ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dwie rezolucje 
3 luty 2021     
Powody dla których należy bojkotować Halloween 
1 listopad 2014      www.polskawalczaca.com
Miały chamy złoty róg 
5 grudzień 2023     
Szanghaj przedłuża kryminalną blokadę „na czas nieokreślony”, wywołując bunt 
8 kwiecień 2022     
Kto to robi i w jakim celu? 
19 październik 2016     
Kto destabilizuje Państwo Polskie? 
22 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Sterowanie Społeczeństwem poprzez strach 
26 sierpień 2020      Artur Łoboda
Antypolskie fobie Żakowskiego  
8 luty 2016      Artur Łoboda
Oskarżam Jarosława Kaczyńskiego! 
19 maj 2017     
Prace Wiktora Poliszczuka w Księgarni Antyk 
12 lipiec 2016      Marcin Dybowski
Świrus w koronie - czyli minister Szumowski oraz jego stosunek do medycyny 
29 kwiecień 2020      CEPolska
Logo stulecia 
14 listopad 2016      Artur Łoboda
Hongkong – dobrowolny przymus szczepień na Covid-19 i rozwojowy system pełnej kontroli. Stan: wrzesień 2022  
7 wrzesień 2022     
Panele fotowoltaiczne jako ogrodzenie 
16 lipiec 2022      Artur Łoboda
Polska po erze PiS (2) 
7 listopad 2018      Artur Łoboda
Czyżby nowa odsłona "Sonderaktion Krakau" (???) 
31 styczeń 2016      Krzysztof Pasierbiewicz
Sprawiedliwość po naszej stronie! Monika Cichocka, Sędzia Polskiego Sądu Karnego Lara, oraz Andy Choinski 
6 maj 2022     
Nieważne, kto (w Krakowie) głosuje, ważne, kto liczy głosy! 
29 maj 2026      Artur Łoboda
Blok Cudów - jak dobrze mieć Sąsiada /z teki Teatru ESSE/ 
25 styczeń 2014      /-/Ewa Englert-Sanakiewicz
C A S T I N G !!! /z teki Teatru ESSE/ 
30 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz

 
 

Koniec ery klimatyzatorów?



42 lata temu usłyszałem o sobie dość dziwaczną opinię, że podobno "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski".
Wywód ten przeczy logice - więc kilkakrotnie się nad nim zastanowiłem.
Chodzi o to, że po czasie moje wnioski okazywały się poprawne - chociaż moje otoczenie inaczej niż ja - interpretowało posiadane informacje, (czytaj przesłanki).

Przeczytałem wczoraj wywód jakiegoś mądrali, że rzekomo "promienie UV nie zabiją wirusa - bo gdyby tak było - to nie byłoby zachorowań w krajach ciepłych."
Otóż promienie UV są w stanie zabić wszystkie organizmy żywe. Kwestią jest jedynie dawka - jaką do tego potrzeba.
Ale też promienie te muszą mieć styczność z wirusem - by go zneutralizować.
Drogą korespondencyjną jeszcze nie potrafią dezynfekować.

Przypadki infekcji covid-19 w krajach ciepłych, pochodzą najpewniej z przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu przez ludzi zarażonych - gdzie klimatyzatory mieszają powietrzem i ŻADNE zachowanie "bezpiecznej" odległości od drugiego człowieka - nic nie pomoże.
Klimatyzacja zarówno zwilża powietrze - jak też obniża jego temperaturę do optymalnej dla wirusów.
Jest więc doskonałą wylęgarnią wszelkich chorób.

Cóż z tego, że człowiek przebywa na słońcu - gdy wnętrze jego organizmu opanowały już wirusy, a promienie UV nie zaglądną do jego wnętrza.
Przebywanie na słońcu jedynie pogarsza stan takiego osobnika - bo nagrzanie skóry osłabia organizm do walki z infekcją.

Zamiast zażądać zmiany sposobu wietrzenia sklepów wielkopowierzchniowych - ewidentne źródło rozprzestrzeniania się epidemii, pisowski nieRząd chce zmusić Polaków do bezsensownego pozostania w domach.
Wszystko dlatego, że jak piszę od zawsze: Polską rządzą prymitywne PROSTAKI, które nie posiadają elementarnej wiedzy w jakimkolwiek temacie.
Rządzą tacy - bo partyjni decydenci - już na wstępnym etapie wycinają inteligencję mogącą ich wygryźć.

29 marzec 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

... "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski". Wywód ten przeczy logice

Ten wywód nie przeczy logice :) Gdybyś Arturze chodził do klasy mat-fiz, tobyś to wiedział. Starożytni logicy już to przewidzieli: jeśli ze zdania fałszywego wynika prawda, to zdanie jest prawdziwe (jakoś tak to logicznie było).

Co do klimatyzacji to coś dzwoniło, ale oczywiście nie wiesz w którym kościele.
Klimatyzacja to po prostu schładzanie powietrza. Tym różni się klimatyzator od grzejnika, że pracuje na czynniku o temp. niższej niż otoczenie, a z tego wynikają problemy ze skraplaniem się wody i odprowadzaniem skroplin, oraz, jeśli urządzenie jest źle dobrane i źle umieszczone, niebezpieczeństwo przeziębień u ludzi, którzy są w zasięgu klimatyzatora. Tu piszę o samych klimatyzatorach.
Najczęściej te urządzenia nie dostarczają świeżego powietrza, albo dostarczają niewielką ilość. W supermarketach, w dużych biurach i urzędach są duże instalacje wentylacyjne z chłodnicami, które powinny dostarczać świeże powietrze.
Niestety jak znam życie, zdarzają się jeszcze inżynierowie starej daty, którzy stosują tzw recyrkulację". Czyli zamiast 100% świeżego powietrza, stosuje się tylko 10% (tak zezwalały przepisy).
W nowych obiektach już tego nie powinno być, ale jak wchodzisz do sklepu, to nigdy nie wiadomo kto co nawywijał z wentylacją. Potem nie wiadomo, czy ktoś czyści filtry, chłodnice, nagrzewnice i kanały. Przecież urzędnicy GIS znają się na nicnierobieniu i braniu pieniędzy. Kto by tam chodził i badał sam z siebie powietrze w supermarketach i biurach. Kto miałby za to płacić? Nigdy nie słyszałam o takich badaniach.
Dlatego z takim uporem maniaka upieram się, żeby WSZYSCY NOSILI MASECZKI ALBO JAKIEKOLWIEK OSŁONY DRÓG ODDECHOWYCH.
Tylko wówczas bowiem rozprzestrzenianie się niebezpiecznych mikroorganizmów jest maksymalnie ograniczone. Co daje zamknięcie w domach, skoro i tak każdy musi iść do warzywniaka, sklepu spożywczego, czy apteki po konieczne zakupy? Nic, jeśli obsługa i klienci nie mają maseczek. I nie ma tu znaczenia czy przestrzeń sklepu jest klimatyzowana. Być może tam gdzie mają dobrą wentylację mechaniczną ze 100% świeżego powietrza ilość mikrobów będzie mała. Ale w aptekach, warzywniakach przeważnie NIE MA ŻADNEJ MECHANICZNEJ WENTYLACJI. Jeśli jest jakaś wentylacja to grawitacyjna, a ta działa czasami odwrotnie ....
Dlatego przepis, że w sklepie może przebywać tylko 1 osoba jest pudrowaniem nieboszczyka. Co chwilę wchodzi 1 osoba i KAŻDA może być nosicielem albo zakażonym, szczególnie kiedy obsługa nie ma maski.
Czesi jak widzę to świetnie rozumieją, w Polsce i innych krajach można odnieść wrażenie, że nikt z rządzących nie ma pojęcia o rozprzestrzenianiu się zarazy, albo rządzący są tak głupi, że nie potrafią zrozumieć co pisze zwykły inżynier sanitarny, podpierając się w dodatku znalezionymi amerykańskimi badaniami. O kichaniu w rękaw i roznoszeniu tego po okolicy pisałam w innym wątku.
Niestety nie można wykluczyć i tego wariantu, że oni nie są tacy głupi, lecz to wszystko robią celowo. Mamy praktycznie 24 godzinną godzinę policyjną, szczególnie ci w domowej kwarantannie, mamy zatrzymane działanie gospodarki, ruch graniczny, przygraniczny, wszystko stoi, całe miasta, miasteczka zdrowych ludzi nic nie robią. Jak na niewypowiedzianej wojnie.

2020-03-29
Alina

 

We wszystkich przypadkach - gdzie miałem okazję podejrzeć klimatyzację hipermarketów zobaczyłem, że działa ona w obiegu zamkniętym.
A jedyne świeże powietrze wchodziło poprzez otwierane przez klientów drzwi.
Nie pisałem o teorii, ale o praktyce.


Wentylacja w mieszkaniach też jest niebezpieczna bo - skoro przechodzą przez nią zapachy - to i bakterie przejdą.
Instalatorzy bezprawnie łączą ją w jeden kanał.

Za Twoją ostatnią tezą o celowości takiego działania przemawia fakt, że zabronili sprzedaży na targowiskach.

2020-03-29
Artur Łoboda

 

Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie - wyciąg większy niż nawiew, czyli źle zbilansowana wentylacja.
To samo dzieje się z went. grawitacyjną, kiedy okna i drzwi zostały pozamieniane na szczelne bez szczelin nawiewnych.

2020-03-29
Alina

 

"Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie".

Dlatego we wejściach do marketów często czuje się przewiew.

2020-03-29
Artur Łoboda

  

Archiwum

Polska interwencja na Białorusi?
październik 31, 2005
Pogromy
lipiec 6, 2006
Marcin Zaremba
Chiny uniezależniają się ekonomicznie od USA
kwiecień 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Przed wyborami
wrzesień 6, 2005
Goska
"Wrota" do kasy
grudzień 15, 2002
Tomasz Piwowarski
Pierwszy kamyk spuszczony - czy pociągnie lawinę?
październik 15, 2003
PAP
"Ocean możliwości Chin"
kwiecień 14, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Podszewka demokratycznej kapoty
grudzień 19, 2006
luzak
Eminem: Mosh "(...)No more blood for oil"
grudzień 16, 2004
Tępienie przestępców - Gronkiewicz Walz
wrzesień 5, 2003
List do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
lipiec 24, 2005
Artur Łoboda
7,8 mld złotych "strat" NBP
maj 30, 2008
Dziennik
Izrael niebezpieczny dla polityków w USA
marzec 24, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Miller żegna stary rok manifestując lekceważenie społeczeństwa Polskiego
grudzień 31, 2002
Artur Łoboda / PAP
Miś więcej wart od menela
październik 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Czy mają za co dziękowac ?
maj 20, 2005
przesłała Elzbieta
Łagry UE
lipiec 27, 2003
ks. prof. Czesław Bartnik
Stowarzyszenie na rzecz Europy Ojczyzn
maj 1, 2003
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
Kupne studia
maj 11, 2006
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media