ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Jaruzelski - bohater narodowy 
9 grudzień 2021      Artur Łoboda
Finansowanie Ukrainy przez USAID legło w gruzach: Jak miliardy zniknęły w „czarnym funduszu” dla waszyngtońskiej machiny politycznej 
24 sierpień 2025      Willow Tohi
Zażydzona polska kultura (2) 
14 lipiec 2015      Artur Łoboda
PAX - American- Zionist  
2 kwiecień 2021      AFP News Agency
Kiedyś my nie wierzyliśmy  
10 sierpień 2013      Artur Łoboda
Zamach stanu z góry 
13 luty 2021     
Pani X. urządza swoje urodziny! /z teki Teatru ESSE/ 
31 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Przestępstwo międzynarodowe
zdrada państwowa
 
6 luty 2020     
Chris Rea 
23 grudzień 2025      Autor: Zygmunt Jan Prusiński
Powierzchniowe odkażanie warzyw i owoców w gorących krajach 
29 styczeń 2010      tłumacz
Kobieta księżyca 
14 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
A Secret Report by Jan Karski 
14 czerwiec 2012      Theodore J. O'Keefe
Najadłem się wstydu 
17 wrzesień 2019      Artur Łoboda
Lepiej zlekceważyć 
11 marzec 2019      Artur Łoboda
Kultura "niewysoka" 
30 styczeń 2020     
Wolność,prawo i Bastiat 
3 kwiecień 2013      Michu
Patrzcie co jecie i co pijecie 
23 listopad 2021     
Włochy pierwszym krajem, który zakazuje Billowi Gatesowi fałszywego mięsa ze względu na „poważne problemy zdrowotne” 
6 grudzień 2023      Ethan Huff
Fałszerstwo historyczne niemieckiej hołoty z Frankfurter Allgemeine Zeitung 
16 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Ptasia grypa? 
23 październik 2025      Artur Łoboda

 
 

Koniec ery klimatyzatorów?



42 lata temu usłyszałem o sobie dość dziwaczną opinię, że podobno "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski".
Wywód ten przeczy logice - więc kilkakrotnie się nad nim zastanowiłem.
Chodzi o to, że po czasie moje wnioski okazywały się poprawne - chociaż moje otoczenie inaczej niż ja - interpretowało posiadane informacje, (czytaj przesłanki).

Przeczytałem wczoraj wywód jakiegoś mądrali, że rzekomo "promienie UV nie zabiją wirusa - bo gdyby tak było - to nie byłoby zachorowań w krajach ciepłych."
Otóż promienie UV są w stanie zabić wszystkie organizmy żywe. Kwestią jest jedynie dawka - jaką do tego potrzeba.
Ale też promienie te muszą mieć styczność z wirusem - by go zneutralizować.
Drogą korespondencyjną jeszcze nie potrafią dezynfekować.

Przypadki infekcji covid-19 w krajach ciepłych, pochodzą najpewniej z przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu przez ludzi zarażonych - gdzie klimatyzatory mieszają powietrzem i ŻADNE zachowanie "bezpiecznej" odległości od drugiego człowieka - nic nie pomoże.
Klimatyzacja zarówno zwilża powietrze - jak też obniża jego temperaturę do optymalnej dla wirusów.
Jest więc doskonałą wylęgarnią wszelkich chorób.

Cóż z tego, że człowiek przebywa na słońcu - gdy wnętrze jego organizmu opanowały już wirusy, a promienie UV nie zaglądną do jego wnętrza.
Przebywanie na słońcu jedynie pogarsza stan takiego osobnika - bo nagrzanie skóry osłabia organizm do walki z infekcją.

Zamiast zażądać zmiany sposobu wietrzenia sklepów wielkopowierzchniowych - ewidentne źródło rozprzestrzeniania się epidemii, pisowski nieRząd chce zmusić Polaków do bezsensownego pozostania w domach.
Wszystko dlatego, że jak piszę od zawsze: Polską rządzą prymitywne PROSTAKI, które nie posiadają elementarnej wiedzy w jakimkolwiek temacie.
Rządzą tacy - bo partyjni decydenci - już na wstępnym etapie wycinają inteligencję mogącą ich wygryźć.

29 marzec 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

... "w oparciu o złe przesłanki wyciągam dobre wnioski". Wywód ten przeczy logice

Ten wywód nie przeczy logice :) Gdybyś Arturze chodził do klasy mat-fiz, tobyś to wiedział. Starożytni logicy już to przewidzieli: jeśli ze zdania fałszywego wynika prawda, to zdanie jest prawdziwe (jakoś tak to logicznie było).

Co do klimatyzacji to coś dzwoniło, ale oczywiście nie wiesz w którym kościele.
Klimatyzacja to po prostu schładzanie powietrza. Tym różni się klimatyzator od grzejnika, że pracuje na czynniku o temp. niższej niż otoczenie, a z tego wynikają problemy ze skraplaniem się wody i odprowadzaniem skroplin, oraz, jeśli urządzenie jest źle dobrane i źle umieszczone, niebezpieczeństwo przeziębień u ludzi, którzy są w zasięgu klimatyzatora. Tu piszę o samych klimatyzatorach.
Najczęściej te urządzenia nie dostarczają świeżego powietrza, albo dostarczają niewielką ilość. W supermarketach, w dużych biurach i urzędach są duże instalacje wentylacyjne z chłodnicami, które powinny dostarczać świeże powietrze.
Niestety jak znam życie, zdarzają się jeszcze inżynierowie starej daty, którzy stosują tzw recyrkulację". Czyli zamiast 100% świeżego powietrza, stosuje się tylko 10% (tak zezwalały przepisy).
W nowych obiektach już tego nie powinno być, ale jak wchodzisz do sklepu, to nigdy nie wiadomo kto co nawywijał z wentylacją. Potem nie wiadomo, czy ktoś czyści filtry, chłodnice, nagrzewnice i kanały. Przecież urzędnicy GIS znają się na nicnierobieniu i braniu pieniędzy. Kto by tam chodził i badał sam z siebie powietrze w supermarketach i biurach. Kto miałby za to płacić? Nigdy nie słyszałam o takich badaniach.
Dlatego z takim uporem maniaka upieram się, żeby WSZYSCY NOSILI MASECZKI ALBO JAKIEKOLWIEK OSŁONY DRÓG ODDECHOWYCH.
Tylko wówczas bowiem rozprzestrzenianie się niebezpiecznych mikroorganizmów jest maksymalnie ograniczone. Co daje zamknięcie w domach, skoro i tak każdy musi iść do warzywniaka, sklepu spożywczego, czy apteki po konieczne zakupy? Nic, jeśli obsługa i klienci nie mają maseczek. I nie ma tu znaczenia czy przestrzeń sklepu jest klimatyzowana. Być może tam gdzie mają dobrą wentylację mechaniczną ze 100% świeżego powietrza ilość mikrobów będzie mała. Ale w aptekach, warzywniakach przeważnie NIE MA ŻADNEJ MECHANICZNEJ WENTYLACJI. Jeśli jest jakaś wentylacja to grawitacyjna, a ta działa czasami odwrotnie ....
Dlatego przepis, że w sklepie może przebywać tylko 1 osoba jest pudrowaniem nieboszczyka. Co chwilę wchodzi 1 osoba i KAŻDA może być nosicielem albo zakażonym, szczególnie kiedy obsługa nie ma maski.
Czesi jak widzę to świetnie rozumieją, w Polsce i innych krajach można odnieść wrażenie, że nikt z rządzących nie ma pojęcia o rozprzestrzenianiu się zarazy, albo rządzący są tak głupi, że nie potrafią zrozumieć co pisze zwykły inżynier sanitarny, podpierając się w dodatku znalezionymi amerykańskimi badaniami. O kichaniu w rękaw i roznoszeniu tego po okolicy pisałam w innym wątku.
Niestety nie można wykluczyć i tego wariantu, że oni nie są tacy głupi, lecz to wszystko robią celowo. Mamy praktycznie 24 godzinną godzinę policyjną, szczególnie ci w domowej kwarantannie, mamy zatrzymane działanie gospodarki, ruch graniczny, przygraniczny, wszystko stoi, całe miasta, miasteczka zdrowych ludzi nic nie robią. Jak na niewypowiedzianej wojnie.

2020-03-29
Alina

 

We wszystkich przypadkach - gdzie miałem okazję podejrzeć klimatyzację hipermarketów zobaczyłem, że działa ona w obiegu zamkniętym.
A jedyne świeże powietrze wchodziło poprzez otwierane przez klientów drzwi.
Nie pisałem o teorii, ale o praktyce.


Wentylacja w mieszkaniach też jest niebezpieczna bo - skoro przechodzą przez nią zapachy - to i bakterie przejdą.
Instalatorzy bezprawnie łączą ją w jeden kanał.

Za Twoją ostatnią tezą o celowości takiego działania przemawia fakt, że zabronili sprzedaży na targowiskach.

2020-03-29
Artur Łoboda

 

Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie - wyciąg większy niż nawiew, czyli źle zbilansowana wentylacja.
To samo dzieje się z went. grawitacyjną, kiedy okna i drzwi zostały pozamieniane na szczelne bez szczelin nawiewnych.

2020-03-29
Alina

 

"Jeśli powietrze wpływało przez drzwi, tzn w pomieszczeniu było podcisnienie".

Dlatego we wejściach do marketów często czuje się przewiew.

2020-03-29
Artur Łoboda

  

Archiwum

LIST PRYWATNY DO ARTURA ŁOBODY
wrzesień 12, 2005
Wiesław Sokołowski
BIAŁORUSKI NARÓD PAŃSTWOWY
luty 9, 2008
Stefan Pastuszewski
Kosowo nowe "państewko"
luty 19, 2008
Jacek Bartyzel
"Demokracja Suwerenna" w Rosji, Wobec USA, Izraela i NATO
lipiec 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Widziane z Ameryki - komentarze z USA (5) ZNIEWOLENIE AMERYKAŃSKIEJ PRAWICY? (część pierwsza}
styczeń 10, 2005
Wielka Brytania - Wielka Bezmózgownia
październik 7, 2003
Fëamortur'a
Teraz doradza Kaczyńskiemu
marzec 11, 2006
PAP
Na upały - zimny prysznic
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Dobry i zły policjant
czerwiec 2, 2008
Artur Łoboda
Czy to jeszcze lewica?
listopad 29, 2003
Adrian Dudkiewicz
Berlin a Polska
wrzesień 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa
marzec 24, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
Czy palacze powinni płacić wyższe składki na ochronę zdrowia?
czerwiec 1, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
"...rządowe BMW zahaczyło o przyczepę nieprawidłowo ustawionego prywatnego auta..."
marzec 16, 2004
wynarodowiony
Anarchists Endorse Wolfowitz for World Bank President
marzec 20, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Szwajcaria blokuje kolejne konta w "aferze sprzętowej"
sierpień 2, 2004
2006 - był rokiem politycznego szamba, burz i skandali...
styczeń 2, 2007
Zdzisław Raczkowski
Lichwarscy "cudotwórcy"
marzec 11, 2005
PAP
EBOR - kolejny skok na kasę
listopad 23, 2003
PAP
ZPB: wojna polsko-polska o bazę USA w Grodnie?
sierpień 17, 2005
Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media