|
Sytuacja jest poważna, ale będzie dobrze
|
|
Któż nie pamięta słynnej sceny z filmu La dolce vita w której Anita Ekberg kąpała się nocą w fontannie Di Trevi.
W scenie tej wokół fontanny było zupełnie pusto.
Sam miałem okazję tylko raz w życiu samotnie stanąć naprzeciw Fontanny - gdy w 1995 roku wracałem tuż przed świtem do hotelu.
W czasach globalizmu Fontana ta była oblegana 24 godziny na dobę - podobnie jak inne zabytki i dlatego w ostatnich latach omijałem w swoich podróżach Rzym.
Aż nagle dziś w nocy zechciałem sprawdzić co tam się dzieje i odszukałem kamerę internetową z tego miejsca.
Potem Piazza Navona, Schody hiszpańskie i inne kultowe miejsca w Rzymie. A dalej Wenecja, Mediolan Werona i inne.
I wtedy doznałem szoku.
Liczyłem na to, że zostanie ograniczona liczba spacerowiczów, ale nie spodziewałem się, że te wszystkie miejsce będą zupełnie puste. Zupełnie jak po kataklizmie.
To jest raj dla filmowców, by z wyprzedzeniem nakręcić sceny pustych miast.
Ale wniosek jest jeden. Ludzie bardzo wystraszyli się epidemii koronawirusa i wolą siedzieć w domach.
Jak długo?
Pierwsze upały powinny znacznie ograniczyć jego rozprzestrzenianie.
Jeżeli chociaż w części prawdziwe są informacje Chińczyków w sprawie liczby zakażonych i liczby zmarłych z powodu tej infekcji- to rodzi się pytanie o przyczyny tak poważnego podejścia do zagrożenia?
Podawane liczby ofiar są stanowczo poniżej granicy błędu statystycznego.
Po wielokroć więcej osób umiera w wyniku powikłań po tradycyjnych szczepach grypy.
Dobrze, że ludzie nie zlekceważyli zagrożenia, ale zastanawia mnie dlaczego rządzący robią tak niewiele - by poznać źródła zagrożenia i metody zabezpieczeń.
Podawane w mediach pierduły o potrzebie mycia rąk są niczym strzelanie z procy w czołg.
Mam jednak nadzieję, że dzięki izolacji międzyludzkiej dotrwamy do ciepłych dni i do jesieni epidemia zelżeje.
Da to naukowcom czas na poznanie źródeł zagrożenia i metod zabezpieczeń.
Taką mam nadzieję.
|
|
6 marzec 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Miś więcej wart od menela
październik 29, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
PASZPORTYZACJA
wrzesień 1, 2007
Nadesłał: Marek Olżyński
|
Kamienice już nie nasze
maj 7, 2005
Iwona Kamieńska
|
Oszczędzanie wedle filozofii Kwaśniewskiego
listopad 15, 2003
IAR
|
USA chcą, by Polska pokryła część kosztów budowy tarczy
czerwiec 6, 2007
nadesłała Dorota
|
Kwasniewski przed komisję
listopad 7, 2003
IAR
|
Teozofia Filona z Aleksandrii jako podstawa poznawcza nauki i cywilizacji Zachodu
listopad 10, 2004
Marek Głogoczowski
|
Bush Pogwałcił Amerykańską Konstytucję?
czerwiec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Gdzie się podziały pożyczki?
styczeń 26, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
Rurociag i "Drang Nach Osten"
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Gwałcenie Praw Obywatelskich
styczeń 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
|
Polonijna Wioska
sierpień 23, 2008
...
|
Co z tą Polską? Kto powstrzyma dalszy upadek Polski?
luty 14, 2005
Ekonomista
|
Pogarda dla człowieka ...?
luty 6, 2008
cd
|
Plan Hausnera BEZ TAJEMNIC
marzec 9, 2004
Adrian Franczyk
|
Gdzie jest MS Ziobro?
styczeń 25, 2007
Bogusław
|
Mercedesy także mają punkty G
luty 20, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kolowrotek
październik 30, 2007
Zegar Sloneczny
|
|
|