ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
więcej ->

 
 

Prymas: uczmy się miłości



Do uczenia się miłości, która rodzi nadzieję, wezwał prymas Polski kardynał Józef Glemp w orędziu wielkanocnym, przekazanym w Wielką Sobotę za pośrednictwem telewizji.

Powołując się na słowa papieża Jana Pawła II, prymas wezwał też do "umacniania kultury solidarności i przywracania nadziei ubogim". - Nadzieją naszą jest Jezus Chrystus. Śpiewajmy razem: Alleluja. Alleluja! - mówił kardynał Glemp.

Podkreślił, że radosne Alleluja towarzyszy świętom Zmartwychwstania, gdyż odnoszą się one do stanu doskonałości. - A więc z jednej strony ocean przygnębienia: brak pracy, brak pieniędzy, kradzieże, zabójstwa, fale terroru, a z drugiej strony: pogoda, prawość, życzliwość i uparta nadzieja, że będzie lepiej - powiedział prymas.

Według kardynała Glempa, owo "będzie lepiej" inaczej brzmi dla ucznia Chrystusa, a inaczej dla zwykłego zjadacza chleba.

- Tę różnicę najlepiej zauważyć na ważkim dziś zagadnieniu wejścia do Unii Europejskiej. Zjadacz chleba patrzy: kiedy i ile dostanie euro. Ile straci, w jakim stopniu musi odstąpić od swoich przyzwyczajeń. Prawdziwy uczeń Chrystusa widzi natomiast, że otwiera się nowy czas i nowa przestrzeń dla szerzenia Królestwa Bożego - mówił prymas.

Podkreślił jednocześnie, że chrześcijanin powinien wiedzieć, że Opatrzność Boża czuwa, aby "odwieczne plany stworzenia mogły dochodzić do pełni doskonałości". Prymas dodał, że nie może to się dokonywać bez osobistego wysiłku człowieka.

Kardynał Glemp przypomniał o budowie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Nie jest to - zaznaczył - zwykłe budowanie, bowiem świątynię tę przyrzeczono zbudować w roku 1791, a więc w czasach, gdy Polska i Polacy stanęli przed trudną przyszłością.

- Trzeba było wejść z potężną nadzieją, która pobudzała do walki orężnej, do rozwoju kultury, do zorganizowanej pracy i wytrwałości w cierpieniu. To pozwala zrozumieć wolność jako dar osiągany we wspólnocie - podkreślił prymas.

Wyjaśnił zarazem, że wspomina dawne, trudne chwile w kontekście Opatrzności dlatego, że stajemy również przed drzwiami, za którymi otwiera się nowa przyszłość. - Zjadacze chleba zachowują się tak, jak przed sklepem z promocyjnymi cenami. Uczniowie Chrystusa mają stać tak, jak apostołowie po Zmartwychwstaniu. Słyszeli oni: "Id?cie na cały świat i głoście dobrą Nowinę" - powiedział prymas.

Z okazji Świąt Wielkanocnych prymas życzył wszystkim rodakom, aby Opatrzność Boża czuwała nad każdym z nich.

11 kwiecień 2004

PAP 

  

Archiwum

Eksport demokracji po amerykańsku
maj 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Krucjata XXI wieku
grudzień 7, 2003
Nie będzie referendum na temat tarczy
kwiecień 3, 2007
PAP
Najważniejszy fragment ("mało znany") wywiadu Gazety Michnika z matką Chodarowskiego.
marzec 17, 2008
W.M.
Sumy Babilońskie
kwiecień 19, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Pół wieku od obalenia demokracji w Iranie przez USA
marzec 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Zneutralizować logikę "zderzenia cywilizacji"
wrzesień 28, 2006
Etienne Balibar
"Wyprawki Maturzysty",
luty 3, 2003
Artur Łoboda
Przed szczytem Unia - Rosja Samara 2007
maj 18, 2007
wasylzly
Wypedęenie Niemców ???
lipiec 16, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Tupet - metoda na biznes
luty 8, 2008
Małgorzata Stawarz - numerolog
Bankierzy i Globalne Imperium
wrzesień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Hitler zawsze atakował na wiosnę. Wyjątkiem atak na Polskę.
luty 22, 2003
PAP
Krzaklewski po spotkaniu z Kołodką: nie było konfrontacji
sierpień 20, 2002
PAP
Papież apeluje o pokój
grudzień 26, 2004
opolskoma
Nie wykorzystany interesik
marzec 9, 2007
Jan Lucjan Wyciślak
Historia pewnej mykwy
kwiecień 30, 2008
Artur Łoboda
Głupich nie sieją
kwiecień 17, 2005
Spadek produkcji polskiej stali największy na świecie
lipiec 1, 2002
PAP
Dominacja na rynku "twardych" narkotykow.
sierpień 22, 2005
Goska
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media