ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Ceremonia otwarcia tunelu drogowego św. Gotarda 
Zapowiedź tego - co mamy dzisiaj 
Jak ludzie "umierają" w "szpitalach kowidowych" 
Tak wygląda koronawirus Covid 19 w szpitalach zachodniej Polski 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu 
 
Wszystko pod kontrolą 
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
W pierwszej kolejności powinno zostać ustalone, kto za to odpowie? 
Niektórzy mówią, że jest to wirus, który ma zlikwidować Christmas w Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie – unieruchomić kraj w momencie, kiedy chrześcijanie obchodzą jedno z dwóch najważniejszych świąt w ciągu roku 
Promieniowanie telefonów komórkowych, kontrola, uzależnienie – sposoby wyjścia z pułapki cyfrowej 
5G to technologia totalnej kontroli, która prze okazji niszczy zdrowie użytkownika 
Bergolio vel Franciszek nagrodzony przez B’nai B’rith 
Na zdjęciu poniżej widzimy dyrektora generalnego B’nai B’rith International Daniela S. Mariaschina, który wręcza papieżowi Bergoglio złoty kielich ozdobiony żydowskimi napisami i symbolami. Jest to symboliczna nagroda przyznana Franciszkowi za jego stałe wsparcie dla tej żydowskiej organizacji masońskiej. 
Kolędowanie w Alternatywie dla Niemiec 
 
Bankructwo Ukrainy 
 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Były agent CIA ujawnia, jak Izrael zmusił Trumpa do zbombardowania Iranu 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
więcej ->

 
 

Juan Powoli Wzrasta w Sile w Stosunku do Dolara



Pieniadz Chin, Juan, drozeje w na rynku swiatowym. Kurs wymiany tego pieniadza w stosunku do dolara idzie w gore, co zwraca uwage na rynku wymiany walut i w Waszyngtonie , gdzie od dluzszego czasu jest napor na Pekin, zeby zgodzil sie na podniesienie wartosci juan'a w handlu z USA . W dyskusji na ten temat padaja okreslenia "wojna handlowa" ("trade war"), ktora to "wojna" moze miec miejsce na wypadek jezeli Pekin bedzie sie uperac przy bardzo niskiej wartosci swojej waluty, w celu utrzymania niskich cen swoich produktow eksportowanych do USA . W prasie amerykanskiej pisze sie, ze niskie ceny towarow chinskich powoduja bezrobocie w USA i zmniejszenie udzialu towarow produkowanych w Ameryce na rynku swiatowym.
Oficjalne stanowisko Pekinu mozna zauwazyc w wymianach handlowych, w ktorych to wymianach juan przybiera na wartosci , zwlaszcza ze Chiny modernize swoja infrastrukture w tranzakcjach na rynku miedzynarodowym, tak , ze gielda w Szanghaju dziala podobnie jak gielda w Nowym Jorku i tym samym funkcjonuje jako czesc globalnego rynku. Daje to moznosc obserwowac kierunek nadawany tranzakcjom finansowym przez Pekin na ekranach kompterow na wszystkich gieldach swiata.
Wobec pokrywania przez USA zadluzenia, w wymianch towarow z Chinami , za pomoca sprzedawania Chinom amerykanskich bonow skarbowych, obecnie amerykanski dlug w Chinach wynosi ponad trzy tysiace miliardow dolarow . Wydzial skarbowy USA okresla Chiny jako "manipulatora walutowego" w swoim raporcie przygotowanym do opublikowania w kwietniu, 2006, po oficjalnej wizycie w Waszyngtonie presidenta Chin , Hu Jintao.

Nowy system wymiany stosowany na gieldzie w Szanghaju, pozwala na duze wahania kursu wymiany walut w ciagu dnia. Analitycy nie spodziewaja sie ponownego podniesienia wartosci juan'a o ponad 2% w stosunku do dolara, jak to sie stalo lipcu 2005. Teraz zanosi sie na stopniowe podnoszenia wartosci juan'a w stosunku do dolara, za pomoca malych podwyzek wartosci juan'a, w dziennych transakcjach co umozliwia szybsze przybieranie na wartosci waluty chinskiej , jak to sie stalo w pierwszej polowie lutego, 2006. W tym tempie podwyzek , wartosc Juan'a moze wzrosnac w ciagu roku 2006 o 4%. Tempo to nie jest ustalone, zwlaszcza, ze ostatnio juan oslabl o 0 .8% w stosunku do dolara, co moze oznaczac ze wzrost wartosci juan'a w biezacym roku bedzie tylko 3%.

Pekin stara sie zachwac ustabilizowany kurs wymiany juan'a, ale jednoczesnie pozwala na wieksza swobode w transakcjach . Firma Goldman Sachs uwaza, ze w 2006 roku wartosc juan'a wzrosnie o 9% w stosunku do dolara, natomiast firma J.P.Morgan oczekuje 10% wzrostu wartosci juan'a w tym samym czasie. Zmiany w wartosci juan'a prawdopodobnie beda mialy miejsce z powodu podstawowych wzgledow ekonomicznych, wedlug artykulu Ansrew Browne, pod tytulem : "Wzrost Wartosci Chinskiego Juan'a w Ogniskowej Uwagi Politykow: Spekulacje Czy Pekin Pozwoli Na Wzrost Wartosci Juan'a," w gazecie "The Wall Street Journal z 24go lutego, 2006.
Narazie

Chiny chca wykorzystac dochody z eksportu, dla rozbudowy swej gospodarki. W niedalekiej przyszlosci Chiny beda mogly przestawic sie na rozwoj na podstawie sily popytu we wlasnej gospodarce , czyli wzrost gospodarczy na podstawie wlasnego wewnetrznego spozycia. Znaczy to, ze w Chinach bedzie rozwijal sie konsumeryzm i mniej bedzie nacisku na oszczedzanie. Obecnie Chinczycy oszczedzaja jedna czwarta zarobkow, a zarabiaja jedna pietnasta placy w USA. Warto wspomniec, ze amerykanie wogole nie oszczedzaja i przewaznie sa zadluzeni.
Kierownictwo gospodarki chinskiej w Pekinie uwaza, ze jest rzecza podstawowa dla stalego i zdrowego rozwoju economicznego Chin, zeby ich rozwoj gospodarczy opieral sie na wewnetrznej sile wlasnej gospodarki , a nie na nadwyzkach eksportowych. Ciagle nadwyzki exportowe wywieraja nacisk inflacyjny na gospodarke chinska z powodu duzego naplywu gotowki. Naturalnie, silniejszy juan ograniczy eksport , poniewaz na rynku miedzynarodowym, towary chinskie beda wtedy drozsze w dolarach. W Pekinie jest opor przeciwko amerykanskim interwencjom dotyczacym kursu wymiany juan'a, ktore to interwencje przeszkadzaja Chinczkom rozbudowac ich handel miedzynarodowy.

Codzienny kurs juan'a jest ustalany z rana , przez 13 bankow : osiem chinskich i piec zagranicznych. Dzieje sie to droga licytacji, ktora ustala i gwarantuje dzienny kurs wymiany Juan'a. Przetarg czyli licytacja wartosci juan'a, jest ograniczony przez rzad Chin, do odchylen kursu wymiany, nie wiekszych niz 0.3 % dziennie, od ustalonej z rana ceny. Jednoczesnie Chiny stworzyly fundusz zabezpieczajacy dzienne transakcje firm, przeciwko stratom wynikajacym ze zmian w dziennym kursie wymiany walutowej, ustalonym przez wyzej opisany system przetargu.
Natomiast, ze swojej strony Waszyngton jest niezadowolony, poniewaz mimo wiekszej swobody zawierania transakcji i wymiany walut, podnoszenie wartosci juan'a idzie bardzo powoli. Jednym z glownych powodow tego stanu rzeczy jest silny i stanowczy wplyw centralnego banku Chin na kurs wymiany, z powodu wielkich rezerw amerykanskich bonow skarbowych, zakupowanych od lat przez Chinczykow, w celu utrzymania wysokiego eksportu chinskiego do USA.

www.pogonowski .com
27 luty 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Esbek Marek Komorowski, czyli próba inwigilacji od środka
styczeń 22, 2006
Marek Olżyński
Nowy przywódca izraelskiej lewicy chce dialogu
sierpień 23, 2002
PAP
Manowce politycznej moralności
styczeń 22, 2007
Olaf Swolkień
Odpowiadamy za tych, których oswoiliśmy
październik 12, 2003
Artur Łoboda
art 117 KK
czerwiec 10, 2004
Ustawodawca
"Na początku było słowo"
luty 26, 2004
Ojczyzna.pl
Medycyna jako przemysł i rola reklam koncernów farmaceutycznych w mediach dla nakręcania koniunktury
maj 8, 2005
Adam Sandauer
Przedrefendalna kampania informacyjna
maj 24, 2003
Stary Wiarus odpowiada
marzec 1, 2006
Stary Wiarus
Przykra prawda historyczna
styczeń 25, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
Zagadka
maj 18, 2005
Bez komentarza
Tezy do działania w ramach Programu Społecznego Polska 2005
marzec 24, 2003
Jakub Mariawicz
WŁADZA JAK WULKAN Ten tekst dedykuję mieszkańcom mojego Otwocka, miejscowa prasa nie chce go drukować...
marzec 4, 2007
Dariusz Kosiur
Polska sie rozwija, tylko nie wiem dlaczego ucikaja z niej nawet bezdomni i to w towarzystwie duszpasterza?
październik 31, 2006
Patriota
Spisek generałów w USA?
kwiecień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Sąd w służbie korupcji
październik 7, 2003
Cyrk kabaretowy, kabaret cyrkowy
luty 8, 2003
Artur Łoboda
Odzyskanie niepodległość Polski i Polska dwudziestolecia
listopad 8, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Hołd dla Caudillo
sierpień 6, 2006
Olgierd Domino
Wieża Pamięci
lipiec 17, 2003
Andrzej Kumor
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media