ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Ekspert od COVID-u, okazał się być awatarem stworzonym przez Chińczyków  
 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój 
Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko!  
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
GLOBALIZM - Prawdziwa historia 
Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie 
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. 
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy 
 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Orwell 2025 w USA 
Nielegalni imigranci są z pewnością problemem w USA.
Jednak atak opancerzonych jednostek Policji na samotne kobiety z dziećmi i wysadzanie domów legalnych imigrantów tylko dlatego, że tak się podoba psychopatom z Policji świadczy o tym, że USA upodobniło się w działaniach wobec własnych obywateli - do postępowania Izraela wobec Palestyńczyków.
 
"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Lyndon B. Johnson i jego rola w zabójstwie J. F. Kennedy’ego przeprowadzonym w imieniu Izraela 
 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne 
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?



 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
więcej ->

 
 

Manekinka


Polityczna gwiazda postkomunistów etapami zamienia się w czerwonego karła, jedną, z faz nowego życia działaczy ma być prezydentura Kwaśniewskiej.

Była zetemesowa "groupie" wykreowana dziś jest na symbol nowej Polski.
Co by nie mówić, prezydentowa do dzisiejszej (nie mówiąc o przyszłej) Polski pasuje jak ulał.
Skołowany Polak, na widok Kwaśniewskiej rozdziawia szczękę i przyczesuje zatłuszczone kędziory, by na koniec głęboko politycznie westchnąć; zadbana, modnie ubrana, europejska, opalona, bogata, biznesłumen, wciąż niczego sobie, otrzaskana w zagranicznej mowie, nowocześnie religijna, płacząca przed Papieżem, zatroskana o sieroty i ludzi ulicy, filantropka, mecenas sztuki... Po prostu, gwiazda "soap-opery", której na imię Polska.
To nic, że czczo gada; że jej program polityczno-gospodarczy dopasowany zostanie do kroju sukienki, że kiedyś stwierdziła w telewizorze, iż jej mąż to "pomazaniec Boży", ważne, że ma imażżż światowej pani i to się ludziom podoba.
"Ona panie, jest jak modelka" - mówił pewien "politycznie" pobudzony pięćdziesięciolatek.
"Tak, dokładnie tak - przytaknąłem - to po czesku będzie manekinka..."

Prezydentowa zadziera dziś głowę ponad polską polityką, unika bieżących tematów, chce być poza hałastrą, zgiełkiem i chłamem polskiego bagienka, jednocześnie nie prezentuje żadnej wizji państwowej czy politycznej; Kwaśniewska zamiast poglądów, woli prezentować na sobie sukienki. Bo bardziej się jej to opłaca!
Taka ma być przyszła Polska - trochę folkloru, szczypta łzawego sentymentalizmu w ramach UE, górnolotne puste słowa... i niech zanadto na eurorubieżach nie podnoszą głowy. Granice cesarstwa zawsze miały złą sławę, już pułkownik Redl narzekał na delegację na austriacko-węgierskie pogranicze, gdzie tylko "prostytutki, przemytnicy i Polacy"...
Prezydentowa uosabia nową elitę; "jednoczy wszystkich Polaków" w jednym, miłym dla oka marketingowym wizerunku, politycznej "manekinki" na wybiegu.
A nam pozostaje się jedynie domyślać, kto jest w tym pokazie projektantem mody...


http://Kumor.net
22 listopad 2003

Andrzej Kumor 

  

Archiwum

STOEN jeszcze raz
grudzień 26, 2002
Artur Łoboda
Zarzut antysemityzmu
maj 29, 2008
Dariusz Kosiur
Opózniona "Dobra Nowina" z Oswiecimia/Auschwitz
czerwiec 6, 2004
Marek Głogoczowski
Granice Władzy Czasów Wojny w USA
grudzień 20, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Nowy wirus
luty 2, 2006
net
Równi... do czasu
czerwiec 9, 2008
SOCZYSTY KWAŚNIEWSKIZM - Nagroda dla Zwycięzcy!
marzec 1, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Singer to stand down as President of Claims Conference
czerwiec 17, 2007
przysłał ICP
Dlaczego USA muszą zbombardować Iran?
maj 13, 2006
Dr Krassimir Petrov
Dziwne ceny usług w USA
luty 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Możecie sobie protestować - Cimoszewicze i tak zrobią swoje i naród się nie ruszy
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
4 miliony dolarów otwarcia w przyszłość
grudzień 11, 2005
Wannsee, Madagascar, Lenin, Hitler, and the Jews
marzec 23, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
17 kwietnia 2008
styczeń 13, 2009
przysłał ICP
Moralna odpowiedzialność za POLSKĘ
kwiecień 29, 2003
przesłała Elżbieta
Miller nieśmiało krytykuje ludzi Kwaśniewskiego, czyli RPP
styczeń 29, 2003
PAP
Siedzimy w gównie po uczy
styczeń 23, 2006
Artur Łoboda
LaRouche o najważniejszych kwestiach po wyborach 7 listopada
grudzień 12, 2006
Biuletyn Informacyjny Instytutu Schillera
Karuzela Szmaciaków
wrzesień 26, 2003
Zachrapał się na śmierć
sierpień 25, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media