ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Czy można być bardziej bezczelnym - niż Zdrojewski? 
24 maj 2013      Artur Łoboda
Kto naprawdę odkrył kowida? 
30 marzec 2021     
"Antysemickie czystki" 
9 luty 2018      Artur Łoboda
To trzeba koniecznie obejrzeć!  
19 maj 2019      Alina
Zanim nastąpi żydowska ostateczna eksterminacja Polaków 
30 grudzień 2014      www.polskawalczaca.com
Angela Merkel się trzęsie. Czy całe Niemcy też? 
18 czerwiec 2019      Alina
Tak sobie tylko pomyślałem...  
14 styczeń 2017      Artur Łoboda
Brexit po roku 
27 grudzień 2021      Artur Łoboda
Młodym w końcu zależy! 
12 grudzień 2013     
Miejmy gest, zapłaćmy za 447 Just 
17 kwiecień 2019      Artur Łoboda
Pamiętam stan wojenny 
5 grudzień 2016      Alina
PiS ułatwia ŚMIECIOM szkalowanie polski 
3 lipiec 2017      Alina
Anteny 5G w Czechach i krztusiec 
22 marzec 2024      Artur Łoboda
Przyjaciół poznaje się w biedzie  
2 luty 2020      Artur Łoboda
Kiedyś „pełzająca schizofrenia”, dziś „bezobjawowy wirus” 
31 maj 2020     
Syndrom elektromagnetyczny - choroba XXI wieku o wielu twarzach, ale nie bez rozwiązań  
20 lipiec 2025      KLA.tv
Katastrofa w Smoleńsku to spisek „al Kaida – Polska” 
15 maj 2010      Marek Głogoczowski
Dlaczego tak bardzo - boją się Kukiza?  
3 lipiec 2015      Artur Łoboda
Nowomowa - marzenie totalitaryzmu, przestroga dla demokracji 
7 czerwiec 2022      Kamil Mirowski
Największa teoria spiskowa okazała się prawdą. Ludzkość płaci za to wysoką cenę.  
13 marzec 2013      Artur Łoboda

 
 

Koniec Euro w 2011 Roku?



Koniec euro w 2011 roku jest obecnie wspominany w dyskusjach ekonomistów w związku z kryzysem w Europie, gdzie waluta to kontrolowana przez Centralny Bank Niemiec ma niby reprezentować wszystkie gospodarki unii monetarnej bez jednoczesnej władzy centralnej nad gospodarką każdego państwa członkowskiego. Sama inicjatywa stworzenia waluty euro maiła dać Niemcom silną pozycję w gospodarce światowej.

Faktycznie dla Niemiec pokonanych w 1945 roku Zimna Wojna USA przeciwko Związkowi Sowieckiemu była ”bonanzą” ekonomiczną i ratunkiem od zemsty Żydów za ludobójstwo dokonane głównie na t. zw. Żydach Wschodnich, o których, asymilujący się w Niemczech Żydzi
rozpowszechniali negatywne opinie, w celu nie dopuszczania do ich imigracji do Niemiec.

W 1944 roku w USA był sporządzony plan, który miał na celu uniemożliwienie Niemcom odbudowę ich potęgi po nadchodzącej klęsce w 1945 roku. Autorem tego planu był Żyd,
były (52gi z kolei) minister skarbu USA, przy rządzie prezydenta Roosevelta, Henryk Morgenthau’a Jr. (1891-1967). Stworzył on tak zwany „Plan Morgentau’a,” który to plan miał na celu stworzenie z Niemiec kraju pasterskiego i zniszczenie Niemiec jako potęgi przemysłowej począwszy od permanentnego podziału na Północne i Południowe Niemcy oraz strefę międzynarodową jak też tereny przyłączone do Francji, Polski i Związku Sowieckiego.

Perspektywa dążenia do dominacji świata przez Niemcy nie miała sensu po kapitulacji w 1945 ale pomoc USA w odbudowaniu Niemiec pozwoliła na plany budowy Unii Europejskiej i strefy euro, waluty kontrolowanej przez bank centralny Niemiec. Dominacja gospodarcza Europy przez Niemcy za pomocą euro okazała się bardzo trudna i kosztowna jak wykazała tak zwana „tragedia grecka,” po której grożą podobne tragedie Irlandii, Portugalii, Hiszpanii i Włoch. Wielu uważa, że Polska bardzo skorzystała dzięki temu, że jak dotąd nie została przyjęta do strefy monetarnej euro. Natomiast słyszy się o ugrupowaniach greckich i ich nawoływania do wyjścia Grecji ze strefy euro.

Głównym problemem euro jest brak sił politycznych władz centralnych do kontrolowania gospodarek poszczególnych członków przez bank centralny Niemiec. Fakt, że euro stał się walutą konkurencyjną wobec dolara i mógłby spełniać rolę światowej waluty rezerwowej powoduje akcje przeciwko euro ze strony (głównie żydowskiej) elity finansowej USA. Niedawno w wywiadzie telewizyjnym, były minister skarbu USA nazwiskiem Baker powiedział, że gdyby dolar stracił pozycję waluty rezerwowej to USA było by takim samym bankrutem jak Grecja.

Sytuacja międzynarodowa waluty euro powoduje, że ekonomiści w Nowym Jorku otwarcie wyrażają wątpliwości czy euro dotrwa do końca roku 2012? Ostatnio w piśmie „The New York Review of Books,” oficjalnie z 13 października 2011, ukazał się artykuł pod tytułem: „Czy Euro ma Przyszłość?” („Does Euro Have Hale Future?”) napisany przez George’a Soros’a, Żyda węgierskirgo urodzonego pod nazwiskiem Gyorgy Schwartz w roku 1930.

Soros jest spekulantem walutowym na wielką skalę, który zarobił ponad 25 miliardów dolarów i w Polsce jest znany ze stworzenia wpływowej Fundacji Batorego w ramach jego interwencji polityczno-charytatywnych w wysokości 7 miliardów dolarów. Sąd w Paryżu skazał Sorosa w roku 2002 na 2,3 miliony dolarów grzywny za nielegalne transakcje tak zwane „insider trading.”

Soros uważa, że Niemcy jak główny wierzyciel w strefie euro, obecnie decydują o przyszłości gospodarczej Unii Europejskiej. Twierdzi on, że trzeba być przygotowanym na opuszczenie strefy euro przez Grecję, Portugalię i Irlandię. Żeby uniknąć katastrofy finansowej trzeba zabezpieczyć depozyty w bankach pod nadzorem centralnego banku UE, który to bank miałby prawo nakładać podatki i pożyczać pieniądze w strefie euro.

Załamanie się wartości euro według Sorosa grozi kryzysem nie do opanowania przez rząd niemiecki. Obecnie wyjście Grecji i Portugalii ze strefy euro, Soros uważa za konieczne, żeby gospodarki tych państw mogły funkcjonować. Według Sorosa upadek gospodarczy Grecji i Portugalii obecnie jest w stanie spowodować załamanie się globalnego systemy bankowego i bardzo ciężki kryzys światowy. .

www.pogonowski.com
29 wrzesień 2011

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Komentarze

  

Archiwum

Za zwierzaka można iść do więzienia
marzec 4, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Kołodko studzi zadowolenie
grudzień 14, 2002
PAP
Laureat nagrody Nobla i odkrywca DNA „rasistą”
październik 23, 2007
infopatria
Jurek
lipiec 8, 2008
Marek Jastrząb
100 tys. napromieniowanych
sierpień 18, 2005
Goska
Michnik: instrukcja obsługi
luty 5, 2008
Rafał Ziemkiewicz
CIA zleca seryjnie morderstwa w Polsce, ale dopiero po Okrągłym Stole...
sierpień 31, 2007
tłumacz
Śmieszne wypowiedzi śmiesznych ludzi
luty 4, 2003
zaprasza.net
HAŃBA!!! Gdy w nędzy umierał gen. Skalski...
listopad 13, 2004
miki
Poprawny Kandydat na Prezydenta John McCain
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Jak szkodliwa jest marihuana? Roczne zestawienie liczby zgonów powodowanych przez narkotyki w Ameryce
styczeń 4, 2007
Dorota
Opózniona "Dobra Nowina" z Oswiecimia/Auschwitz
czerwiec 6, 2004
Marek Głogoczowski
Egipskie imperium białego człowieka.
sierpień 31, 2006
Zbyszek Koreywo
nawroty
wrzesień 28, 2004
Na krawędzi wojny ostatecznej
grudzień 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wiadomosci w PR po hebrajsku!!!
styczeń 26, 2007
Haaretz
Rekomendowani
czerwiec 29, 2003
http://www.dziennik.krakow.pl
Polka wygrała na wybiegu
styczeń 5, 2005
Mirosław Naleziński
Dotyczy statusu prawnego Unii Europejskiej i Projektu Mandatu Konferencji Międzyrządowej
lipiec 15, 2007
Nowe barbarzynstwo
kwiecień 14, 2003
przesłała Elżbieta
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media