|
Polscy i "radzieccy" żołnierze
|
|
Jeżeli przyjąć moją logikę historyczną - to właśnie mamy do czynienia z próbą zakończenia stalinizmu w Polsce.
Ponieważ jednak opór stalinowców ukrywających się pod szyldem rzekomych "obrońców demokracji" - wywołuje nerwowość w szeregach PiS to nie z wszystkimi działaniami Rządu i Prezydenta się zgadzam.
Nie ma bardziej spektakularnego wydarzenia - jak uczczenie Żołnierzy wyklętych.
Ale trzeba pamiętać, że nie każdy - walczący po wojnie z "komunistami" był automatycznie patriotą.
Po każdej wojnie pozostają maruderzy, którzy nie potrafią dostosować się do nowych warunków i dlatego trzeba się liczyć z tym, że jakiegoś "bohatera" trzeba będzie ściągnąć z piedestału - na co powinny być dawno temu przygotowane procedury właśnie po to - by nie brudzić pamięci rzeczywistych bohaterów.
Drugą rzeczą, która mi się bardzo nie podoba - jest wszystko to - co dzieje się wokół sprawy pomników żołnierzy sowieckich z II wojny światowej.
Już dawno temu powinna być podpisana umowa z Ministerstwem Kultury Rosji - zapowiadająca usunięcie symboli totalitaryzmu komunistycznego i uczczenie pamięci ludzi.
Znam wiele przypadków pomocy polskiej ludności - przez żołnierzy sowieckich i nie wolno nam generalizować zbrodniczych wypadków.
Kwestię NKWD i Smiersz w ogóle wyłączam z tych rozważań, bo te zbrodnicze struktury mordowały zarówno Polaków - jak też żołnierzy rosyjskich.
Na koniec wątek "żołnierzy Berlinga", których bezprawnie pozbawia się czci.
Szeregowi żołnierze mieli tą drogą jedyną szansę na powrót do Polski - nawet za cenę krwi i bez szansy na przeżycie.
Jeżeli w trakcie walki - nie zrobili niczego haniebnego, a po Wojnie nie zaangażowali w "utrwalenie władzy ludowej", to niczym nie różnią się od Żołnierzy Andersa, Żołnierzy Wyklętych, czy AK.
|
|
27 luty 2016
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
Jak globalisci zpod znaku F.D.A eksterminuja narod Amerykanski
styczeń 13, 2008
Markus
|
Zbyt kosztowna,
czerwiec 4, 2007
. (bez podpisu)
|
Analiza stanu wojennego w Pakistanie
listopad 6, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
„Islamizacja Bałkanów” a Konkurencja USA z Rosją
marzec 30, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Premier nie toleruje ani dużego, ani małego rokosza
sierpień 14, 2002
PAP
|
Lech Kaczyński: możliwe, że w Iraku zostaniemy jeszcze dłużej
luty 7, 2006
PAP
|
Kto naraża Polskę na zniszczenie?
sierpień 19, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Izrael niszczy, Europa płaci
wrzesień 12, 2006
Fernando García
|
UWAGA BLOKUJA!!!
listopad 4, 2007
Niepokorny
|
Otwieranie puszki Pandory
wrzesień 9, 2003
|
¬ródło wszelkiego zła
grudzień 11, 2003
Artur Łoboda
|
W struktury Europy wejd?my z Bogiem, Ojczyzną i bez honoru
grudzień 26, 2002
zaprasza.net
|
"Widok sponiewieranych jeńców amerykańskich mobilizuje ten naród"
marzec 24, 2003
Piotr Mączynski
|
"Wirtualna Polska" twierdzi, że : Przedsiębiorcy i ekonomiści chcą planu Hausnera w całości
czerwiec 28, 2004
|
Żądanie rekompensaty za polskie straty wojenne w ludziach
czerwiec 29, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Lustracja" wraca jak bumerang i dziala jak bumerang...
luty 22, 2005
Jerzy Malinski
|
Matrix ma Cię !!!
listopad 18, 2007
marduk
|
Dwie wiadomości na Nowy Rok
styczeń 2, 2007
Artur Łoboda
|
"Ejszyszki"
maj 28, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
Anarchists Endorse Wolfowitz for World Bank President
marzec 20, 2005
przesłał prof. Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|