|
Apel do Ewy Kopacz ws.rozpowszechnienia informacji o referendum 6 września
|
|
Szanowna Pani Premier,
Już wkrótce Polacy będą mieli okazję wziąć udział w referendum krajowym ogłoszonym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. To wydarzenie nieczęste w polskiej praktyce demokratycznej, które da nam, obywatelom, możliwość wypowiedzenia się w kwestiach fundamentalnych dla naszego kraju.
Ruch Obywatelski na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych mając do dyspozycji wyłącznie dobrowolne darowizny, wykonał do tej pory wielką pracę na rzecz edukacji i zapewnienia temu wydarzeniu frekwencji. Rozesłaliśmy już ponad milion materiałów drukowanych, angażujemy tysiące wolontariuszy, prowadzimy serwisy społecznościowe, publikujemy artykuły eksperckie. Tym bardziej zdumiewa nas bierność rządu i Prezydenta w tej sprawie. Mamy wrażenie, że próbuje się ten jakże istotny moment w historii Polski przemilczeć. Szczególnie widoczne jest to w kontekście zaangażowania rządu, jakie mieliśmy okazję obserwować podczas poprzedniego referendum - w sprawie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wtedy w działania profrekwencyjne zostało zaangażowanych wiele instytucji centralnych, przy wsparciu mediów publicznych i z wykorzystaniem znacznych środków finansowych. Tymczasem dziś widzimy kampanię billboardową "Słucham, rozumiem, pomagam". Odnosimy wrażenie, że cały ciężar analogicznych działań spoczął na barkach organizacji pozarządowych, które dysponując ograniczonymi środkami finansowymi siłą rzeczy nie są w stanie przeprowadzić ich na skalę, która powinna mieć miejsce w przypadku tak istotnego głosowania.
Apelujemy do Pani o zrobienie wszystkiego, co w jej mocy, aby jak najwięcej Polaków dowiedziało się o przypadającym na 6 września referendum, zintensyfikowanie kampanii informacyjnej oraz wsparcie działań tych organizacji, które własnymi siłami starają się realizować to, w czym swój znaczny udział powinny mieć instytucje dysponujące środkami pochodzącymi z płaconych przez nas podatków.
Polacy zasługują na to, by być informowani o istocie nadchodzącego referendum - w sposób kompleksowy, efektywny, przedstawiający różnorodne głosy i opinie. To zbyt ważna dla Polski sprawa, by starać się ją przemilczeć.
|
|
6 sierpień 2015
|
|
Ruch na rzecz JOW
|
|
|
|
18 listopada w Warszawie, protest pielęgniarek;
poparcie i udział SPPNN
listopad 11, 2003
Adam Sandauer
|
Biznesmeni - oszuści pod kluczem
sierpień 27, 2002
IAR
|
Budżet Krakowa na 2003 roku
grudzień 11, 2002
(SIE) http://www.dziennik.krakow.pl
|
Już za Was wybrano
luty 1, 2004
PAP
|
Abp Życiński: Wypowied? M. Kaczyńskiej wyrazem współczucia
marzec 16, 2008
PAP
|
Poziome drabinki bezpieczeństwa
styczeń 15, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Kryzys państwa
sierpień 9, 2003
Mieczysław Ryba
|
Swiadectwo Glorii Polo
luty 27, 2008
...
|
Polonia nigdy nie wybaczy !
maj 2, 2003
Andrzej Kumor
|
plastyki, plastycy
listopad 12, 2004
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Nie dałem łapówki "Szaremu"
kwiecień 3, 2006
Marek Stefan Szmidt
|
Czego nie lubi władza
październik 25, 2005
Witold Filipowicz
|
Profesor Poznański w Toronto
luty 6, 2005
|
Milcząca pracownia od prezydenta
październik 8, 2004
|
Lichwiarski Kapitalizm
wrzesień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
I nic
styczeń 19, 2006
kLaudi
|
Zmarł profesor Tomasz Strzembosz
październik 16, 2004
PAP
|
2008.02.27. serwis wiadomosci w 3 językach
luty 27, 2008
tłumacz
|
Kolejny niemiecki koncern zbankrutował
lipiec 8, 2002
PAP
|
Islam sunnitów i szyitów a stabilizacja Bliskiego Wschodu
sierpień 5, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|