|
Bush to "kłamca"
|
|
Gwiazda amerykańskiego show businessu, piosenkarz Harry Belafonte, ostro skrytykował administrację prezydenta George'a W. Busha, porównując niedawno utworzony departament ds. bezpieczeństwa krajowego do hitlerowskiego Gestapo i określając prezydenta Busha jako "kłamcę".
- Doczekaliśmy tych ciemnych czasów, w których węszy tutaj nowe Gestapo bezpieczeństwa krajowego a prawa obywateli zostały zawieszone - powiedział 78-letni Belafonte w przemówieniu wygłoszonym w sobotę podczas dorocznego spotkania członków Konferencji Prezenterów Sztuki.
- Można być aresztowanym bez oskarżenia. Można być aresztowanym i nie mieć prawa do adwokata - dodał, wywołując aplauz słuchaczy.
Piosenkarz, który odbył niedawno podróż do Wenezueli, spotkał się tam z prezydentem tego kraju Hugo Chavezem. Po tym spotkaniu, Belafonte nazwał prezydenta Busha "największym terrorystą na świecie".
Belafonte, który urodził się w nowojorskim Harlemie, ale wychowywał się na Jamajce, przyznał, że Stany Zjednoczone musiały zareagować na zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 r., ale oświadczył, że odpowied? prezydenta Busha jest zupełnie błędna.
- Faszyzm jest faszyzmem. Terroryzm jest terroryzmem. Prześladowania są prześladowaniami - powiedział piosenkarz, ostro krytykując, przy okazji, interwencję USA w Iraku.
|
|
22 styczeń 2006
|
|
PAP
|
|
|
|
Dezodorant czy mydło? - Agencje PR dla zmiany wizerunku koropracji lekarskiej
styczeń 25, 2006
Adam Sandauer
|
"Rolnicy zarobią dzięki unijnym zasadom interwencji"
lipiec 16, 2002
PAP
|
Sztuka zarządzania, czyli co ma przyszłość w biznesie
styczeń 1, 0000
CZESŁAW RYCHLEWSKI (Trybuna )
|
W Polsce oficjalnie pracuje niewiele ponad połowa ludności
lipiec 15, 2003
PAP
|
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
|
Głupota, która boli
październik 26, 2004
|
Gwałt dopustem bożym
marzec 6, 2009
BBC/PAP
|
Czas usunąć się w cień?
listopad 3, 2007
Marek Olżyński
|
Od totalitaryzmu politycznego do totalitaryzmu psychicznego i ekonomicznego
maj 16, 2007
Gracjan, www.pnlp.org.pl
|
Pszenica niczym "ciżemka baletnicy" w negocjacjach z UE
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Przestrzeganie prawa w polskim wieziennictwie
maj 8, 2007
Ktos kto zrobi porzadek
|
Konwój do Betlejem
październik 27, 2003
Israel Shamir
|
Marszałek Sejmu Marek Borowski uważa za nieuzasadnione obawy że sprzedaż ziemi cudzoziemcom oznacza utratę niepodległości Pol
listopad 15, 2002
PAP
|
Bolszewizm i Żydzi
wrzesień 12, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Ojczyzna
maj 19, 2003
ks. Czeslaw Bartnik
|
Pierwszy Polak zginął w Afganistanie
sierpień 15, 2007
Zygmunt Jan Prusiński
|
Kapłani egipscy a dzisiejsi kacykowie
czerwiec 6, 2003
przeslala Elzbieta
|
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
czerwiec 30, 2003
Mirosław J. Wiechowski
|
Erotyczna Solidarność
wrzesień 6, 2005
|
Marek G's ravings on Belarus and Ilya Ehrenburg "Cracow/Lvov's Plot"
lipiec 18, 2005
Marek Głogoczowski
|
więcej -> |
|