ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

"Babcia Kasia" 
Kim naprawdę jest Katarzyna Augustynek  
Młodzież izraelska w Polsce 
Doskonały dokument o wycieczce młodzieży izraelskiej do Polski. 
Los Angeles - piekło na ziemi 
Ubóstwo w Kalifornii. Zrujnowana gospodarka najbogatszej kiedyś części świata.
To czeka nas jutro.
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Na wzór hitlerowski 
Eksterminacja starszych osób w Niemczech.  
CAŁA PRAWDA O KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ WIDZIANA OCZYMA PILOTÓW !  
Panie Kapitanie Jerzy Grzędzielski,

chylę czoła jako młodszy kolega lotnik, za poniższy tekst. Brakowało mi dotąd głosu, tak doświadczonego pilota, opisującego tragędię smoleńską, tak kompetentnie i fachowo, jak Pan to zrobił. Pozwoliłem sobie zatem, na rozpowszechnienie Pańskiego tekstu, z nadzieją na możliwe szerokie dotarcie do opinii publicznej. Zwracam się do internautów o liczne udostępnienia w internecie stanowiska w tej sprawie, wyrażonego przez świetnego pilota - prawdziwego nie kwestionowanego eksperta lotniczego. 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Po tych szczepionkach 12-15 letnie dzieci umierają na krwotoki mózgu, zawały serca, niewydolność serca 

 
 

 
Patriotyzm 
Piosenka Lecha Makowieckiego 
Podatek katastralny lewicy zniszczy oszczędności Polaków  

 

 
Aresztować Netanjahu 
Protest w Warszawie po decyzji Rządu. 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
Astrid Stuckelberger, sygnalistka WHO - wywiad 'Planet Lockdown' 
 
Bezczelność syjonistycznych "nadludzi" 
Już nie kryją się ze swoją pogardą do reszty świata.

 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Egzekucja nad dr.Ratkowską wstrzymana 
Patologia w środowisku medycznym 
więcej ->

 
 

Po referendum. Co dalej?


Wynik referendum dla jednych jest sukcesem, dla innych klęską.
Być może kilka, kilkanaście procent społeczeństwa powiązanego ze środowiskami Unii Wolności, Platformy Obywatelskiej, wierchuszki SLDUP-ów, będzie miało lepiej. Nie jestem pewien, czy dotyczyć to będzie większości społeczeństwa.

Spróbujmy, całkowicie z marszu, zastanowić się jak znale?ć miejsce dla prawdziwych Polaków w nowych warunkach. Nowa Targowica przecież nie musi oznaczać nieuchronnej zagłady państwa ani tym bardziej naszego narodu. Należy znale?ć sposoby na utrzymanie tożsamości narodowej w nowych, trudniejszych warunkach.
Po pierwsze, znając stan umysłowy większości "naszego narodu" należy przyjąć go z całym dobrodziejstwem inwentarza. Nie jesteśmy w stanie w szybkim tempie go zmienić, więc nie należy tego oczekiwać i pompować w tę sferę nadmiernych środków, ani wiązać nadmiernych oczekiwań. Zasadą jest kierowanie wysiłków i pieniędzy tam, gdzie da to największy efekt a nie rozpraszać je na wszystkich.
Z tej przesłanki oraz faktu częściowego opowiedzenia się społeczeństwa za rozwiązaniami suwerennymi, wynika konieczność organizacji tej 23% części narodu.
Należy określić: organizacje, osoby, środowiska, media, które stoją na stanowisku narodowym. Niezależnie od różnic je dzielących, aspiracji przywódców, różnych wizji na przyszłość, dokonajmy spisu tych, którym los narodu polskiego i resztek naszego państwa nie jest obojętny.
Konsekwencją powinno być: powołanie grupy inicjatywnej, która przygotuje i przeprowadzi Kongres Polski. Powinien on wypracować i zwerbalizować:
- cele do jakich zmierzamy,
- program (wstępem mogą być prezentowane u nas materiały "Programu Społecznego Polska 2005"), oraz
- ramy organizacyjne dalszego działania (nadal proponuję powołanie Polskiego Frontu Narodowego).
Pora zawiązać organizację, która wreszcie wsparłaby Polaków, a na boku pozostawiłaby "polaczków". Organizacja musi mieć charakter korporacyjny, oświatowy, samopomocowy i w dalszej kolejności polityczny. Doświadczenie i charakter narodowy Polaków powinny określać PFN jako organizację federacyjną, jednak z silnymi elementami jednoczącymi. Przestańmy wreszcie działać dla "wszystkich" a zacznijmy działać dla porządnych synów i córek naszego Narodu.
Możemy wszyscy wyjechać i pracować w Unii a ostatni gasi światło. Pozwólmy "polaczkom", "telewizorowym ludkom" zostać białymi murzynami i parobkami u innych. My Polacy, stańmy do walki o własność na naszej ziemi. Tyle wolności ile własności.
Wbrew pozorom porażka referendalna nie jest to jeszcze "finis Pologne". To nie klęska maciejowicka. To kolejna porażka idei narodowej, to zwątpienie w historyczny sens powstań narodowowyzwoleńczych, w ofiarę naszych ojców i dziadów.

Na dziś, na poziomie elementarnym, proponuję:
1/ W lokalnych środowiskach znale?ć lokale, restauracje, kluby, których właściciele przyjęliby pod swoje skrzydła narodowców. Tego typu działania należałoby wręcz usankcjonować stosownym szyldem lub dopiskiem pod dotychczasową nazwą, np. Klub Polski, Polska Knajpa, Gospoda Polska, Pod Białym Orłem (naturalnie odradzam wywieszki "nur fur Polen") a ich listę w poszczególnych miejscowościach publikować chociażby na łamach Portalu. Takie działanie pozwoliłoby spotkać się ludziom, którzy do tej pory nie bardzo się znali i nie wiedzieli o łączących ich przekonaniach. Szczególnie jest to istotne w społecznościach silnie zatomizowanych. Dobrze jeśli lokal dysponuje łączem i bodaj jednym komputerem z dostępem do internetu oraz spisem stron o narodowym charakterze, także pozwalającym na utrzymanie kontaktu między nami, rozpowszechnianie, przepływ informacji.
2/ Należy sprzedawać i kupować (logiczne, że w miarę możliwości), polskie produkty w polskich sklepach, bo tylko kupując polskie, dajemy pracę Polakowi.
"Może ciut drożej, ale za to wszystko zostaje w rodzinie."

Niby nie powinno się mówić o tak zwanych "wadach narodowych". Niby nie jest to potwierdzone naukowo, ja jednak upierać się będę przy uogólnianiu pewnych zachowań naszej nacji. Jako Słowianie jesteśmy nad wyraz gościnni a potem dziwimy się i nie rozumiemy, że gość nadużył gościnności i pragnie nas okraść i na dodatek pozbawić domu. Daleki jestem od traktowania rozwoju społecznego jako spiskowej teorii dziejów, lecz czasami trzeba przyjrzeć się mechanizmom, które funkcjonując w tle sprawiają, że efekty nacisków, zachowań i działań są takie a nie inne, dla nas tragiczne niejednokrotnie.
Wady narodowe Polaków to: ufność, wiara w to co mówią inni, szczególnie ci z Zachodu albo Ameryki, naiwność granicząca z głupotą, brak jakiejkolwiek umiejętności wyciągania wniosków ze złych i dobrych doświadczeń przeszłości, do obłędu doprowadzony brak umiejętności przewidywania zachowań własnych oraz cudzych a także widzenia przyczyn, dla których nasi sąsiedzi, wrogowie, przyjaciele postępują w określony sposób, który może być dla nas korzystny ale niekoniecznie. I tego nie możemy zrozumieć, że ktoś może mieć swój własny, bardzo różny interes w tym, aby nas Polaków wpuścić w przysłowiowy kanał. Dlatego trzeba pracować nad sobą a tych co tego nie robią, tych co zatrzymali się w rozwoju na dosyć niskim szczeblu (oczywiście nie chodzi o "szczebel naukowy" tylko "życiowy") i niczego nie rozumieją, nie należy dopuszczać do organizacji, nie należy dopuszczać do decyzji.

Przyjmijmy założenia dla celów operacyjnych:
- informacja (część już mamy, rozwijajmy bazy informacyjne o tych, którzy działają na szkodę Narodu),
- organizacja (zbudujmy sieć baz dla PFN),
- formacja (kształtujmy nowy model Polaka w oparciu o współpracę),
- reakcja (odzyskajmy utracone miejsce gospodarcze i polityczne).

Na koniec pierwszych reakcji przypomnę: "Jeszcze Polska nie umarła póki my żyjemy..."
10 czerwiec 2003

"Jakub Mariawicz" 

  

Archiwum

PZU przejmuje zarządzanie 269 mln zł z funduszu EEF IV
wrzesień 6, 2002
eM
Poprawki w konstytucji UE
marzec 15, 2005
PAP
Program podróży Jana Pawła II do Polski
sierpień 5, 2002
PAP
Christians in Jerusalem want Jews to stop spitting on them
listopad 14, 2007
przysłał ICP
Izrael miał zaatakować Iran z terytorium Gruzji
wrzesień 4, 2008
PAP
Płacić za zniewolenie i upodlenie
lipiec 13, 2005
PAP
Mundial i cykliści
czerwiec 15, 2006
StefanDetko
Jest pan 0!!!!!!!!!
sierpień 25, 2007
Bogusław
Polityczna poprawność
lipiec 12, 2008
Elzbieta Gawlas Toronto
Hezbollah wkracza na scenę
lipiec 20, 2006
Alberto Cruz
Wielka stypa w 25 - lecie strajków sierpniowych
sierpień 14, 2005
Artur Łoboda
"Polska agresja" i "modelowanie od nowa" Bliskiego Wschodu
listopad 4, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
lipiec 6, 2003
Mirosław J. Wiechowski
Kraków w Madrycie
styczeń 27, 2004
www.krakow.pl
Gosiewski o korupcji przy naborze na aplikacje
luty 19, 2006
PAP
Luksemburczycy i Norwegowie są najbogatsi w Europie, choć nie należą do UE
grudzień 19, 2002
PAP
Terror na otwarcie szczytu G-8
lipiec 9, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Wiwat populizm!
czerwiec 5, 2004
Precyzyjne pomyłki dla Polski i nie tylko
kwiecień 11, 2003
Andrzej Kumor
Projekt Nowego Amerykańskiego Stulecia - R.I.P.
lipiec 2, 2006
Jim Lobe
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media