|
| Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... |
|
| |
|
| Kanciarze z Wall Street |
|
| Film przedstawia kulisy Wall street . Metody działania , które doprowadziły w ciągu kilku ostatnich lat do wywołania kryzysu finansowego. |
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
|
| Im – wolno, nam – nie |
|
| Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? |
|
| Lockdown w Anglii |
|
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
|
|
| Peruwianski sad uznal B. Gatesa G. Sorosa i Rokefelerow odpowiedzialnych za tworzenie "pandemii" COVID 19 |
|
| |
|
| Syntetyczny patogen - to nie jest szczepionka |
|
| Wstrzykuje się im substancję chemiczną po to, żeby wywołać chorobę, a nie żeby wywołać odpowiedź odpornościową i nieprzenoszenie wirusa. Mówiąc inaczej, nic z tego nie powstrzyma rozprzestrzeniania się czegokolwiek. Tu chodzi o, żebyś się pochorował i o to, żeby to Twoje komórki spowodowały chorobę. |
|
| Cała prawda o ataku z 11 września |
|
| Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku |
|
| Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu |
|
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.
Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.
Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| Chcą całkowitej eksterminacji wszystkich Palestyńczyków |
|
| Izrael i Hamas: czy ludzi ogarnęło zbiorowe szaleństwo? |
|
| Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego |
|
| |
|
| Niezależna witryna Alexa Jones'a |
|
| Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji |
|
| Zielony ŁAD zniszczy UE, a wcześniej zniszczy prywatną własność |
|
| |
|
| Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem |
|
|
|
| Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski |
|
| W obronie Naszej wolności |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". |
|
| "Pytam w imieniu zdezorientowanych". List prof. Rutkowskiego do ministra zdrowia |
|
| Cicha Broń do Cichych Wojen |
|
| |
|
| Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki |
|
| Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J |
więcej -> |
|
Jednomandatowe okręgi wyborcze - próba symulacji na podstawie wyników wyborów z 2001 roku
|
|

Wobec lansowania koncepcji 1 mandatowych okręgów wyborczych, pozwoliłem sobie przeprowadzić symulację wyników z wyborów parlamentarnych 2001 roku i składu obecnego Sejmu, gdyby wtedy obowiązywały jednomandatowe okręgi wyborcze.
Przypominam iż:
w 32 okręgach najwięcej głosów uzyskał kandydat SLD;
w 4 okręgach najwięcej głosów uzyskał kandydat PO;
w 2 okręgach najwięcej głosów uzyskał kandydat LPR;
w 1 okręgu najwięcej głosów uzyskał kandydat AWS;
w 1 okręgu najwięcej głosów uzyskał kandydat Samoobrony;
w żadnym z okręgów największej liczby głosów nie uzyskał kandydat PiS
w żadnym z okręgów największej liczby głosów nie uzyskał kandydat PSL.
Te wyniki wyborów gdyby je przeliczyć 1 mandatowe okręgi dałyby następujący ( w dużym przybliżeniu ) skład Sejmu RP:
SLD 368 mandatów
PO 45 mandatów
LPR 23 mandaty
Samoobrona 12 mandatów
AWS 12 mandatów
Do Sejmu nie wchodziłby PiS i PSL.
( brakuje przy tej grubej interpelacji 1 mandatu..)
Rząd mógłby zostać utworzony samodzielnie przez SLD.
Podkreślam iz ta symulacja dotyczy wyłącznie poparcia dla partii politycznych w czasie wyborów roku 2001.
Ze względu na zastosowaną metodę jej wyniki mają charakter tylko poglądowy
Widać wyrażnie iż koncepcja 1 mandatowych okręgów preferuje najsilniejsze partie polityczne i marginalizuje słabszych. Dzieje się to z tej przyczyny iż niewielka ale równomierna przewaga w całym lub prawie całym kraju, jednej partii, powoduje iż to ona wszędzie wygrywa a inni nie wchodzą do Parlamentu.
Symulacje przeprowadziłem w oparciu o część danych zawartych w archiwum serwera PKW:
http://www.pkw.gov.pl
Oparłem się na danych dotyczących kandydatów którzy uzyskali pierwsze dwa miejsca w każdym z okręgów. Dane te, dla większej czytelności umieszczm na własnym serwerze pod adresem:
http://www.sandauer.neostrada.pl/wybory1.XLS
Istotnym jest iż tylko w 8 okręgach na 41 różnice w poparciu dla pierwszego i drugiego kandydata były niewielkie (mniejsze niż 2% głosów ). W większości okręgów pierwszy kandydat dystansował następnego. Sugeruje to iż w całym okręgu zwycięża jeden komitet. Jeśli będzie tam kilka okręgów 1 mandatowych to wygra tam wyłącznie jedna partia biorąc wszystkie mandaty.
|
|
13 wrzesień 2004
|
|
Adam Sandauer
|
|
|
|
Plutokracja - najdroższa orgia w historii
wrzesień 3, 2006
zbigniew jankowski
|
sejm
czerwiec 8, 2005
aaa
|
Zagrożenie Polskich Parafii w Ameryce
grudzień 21, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Wynarodawianie XXI wieku
styczeń 10, 2003
Artur Łoboda
|
Zawłaszczone państwo, III RP cytacją PRL-u
marzec 29, 2006
Marek Olżyński
|
Prawie jak patriota
lipiec 4, 2008
Artur Łoboda
|
Gra w trójkąty (wajmarskie)
maj 10, 2003
P.
|
Tajny spisek
luty 13, 2004
Artur Łoboda
|
Czy mamy dziś do czynienia z rozbiorem Polski?
Czy to jest zdrada narodowa?
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
|
Koniec polskiego hutnictwa
styczeń 22, 2003
zaprasza.net
|
Niemieccy intelektualiści potępiają zbrodnie amerykańskie
kwiecień 4, 2003
|
List Otwarty do redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej", Adama Michnika.
lipiec 6, 2004
Marek Lubiński, Lima, Peru
|
Deska w pejzażu
luty 4, 2007
Zygmunt Miedziński
|
Esbecka gwardia w Agencji
styczeń 24, 2003
http://www.naszdziennik.pl/
|
Soros skazany
grudzień 20, 2002
zapraza.net
|
Czy Państwo odpowiada za swych niepoczytalnych obywateli?
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Spotkanie autorskie z Markiem Głogoczowskim
wrzesień 20, 2007
zaprasza.net
|
Balcerowicz wciąż niebezpieczny
czerwiec 30, 2004
|
Geszefciarze w sutannach i inni
styczeń 14, 2007
Artur Łoboda
|
Kwaśniewski uniewinnia złodzieja erudytę
grudzień 10, 2002
zaprasza.net
|
więcej -> |
|