|
W co zagrywa Putin?
|
|
Tylko osoba upośledzona umysłowo może zachowywać się tak - jak to robią dzisiaj politycy, oraz zwolennicy PiS - w sprawie putinowskiej prowokacji historycznej.
W Rosji nic nie dzieje się przypadkowo, a już z pewnością nie jest takim zachowanie głowy tego Państwa.
Tylko osoby skrajnie upośledzone mogą myśleć, że Putin stracił panowanie nad sobą!
To jest precyzyjnie przygotowana PROWOKACJA POLITYCZNA!
Putin coś szykuje!
Albo poczuł się bezkarny - w związku z rzekomym zdobyciem przewagi militarnej nad USA, albo dogadał się z Syjonistami.
W ostatnich dniach media doniosły o pochwaleniu się przez Rosjan zbudowaniem rakiet Awangard, które mogą przenosić broń nuklearną z prędkością 20 mach.
Znaczy to, że CAŁY amerykański system obrony przeciwlotniczej jest bezradny wobec takiej broni.
Ja wolę poczekać na potwierdzenie możliwości takich rakiet - bo już raz doświadczyliśmy bajki o reganowskich "wojnach gwiezdnych".
W tym wypadku mielibyśmy do czynienia z ich urzeczywistnieniem przez Rosjan.
Drugą alternatywą takiego zachowania Putina może być dogadanie się z Syjonistami w sprawie wspólnego ataku na Polskę.
Dokładnie tak samo - jak miało to miejsce w wypadku Paktu Ribentrop-Mołotow. W końcu syjoniści to najstarsi naziści tego świata.
Dlatego zachowanie polskich polityków traktuję jak gówniarskie machanie szabelką.
Bez jakiegokolwiek rozpoznania i analizy sytuacji.
PiS ma bardzo duże doświadczenie w psuciu relacji z Rosją.
Wytłumaczę jednak, że nie jestem fanem Rosji - wręcz przeciwnie.
Ale z powodu jej nieobliczalności powinniśmy się zachowywać rozsądnie.
Kilkanaście lat temu Lech Kaczyński z całych sił blokował Rosji możliwość tranzytu ropy i gazu przez Polskę.
To skończyło się budową gazociągu przez Morze Bałtyckie i całkowitą utratą ewentualnych korzyści wynikających z tranzytu.
Być może było też przyczyną jego śmierci, bo tylko skończony głupiec wchodzi do klatki rozjuszonego niedźwiedzia!
Prawie wszystko - co dzieje się wokół prowokacyjnej wypowiedzi Putina to skrajna GÓWNIARZERIA!
Należało najpierw poznać przyczyny takiego zachowania, a dopiero potem zacząć reagować.
Pisopolitycy przyjęli jednak sowiecką strategię rozpoznania przez atak, a niektórzy wręcz: atak bez rozpoznania.
To skrajnie nieodpowiedzialne i jakże typowe dla tej opcji politycznej.
|
|
30 grudzień 2019
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Dla mnie zagadką pozostaje, kto stoi za PiS em?
Jeśli Żydzi, to która ich frakcja w USA i Izraelu?
Czy rosyjskojęzyczna, czy inna. Gdzieś podano, że ponoć właśnie Putin powiedział, że teraz w Izraelu mówi się po rosyjsku.
Co do broni, to się już wypowiedziałem.
Zapewne to propagandnowa fikcja, a nawet jeśli ją wdrożyli, to też jeszcze o niczym nie świadczy, ponieważ broni trzeba U Ż Y Ć, a to zupełnie inna historia.
Niemniej ja stoję na stanowisku, że rząd PiS - u jest w istocie najbardziej pro rosyjski, ze wszystkich po 1989r. włącznie z SLD.
I retoryka antyrosyjska dla gawiedzi, to uwiarygadnia.
Ta pani Rzeuska mówi prawdę, że gaz "amerykański" to w istocie gaz rosyjski. I tak jest ze wszystkim. Interesy rosyjskie są niezagrożone, a dodatkowo jeszcze łupią nas ci z USA.
Dopóki rządy w tym kraju będą eskalować i legitymizować dokonywaną z zewnątrz grabież ludzi i mienia formalnie do tego kraju należącego, dopóty nie będzie wojny.
I ci u sterów "sceny politycznej" to chyba doskonale wiedzą.
Stąd m.in. słowa Anny Fotygi z PiS, że Polacy nie dojrzeli do prawdy o Smoleńsku.
Ale ile można eskalować?
W nieskończoność?
|
|
2019-12-30
Magellan
|
 |
|
|
ps
ciekawostka.
Po koniec sierpnia (30 i następne dni) br., tuż po zakończeniu sezonu wypoczynkowego, w wielkim pośpiechu, wykorzystując przekaz o pogłębianiu podejścia do portu gdańskiego, zainstalowano w pasie plaży na Mierzei Wiślanej rurociąg fi ok 1 metra. Zrobiono to w kila dni, wykorzystując ogromne siły i środki. Prace trwały na okrągło całe doby, a wykonawcy pochodzili z Polski, Szwecji, Danii i Bóg jeden wie skąd jeszcze.
Po co to zrobiono, w jakim celu i co ma być (albo już jest) przesyłane tym rurociągiem.
Totala cisza w tym temacie. |
|
2019-12-30
Magellan
|
 |
|
|
i jeszcze jedno.
Nastąpiło wzmożenie kontaktów w relacji USA - Białoruś i może to być powód reakcji Rosji.
Zawsze się zastanawiałem do kiedy Białoruś przetrwa w takim kształcie, w jakim jest obecnie.
Ile Łukaszenka i ludzie za nim stojący zachowają pole manewru?
Ale wygląda na to, że to się kończy.
I pytanie, czy zmiana kurateli nastąpi łagodnie, czy dojdzie do jakichś mniej lub bardziej gwałtownych przepychanek.
Białoruś to nie Ukraina i może być spokojnie, ale wcale też nie musi i to grzmienie Putina to nie musi być atak na Polskę, ale odszczekiwanie się w sprawie Białorusi.
Stąd być może powolna reakcja tzw "naszych władz" władz. |
|
2019-12-30
Magellan
|
|
|
|
Jeszcze o L.M.
kwiecień 6, 2004
www.angora.pl
|
Liberałowie czy faszyści?
grudzień 21, 2002
http://republika.pl/adnikiel/austryja.html
|
Demokratyczny totalitaryzm
maj 13, 2006
J. Duranowski, www.pnlp.org.pl
|
Samotni obalacze komunizmu
lipiec 14, 2008
...
|
Komu nie wolno latać
maj 1, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Radio Blue FM złożyło doniesienie do prokuratury o
sierpień 2, 2002
(RMF)
|
"Dwuznaczne Umowy" o Eksploatacji Paliwa w Iraku
marzec 9, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Gospodarka Watykanu w Oczach "Wall Street"
kwiecień 11, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Kraków: Próba samobójcza po przesłuchaniu
czerwiec 6, 2007
aaa¬ródło informacji: INTERIA.PL
|
Rze? polskich rze?ników
czerwiec 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Wywiad z US(Army)rakiem i wynikająca zen nauka (dla koscioła)
lipiec 24, 2004
Marek Głogoczowski
|
Artyści przeciw wojnie
luty 7, 2003
A@A
|
Prywatyzacja na lewych torach
Zagraniczne spółki przejmują infrastrukturę komunikacyjną miast
listopad 20, 2002
http://www.naszdziennik.pl/
|
Open Letter to Mr. Brattman, Editor@Isurvived.org
wrzesień 21, 2004
Piotr Bein
|
Do Polonii na Swiecie i Polakow w Ojczyznie
kwiecień 23, 2005
przesłała Elżbieta
|
Antypolska ksenofobia
czerwiec 22, 2006
Mieczysław Ryba
|
"Nie mieliśmy innego wyboru posiadając informacje wywiadowcze takie, jakie posiadaliśmy".
luty 8, 2004
|
Problem ze zrozumieniem tekstu czytanego
grudzień 3, 2007
Artur Łoboda
|
Brawa dla Martyny
maj 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kolejny wypadek naszego autokaru na obczy?nie
marzec 31, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
|
|