|
| Powstało Polskie Stowarzyszenie niezależnych lekarzy i naukowców |
|
|
|
| Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami |
|
| Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację. |
|
| Uzasadnienie haniebnego wyroku Izby Lekarskiej przeciwko dr Zbigniewowi Martyce |
|
| Przestępcy z Izby Lekarskiej pozostawili dowody na przyszły proces przeciwko nim |
|
| FILM, KTÓREGO IZRAEL NIE CHCE, ŻEBYŚ OGLĄDAŁ |
|
| |
|
| Wielkie pytania o 9/11 |
|
| Strona poświęcona analizie wydarzeń z 11 września 2001 |
|
| Na straży wolności: Goldman Sachs |
|
| Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' |
|
| |
|
| Zabójcze leki - prof. Stanisław Wiąckowski - 15.03.2017 |
|
| Zapis wykładu prof. Stanisława Wiąckowskiego omawiającego m.in. leki i ich składniki, które wbrew powszechnym opiniom nie leczą, a wręcz przyczyniają się wzrostu zgonów. Wiedza ta jest ukrywana przez koncerny farmaceutyczne, a nazwy leków zmieniane i dalej są dopuszczanie i promowane w sprzedaży mimo wiedzy, iż ich działanie jest zabójcze. |
|
| Rząd Stanów Zjednoczonych CELOWO niszczy żywność amerykańskich Farmerów i stymuluje kryzys zaopatrzenia w żywność |
|
| Jakiś czas temu na oficjalnej stronie ONZ ukazał się artykuł "Korzyści z głodu na świecie". Wprawdzie szybko go usunięto, lecz nadal jest dostępny w internetowych archiwach |
|
| GLOBALIZM - Prawdziwa historia |
|
| Jak amerykański historyk Prof. Carroll Quigley odkrył tajny Rząd bankierów |
|
| We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… |
|
| Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| Zawłaszczenie majątku przez bankierów poprzez rewolucje społeczne |
|
Co łączy rewolucję październikową, upadek muru berlińskiego, rozpad bloku wschodniego i dzisiejszą wojnę klimatyczną?
|
|
| Chasydzki ślub w NY legalny w dobie kowida |
|
| |
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| Jak to jest z kowidem na Florydzie? |
|
| |
|
| Jak w 2022 planowano "nową falę" "epidemii kowida" w 2025 roku |
|
| |
|
| Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej |
|
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
|
|
| Kalisz w obronie Olszanskiego i Osadowskiego |
|
| |
więcej -> |
|
Nie chcą dopuścić?
|
|

- Sposób przeprowadzania egzaminu na przewodnika szczegółowo określają przepisy - zaznacza przedstawicielka wojewody
Obecnie uprawnienia przewodnika miejskiego ma w Krakowie ok. 700 osób
Fot. Anna Kaczmarz
- Od pa?dziernika uczestniczyłem w kursie przewodników, który sporo kosztował. Niestety, nie zdałem egzaminu. W skład komisji egzaminacyjnej, powoływanej przez wojewodę, wchodzą wyłącznie doświadczeni przewodnicy i myślę, że oni są tylko po to, by nie dopuścić młodych ludzi do tego zawodu. Egzaminatorzy zadają tendencyjne pytania, odniosłem też wrażenie, że wymyślają je na poczekaniu - żali się nasz Czytelnik, który wraz z kilkudziesięcioma innymi osobami zdawał pod koniec czerwca egzaminy na przewodnika turystycznego.
Przewodnik miejski, oprowadzający turystów po Krakowie, musi mieć uprawnienia nadane przez wojewodę małopolskiego. Zanim jednak otrzyma legitymację, musi odbyć szkolenie, obejmujące co najmniej 250 godzin. Upoważnienie wojewody do prowadzenia takich szkoleń posiada obecnie w Krakowie sześć jednostek (stowarzyszeń i agencji turystycznych). Po kursie kandydaci na przewodników zdają w Urzędzie Wojewódzkim egzamin, składający się z części pisemnej (30-pytaniowy test) oraz ustnej (teoretycznej i praktycznej w terenie). Zarówno pytania testowe, jak i zestawy na egzamin ustny układają członkowie komisji egzaminacyjnej. - Rzadko słyszymy zarzuty, że pytania są tendencyjne. Egzamin na przewodnika turystycznego jest egzaminem państwowym, którego sposób przeprowadzania szczegółowo określają odpowiednie przepisy (m.in. rozporządzenie ministra gospodarki z 28 czerwca 2001 r. w sprawie przewodników turystycznych i pilotów wycieczek - DzU nr 72, poz. 752 z 2001 r. - przyp. psz) - wyjaśnia Ada Władysława Wójcicka, przedstawicielka wojewody małopolskiego ds. turystyki.
Nasz Czytelnik jest zdania, że w komisji nie powinni zasiadać wyłącznie przewodnicy, ale także np. historycy sztuki, kustosze czy pracownicy muzeów. - Jeśli w komisji będą sami przewodnicy, to nie będziemy mieli szans na zdanie egzaminu. Jest też inny problem: inaczej na egzaminie traktuje się kogoś, kto odbywał kurs w agencji czy stowarzyszeniu, do którego należą członkowie komisji, a inaczej pozostałych kandydatów - twierdzi młody człowiek.
Jak podaje Ada Władysława Wójcicka, w komisji zasiadają przedstawiciele różnych zawodów: historycy, historycy sztuki, pracownicy muzeów, archeolodzy, a nawet inżynierowie czy ekonomiści. - Wszyscy oni muszą mieć jednak uprawnienia przewodnicze. W rozporządzeniu wyra?nie określono, że kandydaci do komisji egzaminacyjnych powinni posiadać wykształcenie wyższe w zakresie objętym problematyką szkolenia lub uprawnienia przewodnika turystycznego oraz wykazać się pięcioletnią czynną działalnością jako przewodnik turystyczny - tłumaczy przedstawicielka wojewody.
W skład komisji wchodzą przedstawiciele stowarzyszeń zrzeszających przewodników turystycznych i pilotów wycieczek oraz organizacji zrzeszających organizatorów turystyki.
- Właśnie te stowarzyszenia typują kandydatów na egzaminatorów, a my weryfikujemy m.in. ich CV. W skład komisji wchodzi również przedstawiciel wojewody (jako sekretarz) - mówi Ada Władysława Wójcicka. - Następnie wyłaniane są trzyosobowe zespoły egzaminacyjne. Do zespołu takiego nie może być powołana osoba, która uczestniczyła w szkoleniu osób egzaminowanych jako organizator, kierownik szkolenia lub wykładowca (mówi o tym jasno paragraf 15, ustęp 4 rozporządzenia).
Obecnie uprawnienia przewodnika miejskiego ma w Krakowie około siedemset osób. Większość kandydatów na przewodników nie ma problemów z uzyskaniem tych uprawnień, co zresztą pokazują statystyki: w tym roku do egzaminów przystąpiło 78 osób, a nie zdały ich 23, natomiast w roku ubiegłym na 100 zdających egzamin oblało 15 osób. (PSZ)
|
|
19 lipiec 2004
|
|
|
|
|
|
"Rzeczpospolita" - tuba propagandowa lichwo-gangsterów?
lipiec 1, 2004
|
Piąta kolumna Papieża Polaka
maj 5, 2003
Artur Łoboda
|
Wiara
listopad 24, 2002
Artur Łoboda
|
Biskupi
wrzesień 22, 2004
|
Polska - ukraiński akt pojednania
maj 8, 2006
Stanisław Michalkiewicz
|
Prawdziwa gra prezydenta
grudzień 13, 2002
Artur Łoboda
|
Portal widmo
maj 16, 2003
www.dziennik.krakow.pl
|
Czy posty powinny być podpisywane imieniem i nazwiskiem?
kwiecień 14, 2005
anonim
|
Wstydliwa relikwia
czerwiec 24, 2007
|
Pierwszy niedoszły żydowski prezydent USA a kryzys pożyczek
marzec 29, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Sąd francuski skazał Roberta Faurissona za "kłamstwo oświęcimskie"
październik 9, 2006
(bibula.com/Wyroi)
|
Za wolną Polskę
sierpień 17, 2003
Piotr Czartoryski-Sziler
|
"Halloween" - już nie tylko amerykański idiotyzm...
październik 31, 2005
Zdzisław Raczkowski
|
Eastern Europe: Manufacturing of a "Catholic" Docility
listopad 25, 2006
Marek Glogoczowski
|
Polskie Lobby Przeciwko Integracji Polski z "Unią Europejską"
luty 19, 2003
|
Odezwa
sierpień 5, 2003
Romuald Traugutt, wiosna 1864 roku
|
Sprawa księgarni Antyk, Postanowienie prokuratora o umorzeniu śledztwa
listopad 11, 2006
Dorota
|
Testament ks. Markiewicza
maj 2, 2003
przesłała Elżbieta
|
Wielkie nic w siebie zapatrzone.
PRL - bis
grudzień 17, 2002
przyjaciel portalu
|
I po balu !
listopad 8, 2007
Olaf Swolkień
|
więcej -> |
|