczenia zostały wydane bez stosownej podstawy prawnej oraz bez podstawy faktycznej w realnie istniejącym zagrożeniu. Zgodnie bowiem z art. 31 ust. 3 Konstytucji RP ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy gdy są konieczne.

Tymczasem rozporządzenia ministra Szumowskiego nie zostały wprowadzone na podstawie ustawy o stanie nadzwyczajnym, nie mają też uzasadnienia w realnie istniejącym zagrożeniu.

W Polsce nie występuje epidemia, której nasilenie odbiega od innych tego typu sezonowych zachorowań, statystyki zgonów i zachorowań są tutaj jednoznaczne – w analogicznych miesiącach poprzednich lat zmarła podobna lub nawet większa liczba Polaków.

Działania Ministra Szumowskiego mają natomiast cechy zastraszania, manipulacji i nieszczerości. Co więcej, w niektórych wypadkach są szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego obywateli, odbiegając w tym zdecydowanie od postawy władz w tych krajach, które najlepiej radzą sobie z zachorowaniami na koronawirusa. Trzeba w tym miejscu dodać, że istnienie i cechy koronawirusów są opisane w podręcznikach medycyny od kilkudziesięciu lat. Minister Szumowski zachowuje się tak, jakby ten fakt i sama wiedza o koronawirusie były mu obce, co stawia pod znakiem zapytania nie tylko jego kompetencje jako polityka, ale także kompetencje i uczciwość jako lekarza. Niepokoi także pomijanie milczeniem głosów sceptycznych wobec polityki drastycznych restrykcji jakie nadchodzą z całego świata, w Niemczech toczą się na ten temat debaty w najważniejszych programach telewizji publicznej, w Polsce minister Szumowski zabrania lekarzom wypowiadać się w mediach.

Kilka razy dziennie Polacy epatowani są – podawanymi w dramatycznym tonie – komunikatami Ministerstwa Zdrowia, o śmierci już to sześciu, już to czterech osób podczas kiedy każdego dnia umiera ponad 1100 Polaków.

Ludzie umierają na różne choroby, w tym również zakaźne, tak więc liczba zgonów na covid-19 jest śladową przyczyną zgonów w Polsce. Tymczasem w propagandzie Ministerstwa Zdrowia jawi się ona jako śmiertelne zagrożenie dla życia obywateli.

Prymitywna manipulacja polegająca na podniesieniu śladowej, stanowiącej ułamek promille przyczyny zgonów do rangi realnego zagrożenia jest zwykłym nadużyciem propagandowym. Jednak dla wytworzenia atmosfery strachu uzasadniającej wprowadzenie niebywałych restrykcji wobec obywateli i gospodarki, ta manipulacja była niezbędna. Rzetelny przekaz wykazałby, że zgony na poziomie 0,5% zgonów dziennych nie mogą być nazwane epidemią, podobnie jak wykrycie koronawirusa u 0,05% populacji.

Ponadto z komunikatów ministerstwa wynika, że wszyscy zmarli na koronawirusa mieli poważne schorzenia główne, ich średni wiek oscyluje ok. 76 lat (tak jak mediana wieku zgonów w Polsce) i w gruncie rzeczy nie sposób stwierdzić, że przyczyną zgonu był akurat ten wirus, który występując u znacznie większego odsetka ludzi nie wywołuje żadnych objawów.

W jednym z powiatów na południu Polski przez 2 miesiące histerii wirusowej wykryto wirusa u 17 osób, w dniu 1 maja 1 osoba wymagała hospitalizacji, 5 już się wyleczyło z objawów, a u 11 nie wystąpiły żadne objawy. Tymczasem powiat ten, podobnie jak regiony w którym przypadki wykrycia wirusa są zupełnie jednostkowe – został sparaliżowany zarządzeniami ministra.

Gdzie więc jest ta epidemia, w imię której minister zdrowia zdewastował życie gospodarcze i społeczne Polski?

Panie Premierze! Nie możemy milczeć wobec tak jawnego naruszania naszych praw, uprawiania propagandy i manipulacji danymi, nie możemy także zgadzać się na zupełnie niepotrzebne restrykcje wobec społeczeństwa, odbierające nam konstytucyjne prawa i niszczące ekonomiczne podstawy naszej egzystencji jako społeczeństwa.

Domagamy się natychmiastowego odwołania wszystkich restrykcji jako zupełnie niepotrzebnych. A także odwołania ze stanowiska ministra zdrowia pana Łukasza Szumowskiego jako głównego odpowiedzialnego za naruszenia szeregu praw obywatelskich i rozpętania histerii niewspółmiernej do rzeczywistego zagrożenia.

Pod listem ws. odwołania ministra zdrowia każdego dnia podpisują się kolejni obywatele. Obecnie jest ich już blisko 70.


http://gazetabaltycka.pl/promowane/jest-list-z-wnioskiem-o-odwolanie-ministra-zdrowia
31 maj 2020

Gazeta Bałtycka 

  

Komentarze

  

Archiwum

Niemiecki szajs (scheise)
grudzień 17, 2002
Artur Łoboda
200 tysięczna demonstracja przeciwko amerykańskiemu militaryzmowi w mieście Vincenza
luty 25, 2007
lbc
Służba Polsce
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Włochy - spór o toaletę
listopad 3, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Wstrząs
wrzesień 14, 2003
Andrzej Kumor
Żyć z koszyka
czerwiec 13, 2008
Marek Jastrząb
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (3)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
Polonia i Polska
maj 14, 2005
Lewed
Wrocław: matka z czworgiem dzieci na bruku
sierpień 17, 2002
PAP
LPR w sprawie Jedwabnego
lipiec 17, 2002
PAP
Teraz k ... ONE
listopad 18, 2003
Artur Łoboda
Polska i Rosja, a film „Rok 1612”
styczeń 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Tragedia Iraku jest przez media ukrywana przed Amerykanami
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Szejk z Przemyśla, czyli cicho sza idą „rzeszowiacy”
maj 5, 2006
Marek Olżyński
Zdrowo-rozsądkowe poglądy Amerykanów
marzec 17, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Czyszczenie" parlamentu
lipiec 14, 2004
PAP
Tekst okazjonalny - 1 Maja, już cztery lata w UE
kwiecień 29, 2008
Dariusz Kosiur
Oddając szacunek Ojczy?nie sami zyskamy godność (1)
wrzesień 27, 2004
Apel
październik 13, 2003
"Jakub Mariawicz"
Rekomendacje
marzec 15, 2008
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media