ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców 

 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Hashtag COVID1984 
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
 
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Strzeżcie się Obamy 
Kto naprawdę stoi za Barakiem Obamą? 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Czy to broń mikrofalowa spowodowała poważne oparzenia i obrażenia protestujących w Canberze w Australii? 
 
więcej ->

 
 

Chavez, Hazardzista w Wenezueli


Wenezuela jest waznym erksporterem ropy naftowej i ma prezydenta Hugo Chavez’a, ktorego kadencja konczy sie w lipcu 2006. W kwietniu 2002 i w sierpniu 2004 roku byly nieudane proby, popierane przez USA, usuniecia go od wladzy. Jednak 58% wyborcow opowiedzialo sie za nim a 42% zadalo natychmiastowego usuniecia go od wladzy. Faktycznie stara arystokracja z czasow kolonialnych oraz nowobogaccy w sumie stanowia tylko 2% ludnosci. Wiekszosc, z ponad 25 milionow mieszkancow, stanowi biedota skladajaca sie z metysow w slumsach miast („barrios”), zwlaszcza w stolicy Cracas, oraz ludnosc indianska na wsi („campesinos”).

Hugo Chavez, metys, indianin z pochodzenia, ma domieszke krwi murzynskiej i hiszpanskiej. Urodzil sie on na prowincji, w 1954 roku, gdzie skonczyl szkole i otrzymal stapien bakalarza nauk, a pozniej, w 1975 roku, w akademii wojskowej zdobyl on tytul magistra nauk wojskowych i inzynierii, oraz range podporucznika. W wojsku uczeszczal na wyklady nauk politycznych na uniwersytecie Simona Bolivar’a w Caracas, gdzie przylaczyl sie do lewicowego „Bolivarianizm’u” w duchu lacinskich tradycji pan-amerykanskich filozofii 19tego wieku. Chavez sluzyl w wojsku 17 lat, byl wielokrotnie odznaczany i awanswal do rangi podpolkownika. Byl on wykladowca w Akademii Wojskowej Wenezueli, gdzie byl znany z plomiennych przemowien.

Chavez organizowal Ruch Rewolucyjny imienia Bolivar’a (Movimieto Bolivariano Revolucionario-200, MBR-200), przeciwny neoliberalnemu rzadowi Carlos’a Perez’a, poddanego globalnym korporacjom. Zamach stanu MBR-200 pod dowodztwem Chavez’a odbyl sie 4go lutego 1992, przy pomocy 10% wojska, ktore chwilowo przejelo kontrole palacu prezydenta w Caracas. Natomiast miasta Valencia, Maracaibo i Maracay zostaly opanowane przez sily MBR-200. Chavez zdobyl wielki rozglos i stal sie bohaterem biedoty w Wenezueli (mimo tego, ze przygotowane przez niego nagrania przemowien nawolujacych do generalnego strajku nie zostaly ogloszone w mediach).

Po aresztowaniu, Chavez oglosil na telewizji, ze jego zamach przeciwko zkorumpowanej wladzy i „kleptokracji,” nie udal sie tylko chwilowo („por ahora”). Po dwu latach wiezienia go, prezydent Rafael Caldera ulaskawil Chavez’a w 1994 roku. Chavez szybko zreorganizowal MBR-200 jako „Ruch Piatej Republiki” („Movimiento Quinta Republica”) z symbolem „V,” ktory oznacza nie tylko rzymskie piec, ale rowniez jest pierwsza litera slowa „victoria” czyli zwyciestwa (przeciwko korupcji i nedzy).

Banki hiszpanskie, majace filie w Wenezueli, poparly kampanie wyborcza Chavez’a. Chavez wygral wybory na prezydenta w grudniu 1998 roku wiekszoscia 56.2%, wedlug sprawdzianow Centra Carter’a [bylego prezydenta USA]. Do dzis popiera Chavez’a 60% wyborcow i ma opozycje 40%, ktora ironicznie nazywa go „caudillo,” co znaczy „wladca.”

Jako prezydent Chavez ograniczyl wolny rynek, oraz sprzeciwil sie„globalizmowi USA.” Przeprowadzil on zmiane nazwy swego kraju na „Boliwarska Republike Wenezueli.” Chavez nalozyl wieksze podatki na eksploatacje pol ropy naftowej, jak tez zwiekszyl swiadczenia spoleczne, oraz popiera polityke solidarnosci Ameryki Lacinskiej, tak zwana „poludniowa globalizacje,” ktora z koleii jest potepiana przez stare elity wenezuelskie jak i przez USA (wraz z korporacjami Exxon, Phillips, na czele). Chavez oskarza rzad USA o organizowanie skrytobojczych zamachow przeciwko niemu i destabilizowania jego rzadu terroryzmem. Faktycznie byly kandydat na prezydenta USA, Pat Robertson nawolywal przed kamerami telewizyjnymi do naslania przez rzad Bush’a skrytobojcy, w celu zabicia Chavez’a. Wiadomo ze agencje rzadu w Waszyngtonie popieraja finansowo przeciwnikow Chavez’a w Wenezueli.

W czasie klopotow ekonomicznych Wenezueli, przed skokiem w gore cen ropy naftowej, w 2003 roku, Castro poslal do pomocy Chavez’owi 30,000 „internationalistas” czyli lekarzy, pielegniarek, terapeutow, trenerow sportowych, nauczycieli i ekspertow w zwalczaniu niepismiennosci, co umozliwilo Chavez’owi zwiekszac programy „misiones” czyli uslug spolecznych, co zapewnia Chavez’owi poparcie biednych „barrios” i „campesinos.”

Chavez poparl finansowo Kube i pozyczyl Argentynie dosyc, zeby kraj ten uwolnil sie z dlugo w amerykanskim „World Bank.” Po oficjalnym kursie wymiany srednia placa tych 30,000 Kubanczykow byla 15 dolarow na miesiac na Kubie. Natomiast w Wenezueli zarabiali oni srednio 200 dolarow i deponowano na ich rachunki bankowe na Kubie dodatkowe sto dolarow miesiecznie. Kiedy ludzie ci wracali na Kube, wiezli ze soba wielki bagaz komputerow i innych urzadzen, na ktore nie mogli sobie poswolic na Kubie.

W czasie spotkania na Kubie z Fidelem Castro, Chavez powiedzial „Nie wiem czy nazywac cie bratem czy ojcem.” Kiedy Ojciec Swiety, Jan Pawel II, odwiedzil Kube i Castro wczesniej wypuscil setki wiezniow politycznych, to obaj dostojnicy glosno potepiali atak na Irak. Wowczas USA zabronilo mediom amerykanskim pokazywania na telewizji wizyty papieskiej na Kubie. Jak wiemy wowczas Castro odnosil sie z szcunkiem do swego polskiego goscia.

Obecnie Chaves, jak i wiekszosc innych prezydentow panstw Ameryki Lacinskiej, stara sie skorzystac z okazji i uwolnic sie od dominacji USA, podczas gdy amerykanska maszyna wojenna jest zajeta pacyfikacja Iraku, zagarnianiem pol ropy naftowej, programami zmian rezymow na Bliskim Wschodzie, jak i obrona monopolu nuklearnego Izraela, (ktory ma wiecej broni nuklearnej niz, na przyklad, Wielka Brytania).

Alma Gillermoprieto jest autorem dwu artykulow o Hugo Chavez’ie: „Hazardzista” i „Powiazania z Kuba” w „The New York Review of Books” z 20go pazdziernika, 2005.
Wedlug tego autora Chavez jest graczem na wysokie stawki. Liczy on na sukcess jego „misiones” pomocy spolecznej, dla mas biedoty w Wenezueli. Tymczasem nabawil sie nienawisci neokonserwtystow i korporacji w USA, jak i miejscowej opozycji przywyklej do pogardy dla „barrios” i „campesinos.” Jak dotad biedota daje Chavesowi 60% wyborcow w Wenezueli, ale w polityce „fortuna kolem sie toczy” i dlatego Gillermoprieto nazywa Chavez’a „Hazardzista” („The Gambler”).
10 luty 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Komu przeszkadzają Prasłowiańscy Bogowie
grudzień 15, 2005
Artur Łoboda
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
grudzień 31, 2005
zaprasza.net
Nieprzewidziane skutki w USA zmiany reżymu w Iraku
listopad 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
I PO ZIMAKU...
marzec 2, 2005
Sejm uczcił minutą skupienia pamięć Ryszarda Kapuścińskiego
styczeń 25, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Ameryka pod rządami fundamentalistów protestanckich?
listopad 11, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
gnidy
listopad 23, 2005
Sprzedaj, zniszcz, zrujnuj
kwiecień 30, 2003
Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce
marzec 7, 2006
Magdalena Kursa
Andersen
sierpień 30, 2002
Przyjazny feudalizm? Mit Tybetu...
marzec 28, 2008
przysłał marduk
Ile waży księżyc?
październik 26, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Po drugiej stronie wolności
lipiec 16, 2007
Marek Olżyński
Dokopac Ruskim, ale czy naprawde warto?
listopad 29, 2008
Gregory Akko
Wersalu i IV Rzeczypospolitej nie będzie, kończy się sezon polowań i nadciąga stan permanentnych wyborów zarażonych na władzę
sierpień 1, 2007
Gregory Akko
Równość wobec prawa
listopad 3, 2006
Margot III
13 grudnia 2002
Ogłoszono rozszerzenie Unii Europejskiej

grudzień 14, 2002
PAP
Panie Loboda
sierpień 16, 2006
robert
Oś USA-Izrael i arsenał nuklearny Pakistanu
listopad 14, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Politycy już znają wyniki referendum
Znali je od dawna

czerwiec 9, 2003
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media