|
Kelnerzy
|
|
Władze Krakowa i Insbrucka o wspólnych inicjatywach
30 lipca Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Stanisława Urbaniak spotkała się z Wiceburmistrzem Innsbrucka dr Eugenem Sprengerem. Austriacki gość przebywa w Krakowie od 29 lipca.
Podczas spotkania w krakowskim Magistracie rozmawiano na temat wspólnych inicjatyw na polu oświaty, w tym w dziedzinie kształcenia zawodowego. W spotkaniu wzięli udział: Dyrektor Szkoły Gastronomicznej Villa Blanka dr Klaus Ennemoser, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Fizycznej RMK radna Teresa Starmach i Dyrektor Wydziału Edukacji UMK Jacek Matuszek. Uczestnicy spotkania wymienili uwagi na temat stosowanych w Krakowie i Innsbrucku rozwiązań w dziedzinie pomocy społecznej i opieki zdrowotnej. Dyskutowali ponadto nad korzyściami i problemami w dotychczasowej wzajemnej współpracy oraz rozważali nowe możliwości i dziedziny wzajemnych kontaktów. Szansą dla obu Miast jest aplikowanie o środki unijne na wspólne projekty i przedsięwzięcia. Jeszcze dzisiaj austriacka delegacja zostanie przyjęta przez Komendanta Miejskiego PSP. Podczas kilkudniowego pobytu w Krakowie goście z Innsbrucka zwiedzili najciekawsze krakowskie zabytki oraz poznali ofertę kulturalną i turystyczną Krakowa w sezonie letnim 2004.
Umowa o partnerstwie Krakowa i Innsbrucka została podpisana w 1998r. Insbruck uczestniczy w krakowskich Targach Bożonarodzeniowych, a z austriackimi szkołami współpracują krakowskie licea (III i XVI Liceum). W 2001r. Urząd Miasta Krakowa zorganizował seminarium dla nauczycieli szkół zawodowych z Innsbrucka i Tyrolu na temat integracji europejskiej i problemów polskiego szkolnictwa zawodowego. W 2002r., w ramach Dni Krakowa w Innsbrucku, odbyły się w mieście partnerskim prezentacje kulturalne, wystawy plastyczne, koncerty muzyki dawnej i żydowskiej. Kraków zaprezentował także swój potencjał gospodarczy i możliwości inwestycyjne. Władze Innsbrucka przekazały Ośrodkowi Narciarskiemu krakowskiego Domu Harcerza używany ratrak (2001r.). Natomiast w 2003r. Komenda Miejska PSP wzbogaciła się o 4 samochody pożarnicze i ratownictwa specjalnego otrzymane w darze od władz i straży miejskiej Innsbrucka.
|
|
1 sierpień 2004
|
|
|
|
|
|
„PEAK OIL” - w Disneyland zabawa skończona
lipiec 9, 2007
lś
|
Policyjne gwałty
maj 28, 2007
MirNal
|
utworzenie Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej w Izraelu
styczeń 16, 2007
INTERIA.PL/PAP
|
A mówią że to Polacy są głupi
kwiecień 5, 2003
PAP
|
Obłędna inicjatywa nadania honorowego obywatelstwa USA żydówce Annie Frank
luty 19, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Stwórca wiecznych praw przyrody
sierpień 16, 2007
Marek Głogoczowski
|
Retrospekcja, czyli rzecz o...
maj 2, 2006
Marek Olżyński
|
2009.02.15. Serwis wiadomosci ze świata bez cenzury
luty 15, 2009
tłumacz
|
Czy Polacy to idioci?
maj 4, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Masoni i cykliści.Polski - polityczny świat przestępczy
grudzień 27, 2002
Artur Łoboda
|
To buntowniki
maj 21, 2003
Cyprian Kamil Norwid
|
Inne oblicze nazizmu
kwiecień 6, 2004
|
Rozterki konserwatysty amerykańskiego
styczeń 10, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Manipulacja społeczeństwem na temat Iraku
kwiecień 6, 2004
HENRY A. WAXMAN
|
Pułkownik Chwastek odrzucony
wrzesień 20, 2002
Zbigniew Lentowicz http://www.rzeczpospolita.pl
|
I nic
styczeń 19, 2006
kLaudi
|
Nazistowskie wzorce wciąż żywe
czerwiec 3, 2004
|
Hubalczycy
maj 7, 2005
przesłała Elzbieta
|
Niebo
sierpień 20, 2003
Andrzej Kumor
|
Odpowiednie potraktowanie "geniuszy biznesu"
lipiec 13, 2005
PAP
|
więcej -> |
|