ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy Policjanci będą zwracać za bezprawne mandaty? 
Zarówno mandaty, jak i wnioski o ukaranie karą finansową do sanepidu, które wystawiali poszczególni policjanci w czasie epidemii, okazują się być nie tylko bezprawne, ale i naruszające konstytucję.  
Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r 
"Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
Jak bankierzy wciągnęli USA w II wojnę światową 
Tajemnica Pearl Harbor. Prawda, którą ukrywają Amerykanie. 
Ludobójstwo covid 
Wywiad z CLAIRE EDWARDS  
"Norymberga 2" w Sejmie RP 
 
We Włoszech nadal zabija się ludzi respiratorami i propofolem… 
Od tych morderstw pod respiratorami rozpoczęto pseudo-pandemię  
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
"patriotyzm" po 1989 roku 
komentarz zbędny 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Rozmowa Adnieszki Wolskiej z Sucharitem Bhakdi 
 
Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... 
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Nowa książka Sucharita Bhakdiego - przedstawiona w rozmowie z Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem 
Profesor Sucharit Bhakdi i jego żona profesor Karina Reiss opublikowali bestseller „Corona False Alarm”. Istnieje wstępny fragment nowej książki zatytułowanej „Corona unmasked”, którą można bezpłatnie pobrać z Goldegg Verlag. W dyskusji wideo zorganizowanej przez RESPEKT PLUS z profesorami Andreasem Sönnichsenem i Martinem Haditschem, Bhakdi przedstawił rozdział o szczepieniach i ich konsekwencjach. Fragment nowej książki „Corona unmasked” jest dostępny do pobrania z Goldegg Verlag  
Wykład Ernsta Wolffa na temat obecnego kryzysu 
 
Czy zaszczepieni staną się własnością koncernów farmaceutycznych? 
Czy szczepienia służą nowoczesnemu niewolnictwu? 
Wirusowe kłamstwa. Komu zależy na straszeniu nas przeziebieniem? 
 
AI to wyrok śmierci, który już jest wykonany 
Pod koniec 2023 roku ukazała się książka Pana Profesora „informatyka w służbie ludobójstwa” w której opisuje całe swoje życie i to, jak największe korporacja świata budowały jego zdaniem swoje marki na ludobójstwie, w tym w trakcie II Wojny Światowej i obozach zagłady 
więcej ->

 
 

Drobni kupcy walczą o przetrwanie


Drobny handel, ten, który miał stać się zalążkiem młodego polskiego kapitalizmu, ginie! - alarmują kupcy. 94,8% krakowskich przedsiębiorstw to firmy zatrudniające poniżej 10 osób, a więc drobne, a działalność handlową prowadzi 30% z nich. Z każdym dniem kupców jest mniej, bo przegrywają z hipermarketami - informuje "Gazeta Krakowska".

Krakowski handel zatrudnia blisko 99 tys. osób, co stanowi 32,7% ogółu zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw - stwierdza Wojciech Wójtowicz z Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej. Przeciętna zatrudnienia to 2,8 osoby. Mamy więc 52 sklepy wielkopowierzchniowe i całą masę firm rodzinnych. W 2002 roku drobnych handlowców było mniej (w stosunku do roku poprzedniego) o 980, a w 2003 mniej o 1904! To oznacza, że w ciągu dwóch lat zbankrutowało niemal 10 proc. krakowskich kupców - podaje "Gazeta Krakowska".

To dramat. I nic dziwnego, że w latach 2001-2003 stopa bezrobocia wzrosła w Krakowie aż o 0,4%! Równie gro?nie wygląda sytuacja w całej Małopolsce, gdzie hiper i supermarketów jest ponad setka - informuje "Gazeta Krakowska". Urząd Marszałkowski rozesłał ankietę do gmin z pytaniem o zabiegi wokół lokalizacji wielkopowierzchniowych obiektów handlowych w miasteczkach i wsiach Małopolski. Uzyskano 165 odpowiedzi na 182 gminy. Wynika z nich, że w ostatnim okresie wydano 11 decyzji o pozwolenie na budowę dla takich inwestycji - pisze dziennik.

Dla handlowca w mieście hipermarket to problem - zauważa Kazimierz Czekaj, prezes Jurajskiej Izby Gospodarczej - ale dla właściciela sklepu lokalnego hipermarket w Wielkiej Wsi (gdzie powstają dwie takie inwestycje) to śmierć firmy. Wielkim inwestycjom pomagają ustawodawcy. Z najnowszej wersji prawa budowlanego zniknął zapis, że gmina ma obowiązek, przy decyzji o lokalizacji sklepów wielkopowierzchniowych, brać pod uwagę skutki społeczne takich decyzji - podkreśla "Gazeta Krakowska".
12 lipiec 2004

PAP 

  

Archiwum

Al-Jazeera and the Truth by Charley Reese
listopad 28, 2006
przysłał Iwo Cyprian Pogonowski
Patrole Egzekucyjne Szkolone przez USA?
grudzień 3, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"Szczyt G20: Jest porozumienie ws. kryzysu"
listopad 17, 2008
Tomasz Zalewski
Perpetuum mobile
listopad 25, 2003
http://kumor.net
Co musiałoby się wydarzyć aby przyśpieszyć wybory?
czerwiec 17, 2007
Marek Olżyński
Słowiańskie nostalgie i imperatyw globalizacji
grudzień 2, 2003
Marek Głogoczowski
Ciekawy film o " wojakach" w Iraku
styczeń 19, 2007
marduk
Jerzy "I: na celowniku prokuratury na
marzec 9, 2006
przysłał Zygmunt Jan Prusiński
Bush'owi wiatr w oczy ...
czerwiec 16, 2004
"Poziomowanie wydziałów" - czyli zmiany w Urzędzie Miasta Krakowa
kwiecień 9, 2003
Artur Łoboda
Czasem nachodzi mnie zwątpienie...
styczeń 13, 2009
Artur Łoboda
Gigantyczny dług Polski
kwiecień 20, 2006
PAP i Gazeta Prawna
Piaskownica
wrzesień 9, 2007
Marek Olżyński
Historia się powtarza
grudzień 23, 2003
IAR
Czy grozi nam światowe załamanie gospodarcze?
maj 15, 2007
przyslał: marduk
85 rocznica odzyskania niepodległości
listopad 12, 2003
Kenkarta naszych czasów
lipiec 29, 2003
Andrzej Kumor
Polska i Rosja, a film „Rok 1612”
styczeń 15, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Unijny Rozbiór Serbii Kosowo oddane islamistom
luty 19, 2008
Robert Wit Wyrostkiewicz
Nowy VAT: 24 proc.?
luty 28, 2003
Krzysztof Tomaszewski http://www.gazetaprawna.pl/
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media