ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Rola I cele promocji demokracji przez USA w próbie zorganizowania kolorowej rewolucji w Iranie  
5 lipiec 2009      Stephen Gowan (tłum. MG)
Kto winien poniewierania Polską? 
13 marzec 2019     
Rządowi eksperci 
16 listopad 2015      Artur Łoboda
Odzyskujemy kontrolę nad naszymi pieniędzmi, granicami, prawem, handlem i naszymi łowiskami 
25 grudzień 2020      PAP
Jak to bywa u kurewskiej.pl 
4 luty 2021      Artur Łoboda
Satanisci w Watykanie 
13 wrzesień 2010      Goska
Izrael ma teraz więcej infekcji na mieszkańca niż jakikolwiek kraj na świecie, mimo że powszechnie podaje się tam „zastrzyki przypominające” 
3 wrzesień 2021      Lance D Johnson
Wielki reset, część 1: Czterej jeźdźcy apokalipsy 
9 styczeń 2024     
Rosnące żniwo śmierci z powodu zastrzyków COVID-19, nakazy nałożone w imię „bezpieczeństwa w miejscu pracy”. Pracownicy linii lotniczych, którzy nie wyrażają zgody, odrzucają odpowiedź. 
18 listopad 2021     
Współcześni inkwizytorzy 
18 marzec 2015      Artur Łoboda
Czy Hitler wywodził się z Rotszyldów? 
4 listopad 2021     
Wiekopomny zwrot w TVP 
1 kwiecień 2020      Alina
Żydowski "wyrzutek" ostrzega Amerykę: Benjamin Friedman mówi o syjonizmie  
9 grudzień 2013     
PRAWO BUDOWLANE  
6 wrzesień 2009      Marek Jastrząb
Żydowski spisek mający na celu zniewolenie ludzkości 
9 czerwiec 2024      Pierre Simon
Kto nacisnął przycisk wielkiego resetu? 
26 listopad 2020     
Kilka uwag w Święto Odzyskania Niepodległości 
11 listopad 2012      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński NIEBIESKI BLUES - część piąta  
3 luty 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Kto sieje zło, zbiera żniwa 
18 październik 2018      Artur Łoboda
Panele fotowoltaiczne 
5 grudzień 2023      Artur Łoboda

 
 

UE

PILNE! Unia znalazła sposób jak WBREW PiS ulokować uchodźców w Polsce! Dokument już został podpisany!

Opublikowano: 28 Jan 2018 07:11
Wpisane przez: HP

28 Styczeń 2018
Jak informuje niemiecki Die Welt, Unia Europejska ma sposób, jak rozwiązać problem polskiego oporu wobec przyjęcia uchodźców. Pomocną dłoń wyciąga prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W tym mieście doszło do podpisania ważnego porozumienia, które ma stanowić początek przełamywania pata w sprawie uchodźców. Niemieccy politycy proponują, aby to samorządy ich przyjmowały – otrzymają na to środki finansowe z UE.
Niemiecki dziennik informuje, że w większości dużych polskich miast powstały inicjatywy, które wspierają przyjęcie uchodźców z regionów objętych kryzysem.
Cytuje prezydenta Gdańska, który podkreśla, że jego miasto wspólnie z regionem zadeklarowały przyjąć uchodźców. ,,To byłby korytarz humanitarny. Arcybiskup warszawski jet na tak. Staramy się do tego przekonać rząd” – mówi Adamowicz.
Jest zdania, że zmiana zdania przez PiS zależy od stanowiska kościoła i wymaga mocniejszego nacisku ze strony hierarchii.
Jednocześnie Adamowicz proponuje praktyczne rozwiązanie. – Obecnie mamy grę o sumie zerowej. Są kwoty, Warszawa i Budapeszt mówią nie i mamy pat. Może UE powinna być bardziej elastyczna i odpowiedzieć na pytanie: jeśli ta liczba uchodźców nie jest dobra, jak wielu ich przyjmiecie?
Adamowicz uważa, że po negocjacjach udałoby się osiągnąć kompromis.
Die Welt przypomina jednak, że 2/3 Polaków jest na ,,nie”. Rząd odrzucił ustalenia poprzedniej ekipy, dlatego Unia szuka nowych rozwiązań. Oto te, które właśnie zaproponowano.
Zdaniem Die Welt politycy z wielu krajów Europy wyszli z inicjatywą, która już została zaprezentowana Gdańskowi. Gesine Schwan, była pełnomocnik niemieckiego rządu ds. stosunków z Polską, obecnie wpływowa polityk socjaldemokratycznej partii niemieckiej SPD, powiedziała, że UE musi znaleźć solidarne i konstruktywne wyjście z patowej sytuacji.
Oprócz niej w inicjatywie bierze udział Rita Süssmuth (CDU), w latach 1988–1998 przewodnicząca Bundestagu. W Gdańsku uczestnicy inicjatywy ogłosili tzw. Gdański Manifest w Centrum Solidarności.
Odgórny rozdział uchodźców zawiódł – mówi Schwann. Dlatego nowa inicjatywa forsuje ,,inteligentne rozwiązanie, oddolny system zachęt, zdecentralizowany i dobrowolny system relokacji na terenie całej Europy”, na którym ,,wszyscy skorzystają”. Opór władzy centralnej zostanie przezwyciężony, ponieważ porozumienie zostanie zawarte na poziomie lokalnych społeczności, regionów, przedsięwzięć lokalnych i społeczeństwa obywatelskiego.
W tym celu w UE ma powstać fundusz pomocowy, z którego mają pochodzić środki na finansowe zachęty i sfinansowanie relokacji uchodźców. Przy okazji przywoływane są słowa Witolda Waszczykowskiego, który w maju obiecał korytarze humanitarne dla osób z terenów objętych wojną.
O całej sprawie informuje również miasto Gdańsk. Na stronie internetowej Gdansk.pl czytamy, że to właśnie tu odbyła się ważna debata, podczas której postulowano, aby ,,kierować finanse na pomoc uchodźcom bezpośrednio do miast, a nie do rządów centralnych. Powód: to miasta i regiony, stykające się z problemem na co dzień, szybciej rozwiążą kryzys uchodźczy w Europie niż władze państw”.
Przytaczane są słowa Schwan, która zaproponowała nową politykę, z naciskiem na miasta, samorządy i regiony, a nie rządy centralne w odniesieniu do uchodźców. Jej zdaniem potrzebny jest Fundusz Europejski (European Fund), do którego mogłyby się zgłaszać miasta i samorządy, które chciałyby przyjąć uchodźców i migrantów. Chodzi o to, żeby dostęp do tych funduszy nie musiał odbywać się przez rządy centralne, ale żeby poszczególne europejskie miasta mogły sięgać po te pieniądze, gdyby chciały przyjąć uchodźców.
Głos zabrał również Paweł Adamowicz, który mówił, że ,,Gdańsk to miasto solidarności i musi to w praktyce udowadniać”.
W Polsce od kilku miesięcy trwa debata, rozpoczęta przez episkopat Polski, na temat utworzenia korytarzy humanitarnych w celu przyjęcia dzieci i całych rodzin na leczenie i rehabilitację. Gdańsk, Sopot i Wrocław zaproponowały Cartiasowi, że się w to włączą – twierdzi.
Potwierdzają się też doniesienia medialne na temat manifestu gdańskiego:
Na koniec uczestnicy – z Polski, Niemiec, Szwecji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii – podpisali wspólny manifest, który będzie dystrybuowany w miastach Europy, wśród innych burmistrzów (np. Rotterdamu) – a który wzywa Brukselę do bezpośredniego wspierania finansowo miast i regionów, chcących pomagać uchodźcom – czytamy.
Za: https://wrealu24.pl/pilne-unia-znalazla-sposob-jak-wbrew-pis-ulokowac-uchodzcow-w-polsce-dokument-juz-zostal-podpisany/#.Wmuozi3Qfm0.facebook
——————————————————-
Copyright Patriotyczny Ruch Polski, New York, NY - 2004-2015
30 styczeń 2018

.... 

  

Komentarze

  

Archiwum

Ciasna Linda
wrzesień 13, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Szwajcaria blokuje kolejne konta w "aferze sprzętowej"
sierpień 2, 2004
Wieża Pamięci
lipiec 17, 2003
Andrzej Kumor
Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku
marzec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Dialog Katolików z Żydami. Nie tylko w USA
listopad 28, 2004
Iwo Cyprian Pogonowski
SLD przy ołtarzu
maj 23, 2003
Andrzej Kumor
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
Masoneria (4)
Rytualne tworzenie "Nowego człowieka"

grudzień 2, 2003
Bilans kosztów członkostwa Polski w UE
lipiec 2, 2006
Dariusz Kosiur
Polityczna poprawność
lipiec 12, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
http://prawo.uni.wroc.pl/~kwasnicki/EkonLit/13809.htm
marzec 29, 2006
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
Spór o polski ład ekonomiczny
czerwiec 2, 2002
Tadeusz Kowalik
Druga Targowica umożliwia „Tarczę” w Polsce?
sierpień 16, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Cytat dnia :
"przejrzysty offset"

grudzień 4, 2002
Jabłoko
Moja Ojczyzna
sierpień 1, 2003
przesłała Elżbieta
Smacznego. SOBCZAK i SZPAK
styczeń 20, 2003
http://angora.pl/
O Suwerenność Narodu Polskiego. Proklamacja
sierpień 26, 2007
Jerzy Rachowski
"Irakische banditen"
maj 20, 2004
PAP
Bełkot nowomowy: "przestrzeń" prezydenta
grudzień 19, 2002
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media