ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Dlaczego szczepionki na COVID-19 mogą wpływać na płodność człowieka?  
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Wielkie pytania o 9/11 
Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 
Dr. Zelenko przed sądem rabinicznym o zbrodni szczepień przeciw Covid 
Dr. Zelenko opracował słynny „Protokół Zelenki” dotyczący wczesnego leczenia ambulatoryjnego COVID, za pomocą którego z powodzeniem wyleczył 6000 pacjentów i który obejmuje m. in. hydroksychlorochinę i cynk. Bez owijania w bawełnę wyjaśnia, dlaczego szczepienie przeciwko COVID jest prawdopodobnie najniebezpieczniejszą naukową herezją w historii ludzkości i ostrzega przed potencjalnym ludobójstwem na planecie 
Znany brytyjski prezenter radiowy, który nazwał antyszczepionkowców "idiotami", trafił do szpitala 
Jego płuca były „pełne skrzepów krwi”. James Whale ujawnia, że ​​otrzymał transfuzję krwi, ale to nie zadziałało.
We wrześniu ubiegłego roku prezenter radiowy napisał, że nie może się doczekać kolejnego zastrzyku. „Wszyscy przeciwnicy szczepień, wszyscy idioci, wszyscy szaleńcy, którzy mnie trollują, wiecie, co możecie zrobić?  
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Częstotliwości radiowe i mikrofalowe a manipulacja ludzkimi emocjami i zachowaniem 

 
 

 
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Cała prawda o World Trade Center 
Filmik dokumentalny przedstawiający wydarzenia z 11 września 2001 roku. 
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Here's Why You Should Skip the Covid Vaccine 
“The world has bet the farm on vaccines as the solution to the pandemic, but the trials are not focused on answering the questions many might assume they are.” 
Szczepienia przeciw Covid prowadzą do uszkodzenia płuc 
 
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki  
Wołyń 1943. sł. muz. Lech Makowiecki. Utwór z płyty "Patriotyzm" 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
więcej ->

 
 

Antypolonizm szowinistów żydowskich rodzi antysemityzm

Ciągłe wzmaganie ataków na Polskę i Polaków rodzi uzasadniony antysemityzm. Nawet ci, którzy byli dotychczas życzliwi Żydom, lub obojętni. stają się, z konieczności autentycznymi antysemitami. Także zdeklarowani filosemici wstydzą się dziś wyrażać oficjalnie swoich sympatii do Żydów. Warto więc zastanowić się, dlaczego ludzie tacy jak Jan Tomasz Gross, Konstanty Gebert … wzmagają antysemityzmu w Polsce . W jakim celu to robią. W jakim naprawdę celu szerzą kłamstwa i wzniecają wzajemną nienawiść. Ostre ataki i oskarżenią o rzekome krzywdy wyrządzone przez Polaków powodują, że Polacy przypominają krzywdy i zbrodnie wyrządzone im przez Żydów w czasie ostatnie wojny na terenie ZSRR i w okresie PRL. Żydzi nie powinni zapominać , że cały świat w odległej i niedawnej przeszłości nienawidził Żydów i tej nienawiści nigdy nie ukrywał. Żydzi powinni się więc próbować godzić się ze światem, a nie podtrzymywać zadawnioną do nich niechęć. Pewna część myślących Żydów zdaje sobie sprawę z potrzeby takiej postawy. Powinni też wysnuć jakąś przestrogę dla siebie z niedawnej przeszłości. Dla większości Polaków np. nie zrozumiałe jest, dlaczego taką nienawiść okazują narodowi, który przez wieki był dla nich szczególnie życzliwy, a w czasie ostatniej wojny pomagał i chronił przed zagładą tysiące Żydów. Oto pr ANTYPOLONIZM SZOWINISTÓW ŻYDOWSKICH RODZI ANTYSEMITYZM

Ciągłe wzmaganie ataków na Polskę i Polaków rodzi uzasadniony antysemityzm. Nawet ci, którzy byli dotychczas życzliwi Żydom, lub obojętni. stają się, z konieczności autentycznymi antysemitami. Także zdeklarowani filosemici wstydzą się dziś wyrażać oficjalnie swoich sympatii do Żydów. Warto więc zastanowić się, dlaczego ludzie tacy jak Jan Tomasz Gross, Konstanty Gebert … wzmagają antysemityzmu w Polsce . W jakim celu to robią. W jakim naprawdę celu szerzą kłamstwa i wzniecają wzajemną nienawiść. Ostre ataki i oskarżenia o rzekome krzywdy wyrządzone przez Polaków powodują, że Polacy przypominają krzywdy i zbrodnie wyrządzone im przez Żydów w czasie ostatnie wojny na terenie ZSRR i w okresie PRL. Żydzi nie powinni zapominać , że cały świat w odległej i niedawnej przeszłości nienawidził Żydów i tej nienawiści nigdy nie ukrywał. Żydzi powinni się więc próbować godzić się ze światem, a nie podtrzymywać zadawnioną do nich niechęć. Pewna część myślących Żydów zdaje sobie sprawę z potrzeby takiej postawy. Powinni też wysnuć jakąś przestrogę dla siebie z niedawnej przeszłości. Dla większości Polaków np. nie zrozumiałe jest, dlaczego taką nienawiść okazują narodowi, który przez wieki był dla nich szczególnie życzliwy, a w czasie ostatniej wojny pomagał i chronił przed zagładą tysiące Żydów. Oto przykłady owej niechęci świata wobec Żydów i szczególnej życzliwości Polaków wobec nich.

DLACZEGO ŻYDZI SZKALUJˇ POLSKĘ I POLAKÓW ?

Wielu Polaków, zwłaszcza starszego pokolenia, które wie jak wiele Polacy uczynili dla ratowania życie Żydom w czasie okupacji niemieckiej zadaje sobie pytanie, dlaczego Żydzi są tacy niewdzięczni i bezpodstawnie oskarżają naród polski o antysemityzm ?

Otóż odpowied? jest prosta - bo Polacy na to pozwalają.

Żydzi przyjęli bowiem starą, powszechnie znaną, ale ciągle skuteczną taktykę - obrony przez atak, albo jeszcze inaczej - łapaj złodzieja.

By odwrócić uwagę od siebie, uniknąć oskarżenia o zbrodnie, szkody i krzywdy uczynione Polakom, którzy znale?li się po 17 września 1939 r. w ZSRR, a następnie w stalinowskiej PRL - zastosowali ową pospolitą metodę – łapaj złodzieja.

Polacy zupełnie bezpodstawnie, z rezygnacją i pokorą przyjęli narzuconą im metodę i tylko bezskutecznie i bez przekonania bronią się przed wyimaginowanymi zarzutami, zamiast ukazywać prawdę o stosunkach polsko-żydowskich w przeszłości i obecnie, ustalenia, kto naprawdę był krzywdzicielem, a kto skrzywdzonym, kto mordował, a kto był mordowany.

Tak długu, jak ta metoda – łapaj złodzieja będzie skuteczna, będzie przynosiła Żydom korzyści, a Polakom szkody.

Kiedy jednak Polacy ockną się i zaczną ujawniać prawdę, wskazywać rzeczywistych sprawców ich krzywd, przestanie ona funkcjonować .

Fakty bowiem bezspornie dowodzą, że odpowiedzialność za złe stosunki polsko-żydowskie ponoszą sami Żydzi. Choć zawdzięczają oni Polakom tak wiele, nie uczynili dla nich i dla Polski niczego dobrego, chociaż mogli np. to zrobić w ZSRR, gdzie mieli wielkie wpływy . Przeciwnie - wyrządzili lub przyczynili się do wielu krzywd i mordów patriotów polskich. Żaden naród na świecie

nie uczynił dla Żydów tyle dobrego, nie złożył poświęceń, co Polacy na przestrzeni wieków, a szczególnie w czasie wojny w latach 1939- po dzień dzisiejszy. Toteż oskarżanie Polaków o antysemityzm jest skrajną niewdzięcznością. Ułożenie normalnych stosunków polsko-żydowskich jest ze wszech miar wskazane ale na zasadach racjonalnych, partnerskich. Trzeba ujawnić, bez emocji, obiektywną, choć niewygodną i wstydliwą niekiedy prawdę i przedstawić ją obu stronom, a także całemu światu. Leży to w interesie Polski, Polaków i Żydów w Izraelu i w diasporze żydowskiej. Zapewne już w momencie podjęcia tego problemu w Polsce wyciszą się zupełnie fałszywe oskarżenia ze strony Żydów wobec Polski i Polaków. Już wystarczy pokazanie przykładów zachowania się w czasie Żydów wobec Polaków w ZSRR i stalinowskiej PRL by zniknęły oskarżenia . Już po rozpoczęciu takich konfrontacji sami Żydzi dążyć będą do zaniechania dalszych oskarżeń Polaków. Oczywiście, chodzi o przedstawienie faktów, a nie o przekrzykiwanie się . Wystarczy podanie przykładu, że opinia polska i światowa nie zna ani jednego faktu, by Żydzi ratowali Polakom życia, pomagali im w najtrudniejszym okresie okupacji sowieckiej dawnych ziem polskich i stalinizmu w PRL. Nie kwestionowane są przecież tysiące przykładów ratowania Żydom życia przez Polaków, często przez zwykłych ludzi, robotników, chłopów, księży, zakonnice. W interesie Polski leży by ten problem koniecznie i pilnie podjąć. Od wielu lat Żydzi, zwłaszcza związani w przeszłości z Polską, urabiają Polakom w świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, opinię antysemitów. Nie są to jakieś pojedyncze przypadki, które można by zignorować. W wyniku masowości, częstotliwości oskarżeń, świat zaczyna wierzyć, że Polacy są co najmniej współwinni wymordowaniu Żydów. Milczenie strony polskiej na te bezpodstawne oskarżenia przyjmowane jest przez opinię światową, a szczególnie młode pokolenia Żydów, jako przyznanie się Polaków do winy. Może więc dojść do sytuacji, że to Polacy zostaną oskarżeni o zorganizowanie Oświęcimia i innych obozów zagłady Żydów. Jest ironicznym paradoksem, że naród, który ratował życie tysiącom Żydów przed niechybną śmiercią, ryzykując własnym i swoich najbliższych życiem, jest oskarżany o wrogość do ratowanych. To przecież Polacy uratowali ponad 100 tys. Żydów. Natomiast narody, które nie zrobiły nic dla ratowania swoich obywateli pochodzenia żydowskiego lub wręcz pomagały Niemcom w ich wywiezieniu z kraju, są wolne od winy np. Francja, Belgia, Holandia, Dania, Węgry ... Propaganda szowinistów żydowskich coraz bezczelniej, ale niestety skutecznie, usiłuje przekonać świat, że to nie Niemcy mordowali Żydów lecz Polacy. Ponieważ Obóz Oświęcimski znajduje się na ziemiach polskich, więc to Polacy go stworzyli dla mordowania Żydów. Niedawno np. w czasie trwania Kongresu w Szwecji nt. holocaustu wręcz pomawiano Polaków o współodpowiedzialność za zbrodnie na Żydach w czasie ostatnie wojny. Oto np. w czasie trwania Kongresu nt. holokaustu w Szwecji inspirowana przez szowinistyczne środowiska żydowskie prasa szwedzka powtórzyła , ku oburzeniu Polaków kłamstwa na temat rzekomego polskiego antysemityzmu, przypisując wręcz Polakom współodpowiedzialność za zbrodnie na Żydach w czasie ostatnie wojny. A oto sformułowane zarzuty kongresu:

1. Rzekomo Getto Warszawskie było likwidowane we współpracy i za pomocą polskich

ochotników.

2. Polacy oficjalnie kolaborowali z Niemcami.

3. Donosicielstwo i wydawanie Żydów było rzekomo szerokie i za moralnym przyzwoleniem społeczeństwa.

4. Zakładanie gett miało bronić Żydów przed antysemickimi prześladowaniami Polaków( sic!).

5. Żydzi byli mordowani, rozstrzeliwani przez polski ruch oporu lub wydawani Niemcom .

6. Powstanie w getcie nie powiodło się, gdyż Polacy nie wspierali go a za dostarczaną broń kazali sobie bardzo drogo płacić.

7. W PRL antysemityzm nie ustał czego dowodem były powojenne pogromy.

8. Żydzi wstępowali ochotniczo do Armii Czerwonej by walczyć z hitlerowskim nazizmem itp.

Wynika z tych zarzutów powtórzonych przez szwedzką prasę, że to nie Niemcy rozpętali wojnę, napadli na Polskę, że to nie oni opracowali plan "ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej ", nie oni organizowali pogromy w hitlerowskich Niemczech, ale Polacy. To Polacy byli sprawcami "nocy kryształowej" w Niemczech, palenia synagog, organizowania Auschwitz, Birkenau i innych obozów zagłady, a przynajmniej bez ich udziału nie mogłyby one powstać.

Kłamstwem też jest, że w PRL panował antysemityzm. Przeciwnie !

Ta grupa obywateli była jawnie uprzywilejowana i to z woli samego Stalina i KGB. Sowieci nie wierzyli Polakom i dlatego ważniejsze stanowiska obsadzali Żydami, Rosjanami, Białorusinami, Ukraińcami. (1) Dochodziło do tego, że w okresie stalinowskim w zbrodniczym Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego powyżej kierownika referatu, a nawet sekcji, nie było ani jednego Polaka. Podobnie było w rządzie, w sejmie i innych dziedzinach. Sami Żydzi dowcipkowali, i na pytanie ilu ich jest odpowiadali - rząd i jeszcze trochę. Do dzisiaj ściga się bezskutecznie zbrodniarzy stalinowskich pochodzenia żydowskiego takich jak mieszkający w Izraelu Salomon Morel , w Anglii Helena Wolińska, w Szwecji Stefan Michnik (brat Adama Michnika) i wielu innych. Np. Morel-, zbrodniarz, b. komendant obozu koncentracyjnego w Jaworznie otrzymuje z polski emeryturę w wysokości 5000 zł miesięcznie.

Przykłady te dowodzą, że koniecznie trzeba podjąć temat stosunków polsko-żydowskich i publicznie rozważać wzajemne zarzuty. A oto przykłady rzekomo dyskryminowanych w Polsce Żydów . Zajmowali oni najwyższe stanowiska w partii , rządzie , parlamencie , administracji, gospodarce ...

Stefan Arski (dziennikarz) Jerzy Albrecht (sekr, KC PZPR) , Aron Berman, Jakub Berman ( MBP, KC PZPR), Jerzy Borejsza (Goldberg, kultura ), Mojżesz Bradersan (ZPP), Luna Bristigerowa ( MBP, UB, Prajs), Stanisław Brodzki (Bronsztajn, dziennikarz „Trybuny Ludu „), Tadeusz Danielewicz (Izraelowicz, MSZ ), Anna Fejgin ( ZPP), Anatol Fejgin (MSW, UB), Kazimierz Golczewski ( Bauman, stalinowski prokurator w Kielcach), Jan, Frey – Bielecki , (gen. WP) , Henryk Holland ( szpieg sowiecki)), Adam Humer, ( UB, znęcał się nad Polakami, odsiaduje obecnie wyrok 7 lat), Grzegorz Jaszuński ( dziennikarz w okresie stalinizmu ) Stefan Jędrychowski( centr. kierownictwo w PZPR i w rządzie ),, Kac Suchy ( prof. MSZ ), Leon Kasman ( dziennikarz „TL”), Rachela Korń ( ZPP) Zygmunt Modzelewski (minister MSZ w okresie stalinowskim), Jerzy Morawski ( Szloma,, KCPZPR), Salomon Morel ( b. komendant obozu koncentracyjnego w Jaworznie na Śląsku, zbrodniarz, którego Izrael nie chce wydać ), Klara Naszkowska ( ZPP), Edward Ochab ( Sekr. KC PZPR) , Róża Ochab

( Grunbaum ZPP), Zygmunt Okręt ( ZPP) , Srula Parzyńska- Wójcicka( red. „ Życie Warszawy”, vel Goldbergowa, vel Kundelman ), Władysław Pawlak ( Polskie Radio, b. policjant w Gettcie ) , Rożański (Goldberg, zbrodniarz okresu stalinowskiego), Bronisław Skrzeszewski ( Meldenbaum, ZPP), Stanisław Skrzeszewski( minister MSZ , Oświaty), Artur Starewicz ( Sekr. KC PZPR), Adam Schaff ( ideolog komunizmu), Oziasz Szechter ( ojciec Adama Michnika, ( KGB i UB), Ozjasz Szlejen ( sekretarz Związku Pisarzy i Artystów, w okresie stalinowskim), Stefan Szwedowicz – Michnik ( prok. oskarżony o zbrodnie , pomocnik Józefa Światło , brat Adama Michnika ), Roman Szydłowski ( Szanzer ( TL), Eugeniusz Szyr ( wicepremier), Józef Światło ( szef X Departamentu MSW, oskarżony o zbrodnie przeciw Polakom), Leopold Unger ( dziennikarz), Edda Werfel ( dziennikarka), Roman Werfel (KC PZPR), Stefan Wierbłowski ( MSZ), Helena Wolińska ( prok, okresu stalinowskiego, oskarżona o zbrodnie, m.in. na gen. Fieldorfie) , Roman Zambrowski ( sekr. KC PZPR ), Jerzy Zarzycki ( gen. WP, Neugebauer ).

Wymienione tylko przykładowo nazwiska osób pochodzenia żydowskiego i stanowiska przez nich zajmowane świadczą, że nie tylko nie byli oni prześladowani, dyskryminowani , lecz przeciwnie – szczególnie faworyzowani . Rzeczywiście, niektórzy z nich opuścili Polskę, ( w 1956 i 1957 roku wyjechało 280 tys. ) pod pretekstem obawy przed odpowiedzialnością za zbrodnie, krzywdy i szkody wyrządzone Polsce i Polakom w okresie wojny na terenie ZSRR oraz w okresie stalinizmu w Polsce. Był to jednak tylko pretekst, gdyż Polacy do dzisiaj żadnego zbrodniarza tego okresu nie ukarali.

Również obecnie wiele osób pochodzenia żydowskiego zajmuje najwyższe stanowiska: w rządzie, w parlamencie, w gospodarce, w polityce, w samorządach terenowych, w związkach zawodowych. Dla przykładu wymieńmy choćby kilka : Bronisław Geremek ( minister MSZ , faworyt okresu stalinowskiego i b. stalinowiec), Henryk Szleifer, Bronisław Wildsztajn, Jerzy Urban, Jerzy Osiatyński ( brat Jana Lityńskiego), Adam Michnik, Seweryn Blumsztajn, Karol Modzelewski, Michał Boni, Marek Edelman, Alina Grabowska , Aleksander Smolar, Eugeniusz Smolar ...

Czy to jest dyskryminacja, antysemityzm ?

Głównym zarzewiem powodującym konflikty i napięcia między Żydami i Polakami jest unikanie przedstawienia tych problemów publicznie i poddanie ich szerokiej analizie opierając się na faktach. Żydzi np. nie zgadzali się na równe prawa dla wszystkich polskich obywateli domagali się zawsze warunków uprzywilejowanych, natomiast Polacy nie zgadzali się na żadne przywileje wynikające z narodowościowe. Właśnie tę równość praw, odrzucenie wszelkich przywilejów z tytuły narodowości, Żydzi uważali i nadal uważają za objaw antysemityzmu. Gdy oskarżoną o zbrodnię b. prokurator okresu stalinowskiego, Helenę Wolińską mieszkającą od lat w Anglii, władze polskie chcą postawić przed sądem , to oskarżana twierdzi że jest to objaw polskiego antysemityzmu. Podobne oskarżenie ciąży na mieszkającym w Izraelu Salomonie Morelu b. komendancie obozu koncentracyjnego w Jaworznie, Stefanie Michniku zamieszkałym w Szwecji, b. prokuratorzy okresu stalinowskiego i na tysiącach innych bezkarnych zbrodniarzach i przestępcach, którzy najgłośniej krzyczą - łapaj złodzieja . Gdy władze polskie pod naciskiem społecznym, a zwłaszcza ofiar żydostalinowców , chcą postawić przed trybunałem sprawiedliwości , to podnosi się krzyk Żydów, że to jest antysemityzm. Jeśli tak stawiać sprawę, to należy przeprosić i zrehabilitować wszystkich zbrodniarzy hitlerowskich. Zbrodnia jest zawsze zbrodnią, nawet jeśli dokonują jej Żydzi . Mordowanie Żydów, Cyganów , Serbów, Arabów jest taką samą zbrodnią, jak mordowanie Polaków przez Niemców, Rosjan, czy Żydów . Najwyższy czas by wzajemne pretensje, oskarżenia poznać, rozważyć dogłębnie i publicznie.

Czy w Polsce dyskryminuje się w jakiejkolwiek formie obywateli pochodzenia żydowskiego?

Inkryminatorzy Polaków o antysemityzm nigdy nie operują faktami, dowodami, przykładami, ale werbalnymi ogólnikami.

Wieli uczciwych Żydów, naukowców, pisarzy przyznaje, że Polska była zawsze dla ludności żydowskiej ostoją bezpieczeństwa . Uczony żydowski Szymon Detner pisze wprost - „Podczas , gdy w Europie Zachodniej w ciągu około 5OO lat szaleją prześladowania antysemickie (getta, znaki hańby, rzezie, rugi, wygnania ) Polska stała się dla nich oazą pokoju i spokoju .” (1)

W tym samym czasie ogromną niechęć, a nawet wrogość do Żydów wyrażał niemal cały ówczesny świat. Skrajnym przykładem może być mowa Beniamina Franklina na zebraniu Kongresu Stanów Zjednoczonych w 1787 , który mówił ; „Gentlemani , największe niebezpieczeństwo, któremu Stany Zjednoczone będą musiały stanowczo się przeciwstawić, to Żydzi. W każdym kraju, w którym Żydzi się osiedlili w większej liczbie, obniżali stale , przede wszystkim jego poziom moralny, rozbijali jego spoistość i solidarność kupiecką, odosobnili się i nigdy i nigdzie się nie asymilowali, religię chrześcijańską na której dany naród się opierał wyszydzali , starając się podkopać ją na każdym kroku i najwymyślniejszymi sposobami , tworzyli naród w narodzie , państwo w państwie .(…)

Jak się to ma do jakiś drobnych, lokalnych incydentów zdarzających się w Polsce w okresie II RP lub PRL ? Dlatego w 1939 r. prawie 10 proc, obywateli polskich stanowili Żydzi.

W Niemczech ludność żydowska w miastach w 1936 roku stanowiła tylko 2,6%.

Jak naprawdę świat nienawidził i prześladował Żydów niech świadczą fakty ; 15 lipca 1O99 roku Krzyżowcy po zdobyciu Jerozolimy spędzili Żydów i Karaimów (wyznawcy mozaizmu w języku hebrajskim ), do jednej synagogi i spalili ich żywcem.

Papież Urban II w latach 1O96-1O99 zainicjował krucjatę przeciwko gminom żydowskim nad Renem . W wyniku silnych prześladowań i rzezi upadły niemal zupełnie bogate gminy i ośrodki kultury żydowskiej w Wormacji (Południowa Nadrenia ) i Moguncji . W roku 1O96 np. w Moguncji zaczęto nawracać Żydów siłą na wiarę katolicką . Żydzi jednak odmówili zgody na chrzest i popełniali zbiorowe samobójstwo, zabijając najpierw swoje dzieci.

W Paryżu w 1171 roku przeprowadzono pierwszy proces przeciwko Żydom oskarżając ich o tzw. mord rytualny w Blois. Także w Paryżu w 1242 roku dokonano pierwszego masowego niszczenia Talmudu (żydowskiej ewangelii ) paląc publicznie zebrane egzemplarze na stosie . Za wybuch epidemii dżumy w latach 1347-1348 oskarżono Żydów i dokonano na nich pogromów we Francji i w Niemczech. Europa nie lubiła Żydów i dążyła cały czas do pozbycia się ich . W roku 129O wygnano wszystkich Żydów z Anglii , w 1394 z Francji , w roku 1492 edyktem królewskim wypędzono ich z Hiszpanii , gdzie żyli ponad tysiąc lat.

W roku 1498 wypędzono ich także z Portugalii . Pod koniec XV wieku wegetowały jeszcze ośrodki żydowskie we Włoszech i pojawiały się słabe ośrodki żydowskie w Niderlandach oraz najsilniejsze w Polsce . Sami Żydzi stwierdzają , że tylko Polska stwarzała wypędzonym Żydom dobre warunki egzystencji i rozwoju.

Żydzi zaczęli się osiedlać na gościnnych dla nich ziemiach Polan już w XI wieku uciekając od śmierci , zagłady, prześladowań doznawanych na Zachodzie. Byli tam bowiem nienawidzeni i tępieni. Ale Polska przyjmowała ich życzliwie , bez uprzedzeń i gwarantowała im prawa jakich nie mieli nigdzie indziej indziej . Np. Statut Kaliski Bolesława Pobożnego , sprawiedliwe rządy Kazimierza Wielkiego ( 1333-137O) zapewniały nawet znaczną autonomię gminom żydowskim . Pomyślny dla Żydów w Polsce był wiek XV i

XVI. Zwłaszcza życzliwość Jagiellonów , Stefana Batorego i Zygmunta Wazy . W okresie tym powstały w Polsce silne ośrodki kultury żydowskiej, szkoły, placówki naukowe promieniujące na całą Europę. I tak było do upadku państwa polskiego w roku 1795 . Pó?niej losy ludności żydowskiej na dawnych ziemiach Rzeczypospolitej układały się różnie w poszczególnych zaborach , a mimo jawnych niechęci do Żydów ,a nawet szykan i prześladowań przez carskie władze (pogromy, wypędzenia ,rugi , zakaz zamieszkania w niektórych regionach i miastach państwa rosyjskiego, limitowania liczby osiedlających się Żydów , Polacy zachowali życzliwy stosunek do tej grupy ludności . Zwłaszcza w wieku XIX , w okresie pozytywizmu powstał silny ruch zmierzający do swego rodzaju asymilacji, spolszczenia ludności żydowskiej przy jednoczesnym zachowaniu jej odrębności kulturowej i tradycji.. Wśród pisarzy, dziennikarz zaczęły też pojawiać się postawy filosemickie . Rzecznikami asymilacji Żydów byli m.in. Aleksander Świętochowski, Bolesław Prus, Eliza Orzeszkowa, Adam Szymańki i wielu innych. W rezultacie tych działań wielu Żydów uczestniczyło aktywnie w tworzeniu kultury polskiej, nauki, działalności obywatelskiej, zwłaszcza w ruchach społecznych , ale także i niepodległościowych.. Jednakże w okresie rozbiorów problem żydowski nie jawił się większości Polakom . Tym bardziej ,że ludność żydowska nie angażowała się masowo i aktywnie w sprawy polskie, narodowe, walkę o niepodległość. Jednakże po odzyskaniu niepodległości sytuacja się zmieniła . Tym bardziej ,że złagodniały też tendencje izolacyjne hermetyzmu żydowskiego. Była to zjawisko dostrzegalne w całej diasporze żydowskiej.

Toteż po odzyskaniu niepodległości w 1918 rola ludności żydowskiej w Polsce, w sferze kultury, nauki, gospodarki, w polityce społecznej, obywatelskiej stawała się coraz większai znacząca. W granicach państwa polskiego znalazło się 8,6% obywateli mówiących językiem hebrajskim lub idysz.. Znaczny procent tych obywateli nie znał lub słabo posługiwał się językiem polskim.

Na podstawie spisu ludności w 1931 roku wśród 32 milionów mieszkańców Polski, 2,732 tys. stanowili Żydzi, z tym że w ośrodkach miejskich, aż 2.124,9 tys., czyli 24,3% ludności miejskiej stanowiła ludność żydowska . Ten duży odsetek obywateli pochodzenia żydowskiego dowodził jednoznacznie, że w Polsce ludność żydowska czuła się bezpiecznie i lepiej niż w innych krajach. Nie wykazywała bowiem tendencji do emigrowania, a przeciwnie . Wielu Żydów z innych państw chętnie przenosiło się do Polski. W 1936 roku ludność żydowska zajmowała trzecie miejsce wśród nacji zamieszkujących Polskę: Polacy 68,9%,

Ukraińcy 10,1%, Żydzi 8,6%. Przy takim składzie narodowościowym , zróżnicowaniu kulturalnym, obyczajowym, religijnym, ideologiczny, świadomościowym , politycznym ,społecznym ,materialnym, jaki odziedziczyła Odrodzona Polska w 1918 roku , nie zawsze stosunki społeczne układały się idyllicznie. Było wiele powodów do konfliktów, animozji społecznych i narodowościowych. Dochodziło więc do różnych spięć ,a nawet do manifestacji wrogości . Ale nie można uznać tego za fenomen polski . Owe animozje i konflikty pojawiały się nie tylko między Polakami i Żydami . Było wiele animozji między Polakami i Ukraińcami, Litwinami, Czechosłowakami , Niemcami . Powody tych wzajemnych niechęci były różne, często zadawnione i bezzasadne. Zresztą tego rodzaju narodowościowe resentymenty miały miejsce także w innych krajach świata , ale najbardziej spektakularne w nowo powstających państwach Europy . Czesi nie taili swoich pretensji i niechęci do Węgrów , Węgrzy do Rumunów, do Bułgarów, Bawarczycy do Prusaków, Flamandowie do Walonów , Szkoci do Anglików , Poznaniacy do Królewiaków Galicjan, Ślązaków . Nic też dziwnego , że w nowym państwie polskim , były osoby lub grupy nie lubiące Żydów, podobnie jak w innych krajach nie lubiano ,nie tylko Żydów , ale Arabów , Murzynów, Chińczyków, Cyganów , Turków I in.

Mimo, iż obywatele polscy pochodzenia żydowskiego stanowili w roku 1939 około 1O% napięcia na tle narodowościowym były słabe.

Jak się taka postawa ma do jakiś drobnych , lokalnych incydentów zdarzających się w Polsce w tamtych latach lub w okresie II RP.

------- Żydowski pisarz Henryk Grynberg za ludobójstwo Żydów obciąża wyłącznie Niemców, Zachód i chrześcijaństwo, ale jemu brakło odwagi, czy dość uczciwości by oddać sprawiedliwość Polakom . Jednakże pisze - " Gdyby przyjrzeć się obsesji Hitlera i jego wyznawców, to można dojść do przerażającego wniosku, że nie o Gdańsk chodziło, ani nawet o całą Polskę, ale właśnie o polskich Żydów, nie o Europę, lecz o Europę bez Żydów. Napadając na Polskę, Hitler był przekonany, że Zachód przeciwko niemu nie wystąpi. Liczył też, nie bez uzasadnienia, na wzrost swojej popularności w świecie , właśnie przez prześladowanie Żydów, podobnie jak pod koniec wojny jego apostołowie liczyli na bezkarność za swoją zbrodnię, gdyż była ona zbrodnią przeciwko Żydom. ( ...) Wiosną 1942 r. Hitler powziął swoją eschatologiczną decyzję (...), że ani jeden Żyd nie ma pozostać na świecie. Skazano na śmierć wszystkich Żydów jacy się urodzili, a nawet tych, którzy nie zdążyli się jeszcze urodzić , bo jak ( (wskazuje Franklin Littell) dziecko żydowskie urodzone w 1944 roku skazane było na śmierć na dwa lata przed swym urodzeniem". ( Henryk Grynberg, Ludzie Żydom zgotowali ten los, "Archipeleg" Nr 5/10/, Berlin Zachodni 1984) . Cytat ten dowodzi, że niektórzy Żydzi wskazują rzeczywistych sprawców zbrodni, a nie obwiniają Polaków. Niestety Grynberg także popełnia , być może nieświadomie taktyczny błąd, obwiniając za antysemityzm chrystianizm. Przemilcza natomiast i nie szuka rzeczywistych przyczyn powszechnej niechęci, czy wręcz nienawiści do Żydów od wielu wieków i na całym wiecie. Skrajnym przykładem może być mowa Beniamina Franklina na zebraniu Kongresu Stanów Zjednoczonych AP w 1787 roku .Jest to zarazem typowy przykład antysemityzmu. Mówił on ; „Gentlemani , największe niebezpieczeństwo, któremu Stany Zjednoczone będą musiały stanowczo się przeciwstawić, to Żydzi. W każdym kraju, w którym Żydzi się osiedlili w większej liczbie ,obniżali stale przede wszystkim jego poziom moralny, rozbijali jego spoistość i solidarność kupiecką, odosobnili się i nigdy i nigdzie się nie asymilowali , religię chrześcijańską na której dany naród się opierał wyszydzali , starając się podkopać ją na każdym kroku i najwymyślniejszymi sposobami , tworzyli naród w narodzie , państwo w państwie .(…) Jeżeli w przedłożonym tu projekcie konstytucji nie wyłączycie Żydów z granic Stanów Zjednoczonych, natenczas nie przeminą dwa stulecia, a Żydzi napłyną tu tak masowo, a kraj nasz opanują i pożrą . Jeśli wy ich nie wyłączycie , natenczas potomkowie wasi będą tymi, którzy tam na polach , w pocie czoła pracować będą w służbie u Żydów ,(…)

Ostrzegam was gentlemani , jeżeli wy Żydów nie wyłączycie z ziem naszych po wsze czasy , wtedy dzieci waszych przeklinać będą pamięć waszą. (…) Dusza ich ,(Żydów ,przyp. LS), jest i pozostanie zawsze obca i wroga duszy Amerykanina , choćby przez dziesięć i więcej generacji żyć mieli wśród nas. Żydzi są Azjatami i wyrosną na największe niebezpieczeństwo tego kraju, gdybyśmy ich tu wpuścili . I dlatego należy ich ustawowo raz na zawsze z granic Stanów Zjednoczonych wyłączyć.(…) …za ich (Żydów ,przyp. LS) zaś pomocą sprężyn życia państwowego, czyniąc sobie powolnymi potrzebują gorszą władzę , wbrew woli ludności , a z drugiej do ostatecznej ruiny społeczeństwo na drodze rewolucji i rzucenia ich bezwładnej masy pod stopy żydowskie .”( x ) Również obecnie Żydzi są nienawidzeni np. Litwini swoje nieszczęścia przypisują Żydom. Winę za tę sytuację ponoszą wszystkie kolejne rządy w powojennej Polsce . Litwini np. także obwiniają Żydów-bolszewików , że przyczynili się do wyrządzenia wielkich szkód i krzywd państwu i narodowi litewskiemu np. w" Kalendarzu Litwina 2000 ," autorka Danuta Balsyte stwierdza: " Radzieckie imperium bolszewickie stworzyli rosyjscy Żydzi (...) Bronsztejn ( Trocki), Apfelbaum (Zinowiew), Rozenfeld ( Kamieniew), " Autorka pisze dalej, że w bolszewickim rządzie wśród 21 komisarzy było aż 17 Żydów. ( "Rzeczypospolita" nr 4/00, z dnia 23.01.00). Dodajmy, że największe okrucieństwa odbywały się w okresie, gdy KGB kierowali tacy zbrodniarze Żydzi jak Jagoda i Beria. To wtedy uruchomili oni fabryki śmierci przewyższając rozmiarami i okrucieństwem zbrodniarzy hitlerowskich. Wymyśli specjalne trucizny, które zabijały szybciej i bez pozostawania śladów. Problemem było tylko pozbywanie się zwłok, ale i na to Żydzi znale?li sposób. Skonstruowali młyn, do którego wrzucano poćwiartowane ciała. Młyny miażdżyły ciała , mieliły kości ofiar i tę miazgę wpuszczano do kanałów ściekowych i dalej do rzeki Moskwy. W jednym pomieszczeniu zabijano ofiary, tzw. wrogów Związku Radzieckiego , a w drugim dokonywano niszczenia zwłok. Na taki i podobne pomysły nie wpadłby żaden Rosjanin ani Niemiec. Podobnie w okresie powojennym w Polsce z wielkim okrucieństwem Żydzi mordowali polskich patriotów w UB i Informacji Wojskowej. Jerzy Waldorf, którego trudno byłoby posądzić o antysemityzm stwierdza, że „ za armiami wkraczającymi od wschodu albo i w samym ich składzie, przyszli ocaleni z niemieckiego pogromu Żydzi, jakże mało skłonni do wszystkie serca obejmującego pojednania! Pamiętam ... w jednym z teatrów zebrano przedstawicieli sztuki, na estradę weszła Judyta w mundurze, z naganę u pasa aby nas oświecać , że wojna ... wcale nie jest skończona! Teraz dopiero musi polać się krew byłych obszarników, kapitalistów , fabrykantów aby dało się zbudować państwo dyktatury proletariatu. Niebawem też zaczęły porażać wiadomości z przesłuchań w śledztwach politycznych, gdzie najokrutniejszych badań podejmowali się Żydzi (...) Za jedno przy tym z większych przestępstw uznano jakąkolwiek próbę jakichkolwiek żydowskich postępków, chociaż nikomu nie przyszło by do głowy oskarżać o antynordyzm człowieka, który powiedziałby, że dramaturgii Henryka Ibsena nie znosi.

Była to uboczna pokuta , jaką za zbrodnie hitleryzmu wziąć musieli na siebie Polacy.”( Jerzy Waldorf, Fildrek, W-wa 1989, s. 96-99

6 lipiec 2006

dr Leszek Skonka 

  

Archiwum

Kto - kogo obraża?
maj 25, 2008
Artur Łoboda
Kontynuatorzy z SLD (4)
Korzenie Ruchu Stu
Towarzystwo z "Wyborczej"

czerwiec 22, 2003
Paweł Siergiejczyk
Polski sen Prezydenta Rosji, Władimira P.
styczeń 4, 2007
W.P.
THE ROLE OF ZIONISM IN THE HOLOCAUST
wrzesień 10, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Talmud Jako Rodzaj Midrasz'u
luty 27, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Przyczynek do naprawy Rzeczypospolitej
październik 25, 2005
Artur Łoboda
Gnoza - korzenie obledu
czerwiec 16, 2007
...
Fałszywy obraz Hitlera w książce „Niepotrzebna Wojna”
lipiec 25, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Szpilkami rozpalają facetów
luty 2, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dziwne ceny usług w USA
luty 10, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Apel do ludzi dobrej woli w Kościele!!!
luty 9, 2003
Ksiądz katolicki
"Unicestwić Warszawę i jej ludność"
lipiec 29, 2004
Jan Sidorowicz
Masoni i cykliści.Polski - polityczny świat przestępczy
grudzień 27, 2002
Artur Łoboda
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA SEJMU I SENATU W SPRAWIE POLAKÓW ZE WSCHODU
październik 9, 2003
Orest Skowron
Hołota porównuje siebie tylko do hołoty
październik 30, 2003
Korespondent Wojenny Radia Supermova
lipiec 4, 2006
Zygmunt Jan Prusiński z synem Konradem
Więcej urzędników po wejściu do Unii
sierpień 3, 2002
alt
Zdrada Wartości Moralnych USA
maj 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Prawdziwe "zawracanie kijem Wisły" Proces pułkownika Ryszarda Chwastka
grudzień 6, 2002
Lech Michałowski
III WŁADZA RP - orły, obrońcy, stróże, czy zwykłe ciecie?
sierpień 24, 2008
ZR
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2024 Polskie Niezależne Media