|
| Klimat i trop finansowy |
|
| To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. |
|
| Żydzi tradycjonaliści przeciwko syjonistom |
|
| |
|
| Ujawnienie globalnej gospodarki ludobójstwa w Gazie |
|
W raporcie oskarża ponad 60 korporacji o „podtrzymywanie i czerpanie zysków z izraelskiej okupacji, apartheidu i ludobójstwa”.
Do tych firm należą między innymi Google, Amazon, Hyundai, Booking.com i bank Barclays. |
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
|
| Aresztować Netanjahu |
|
| Protest w Warszawie po decyzji Rządu. |
|
| Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie |
|
| Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie... |
|
| Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji |
|
| O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji |
|
| Niepożądane Odczyny Poszczepienne po szczepionkach przeciw COVID-19 w Polsce |
|
Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje jedynie zarejestrowane ubytki zdrowia po szczepieniach. Ale tylko do 4 tygodni po szczepieniu.
|
|
| Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień |
|
| |
|
| Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu |
|
| |
|
| PiStapo atakuje rodziny |
|
| Przypomnijmy sobie sceny ze świata Orwella. To już się dzieje. |
|
| wRealu24 |
|
| Niezależna Telewizja Marcina Roli |
|
| Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi |
|
| |
|
| Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? |
|
| Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” |
|
| Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach |
|
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!
|
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? |
|
| |
|
| ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” |
|
| |
|
| Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows |
|
| Program "niezaleznatelewizja" |
|
| AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) |
|
| Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? |
więcej -> |
|
Ojciec Augustyn: Papież uczy pokornej akceptacji życia
|
|
"Cztery dni spędzone z Janem Pawłem II w Polsce były dla mnie wielką szkołą pokornej akceptacji życia oraz wewnętrznej wierności przyjętym zobowiązaniom - pomimo wszelkich przeciwności losu" - powiedział Józef Augustyn, jezuita.
Starość, choroba, zmęczenie i fizyczne niedomagania widoczne w każdym słowie i geście papieża są przezwyciężane siłą miłości- najpierw tej, której sam doświadcza w modlitwie - wyjaśnił o. Augustyn.
Najmocniejsze wrażenie zrobiła na o. Augustynie modlitwa brewiarzowa w ciszy w Katedrze Wawelskiej i Kalwarii Zebrzydowskiej. Tego jeszcze nie było w czasie poprzednich pielgrzymek. Papież powiedział nam - mnie, że wszelkie ludzkie zniechęcenia, małoduszność i każda forma narzekania na Boga, ludzi i siebie samego, ma swoje źródło w powierzchowności refleksji nad życiem i braku zwrócenia się do „Wyższej Siły” - do Boga.
Dla mnie jako księdza, te cztery dni były wielką szkołą duszpasterstwa - mówił jezuita. Papież w Polsce nie ma raczej wrogów. My, księża, mamy ich niemało. Jan Paweł II powiedział nam dlaczego. Każde słowo kierowane do bliźniego, szczególnie, kiedy się go upomina, wymaga przede wszystkim wielkiej życzliwości i bezwarunkowej miłości.
Ojciec Święty wskazywał nam przecież na nasze braki, szczególnie w życiu społecznym, ale czynił to w taki sposób, iż nikt z nas nie czuł się przez niego ani osądzany, ani też potępiany - podkreślił o. Augustyn. Wielkie serce dla człowieka, każdego człowieka, jakie emanuje z jego osoby sprawia, iż chętnie przyjmujemy także to trudne słowo. Wiemy, że ono wypowiadane jest w imię miłości.
Wrogość, z jaką Kościół w Polsce przyjmowany jest przez niektórych ludzi młodych, posiada swoje źródło w naszym moralizatorskim stylu duszpasterstwa - chcemy ludzi zmieniać, chociaż ich nie kochamy lub też kochamy mało - przyznał jezuita. Naszym księżowskim słowom brakuje nieraz tej bezwarunkowej akceptacji i miłości, jaką ma On.
Przydałaby się nam - księżom, rodzicom, wychowawcom „święta zazdrość”, która popchnęła by nas do szukania takiej miłości - powiedział o. Augustyn. Przypomniał przy tym słowa papieża o tym, że ludzkie zagubienie - szczególnie zagubienie młodych, domaga się bezwarunkowej akceptacji i miłosierdzia.
O. Augustyn przyznał, że w każdej pielgrzymce papieskiej do Ojczyzny podziwia precyzję słów papieża do swoich umiłowanych Rodaków.
On się nami interesuje, zna nasze problemy, nami żyje - podkreślił jezuita. Właśnie dlatego przyjeżdżając do nas wie, co nam powiedzieć. Jego słowa nie są przygotowywane w ostatnich kilku tygodniach czy miesiącach przed pielgrzymką, ale one rosną dla nas w ciągu lat.
Aby „dobrze mówić” do człowieka - jako rodzic, wychowawca, polityk, ksiądz - trzeba ludzi znać, trzeba się nimi interesować, trzeba wiedzieć „co im w duszy gra”. Papież dobrze wie, co „nam gra w duszy” i dlatego jego słowo odnajduje taki mocny oddźwięk w naszych umysłach i sercach - uważa o. Augustyn |
|
20 sierpień 2002
|
|
PAP
|
|
|
|
Pisane nad ranem
styczeń 29, 2003
Magdalena
|
Problem żydowski wg Theodorakisa
wrzesień 7, 2004
|
Dlaczego w Polsce jest o 30% rencistów więcej
niż w państwach o podobnej historii?
październik 23, 2003
Adam Sandauer
|
Kwestia uregulowania problemów wizowych między Polską a USA - część oświatowa
marzec 24, 2008
tłumacz
|
Wojskowa współpraca dwóch agresorów
kwiecień 11, 2005
cywilizowany
|
Nieznane w Polsce sondaże dotyczące Iraku...
czerwiec 17, 2004
statystyk
|
Połykanie wielbłąda?
lipiec 31, 2005
opolskoma
|
Episkopat zaniepokojony brakiem Boga w europejskiej konstytucji
luty 7, 2003
IAR
|
The Ambiguous Symbolism of Wannsee for the Nazis and for Israel
styczeń 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Doradcy, nie Filozofowi
lipiec 23, 2006
Jacek Bartyzel
|
Taki jeden
marzec 10, 2007
PAP
|
Możliwości oddziaływania wychowawczego i zagrożenia związane z rozwojem agroturystyki
listopad 5, 2003
przesłała Elżbieta
|
PODRÓŻE Z RYSZARDEM KAPUŚCIŃSKIM
maj 8, 2008
Marek Jastrząb
|
Skopana ustawa, czyli koniec IV RP
maj 12, 2007
Marek Olżyński
|
Edukacja
październik 10, 2006
Artur Łoboda
|
FBI: nielegalnie szpiegowaliśmy sieć
marzec 11, 2008
Mariusz Błoński
|
Nowa książka Grossa
czerwiec 27, 2006
RMF
|
Próba podsumowania roku 2006
grudzień 31, 2006
przesłała Elzbieta
|
Belka pokazuje komu służy
czerwiec 22, 2004
PAP
|
W końcu Niemcy płacą za krew Polaków - płaćmy i my!
październik 5, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
więcej -> |
|