|
Duda jak Pinokio i marionetka. Frankowicze protestowali w Warszawie
|
|
W cieniu proeuropejskiej manifestacji KOD wczoraj odbył się kolejny protest frankowiczów. Coraz bardziej zapomniani, po raz kolejny apelowali do Andrzeja Dudy, by w ich sprawie podpisał dobrą ustawę, a nie taką, która żadnych problemów nie rozwiązuje.
Kilkuset spłacających kredyt, w tym członkowie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu, protestowało pod budynkiem Ministerstwa Finansów i pod Pałacem Prezydenckim. Pod ten ostatni budynek przynieśli marionetki o twarzach poprzedniego i obecnego prezydenta. Był też transparent z napisem „Bankster-złodziej” oraz apel o wprowadzenie w życie ustawy nr 729 zamiast dalszych prac nad zaproponowaną przez Kancelarię Prezydenta ustawą nr 811. Pierwszy z projektów zmian w prawie, popierany przez frankowiczów, został zgłoszony przez klub Kukiz’15.
Zebrani po raz kolejny przypomnieli Andrzejowi Dudzie, że podczas swojej kampanii prezydenckiej obiecywał kompleksowe rozwiązanie problemu kredytów we frankach szwajcarskich. Nie chodziło bynajmniej o indywidualne kierowanie spraw do sądów, które obecnie rekomenduje się kredytobiorcom. Protestujący stwierdzili, że liczyli na uczciwość polityków, tymczasem teraz widzą, że „z ustawowych rozwiązań systemowych nic nie będzie” – jak stwierdził Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy.pl. Przedstawiciele Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu ponowili, by w takiej sytuacji po prostu przestać raty kredytów. Do takiej formy protestu zachęcają od jesieni.
Delegacja protestujących przekazała prezydentowi list i książkę o Pinokiu, po raz kolejny nawiązując do jego niespełnionych obietnic z kampanii. Tymczasem Kancelaria Prezydenta tłumaczyć się specjalnie nie zamierza. W opublikowanym na swojej stronie komunikacie stwierdza, że „Prezydent RP cały czas opowiada się za całościowym i korzystnym dla kredytobiorców rozwiązaniem systemowych problemów, jakie wywołują kredyty indeksowane i denominowane w walutach obcych”. To, że owe „opowiadanie się” prezydenta przyniosło dotąd marne efekty, pominięto milczeniem.
Podkomisja sejmowa ds. kredytów frankowych ostatnio spotkała się w lutym. Rozmawiała o projektach Kukiz’15, Platformy Obywatelskiej i prezydenckim. Właśnie on uzyskał przychylność wiceministra finansów Piotra Nowaka oraz goszczącego na obradach przedstawiciela NBP. Potem jednak pracę stanęły, bo nie ma jeszcze wyliczeń Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących potencjalnych skutków przyjęcia każdej z ustaw.
Źródło: http://strajk.eu/duda-jak-pinokio-i-marionetka-frankowicze-protestowali-w-warszawie/
|
|
28 marzec 2017
|
|
Autor: AR
|
|
|
|
Apel Barbary Giertych o konstytucyjną ochronę życia dzieci nienarodzonych!
marzec 9, 2007
(-) Barbara Maria Giertych
|
Miłuj geja swego
lipiec 24, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Oni" już się wybrali
listopad 10, 2003
|
Przypomnienie
styczeń 2, 2007
Artur Łoboda
|
Szaron może być sądzony za zbrodnie wojenne
luty 12, 2003
PAP
|
Gówno wciska gówno
wrzesień 27, 2004
|
Polscy obywatele "Komisji Trójstronnej"
(Tajna władza Świata)
listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
|
Przykra Rocznica "Kompleksu Wojskowo-Przemysłowego" w USA
styczeń 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
|
Czy zanosi się na osłabienie więzów USA-Izrael?
grudzień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
Co z Polska?
wrzesień 21, 2006
mik4
|
tytulik
listopad 5, 2006
ja
|
Sędziów na mydło
lipiec 31, 2008
Izrael Szamir
|
Imperium dostaje zadyszki
październik 10, 2006
Ignacy Nowopolski
|
Sępy na grobie Miłosza
sierpień 30, 2004
|
Jak Permanentną Będzie Okupacja Iraku Przez USA?
październik 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
WP jak TPSA
październik 17, 2003
Tomasz Sęk
|
APEL – ݎDANIE
czerwiec 30, 2008
Dariusz Kosiur
|
Liniowy - błędny i szkodliwy
sierpień 2, 2003
prof. Jerzy Żyżyński
|
|
|