ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski 
W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi 
Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym.  
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia 
Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
więcej ->

 
 

Strategia

Aktualizacja strategii


Kraków powinien być miastem konkurencyjnej i nowoczesnej gospodarki, europejską metropolią z kwitnącą nauką, kulturą i sportem oraz atrakcyjnym miejscem zamieszkania i pobytu - to podstawowe kierunki rozwoju na najbliższe lata, według strategii rozwoju przygotowywanej w Urzędzie Miasta. Aktualizacja strategii rozwoju Krakowa zaprezentowana została wczoraj na Akademii Ekonomicznej pracownikom naukowym, przedstawicielom środowisk gospodarczych oraz szefom ważnych instytucji krakowskich.

- Chcielibyśmy ten dokument poddać ocenie środowiska naukowego i praktyków, aby Radzie Miasta został przedstawiony jako dopracowany - powiedział prezydent Jacek Majchrowski. Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa, przedstawiał główne cele strategii. - Chcemy powiązać naukę z gospodarką, Kraków powinien się wyspecjalizować jako centrum wysokich technologii - mówił Tadeusz Trzmiel. Władze miasta chcą stworzyć także warunki do osiedlania się w Krakowie przedstawicielstw unijnych.

Do słabych stron Krakowa wiceprezydent Trzmiel zaliczył m.in. niewystarczającą dostępność komunikacyjną: słabo rozwinięte połączenia lotnicze oraz brak bezkolizyjnych połączeń pomiędzy dzielnicami. Miasto jest również niewystarczająco zabezpieczone przed powodzią, a także ma zbyt mały zasób gruntów komunalnych.

Do roku 2006 planuje się realizację takich inwestycji, jak: rozbudowanie sieci wodociągowej, by zostali do niej podłączeni wszyscy mieszkańcy (obecnie 27 tys. nie ma takiego podłączenia), oczyszczanie w 100 proc. krakowskich ścieków (teraz tylko 22 proc. jest oczyszczanych). Realizowany jest także program zalesiania nieużytków, przeprowadza się modernizację wałów wiślanych. - W planowanych inwestycjach nacisk położony zostanie na rozwój partnerstwa prywatno-publicznego; przede wszystkim w ten sposób chcemy je finansować - powiedział Tadeusz Trzmiel.

Władze miasta zamierzają także rewitalizować poprzemysłowe obszary Krakowa, takie jak m.in.: Zabłocie, Płaszów, Bonarka. Planuje się utworzenie dwóch parków kulturowych - na terenie dawnego lotniska w Czyżynach oraz na Wzgórzu św. Bronisławy.

Monika Piątkowska, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta UM, poinformowała, że strategia z tego roku nie jest dokumentem całkowicie nowym, lecz raczej kontynuacją strategii z roku 1999. Nad jej aktualizacją pracowało ok. 200 osób przez 12 miesięcy. (AM)
28 wrzesień 2004

aa 

  

Archiwum

LIST OTWARTY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
marzec 14, 2005
Andrzej Gwiazda
Eksploatacja strachu w USA
kwiecień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak rozpętano trzecią wojnę światową
sierpień 9, 2006
Wied?min
Jesteśmy niegospodarnym narodem!
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
MF będzie sprzedawało obligacje danej serii do wartości 20 mld zł
listopad 28, 2002
PAP
nawroty
wrzesień 28, 2004
Lichwarscy "cudotwórcy"
marzec 11, 2005
PAP
Kiedy emigracja staje sie iluzja...
czerwiec 3, 2008
Jaroslaw Madry
W czasie obrad korporacji lekarskiej pikieta Primum Non Nocere - Toruń 19 września godz.12
wrzesień 18, 2003
Adam Sandauer
Skutki konfrontacji USA i Rosji w Gruzji
sierpień 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
100 lat - nowy wiek emerytalny!
lipiec 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Eksport demokracji po amerykańsku
maj 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Rze? kormoraniątek i dziaciaczków
czerwiec 21, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Asymetryczna Wojna Hezbollahu Przeciwko Izraelowi z Winy USA
lipiec 28, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kres rządu Millera bliski.
styczeń 9, 2003
Piotr Mączyński
Gubernator Arnold Schwarzenegger legalizuje perwersję seksualną
listopad 2, 2007
Dorota
Na spotkanie z Michnikiem o Kubie !!!
luty 21, 2008
marduk
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
"Zabójca ks.Popiełuszki pracuje w mediach" Kampania ograniczenia możliwosci publicznej wypowiedzi
październik 18, 2004
cywilizowany, odpolaczony
Złoto a wpędzanie Iranu w ślepy zaułek przez USA i Izrael
kwiecień 13, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media