|
Byle jak najdalej od żydowskiego Boga mamony
|
|
"Piwo z wizerunkiem papieża zbliży do Boga"
Chciałbym wspomóc biednych, przede wszystkim domy dziecka, nieść pomoc dla moich podopiecznych - tak ksiądz prałat Henryk Jankowski tłumaczy chęć otworzenia przez Instytut jego imienia sieci klubo-kawiarni.
- Cele są różne, bo chciałbym wspomóc biednych i przede wszystkim domy dziecka. Siostry prowadzą dom dziecka w Warszawie i uważam, że trzeba im pomóc finansowo. To ma przynieść ogromną pomoc dla moich podopiecznych - tak w "Kropce nad i" w TVN24 prałat skomentował pomysł otworzenia klubo-kawiarni.
- Wszystko co się robi, zbliża do Boga - argumentował prałat. - Będę się starał pomagać ludziom potrzebującym. To będzie mała pomoc, ale zawsze pomoc - podkreślił. - Koledzy-księża niech się wezmą do roboty - tak odparł na pytanie o ewentualną krytykę jego działań ze strony innych duchownych.
Wtorkowy "Dziennik" napisał, że w 16 największych polskich miastach powstanie sieć klubo-kawiarni prowadzonych przez Instytut, w których będzie można napić się wina z butelek z wizerunkiem księdza prałata i być obsłużonym przez piękne kelnerki legitymujące się zaświadczeniem od swojego proboszcza.
Duchowny potwierdził te doniesienia. Zapowiedział, że oprócz konsumpcji alkoholu w klubo-kawiarniach, które chce otworzyć, będzie można poczytać prasę i książki. Klientów będą obsługiwały kelnerki w strojach związanych z regionem, w którym znajduje się dany lokal. - Np. w Gdańsku będą Kaszubki, nie będzie chałtury - obiecuje ksiądz prałat. Jednocześnie duchowny zastrzega, że chcące pracować w kawiarniach kobiety muszą być ładne. - Brzydkie nie mają szans - dodał prałat.
W klubo-kawiarniach sprzedawane będą także kosmetyki opatrzone inicjałami księdza Jankowskiego. - To jest troszeczkę przesada, ale też akceptuję. Trzeba patrzeć na zapotrzebowanie ludzi - komentuje tą inicjatywę gdański duchowny.
Inne gadżety, związane z kapelanem "Solidarności", które mają być dostępne w klubo-kawiarniach, to T-shirty z wizerunkiem księdza prałata i piwo z wizerunkiem Benedykta XVI. - To produkują w Niemczech, będę to musiał ściągnąć z Niemiec - wyjaśnił ksiądz Jankowski.
Ksiądz Jankowski potwierdził też chęć nakłonienia Mela Gibsona do wyprodukowania filmu biograficznego na temat jego osoby. Zaznaczył, że aktor i reżyser "jest bardzo wierzący. - Ja bym chciał być taki wierzący jak pan Gibson" - dodał.
Ksiądz Jankowski zapowiedział, że przygotowywany film ma być dokumentem o jego życiu i z nim w roli głównej. - Dlaczego ktoś ma grać ks. Jankowskiego i ?le zagra, jak mogę ja sam to zrobić - tłumaczył.
|
|
4 lipiec 2007
|
|
TVN24
|
|
|
|
Nie nam rozpacz
maj 7, 2003
przesłała Elżbieta Gawlas
|
Web 2.0 - ?ródło informacji dla wywiadu
luty 8, 2008
heise online / interia.pl
|
Eine grose geszeft
kwiecień 9, 2003
IAR
|
George Soros Gro?ba kapitalizmu
wrzesień 30, 2003
|
OGŁOSZONO ROZSZERZENIE UNII EUROPEJSKIEJ
grudzień 14, 2002
|
Zmierzch uchwałodawstwa RJP?
luty 20, 2008
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
"Pochwała głupoty" według profesora Friedricha Augusta Hayeka
sierpień 31, 2004
Marak Głogoczowski
|
Nastepny Iran, Syria i Korea
kwiecień 20, 2003
przesłała Elżbieta
|
"Wiosenny" XVII memoriał Jana Strzelczyka w Pięciu Stawach
kwiecień 21, 2005
Opracował Marek Głogoczowski
|
In vitro, czyli: czy rząd musi?
styczeń 4, 2008
Marek Olżyński
|
Ćmoje boje o praworządności
luty 20, 2006
|
Bezpiecznie byc generalem
kwiecień 16, 2003
przesłała Elżbieta
|
Anons matrymonialny
styczeń 13, 2006
zn
|
Sprawa Oddziałów Egzekucyjnych, Likwidacji Ludzi i Stosowania Tortur Przez Służby USA
grudzień 13, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
|
A więc po staremu
listopad 24, 2005
|
Zakon Księży Inwestorów
grudzień 14, 2006
Igor T. Miecik Agnieszka Jędrzejczak
|
Polska 2010-2025
grudzień 20, 2005
Tomisław Jarosiewicz
|
Chávez - Czerwony Guliwer
grudzień 25, 2006
Lech Brywczyński
|
Z mojego domu widziałem czym jest "wojna z terrorem"
sierpień 4, 2006
Robert Fisk
|
Jak uratowaliśmy Europę
sierpień 16, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
|
więcej -> |
|