|
Starsi ludzie w Polsce mają żyć krótko.
|
|
Czy taki jest plan zarządców "Zielonej Wyspy"?
Jakość życia seniorów w Polsce istotnie odbiega od europejskich norm. Dla większości z nich okres emerytury kojarzy się z marazmem, wegetacją oraz problemami z dostępem do podstawowej opieki medycznej. Z badań przeprowadzanych przez międzynarodowe organizacje wyjawia się raczej ponury obraz: Polska, to nie jest kraj dla starych ludzi. Tutaj powinni oni umierać zaraz po przejściu na emeryturę.
Zgodnie z wynikami Międzynarodowego Badania Zdrowia, Starzenia się i Przechodzenia na Emeryturę w Europie (SHARE) - Polacy, którzy przekroczyli 55. rok życia, są w ogonie Europy wszelkich klasyfikacji. Najwcześniej idą na emeryturę oraz najgorzej wypadają w testach percepcyjnych. Spośród wszystkich Europejczyków to właśnie polscy seniorzy, obok Węgrów i Estończyków, deklarują najgorszy stan zdrowia, zaś emerytura kojarzy im się z marazmem lub wegetacją.
Badania SHARE potwierdza raport "Badanie gotowości emerytalnej 2013" przygotowany przez firmę Aegon. Spośród 12 nacji biorących udział w badaniu, to właśnie Polacy najczęściej przywołują negatywne wizje w postaci złego stanu zdrowia, ubóstwa i braku poczucia bezpieczeństwa. Poza tym aż 55 proc. badanych w naszym kraju ludzi "zdecydowanie nie wierzy" w to, że na emeryturze będzie w stanie utrzymać swój obecny poziom życia. Jest to najgorszy wynik spośród wszystkich państw biorących udział w badaniu. Pod tym względem średnia dla pozostałych 11. nacji (Węgrzy, Hiszpanie, Francuzi, Brytyjczycy, Szwedzi, Japończycy, Amerykanie, Holendrzy, Kanadyjczycy, Niemcy i Chińczycy) wynosi jedynie 21 proc.
Obawy Polaków o swój status życiowy po przejściu na emeryturę są niestety bardzo uzasadnione. W rankingu ONZ pt. "Global Age Watch", badającym jakość życia osób powyżej 60. roku życia, nasz kraj zajął odległe 62. miejsce (na 91. państw klasyfikowanych). Z krajów należących do Unii Europejskiej Polska zajęła ostatnie miejsce. Wszystko przez fatalny dostęp do opieki zdrowotnej. Zdaniem analityków ONZ rozwój gospodarczy w Polsce nie przekłada się na poprawę jakości życia ludzi starszych, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić im godziwej opieki medycznej (pod tym konkretnym względem nasz kraj zajął dopiero 87. miejsce na świecie).
Jakby tego było mało według raportu GUS aż 44,3 proc. polskich emerytów otrzymuje świadczenia o charakterze głodowym. Do ręki ZUS przesyła im kwotę mniejszą niż 1358 zł. Niestety z roku na rok będzie coraz gorzej, bowiem coraz więcej emerytur będzie wyliczanych według formuły kapitałowej. To jednak nie koniec złych informacji. Zdaniem ekspertów około 2022 roku ZUS może zbankrutować. To wszystko wpisuje się idealnie w strategię, według której starsi ludzie w Polsce mają szybko umierać. Żyjąc za głodowe emerytury, nie mając pieniędzy na jedzenie i leki (nie mówiąc już o dobrach kultury czy przedmiotach zbytku) pozostanie im szybciutko i po cichutku umrzeć. Jeśli rząd będzie łaskawy, to zostawi rodzinie skromny zasiłek pogrzebowy na wykupienie prościutkiej trumienki. Oto rzeczywistość zaprojektowanej przez komunistów przy okrągłym stole III RP.
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=39&t=23916
http://forum.wolna-polska.pl/viewtopic.php?f=5&t=711
http://niewygodne.info.pl
-
|
|
7 sierpień 2014
|
|
www.polskawalczaca.com
|
|
|
|
Nie na darmo wybili nam 80% inteligencji
luty 21, 2008
Piotr Bein
|
Były rosyjskie, będą amerykańskie - bazy na terenie polski !!!
luty 13, 2003
PAP
|
Agitacja na rzecz tarczy w Radiu Maryja i TV Trwam
styczeń 30, 2007
Gracjan Cimek, www.pnlp.org.pl
|
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
Gdyby nie Balcerowicz to bylibyśmy drugą ....
listopad 11, 2004
www.dziennik.krakow.pl
|
Polskie Huty Stali już nie polskie
październik 27, 2003
IAR
|
Półgłówek
czerwiec 1, 2008
PAP
|
"Niepewny dowód"
w sprawie Rywina
styczeń 13, 2003
Andrzej Trzaska
|
Niepewne Zalozenia Strategii Bush’a w Iraku
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Nie ma silnych na drogowych pijaków?
lipiec 21, 2005
Mirnal
|
Raport ONZ: nadchodzi masowa imigracja z krajów biednych do krajów bogatych
marzec 20, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Prawdziwy portret "władzy"
luty 6, 2006
PAP
|
Cechy charakterystyczne klasycznego slowianskiego goja
czerwiec 27, 2007
kruzoe2
|
Rasiści w hucie
marzec 11, 2005
|
Konstytucja
wrzesień 20, 2002
|
Import guzików ze swastyką...
styczeń 11, 2007
tezlav von roya
|
Anonimowe komentarze naruszają dobre imię!
styczeń 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Medialny lobbing Izb Lekarski w barterze od firm farmaceutycznych.
styczeń 14, 2006
Adam Sandauer
|
Wezwanie adresowane do polskich dziennikarzy...
czerwiec 1, 2006
Artur Łoboda
|
Opuszczeni przez Boga i ludzi
styczeń 17, 2005
Mirosław Naleziński
|
|
|