ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Zdarzenia niepożądane związane ze szczepionką przeciw Covid 
Przykłady uszkodzeń organizmu po szczepieniach na Covid-19.
Stan na październik 2021.
 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
"Pytam w imieniu zdezorientowanych".  
"Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Wygadał się 
Bush junior zrównał napaść na Irak z wojną na Ukrainie
"Decyzja jednego człowieka o przeprowadzeniu całkowicie nieuzasadnionej i brutalnej inwazji na Irak. Chodzi mi o Ukrainę." 
Szkodliwe skutki szczepień dały się we znaki pacjentom. Powikłania występują po pewnym czasie 
 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
więcej ->

 
 

Bankrucja Największym Zagrożeniem USA


Neokonserwatyści-syjoniści w rządzie Bush’a przechytrzyli się, budując imperium globalne na kredyt i za pomocą podbojów imperialnych, począwszy od Iraku. W rezultacie na początku 2008, USA nie jest w stanie utrzymywać ani swojej stopy życiowej, ani kolosalnej maszyny wojennej, której koszty utrzymania rząd Bush’a nawet nie próbuje zmniejszyć i obciąża nimi przyszłe pokolenia Amerykanów, żeby one albo płaciły albo ogłosiły bankructwo. W dodatku Pentagon planuje wojny w przestrzeni kosmicznej, przeciwko nieznanym wrogom, według hasła Donald’a Rumsvelta, że „następny Perl Harbour zgraża USA z przestrzeni kosmicznej.”

Na razie, USA zaciągnęło długi na tysiące miliardów dolarów w Chinach, Japonii, etc. na „wydatki na obronę,” które nie mają nic wspólnego z bezpieczeństwem Stanów Zjednoczonych, podczas gdy stopa podatkowa miliarderów amerykańskich jest bardzo niska, a ciężar długów zmniejsza się jedynie, za pomocą spadku wartości dolara. Tymczasem następuje eksport produkcji i strata miejsc pracy ma być nadrabiana za pomocą wydatków wojennych. System ten opisuje Chalmers Johnson w Asia Times z 23 stycznia, 2008 i w swej książce pod tytułem: ”Nemezis: The Last Days of the American Republic,” („Nemezis, Ostatnie Dni Republiki Amerykańskiej”).

USA nie inwestuje wystarczająco we własną społeczną infrastrukturę i służbę zdrowia, a jednocześnie najbardziej ze wszystkich państw zanieczyszcza atmosferę ziemską. USA tarci pozycję w światowej konkurencji w produkcji przemysłowej wyrobów dla ludności cywilnej, podczas gdy na budżet wojskowy wydaje więcej, niż wszystkie inne państwa na świecie razem wzięte. Wydatki zbrojeniowe USA na 2008 rok przekraczają tysiąc miliardów dolarów po raz pierwszy w historii i w rzeczywistości są dwukrotnie większe niż planowane przez Pentagon. Każdy kongresman stara się zdobyć dla swojego stanu jak najwięcej funduszy przeznaczonych na kompleks wojskowo-przemysłowy, oraz na wojnę przeciwko terroryzmowi.

W 2006 roku deficyt handlowy USA był najwyższy na świecie i przekraczał 811 miliardów dolarów, który to deficyt doprowadzi USA do katastrofy, według Johnson’a. Następna była Hiszpania z deficytem ponad 106 miliardów dolarów. Natomiast Unia Europejska ma dochód roczny brutto już nieco większy niż USA, które importuje nad stan. W dniu 7go listopada, 2007, skarb USA ogłosił, że zadłużenie tego kraju wynosi ponad 9,000 miliardów dolarów przy dozwoleniu kongresu na dług do 9,815 miliardów dolarów. Jeszcze w 1981 roku, dług ten wynosił poniżej 1000 miliardów dolarów, w momencie przejęcia władzy przez Bush’a dług ten wynosił około 5,700 miliardów dolarów i za jego kadencji wzrósł o 45% z powodu wydatków na wojnę.

Budżet wojskowy USA (poza pacyfikacją Iraku i Afganistanu) na 2008 rok, wynosi 623 miliardy dolarów, Chin 65 miliardów, Rosji 50, Francji 45, Japonii 42, Niemiec 35, Włoch 28, Korei Południowej 21, Indii 19, Arabii Saudyjskiej 18 miliardów dolarów. W sumie, cały świat, bez USA, wydaje około 500 miliardów rocznie na zbrojenia, a samo USA wydaje 623 miliardy z powodu utrzymywania gospodarki i zbrojeń na zasadzie wojny permanentnej. Zbrojenia naturalnie nie podnoszą normalnej produkcji i konsumpcji, ale powodowane są głównie strachem przed ponowną zapaścią ekonomiczną, taką, jaką USA przeżywały w latach 1930tych.

Z początkiem Zimnej Wojny, prezydent Harry Truman, podpisał 30 września, 1950 roku, plan zbrojeń przy jednoczesnym dobrobycie, który to plan jest dotąd przestrzegany w celu ograniczania bezrobocia i obrony przed zapaścią gospodarczą. jako uzasadnienie potrzeby istnienia kompleksu wojskowo-przemysłowego, którym dziś kierują syjoniści. W 1990 roku wartość zbrojeń stanowiła 83% wartości fabryk i wyposażenia produkcyjnego w USA, mimo upadku Związku Sowieckiego, dzięki rządzącemu kompleksowi wojskowo-przemysłowo-syjonistycznemu. Dalszy program przesadnych zbrojeń stanowi powolne samobójstwo ekonomiczne USA i spadek miejsc pracy w produkcji, według Johnsona.

Na długą metę gospodarka wojenna odciąga nakłady inwestycyjne od normalnej produkcji i konsumpcji, oraz powoduje wzrost bezrobocia i zwalnia tempo wzrostu gospodarczego oraz inowacji. Kosztem blisko 6,000 miardów dolarów USA w 1967 roku miało 32,500 bomb atomowych i wodorowych. W roku 2006 arsenał USA miało jeszcze blisko 10,000 bomb nuklearnych, podczas gdy tysiące miliardów dolarów, wydane na niepotrzebne zbrojenia, mogły dać Amerykanom lepsze ubezpieczenia socjalne i zdrowotne jak też lepszą edukację.

Szkody te zdefiniował Seymour Meloman, profesor Columbia University w 1970 roku, w książce ”Kapitalizm Pentagonu: Ekonomia Polityczna Wojny.” Jest to analiza niezamierzonych skutków rozbudowy zbrojeń Zimnej Wojny, kosztem społeczeństwa amerykańskiego i modernizacji jego infrastruktury i przemysłu, który ma starsze wyposażenie niż nowoczesne uprzemysłowione gospodarki, w rezultacie ciągłych zbrojeń, czego dowodem jest masowy import do USA wyposażenia szpitali, samochodów, ciężarówek, etc.

Bankierzy żydowscy mieli i mają wielki wpływ na politykę światową. Podobnie krajami kierującymi polityką i dyplomacją były kraje udzielające innym pożyczek i kredytów. USA przejęło tę rolę od W. Brytanii, ale niestety obecnie Stany Zjednoczone tej roli nie odgrywają i stały się państwem najbardziej zadłużonym na świecie, które ma znaczenie tylko dzięki swej potędze militarnej. Uzdrowienie tej sytuacji wymaga wyższych podatków, likwidacji 800 baz zamorskich, oraz ograniczenie budżetu wojskowego, do potrzeb bezpieczeństwa USA. Byłby to koniec kolosalnego budżetu zbrojeniowego i powrót do racjonalnej gospodarki. W przeciwnym razie grozi niewypłacalność długów i długi okres zapaści ekonomicznej, według oceny Johnson’a.


WWW.pogonowski.com
25 styczeń 2008

Iwo Cyprian Pogonowski  

  

Archiwum

Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
Komu zalezalo aby zabic W.Milewicza?
maj 9, 2004
Gdzie ukrywa się socjalizm(2)
wrzesień 6, 2006
Marek Olżyński
Krzewienie Anty-Polonizmu
marzec 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Niezdrowe skłonności, czyli co za dużo to nie zdrowo
październik 17, 2007
Artur Łoboda
POLSKA potrzebuje pilnie poważnej naprawy!
wrzesień 13, 2007
Dariusz Kosiur
Eksplozja globalnych spekulacji walutowych
wrzesień 26, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
A mówią że to Polacy są głupi
kwiecień 5, 2003
PAP
Fiasko wizyty Bush'a na Bliskim Wschodzie
styczeń 20, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy po 12 latach mamy sprawiedliwy ład społeczny ? (znawca 2)
sierpień 18, 2002
PAP
Za kulisami wielkiej mistyfikacji. Działalność Leona Taxila (1885-1897)
lipiec 30, 2008
Waldemar Wojnar
SIERPNIOWE WSPOMNIENIA
kwiecień 30, 2008
Marek Jastrząb
Izrael Szamir - PaRDeS - studium Kabały - Rozdział 5
marzec 22, 2006
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
POLSKA - UNIA 21
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Z tarczą na ramieniu ...
styczeń 17, 2008
Gregory Akko
Sądowa farsa?
luty 18, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Inicjatywa Sorosa
listopad 24, 2003
Tygodnik Głos
Wojenne Straty Ludności Iraku
marzec 22, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
"Żółte Niebezpieczenstwo?"
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media