ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Nazwisko Horban na mapie świata 
 
Historia kontroli bankowej w USA 
Dyktatura banków i ich system zadłużający, nie są ograniczone do jednego kraju, ale istnieją w każdym kraju na świecie.  
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Damian Garlicki - ratownik medyczny przypomina! 
 
Ivan Komarenko wywiad dla Głos Obywatelski 
W obronie Naszej wolności 
Pomylił Chrześcijaństwo z Judaizmem 
Skandaliczna niewiedza Prezydenta USA, czy też raczej perfidna prowokacja?
W przemówieniu Baracj Obama opisuje Chrześcijaństwo odwołaniami do Judaizmu.  
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Dr. Jeff Barke przerywa milczenie o COVID19 
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Mikroskopijne, zaawansowane technologicznie metalowe przedmioty widoczne w szczepieniach COVID 
Dr Zandre Botha stwierdziła również ekstremalne uszkodzenia krwinek czerwonych u wszystkich badanych przez nią pacjentów po szczepieniu COVID. 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
CDC ostrzega własnych naukowców CDC, że ich odkrycie dotyczące masek „nie jest naukowo poprawne” 
Wkrótce po wybuchu pandemii CDC zaczęło promować maski, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19. Stało się tak pomimo opublikowania przez CDC badania politycznego z maja 2020 r. we własnym czasopiśmie „Emerging Infectious Diseases”, w którym nie stwierdzono „ istotnego wpływu ” masek na powstrzymywanie przenoszenia wirusów oddechowych. 
Rothschildów apetyt na Chiny 
 
Zakrzyczana prawda 
Mamy 2010 rok a zbrodniarze którzy doprowadzili do wielu wojen i kryzysu światowego w w dalszym ciągu - z tupetem - niczym Josef Goebbels kłamią w oczy w kwestii sytuacji gospodarczej świata i Stanów Zjednoczonych
 
"Quo Vadis Polonia?" Lech Makowiecki  
 
więcej ->

 
 

Zakaz budowania dróg!



Autostrada A4 od kilku lat znajduje się w stanie permanentnego remontu. Kierowcy nie mają jednak wyboru i płacą 13 zł za podróżowanie przez wiele kilometrów jednym pasem.

Alternatywne drogi są bowiem wąskie, nierówne i mocno zatłoczone. I szybko to się nie zmieni.

Okazuje się bowiem, że w marcu 2005 roku rząd podpisał aneks do umowy koncesyjnej z pobierającym opłaty za A4 Stalexportem, na mocy którego nie można modernizować dróg alternatywnych dla autostrady, czyli takich znajdujących się bliżej niż 30 km. Aneks wymienia zakres dopuszczalnych prac, warunkując jednak, że "nie poprawią one średniej przepustowości lub znacząco nie skrócą okresów podróżowania takimi drogami lub na ich odcinkach". Inaczej skarb państwa będzie musiało wypłacić Stalexportowi odszkodowanie!


Kto na tym cierpi? Poza kierowcami, którzy zmuszani są do płacenia za coś, co tylko z nazwy jest autostradą - np. mieszkańcy podkrakowskiego Zabierzowa, którzy już w 2003 roku rozpoczęli starania o budowę obwodnicy. Niestety, początkowo brakowało pieniędzy, a teraz na przeszkodzie stanął wspomniany aneks.

Z tego samego względu mieszkańcy Krakowa i Olkusza nie mogą liczyć, że ich miasta połączy dwupasmowa droga, taka sama jaka wiedzie z Olkusza na Śląsk. Tymczasem dziennie drogę Kraków-Olkusz pokonuje 25 tysięcy samochodów, mniej więcej tyle samo, ile podróżuje po płatnej i remontowanej A4.

Pod aneksem do koncesji z 21 marca 2005 r. podpisał się Jan Kurylczyk, ówczesny wiceminister infrastruktury (SLD). - Skoro mój podpis tam figuruje, to podpisałem to świadomie i uważam, że uczyniłem słusznie. Nie podejmuję dalszych rozmów na ten temat - powiedział "Gazecie Wyborczej" Kurylczyk.

Nic dziwnego w takich zapisach nie widzi również sam koncesjonariusz. - Klauzule tego typu są zapisami standardowymi stosowanymi w umowach koncesyjnych - zapewnia "Gazetę Wyborczą" Alicja Rajtar, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska.


Innego zdania są jednak małopolscy posłowie PiS, którzy wystąpili już do ministra transportu z zapytaniem dotyczącym koncesji na eksploatację A4 i zapowiadają walkę o zmianę niekorzystnego zapisu, a nawet zainteresowanie sprawą CBA.

- Jeżeli potwierdzą się wątpliwości, na pewno skierujemy do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - powiedział "Gazecie Wyborczej" poseł Andrzej Adamczyk.

Również Ministerstwo Transportu zamierza podjąć negocjacje ze Stalexportem w sprawie zmian zapisów nieszczęsnego aneksu. Ministerstwo nie wyklucza również powiadomienia o sprawie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

27 czerwiec 2007

INTERIA.PL 

  

Archiwum

Zbyt trudna pisownia nazw województw!
styczeń 27, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
Cisza informacyjna w sprawie lokalizacji amerykańskich rakiet na polskim terytorium
kwiecień 21, 2007
pnlp
Monitoring materiałów wyborczych w TVP
listopad 5, 2006
PAP
Opodatkowanie głodu
czerwiec 3, 2004
Brzeziński nawołuje do ewakuacji wojsk USA z Iraku
marzec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Co Wy, k... wiecie o Polsce?!
kwiecień 13, 2006
Artur Łoboda
Portal PLUGAWA_POLSKA.COM
styczeń 15, 2009
Marek Głogoczowski
Nie będzie biura eurosceptyków na Śląsku
sierpień 8, 2002
PAP
Hausner musi boleć
luty 1, 2004
Adrian Dudkiewicz
Nie dajmy się zwrariować
luty 28, 2004
przesłała Elżbieta
Kary w zawieszeniu dla oskarżonych ws. Elektromisu
sierpień 5, 2002
PAP
Drogie państwo
lipiec 29, 2003
Teresa Kuczyńska
Anglia nie płaci składek
czerwiec 27, 2003
przesłala Elżbieta
U progu wojny
lipiec 13, 2006
Stanisław Michalkiewicz
Czas przed referendum
maj 18, 2003
Marek Rowicki
Opieprzył premiera
wrzesień 11, 2006
słuchacz polskiego radia
Zmarła profesor Dora Kacnelson
lipiec 8, 2003
przesłała Elzbieta
Franco udaremnił komunistyczny zamach
sierpień 8, 2006
Prof. Maciej Giertych
Głos z Australii
sierpień 2, 2003
Krzysztof Janiewicz
Wizyta w Kanadzie
styczeń 1, 2005
Lewed
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media