|
| Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego |
|
| |
|
| Kto zmasakrował ludność Buczy? |
|
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. |
|
| Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid |
|
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
|
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi |
|
| |
|
| Opresja szczepień - nieznany zapis wideo - prof. Stansiław Wiąckowski |
|
| W wrześniu 2016 roku ekipa NTV odwiedziła w Kielcach wybitnego człowieka. Profesor Stanisław Wiąckowski to odważny naukowiec, autor kilkuset publikacji na temat ochrony środowiska i zdrowia. |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Ameryka: Od Wolności do faszyzmu |
|
| Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. |
|
| Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID |
|
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.
„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. |
|
| Cała prawda o ataku z 11 września |
|
| Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku |
|
| Kto mordował w Katyniu |
|
| Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. |
|
| Bankructwo Ukrainy |
|
| |
|
| Wygadał się |
|
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." |
|
| Zełenski kupił sobie dwa jachty |
|
| Ukraiński "Sługa narodu" i jego żona - kupują sobie bogactwa. Skąd mają pieniądze? |
|
| Dr Roger Hodkinson, - Pandemia to oszustwo |
|
Dr Roger Hodkinson - lekarz patolog (wirusolog), Cambridge University, były przewodniczący sekcji patologii stowarzyszenia lekarzy, były wykładowca na wydziale medycznym, wykładowca akademicki, egzaminator w Royal Colledge physicians w Północnej Karolinie, Prezes firmy biotechnologicznej sprzedającej testy na COVID19.
Pandemia to oszustwo.
Maseczki nieskuteczne.
Lockdown nie ma naukowego uzasadnienia.
Pozytywny wynik PCR nie potwierdza infekcji klinicznej.
Polityka udaje medycynę. |
|
| Szczepionka do zabijania Ludzi |
|
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
|
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| Ludobójstwo COVID- konferencja w Wiedniu 23 październik 2020 |
|
| 23 października 2020 zespół złożony z Claire Edwards (byłej redaktor pracującej dla ONZ, badaczki i mówczyni), Stevena Whybrow (dziennikarza śledczego, aktywisty, badacza Prawa Naturalnego i mówcy), Lucasa Alexandra (dziennikarza i prowadzącego telewizję internetową Age of Truth) oraz kilku innych osób, doręczył prezydentowi Austrii pismo, które następnie zostało odczytane i wyjaśnione bardziej szczegółowo na konferencji prasowej. |
więcej -> |
|
Doktryna 3 Wrogów?
|
|

Niestety jestem już tak stary że pamiętam złośliwe komentarze publikatorów PRL na temat przedwojennej polskiej polityki zagranicznej.
Wyśmiewano się z braku realizmu władz przedwojennej Polski , które usiłowały przeciwstawić się zarówno ZSRR jak i Niemcom.
Tym ostatnim nieco mniej, czego dowodem aneksja Zaolzia i cicha aprobata dla wkroczenia Hitlera do Czechosłowacji na rok przed wybuchem 2-ej Wojny Światowej.
Złośliwcy przywoływali nawet pamięć Polskiej Ligi Morskiej i Kolonialnej i słynne powiedzenia Marszałka Rydza Śmigłego( ?): Nie oddamy ani guzika... Silni, zwarci, gotowi!
Przygotowanie organizacyjne Polski do wojny jest znane.
W szczególności, chciałem zwrócić uwagę na niemal całkowite zniszczenie przez Niemców polskiego lotnictwa.
Większość polskich samolotów została zniszczona na lotniskach lub w hangarach, bez wzięcia udziału w walce...
A dzisiaj?
Wydaje mi się że po doświadczeniach 2-ej wojny światowej i okresu pojałtańskiego i po powiązanych z tymi doświadczeniami niewesołych wnioskach dotyczących międzynarodowego znaczenia Polski za podstawę klasyfikacji podmiotów polskiej polityki zagranicznej nie należy przyjmować stosunku Polski do rozważanych krajów, ale raczej stosunek rozważanych krajów do Polski...
Zacznijmy od obiektywnych faktów. Wydaje mi się że w obecnej polityce zagranicznej Polski należałoby wyróżnić 4 niezależne podmioty:
1. Unia Europejska, z zwłaszcza Niemcy (sąsiedztwo, mocarstwo, historia stosunków bilateralnych)
2. USA i Izrael
3. Rosja (sąsiedztwo, mocarstwo, historia stosunków bilateralnych)
4. Chiny, Indie i Japonia. To grupa krajów które ze względu na swą wielkość i brak powiązań z Polską wręcz ignorują obecność Polski na arenie międzynarodowej. Po prostu, brak podstaw kontrowersji ze względu na przynajmniej jednostronny brak zainteresowania... Narzekania polskich feministek na brak równouprawnienia japońskich gejsz, polskich obrońców praw człowieka na niewolniczą pracę w Chinach czy prace polskich socjologów i teologów dotyczące niewłaściwości systemu kastowego i systemu wartości religijnych w Indiach przyjmowane są na ogół milczeniem, ale bywa że i z maskowanym rozbawieniem....
Stosunki z pozostałymi państwami : Czechami, Słowacją, republikami nadbałtyckimi, Ukrainą, krajami arabskimi, Białorusią i innymi są raczej pochodną stosunków z wyszczególnionymi podmiotami.
Wielu cenionych przeze mnie niezależnych publicystów takich jak profesorowie Robert Nowak czy Iwo Cyprian Pogonowski poddało ostrej krytyce przynajmniej każdy z tych 3 pierwszych podmiotów. Ich prawo korzystać z wolności prasy. Mało tego, dobrze to świadczy o ich bezstronności....
Co innego jednak politycy i dyplomaci...
Czy rzeczywiście Polska powinna domagać się zapisu o chrześcijańskich korzeniach we wstępie do Konstytucji Europejskiej?
Czy rzeczywiście Polska zasługuje na nieproporcjonalnie dużą liczbę głosów w stosunku do liczby ludności?
Czy preferencja dla wcześniejszego projektu uzasadnia drastyczne sformułowanie sloganu NICEA ALBO ŚMIERĆ?
Czy nie należy zamówienia na sprzęt wojskowy ograniczyć do krajów UE?
Czy Polska może oczekiwać specjalnych wyjątków w ustawodawstwie amerykańskim w kwestii przyznawania wiz i prawa stałego pobytu?
A w Izraelu?
Czy jeśli W. Brytania, członek UE i NATO, aktualny towarzysz broni z Iraku (.. .) odmawia nie tylko ekstradycji prok. Zwolińskiej, ale nawet ujawnienia akt związanych ze śmiercią gen. Sikorskiego mimo upływu 60 lat od tego „wypadku” to właściwe jest żądanie wobec Rosji udostępnienia akt dotyczących zbrodni katyńskiej z tego samego okresu? Czy dopiero niemiecki papież powstrzyma nadmierną gorliwość polskich misjonarzy na terenach Rosji?
Sprzeczności między tymi 3-ma podmiotami są wyra?ne.
Ale nie przeszkadza to Francji powoływać się na swój udział w tworzeniu zrębów państwowości USA, a USA zapewniać Francję o historycznej zbieżności działań wojskowych Francji i NATO. Niemcy i USA zapewniają się o konieczności pozostawienia baz USA w Niemczech. Z inicjatywy USA Rosja uczestniczy w spotkaniach G7, a wobec zawodności amerykańskich rakiet kosmicznych Rosja odpłatnie udziela pomocy amerykańskim załogom stacji kosmicznych. Prezydent Putin, mimo znajomości niemieckiego na poziomie akademickim, nie poprawia błędów językowych niemieckich mężów stanu i nie używa popularnych w Polsce określeń pejoratywnych typu SZWABSKI itp...
Rezultaty?
USA i Rosja nawiązały „strategiczne porozumienie w kwestii zwalczania terroryzmu” co w obu krajach jest rozumiane jako zielone światło dla przeciwdziałania rosnącym wpływom islamu. Niemiecki koncern BASF i rosyjski gigant Gazprom zawarły podczas Targów Przemysłowych w Hanowerze "zasadnicze porozumienie" o współpracy w dziedzinie eksploatacji złóż rosyjskiego gazu oraz jego transportu i sprzedaży. http://gielda.onet.pl/1,1084927,swiat.html
Porozumienie podpisali 11 kwietnia w obecności kanclerza Gerharda Schroedera i prezydenta Władimira Putina szefowie BASF i Gazpromu, Juergen Hambrecht i Aleksiej Miller. Przewiduje ono udział Wintershall w eksploatacji złóż gazu Jużno-Russkoje w zachodniej Syberii. Jego zasoby ocenia się na 500 mld metrów sześciennych. Jest to pierwszy przypadek dopuszczenia niemieckiej firmy do wydobycia gazu w Rosji. Niemcy nie obawiają się uzależnienia energetycznego od Rosji już od wielu lat...
Wintershall i Gazprom współpracują od 15 lat w handlu gazem. Spółka Wingas dostarczyła w tym czasie do Niemiec ponad 100 mld metrów sześciennych gazu. Dostawy nośników energii z Rosji pokrywają około jednej trzeciej niemieckiego zapotrzebowania.
Drastyczne łamanie praw człowieka przez Chiny nie przeszkadza USA importować z tego kraju większość artykułów konsumpcyjnych. Wzrastająca rola krajów dalekowschodniej Azji w powiązaniu z szybszym rozwojem zachodnich stanów USA doprowadziła do supremacji krajów basenu Pacyfiku nad krajami basenu Oceanu Atlantyckiego. Prace geologiczne i roboty inwestycyjne na niespotykaną dotąd skalę objęły nawet rubieże Syberii po Sachalin. http://info.onet.pl/1083865,10,item.html ... Te intratne kontrakty, mimo nieznajomości języka rosyjskiego, zdobyli ... Brytyjczycy.... na Sachalinie, gdzie inwestują brytyjscy energetycy... Jest to już druga oferta agencji pośrednictwa, obsługującej m.in. pracodawców z brytyjskiej sieci elektrowni Drax, Selby & Eggborough.
„A Polska?” Podobno takie pytanie do Napoleona zlecili patriotyczni możnowładcy polscy hrabinie Walewskiej . Miała je zadać już po wkroczeniu cesarza do sypialni i po zdjęciu wszelkiej odzieży... Chyba tradycja sytuacji w jakiej dopiero bywa zadawane to pytanie nie zmieniła się... Ponadto do dzisiaj można spotkać Mulatów z niebieskimi oczami na Haiti i ich groby rodzinne z napisem Kowalski , a w Polsce zajazdy w których miał się rzekomo zatrzymać Napoleon ciągle stanowią najliczniejszą grupę...
Polska, to znaczy jej terytorium, mimo że wymagało to znacznych dodatkowych nakładów, została pominięta przy budowie niemiecko-rosyjskiego rurociągu. „Obaj partnerzy postanowili ponadto zbudować wspólnie gazociąg na dnie Morza Bałtyckiego, którym ma być przesyłany gaz z Jużno-Russkoje do Europy Zachodniej. „ Tania, ale wysokokwalifikowana polska siła robocza zatrudniana jest przez brytyjskich pracodawców... na Sachalinie. M.in. dzięki dobrej znajomości języka rosyjskiego, odporności na trudne warunki klimatyczne... Wszak niegdyś było to miejsce dotkliwej zsyłki... Do tej pory 16 bełchatowian znalazło zatrudnienie w Anglii przy czyszczeniu kotłów; zarabiają po 300 - 400 funtów tygodniowo, czyli średnio czterokrotnie więcej niż zarobiliby w kraju. Teraz agencja poszukuje 24 pracowników, którzy będą montowali stalowe konstrukcje na Sachalinie, gdzie inwestują brytyjscy energetycy. - W sierpniu, jeszcze u nas, odbędzie się szkolenie dla kandydatów znających język rosyjski - mówi Hanna Lewicka z Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie. Agencja pośrednictwa nawiązała kontakt z bełchatowskim PUP w końcu ubiegłego roku. O istnieniu Bełchatowa i specjalistach od energetyki z tego miasta Anglicy dowiedzieli się z Internetu. Wkrótce mają przedstawić ofertę zatrudnienia dla trzech inżynierów. Wymagania: co najmniej roczny staż pracy i bardzo dobra znajomość języka angielskiego. O wysokości wynagrodzenia nie było jeszcze mowy.
Oba linki podałem już wcześniej...
Czy nie należałoby zrezygnować z ubiegania się o specjalny, mocarstwowy, status w stosunkach dwustronnych z USA opartych na istnieniu sojuszniczych stref dominacji okupacyjnej w Iraku, a po prostu wprowadzić odpłatne wizy polskie dla obywateli USA i odpłatność za korzystanie z polskich poligonów? A może zrezygnować z osi Madryt –Warszawa tak aby nie ożywiać pamięci sukcesów polskiego oręża pod Saragossą z czasów przywołanego już cesarza wszystkich Francuzów, Napoleona Bonaparte? Może przed uzyskaniem dostępu do archiwów KGB (zbrodnia katyńska) próbować uzyskać zgodę na dostęp do archiwów Home Office w sojuszniczej W. Brytanii i uzyskać oficjalne potwierdzenie niechlubnej roli ówczesnego alianta, rządu Jej Królewskiej Mości, w likwidacji gen. Sikorskiego? Wydaje mi się że takich pytań może być dużo więcej...
Na koniec mam 2 życzenia. Jedno wobec Prezydenta wszystkich SB-ków . Aby podczas przygotowywanego moralizatorskiego adresu do Prezydenta Putina zaniechał używania języka rosyjskiego mimo że wiadomo że świetnie włada tym językiem jak można oczekiwać od Magistra, absolwenta kierunku społeczno-politycznego w PRL. A gdyby ten adres wyszedł mu nieco przyostry, niech przygotuje się do repliki Putina... w języku niemieckim... To w związku z uzyskaniem przez Polskę statusu pełnego członka UE, w ramach działań dostosowawczych. Wszak tym właśnie językiem posługuje się na co dzień największa liczba obywateli UE! Drugie życzenie kieruję do prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego, autora Czy Dostojewski wybił się plagiatem pamietnika Tokarzewskiego? http://www.zaprasza.net/a_y.php?mid=6239
Chciałbym by Profesor zaniechał wysiłków stworzenia fundacji finansującej powiązane z tym tematem prace doktorskie. Kto wie, może wielkoduszna rezygnacja z praw autorskich po Fiodorze Dostojewskim przyniesie Polsce możliwość negocjacji cen na dostawę rosyjskiego gazu i ropy nie w Berlinie, a np. w Moskwie, bez obowiązku korzystania z opisanego powyżej rurociągu?
|
|
5 maj 2005
|
|
realista
|
|
|
|
Godzina policyjna, przeszukiwanie getta...
Skąd to znamy?
sierpień 17, 2004
PAP
|
Własność rzecz święta
październik 4, 2006
Dariusz Kosiur 04.10.2006
|
Wysoki koszt uległości USA wobec Izraela
czerwiec 19, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
"Sierpień 80": rząd nie konsultował reform
grudzień 3, 2002
PAP
|
Polonia i Polska
maj 14, 2005
Lewed
|
100 tysięcy ofiar amerykańskiej agresji na Irak
październik 28, 2004
PAP
|
Zmarł gen. Antoni Heda-Szary
luty 16, 2008
PAP
|
Window on Eurasia: Russian Anti-Semites Play Up Links Between Georgia and Israel
sierpień 29, 2008
Paul Goble
|
Afganistan jako bagno, w którym topią się siły USA, NATO i Polski
październik 2, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ataki na polskość
wrzesień 8, 2007
..
|
TAM GDZIE KIEDYŚ BYŁA POLSKA
styczeń 5, 2005
Edward Maciejczyk
|
Kryzys irański można rozwiązać przy pomocy dyplomacji
lipiec 22, 2006
Noam Chomsky
|
dukat
czerwiec 18, 2004
|
Tak się manipuluje społeczeństwem
sierpień 11, 2004
PAP
|
10 lat grozi oskarżonym o malwersacje finansowe
lipiec 30, 2002
PAP
|
"Przeżyliśmy okupację, przeżyjemy Kaczyńskiego"
październik 30, 2006
interia.pl
|
2009.01.25. Serwis wiadomości bez cenzury
styczeń 25, 2009
tłumacz
|
Pensje
maj 14, 2003
red. Krzysztof
|
Czy potrafią?
lipiec 15, 2007
PAP
|
Ruch Przełomu Narodowego
czerwiec 19, 2008
Dariusz Kosiur
|
więcej -> |
|