ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Papież błogosławi strażników de Rotschild  
To nie jest pomysł Dana Browna na nową powieść, ale wydarzenie, które umknęło uwadze mediów w Polsce, a oznacza wsparcie Watykanu dla potężnych postaci świata finansów i przemysłu, deklarujących działania na rzecz przemiany systemu gospodarczego współczesnego świata.  
WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć 
Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach 
Komuszy dogmat «Zielonej Energii» zamroził Teksas 
Sieć energetyczna w Teksasie załamała się pod wpływem temperatur bardziej prawdopodobnych w Sioux Falls niż w San Antonio, pogrążając ponad 4 miliony ludzi w ciemności i pozostawiających ich bez ogrzewania 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
Świat dał się ogłupić lewackiej religii klimatycznej. Wpływ CO2 na klimat jest znikomy 
Wpływ CO2 na wzrost temperatury? Nie zostało przeprowadzone żadne potwierdzające badanie 
Wezwanie do przebudzenia 
Film opisujący mechanizmy ekonomicznej władzy nad światem 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
więcej ->

 
 

Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce

Galeria, hotel, a potem kolejne hotele i biurowce


Rozrasta się nowa dzielnica Krakowa wznoszona wokół dworca. Obok Galerii Krakowskiej rozpoczęto właśnie budowę czterogwiazdkowego hotelu. Na finiszu są rozmowy z inwestorami kolejnych dwóch hoteli, a także kilku biurowców.

Nowy hotel stanie przy ulicy Pawiej w miejscu wyburzonego legendarnego niegdyś baru Smok. Będzie miał 159 pokoi, 318 miejsc noclegowych, sześć kondygnacji. - Z pewnością będzie jednym z najładniejszych, jeśli nie najładniejszym hotelem w mieście. Architekturą nawiąże zarówno do pobliskiej Galerii Krakowskiej, jak i do starej miejskiej zabudowy, designerskim wnętrzem do dobrych sieciowych hoteli. Do jego budowy zastosujemy materiały najwyższej jakości - mówi Jarosław Malik, przedstawiciel austriackiego koncernu UMB AG, który wraz z Warimpeksem powołał spółkę budującą hotel. (UMB AG jest również inwestorem stojącego już w Krakowie hotelu Radisson SAS przy ul. Straszewskiego). Operatorem hotelu przy ulicy Pawiej będzie austriacka sieć Vienna International Hotel & Resorts. Projekt budynku powstał w biurze architektonicznym IMB Asymetria.

Galeria i hotel to dopiero początek całościowej zabudowy terenów wokół dworca. Bartosz Puzdrowski, dyrektor ds. rozwoju ECE (firma deweloperska, która jest właścicielem terenów wokół dworca i odpowiada za całość inwestycji), zapewnia, że obecnie prowadzone są intensywne rozmowy z inwestorami dwóch kolejnych hoteli, a także biurowców. Miałyby powstać na działkach między Galerią Krakowską a alejami Trzech Wieszczów. - Tam są jeszcze ponad trzy hektary do zagospodarowania - podkreśla Bratosz Puzdrowski. Zaznacza, że dziś w Krakowie odwróciła się koniunktura i zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe znacznie wzrosło w porównaniu do okresu, gdy działki wokół dworca należały do Tishmana. - Coraz więcej firm zainteresowanych jest lokowaniem w Krakowie ośrodków księgowo-finansowych. Lufthansa, która była pierwsza, przetarła szlak - tłumaczy Puzdrowski. Budowa kolejnych hoteli, a także biurowców, mogłaby się rozpocząć wiosną przyszłego roku.

Na Nowe Miasto, czyli nowoczesną dzielnice wokół dworca, krakowianie czekają od 1998 roku, gdy konkurs na zagospodarowanie Krakowskiego Centrum Komunikacyjnego wygrała amerykańska firma Tishman Speyer Properties. Inwestycja długo jednak stała w miejscu - częściowo ze względu na spory Amerykanów z władzami miasta, częściowo ze względu na kiepską koniunkturę w mieście.

ECE kupiło od Amerykanów grunty wokół dworca w lutym 2004 roku.



gazeta.pl
7 marzec 2006

Magdalena Kursa 

  

Archiwum

Wizyta Prezydenta A.K. w Moskwie, przegląd rzeczowej informacji, przede wszystkim z rosyjskich publikatorów...
maj 9, 2005
piśmienny
All Americans are now war criminals
marzec 25, 2003
Generał Michał Gutowski nie żyje (2)
wrzesień 4, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Odezwa do wstydu
styczeń 29, 2007
Wiesław Sokołowski Redakcja pisma literackiego
UE utrze nosa Kaczyńskiemu?
październik 25, 2005
nbnm
Bandytów zwalniają, policjantów oskarżają
październik 5, 2005
PAP
Nadał nowy sens patriotyzmowi i bohaterstwu.
słowo o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim

grudzień 12, 2005
Kongres Polski Suwerennej i Sprawiedliwej
Gdzie są te standarty? - pyta Ryszart Kaliż
marzec 17, 2009
Mirosław Naleziński, Gdynia
To nie kryzys, to już patologia....
styczeń 13, 2007
Marek Olżyński
Program
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
Rosną długi finansów publicznych
lipiec 16, 2002
PAP
Sen
marzec 17, 2004
Artur Łoboda
Białoruś chce poprawy stosunków z Polską
grudzień 10, 2002
Piotr Mączyński
Kryzys irański można rozwiązać przy pomocy dyplomacji
lipiec 22, 2006
Noam Chomsky
Oświadczenie numer 1. złożone w Sądzie w dniu 1.12.2004.
grudzień 5, 2004
Dariusz Benedykt Ciesielski
Herezja Amerykańska i Narzucanie Subordynacji
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prognoza Ataku USA na Iran
luty 27, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Antyrakietowy ser szwajcarski
czerwiec 14, 2007
Bartłomiej Kozek
Michnik i Havel nagrodzeni
październik 25, 2003
RadioZet
„Faszyści” i obłąkańcy
grudzień 11, 2006
Stanisław MICHALKIEWICZ
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media