ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Atak pistapo w Gdańsku 
Atak "policji" na proteście w czasie przemowy Krzysztofa Kornatowicza - Gdańsk - 10.10.2020r.  
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
Montanari: Szczepionka to wielki przekręt 
Jeśli prawdziwa choroba nie daje odporności, absurdem jest mieć nadzieję, że szczepionka może to zrobić, co nie jest niczym innym, jak tylko chorobą w postaci atenuowanej. 
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
1984 
Podstawowa lektura dla młodych Polaków 
16 czerwca globaliści wywołali mRNA „biologiczne tsunami” na japońskim stadionie piłkarskim pełnym 40000 widzów – „Replikony” w celu rozprzestrzeniani 
Wiadomość wręcz nieprawdopodobna.
Ale zapamiętajmy ją.
 
FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ 
 
Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” 
Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Awantura w Sejmie o maseczki! 
Terror covidowy przeniósł się na teren Sejmu. Przeciwko temu protestuje Grzegorz Braun.  
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
Powinniśmy się skupiać na wzmacnianiu odporności 
Prof. dr hab. n. med. Ryszard Rutkowski zadał pytanie Szumowskiemu.
Odpowiedzi nie uzyskał. 
davidicke.pl 
Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy.  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
więcej ->

 
 

Ryzyko Wojny Nuklearnej



Zyjemy w epoce rosnacego ryzyka wojny nuklearnej, wobec rozwoju zbrojen w przestrzeni kosmicznej. Autor analizy na ten temat,Thomas Graham, Jr. jest bylym przedstawicielem prezydenta, w sprawach broni masowego razenia i rozbrojenia. Bral on udzial w miedzynarodowych rokowaniach w tych sprawach w latach 1970 do 1997. Graham jest autorem ksiazki “Zdrowy Rozsadek a Bron Masowego Razenia” (“Common Sense on Weapons of Mass Destruction,”2004).
Epoka nuklearna ludzkosci zaczela sie w roku 1945 od ludobojczych bomb USA na Hieroszime i Nagasaki, gdzie „ground zero,” czyli „cel glowny” stanowila jedyna w Japonii katedra katolicka. Decyzje uzycia bomb nuklearnych podjal posluszny Zydom mason, prezydent Harry Truman, wbrew protestom generalow i admiralow USA, dowodzacych w wojnie przeciwko Japonii. W 1948 roku Sowieci eksplodowali bombe atomowa, kopie pierwszej bomby amerykanskiej, dzieki pomocy Zydow, ktorym Sowieci pomogli zaludnic Izrael, za pomoca kilkunastu pogromow powojennych w panstwach satelickich, ktorymi to pogromami NKVD i sjonisci wypedzili 711,000 Zydow przez „Zelazna Kurtyne” w latach 1945-47.
W 1962 roku kryzys nuklearnych dotyczyl rakiet sowieckich na Kubie i zostal rozwiazany pokojowo, kiedy Sowiety usunely swoje rakiety z glowicami nuklearnymi z Kuby, w zamian za usuniecie podobnych rakiet USA z Turcji i Italii jak i w zamian za obietnice USA, ze Amerykanie nie napadna na Kube. W 1964 roku Chiny dokonaly pierwszej eksplozji atomowej, dzieki przekazaniu im technologii z USA, w celu zaszachowaia Sowietow i oslabienia sowieckiego poparcia dla Arabow przeciwko Izraelowi.
W 1973 roku Henry Kissinger postawil w pogotowiu arsenal nuklearny USA przeciwko Sowietom, zeby ratowac Izrael, od druzgoczacej kleski w wojnie z Egiptem uzbrojonym przez Sowiety. Chodzilo o to zeby nie dopuscic do zniszczenia izraelskiego osrodka produkcji bomb nuklearnych, w Dimona, na pustyni Negew (czynnego od 1964 roku). Izraelski monopol nuklearny na Bliskim Wschodzie jak i powiazanie USA z Izraelem, zaognily konflikt Zydow z Arabami i spowodowaly konflikt USA z Islamem.
Obecnie USA i Rosja utrzymuja tysiace glowic nuklearnych, zainstalowanych na pociskach balistycznych dalekiego zasiegu, na ladzie jak i zainstalowanych na pociskach sterowanych, umieszczonych na lodziach podwodnych (pociski te sa w 15sto minutowym pogotowiu do wystrzalu). Pociski balistyczne, raz uruchomione, nie moga byc odwolane i wtedy uderza w swoj cel, w przeciagu okolo pol godziny. Obecnie, 15 lat po Zimnej Wojnie, niebezpieczenstwo przypadkowego uruchomienia salw nuklearnch wcale nie zmalalo. USA podnosi poziom ryzyka kryzysu przez ustawianie obrony rakietowej, w takich krajach jak Polska.
Obie strony polegaja na ostrzezeniach z wywiadowczych urzadzen na satelitach („spy satelites”). Sama mozliwosc, ze teraz te urzadzenia wywiadowcze moga byc zagrozone naglym zniszczeniem, bez zadnego ostrzezenia, podnosi ryzyko katastrofy z powodu mozliwosci falszywego sygnalu, lub poprostu awarii sprzetu wywiadowczego. Izrael moze zainicjowac falszywy sygnal, zeby uruchomic atak USA, na przyklad, na Iran.Wedlug Graham’a, zadna obrona przeciw-rakietowa nie moze dac zabezpieczenia ani USA ani Rosji, wszystko jedno czy obrona ta jest w silosach na ladzie, na morzu, czy tez w orbicie.
Ani Rosja ani Chiny nie sa obojetne na jakiekolwiek urzadzenia obronne USA za pomoca zbrojen w przestrzeni kosmicznej. Rosja i Chiny przygotowuja anty-satelitarne bronie, ktore zagrazaja systemowi obrony i ostrzezen amerykanskich („spy satelites”). Tym samym podnosza one ryzyko awarii lub pomylki.
Na przyklad, 25go stycznia, 1995 roku Rosjanie rozpoznali rakiete z Norwegii, potencjalnie wystrzelona z lodzi podwodnej, w kierunku Moskwy. Wojsko zaalarmowalo rzad Borysa Jelcyna, ze moze powinien on uruchomic kontr-atak przeciwko USA. Na dwie minuty przed uruchomieniem kontr-ataku, Rosjanie zorientowali sie, ze dwa tygodnie wczesniej, mieli raport z Norwegii, o sondzie metereologicznej, za pomoca tej wlasnie rakiety. Wtedy odwolano odpalanie sowieckich rakiet wycelowanych w USA. Wowczas swiat byl tylko o dwie minuty od nuklearnej katastrofy.
Plany USA i testy rozmaitych sposobow ustawiania w przestrzeni kosmicznej nowych i niesprawdzonych systemow zaczepno-odpornych, podnosza ryzyko wojny z przypadku. Pismo „Dzisiejsza Kontrola Zbrojen” (“Arms Control Today”) opublikowalo wywiad z generalem Henry’kiem Obering’iem, dyrektorem, Missile Defense Agency, ktory teraz proponuje zaczecie testow, narazie na mala skale. Mimo jego zapewnien, testy te bylyby poczatkiem wyscigu zbrojen w przestrzeni kosmicznej a takze wielkich kontraktow dla przemyslu zbrojeniowego. O ile dzis zagrozenie USA jest niewielkie, o tyle jakiekolwiek militaryzowanie przestrzeni kosmicznej, jest niebezpieczne dla USA i napewno spowoduje przeciwdzialania Rosji i Chin, wedlug Graham’a.
Satelity wywiadowcze w orbitach geosynchronizowanych (GEO, USA 15, Rosja 1+2) sa ustawiane nad jednym miejscem na ziemi, na wysokosci 36,000 kilometrow. Potencjalnie moga one niszczyc satelity innych panstw. Samo uzbrojenie tych satelitow, uwazane by bylo za wieksze zagrozenie pokoju, niz istniejace rakiety a ziemi. W dodatku bron w przestrzeni, utrudnialaby fotografowanie z przestrzeni, co daje podstawy do sprawdzania, czy wszystkie panstwa przestrzegaja regulacji rozbrojeniowych.
Przykladem jest podejrzenie, ze Izrael i Afryka Poludniowa przeprowadzily probna eksplozje nuklearna w atmosferze ziemskiej w 1979 roku, co fotografowal satelita USA t.zw. VELA. Technologia fotografii z przestrzeni nadziemskiej, zapoczatkowana w poznych latach 1950tych, przyczynila sie do bardzo waznego zmniejszenia zagrozen ery nuklearnej. Niestety zniszczenie technologii informacji stosowanej w fotografii satelitarnej, jest stosunkowo latwe i dostepne za pomoca rakiet z ziemi, z lodzi podwodnuch, lub z powietrza. Teraz przynajmniej 28 panstw ma wystarczajaca technologie, zeby niszczyc satelity w orbicie.
Graham uwaza, ze ludzkosc powinna zabezpieczyc sie za pomoca sprawdzialnych traktatow, przeciwko zbrojeniom przestrzeni kosmicznej. Trzeba uzgodnic prawo miedzynarodowe, na podstawie ktorego, moznaby stosowac nacisk polityczny i ekonomiczny ONZ, na kraje naruszajace takie prawo. Przewidywal to traktat z 1967 roku (dotyczacy przestrzeni kosmicznej). Traktat ten powstal z wczesniejszej inicjatywy prezydenta Dwight Eisenhower’a, kiedy zakladal on NASA (National Aeronautic and Space Admnistraion) w 1957 roku, na zasadzie nieuzywania przestrzeni kosmicznej do zbrojen. Eisenhower ostrzegal w 1961 roku, przeciwko podjudzaniu do wojny, przez „military-industrial complex,” czyli przez przemysl zbrojeniowy oraz przed powiazanymi z tym przemyslem oficerami sil zbrojnych USA. Obecnie niebezpieczenstwo to jest dzis wieksze niz kiedykolwiek wczesniej. Usobieniem tego niebezpieczenstwa jest obecny minister obrony USA, Donald Rumsveld.
Niestety juz w styczniu 2001, komisja Rumsfeld’a stwierdzila „zagrozenie zaskoczeniem” przez atak z przestrzeni kosmicznej t.zw. “ Pearl Harbor in space.” W przeciwienstwie do Rumsveld’a, Graham uwaza, ze konieczne sa traktaty miedzynarodowe, ktore powinny zabraniac jakichkolwiek broni w przestrzeni kosmicznej. Proponuje to Grham w formie dodatku do “Outer Space Treaty.” Traktat ten zabezpiecza otwartosc i dostep do informacji ONZetu o wszelkiej dzialanosci w przestrzeni kosmicznej.
Bez traktatu przeciw rozpowszechnianiu broni nuklearnej (Nonproliferation Treaty) dzis ponad 40 panstw mialoby bron nuklearna. Uklady ograniczajace zbrojenia z lat 1970, 1980, i 1990tych miedzy USA i Sowietami, zmniejszaly zagrozenie wojna nuklearna. Niestety skasowanie przez Bush’a traktatu ABM (Anti-Ballistic Missle Treaty) po 50 latach jego istnienia, grozi swiatu wyscigiem zbrojen nuklearnych.
Rosja juz wystrzelila nowa rakiete SS27, 24go grudnia 2004 i wykazala, ze nikt niema dzis zadnych pociskow przeciw-rakietowych, ktorymi mozna by trafic w ta nowa rakiete, ktora moze zmieniac kierunek lotu. Pociski przeciwrakietowe nie sa w stanie na dluga mete nikomu zapewnic bezpieczenstwa. Zawsze wazne jest stare polskie powiedzenie ze „pocisk ma przewage nad pancerzem,” nawet wtedy kiedy pancerz ten maja stanowic pociski przeciw-rakietowe. System taki przeciwko SS-27 kosztowalby kilka tysiecy miliardow dolarow i nie bylby stu-procentowo pewny.
Zapobieganie uzywania broni w przestrzeni kosmicznej jest warunkiem koniecznym, wedlug Thomas’a Graham’a, dla stabilizacji pokoju nuklearnego na swiecie. W przeciwnym wypadku, jakiekolwiek pociski przeciw-rakietowe w przestrzeni kosmicznej, spowoduja przeciw-dzialanie Rosji i Chin. Trzeba cenic wartosc przestrzeni kosmicznej zabezpieczonej na uzytek wylacznie pokojowy, jak to zainicjowal prezydent Eisenhower. Istniejacy system wczesnego ostrzegania (early warning systems) daje podstawe do dalszego pokoju nuklearnego miedzy USA i Rosja. Tak wiec system ten jest krytyczny dla zachowania pokoju nuklearnego na swiecie i powinien byc nadal chroniony za pomoca nie dopuszczania do zbrojen w przetrzeni kosmicznej.

www.pogonowski.com
10 grudzień 2005

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

Sąd francuski skazał Roberta Faurissona za "kłamstwo oświęcimskie"
październik 9, 2006
(bibula.com/Wyroi)
Pozwolilem sobie skopiowac ten wiersz
sierpień 1, 2004
jasiek z toronto
Krowy są po to, aby je doić
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Polska 2010-2025
grudzień 20, 2005
Tomisław Jarosiewicz
Czy Niemcy za mało i za krótko pracują?
marzec 19, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Polski "Titanic" z unijną orkiestrą
styczeń 26, 2005
Ksiądz profesor Czesław S. Bartnik
Wniosek
maj 4, 2004
MSZ będzie zabiegać o wsparcie Polonii dla integracji
grudzień 20, 2002
Adam Zieliński
Pierwszy niedoszły żydowski prezydent USA a kryzys pożyczek
marzec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy to koniec obecnego systemu finansowego?
styczeń 7, 2009
Dariusz Kosiur
Germar Rudolf skazany na 30 miesięcy więzienia za "negowanie Holokaustu"
marzec 19, 2007
bibula- pismo niezależne
Troskliwe misie –bajka nie dla dzieci.
sierpień 26, 2006
Marek Olżyński
Różne światy - czyli - co Wy tu robicie?!
październik 25, 2007
Artur Łoboda
Saddam Husajn ofiarą mordu sądowego
listopad 5, 2006
marduk
Polskie Huty Stali już nie polskie
październik 27, 2003
IAR
WYBORY 2005
wrzesień 24, 2005
zaprasza.net
Referendum w sprawie Unii sfałszowane?
wrzesień 21, 2004
Jerzy Zarakowski
gnidy
listopad 23, 2005
w Zimnej Wodzie
wrzesień 19, 2006
przesłał Krzysztof Cierpisz
Argentyński cud ekonomiczny
październik 27, 2005
Prof. dr Ronald Clement
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media