ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Sędziowie nie wierzą w kowida i nie dają się zastraszyć. Ale, czy innych karzą za brak maski? 
Impreza w SĄDZIE REJONOWYM. W sali rozpraw zrobili bankiet. Przyjechała policja 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Chazarskie tajemnice Rosji 
Mowa tu o szeregu mesjanistycznych założeń leżących niemal na granicy proroctw i legend, u których podstaw leży jeden cel – że na obszarze, gdzie obecnie toczą się walki na Ukrainie, ma powstać nowe państwo żydowskie. 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Dr Carrie Madej bada fiolki „szczypawek” i ujawnia przerażające wyniki 
Dr Carrie Madej przedstawia na Stew Peters Show co znalazła w fiolkach szczypawek Moderna i J&J 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Iran mówi „nie” zakończeniu blokady Cieśniny Ormuz po przyznaniu się Trumpa | Janta Ka Reporter 
 
Ukraina: Maski rewolucji 
W Odessie w maju 2014 r. wymordowali bezkarnie 45 osób. Jak to możliwe, że nie usłyszeliśmy żadnych protestów ani krytyki ze strony zachodnich demokracji? Ukraińska rewolucja była silnie wspierana przez dyplomację USA. 
Niemcy 1940 - Izrael 2009 - Szokujące zdjęcia 
 
Dyrektorzy Moderny i AstraZeneca obwiniają Rządy za niebezpieczne szczepionki 
Chciałbym poznać datę, jeśli to możliwe, kiedy rozszyfrowaliście całą sekwencję DNA tego wirusa, czy też opieraliście się wyłącznie na sekwencji dostarczonej przez rząd chiński?
Czy podczas prób na ludziach umierali u was ludzie, a jeśli tak, to na jaką chorobę umierali? 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Tego preparatu nie można nazywać szczepionką. Nazywam to konstruktem mRNA, rekombinowanym RNA, preparatem, który jest dziełem inżynierii genetycznej.  
Prof. zw. dr hab. Roman Zieliński “O szczepionce genetycznej Pfizera i testach PCR” 
Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku 
 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
Jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać zdrowie 
Dr Zbigniew Martyka, kierownik oddziału zakaźnego w Dąbrowie Górniczej napisał dwa tygodnie temu wpis, w którym ocenił, że "jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia" pod pretekstem koronawirusa. Wówczas wprowadzano nowe restrykcje i podział na powiaty "żółte" oraz "czerwone". 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
Polscy "nacjonaliści" o żydach 
Po prostu zobaczcie 
Konzentrationslager Fuehrer  
Niemcy - obóz koncentracyjny dla niewierzących w wirusa 
więcej ->

 
 

Immunitety w innych krajach


Zdecydowanie najpopularniejszym na świecie jest immunitet parlamentarzysty (posła) dotyczący jego wystąpień parlamentarnych (sejmowych).
Przynajmniej formalnie obowiązuje w niemal wszystkich krajach Afryki i Azji.
Jest podręcznikowym przykładem celowości immunitetów w większości krajów Europy. Dlatego zdumiewa mnie oskarżanie posła Andrzeja Leppera za treść jego wystąpień w Sejmie.
Uchylenie immunitetu przez Sejm jest tutaj bez znaczenia, zwłaszcza w świetle wymogu spójności prawa Polski z prawem Unii Europejskiej.

Czyżby AL celowo prowokował układ Okrągłego Stołu aby go ośmieszyć na forum międzynarodowym?
Popularyzacja wiedzy w Polsce na temat tego immunitetu podlega ścisłej, regularnej, konsekwentnej cenzurze na takich dużych forach jak onet czy wp.
O zniesieniu innych immunitetów w Polsce się nie mówi. Wynika to z chęci petryfikacji wpływu komunistów i układu Okrągłego Stołu. Takim bardzo rzadkim w świecie immunitetem, występującym obecnie już tylko w nielicznych krajach postkomunistycznych, jest immunitet prokuratorski. Jest to przeżytek wywodzący się ze stalinowskiego sądownictwa któremu obca była zasada domniemania niewinności (ang.: innocent unless proven guilty).
Pozycja prokuratury była wówczas uprzywilejowana. W środowiskach prawniczych krajów demokratycznych złośliwie przytaczane jest słynne powiedzenie Prokuratora Generalnego ZSRR, Wyszyńskiego, twórcy i reżysera najsłynniejsztch stalinowskich procesów pokazowych, że "ograniczenia proceduralne nigdy nie będą hamować i opóżniać procesu wymierzania sprawiedliwości w komunistycznym państwie". Atrybutami uprzywilejowanej pozycji prokuratury były nie tylko immunitety prokuratorów, ale również tajność czynności dochodzeniowych. Od tamtych czasów wiele się zmieniło na korzyść w Rosji. Mimo że na czele państwa rosyjskiego stoi obecnie wywodzący się ze służb specjalnych W.Putin, niemniej kampania jawności (ros.: głasnost) jego poprzedników, Gorbaczowa i Jelcyna, doprowadziła do nieznanego tam poziomu swobód obywatelskich. Przeciwne tendencje można obserwować w Polsce, gdzie mimo wyjątkowo korzystnej sytuacji geopolitycznej pojawia się coraz więcej znamion państwa policyjnego. Dlatego obecna sytuacja prokuratury w Polsce ma dużo więcej wspólnego z okresem stalinizmu niż obecna sytuacja prokuratury w Rosji. Immunitety sędziowskie, choć powszechne, odgrywają w większości krajów znacznie mniejszą rolę niż w Polsce. Wynika to z wielu względów. Po pierwsze, w wielu krajach nie ma profesjonalnych sędziów, tylko są to stanowiska wybierane, a więc kadencyjne. Po drugie, podobnie jak w Polsce, najczęstszym "przestępstwem sędziowskim" jest tam jazda w stanie nietrze?wym.
Ale jakże mądrzy są ustawodawcy tych krajów!
Otóż w tej jednej, jedynej dziedzinie, w drogowych badaniach trze?wości kierowców, obowiązuje tam zasada domniemania winy! Kontrolujący policjant wcale nie nakłania, a tym bardziej nie przymusza kierowcy do podania się testowi.
Po prostu, odmowę przystąpienia do testu trze?wości (ang.: failing to take breathalyzer test) traktuje się jako bezwarunkowe przyznanie się do jazdy po pijanemu, ze wszystkimi tego konsekwencjami, takimi jak możliwość opublikowania w środkach masowego przekazu itd...
Zwykle natychmiastowe (telefoniczne!) podanie się do dymisji wycisza sprawę.
Po trzecie, bizantyjska buta władzy sądowniczej występuje już niemal tylko w Polsce.
W sąsiednich Czechach najlepsze gmachy publiczne przeznacza się na szkoły, tamtejsze korytarze sądowe przypominają polskie szkoły latem; brak kolejek, przeszklone sale, a na drzwiach tylko numery i papierowe wizytówki, wszystkie z tytułami doktorskimi.
W wielu krajach afrykańskich sekretariaty są skomputeryzowane, wszelkie odpisy uzyskuje się bez kolejki, a korespondencja od sądów ma wyłacznie postać maszynopisów.
20 październik 2004

cywilizowany 

  

Archiwum

Czy wznowić protesty jeszcze w czasie kampanii wyborczej? - pytanie Primum Non Nocere
sierpień 8, 2005
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Krowy są po to, aby je doić
październik 28, 2004
Mirosław Naleziński
Balcerowicz musi zostać
kwiecień 6, 2006
Z kagańcem na pysku
wrzesień 20, 2003
Andrzej Kumor
Czy USA jest dobrym oparciem dla Polski?
sierpień 3, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Podobne kariery polityczne Bush’a i Putina
czerwiec 30, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Wpóść "polskiego" ekonomistę na Sacharę to piasku zabraknie
kwiecień 16, 2003
PAP
Obrazy na murze zostają, parking pod Wawelem znika
listopad 28, 2005
gazeta.pl
Tworzymy jeden naród
lipiec 30, 2004
Andrzej Kumor
KIEDY POLSKA BĘDZIE POLSKA Stan wojenny nadal trwa
luty 14, 2007
Dariusz Kosiur
Konwój do Betlejem
październik 27, 2003
Israel Shamir
Pisane nad ranem
styczeń 29, 2003
Magdalena
Sejmowa guma do żucia
lipiec 27, 2008
...
Amerykańska Krajowa Fundacja Naukowa finansuje projekty inwigilacji obywateli
czerwiec 23, 2007
BIBULA
Odezwa do nikogo
grudzień 3, 2007
Stracił na giełdzie miliony
kwiecień 8, 2006
PAP
Prezydent Lech Kaczyński z misją ratunkową w Gruzji - koniecznie z liczną delegacją PiS!
kwiecień 22, 2008
tłumacz
Obłęd KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
maj 25, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
Löpper ... ?
luty 10, 2004
przysłał Adrian Dudkiewicz
Truman
lipiec 31, 2003
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media