ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Strefie Gazy  
To "pierwsze w historii ludobójstwo transmitowane na żywo... Jeśli ludzie są nieświadomi, to są świadomie nieświadomi" 
Nanotechnologia w szczepionkach 
PIĄTA KOLUMNA - SPRAWOZDANIE Z PRAC NAD ANALIZĄ ZAWARTOŚCI I DZIAŁANIA "SZCZEPIONEK" NA COVID 
Jak tlenek grafenu reaguje w organizmie  
Przez szczepionkę dostaje się do tkanek i "mnoży się", tworząc sieć przewodzącą w całym ciele, a następnie...  
Monika Jaruzelska zaprasza Grzegorz Braun! cz.1 
 
Ubezpieczenie od szczepień na kowida 
Tak Ministerstwo Finansów wycenia szkody w zdrowiu - wynikłe z eksperymentalnego szczepienia przeciwko nieistniejącemu kowidowi. 
To tylko... / It's just...  
Jak Nas wganiają w kajdany 
Deklaracja Wielkiej Barrington  
Po atakach, oto wypowiedź profesora Sucharita Bhakdi. 
Za Javierem Milei stoi Chabad Lubavitch - chasydzka struktura przestępcza 
Nowy premier Argentyny Javiere Milei uważany jest przez niektórych za drugiego Trumpa 
Izby lekarskie to organizacje przestępcze 
 
Wzmożenie infekcji wirusowych wywołane jest przez szczepionki 
Przemówienie Thierry’ego Baudeta w holenderskim parlamencie nt. agendy Covid-19
 
Izrael. Historia Palestyny w XX wieku. 
 
Niemiecki agent na czele Instytutu Pileckiego 
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
Ameryka: Od Wolności do faszyzmu 
Amerykanie zaczynają rozumieć - co się dzieje z ich krajem. O tym mówi film pod wskazanym linkiem. 
Folksdojcz 
Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Naczelna Izba lekarska współpracuje z duchami zmarłych lekarzy  
Bezczelność kowidowców przekroczyła wszelkie granice. Powołują się na autorytet zmarłych lekarzy, by ścigać uczciwych lekarzy.  
Po wykrwawieniu starego Hegemona, Syjon sprzymierzył się z Chinami 
 
Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego 
Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice 
Maciej Pawlicki rozsądnie o Pfizer i szczepionkach 
Pfizer żąda od Polski zapłaty 6 mld zł!

 
więcej ->

 
 

PROTEST

Konstanty Piekarski Memorial Foundation

650 - 26 Avenue NW, Calgary, T2M 2E5, Alberta, Canada

http://www.polandpolska.org


Do Polonijnych Organizacji Świata Calgary 28. 05. 2003 r.

Do Prasy Polskiej

Do Państwowej Komisji Referendalnej RP

Do Polskiej Agencji Prasowej

Na stronie http://www.dziennik.pap.com.pl pojawiła się n/w "sensacyjna" wiadomość:

Kanada: Na TAK Kongres Polonii Kanadyjskiej w sprawie wstąpienia Polski do UE

W odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną przez Zarząd Główny wśród organizacji członkowskich, 72% respondentów wypowiedziało się za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej a jedynie 3% było przeciwnego zdania. Zwróciła nam uwagę na stronę Polonii kanadyjskiej Maria Świetorzecka, za co dziękujemy. Red. Rownocześnie oficjalny komunikat zamieszczony na stronie http://kpk.org/polish/21maj03.htm Kongresu Polonii Kanadyjskiej, podpisany przez Prezesa G. Sobockiego m.in. mówi: W odpowiedzi na ankietę przeprowadzoną przez Zarząd Główny wśród organizacji członkowskich, 72% respondentów wypowiedziało się za przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej a jedynie 3% było przeciwnego zdania. Świadczy to o zdecydowanym poparciu Polonii kanadyjskiej dla idei Zjednoczonej Europy, w której Polska zajmie należne jej miejsce.


Jest to typowy przykład nierzetelności i braku minimum szacunku dla ludzi jak też i do samej PAP w przekazywaniu społeczeństwu informacji. Jest to kolejny dowód manipulacji, jakże często uprawianej bezkarnie przez Kongres Polonii Kanadyjskiej. Nie podano bowiem, ani też z treści komunikatu nie wynika, czy wartości 3 % i 72 % dotyczą liczby organizacji, czy też konkretnej liczby osób ankietowanych. Nie podano też sposobu przeprowadzenia sondażu. W naszej organizacji pytaliśmy członków, którzy w przytłaczającej większości wypowiedzieli się przeciwko przystąpieniu Polski do UE.

Kongres Polonii Kanadyjskiej (KPK) skupia w granicach 0.25 do 0.5 % całej Polonii zamieszkałej w Kanadzie. Stąd nawet gdyby 100 % osób zrzeszonych w organizacjach wchodzących w skład KPK popierało wejście do UE, nadal stanowiłoby to tylko znikomy ułamek Polonii.

Powyższy komunikat niedwuznacznie sugeruje przytłaczające poparcie dla UE. Tak w każdym razie może to odebrać przeciętny czytelnik, nie znający realiów polonijnych.

Szkoda, że KPK nie zechciało przy okazji powiedzieć jak znikoma jest popularność tej organizacji wśród Polonii. Nie pierwszy to zresztą raz KPK jest powodem oburzenia i rozgoryczenia wśród środowisk polonijnych. W sprawach ważnych KPK ma czelność wypowiadać się, cyt. "w imieniu Polonii". Podobnie "w imieniu Polonii" KPK wypowiadało się słać wiernopoddańcze listy do prez. A. Kwaśniewskiego, popierać w "imieniu Polonii" decyzje Rzadu RP, i działo się to wbrew powszechnemu oburzeniu Polonii. KPK zwyczajowo lekceważy jakiekolwiek głosy protestu wobec ich działalności. Akty te są niczym innym jak żałosnym uzurpowaniem sobie nieposiadanego mandatu reprezentowania Polonii.

KPK, nie dosyć, że nie reprezentuyje w najmniejszym stopniu Polonii, nie jest jej wyrazicielem, jest organizacją, która już dawno utraciła zaufanie środowisk polonijnych i na codzień służy celom destabilizacji społeczeństwa polonijnego. Najlepszym tego dowodem jest pozostawanie jak najdalej od tej organizacji ogromnej większości Polonii.

Wśród szeroko pojętej Polonii nikt nie czynił żadnego sondażu i nikt nie może dokonywać wiarygodnych ocen. Jedynie co można oczekiwać, to podobnie jak w Polsce, zapewne będzie sporo ludzi za przystąpieniem Polski do UE, jak też i wielu przeciwko.Ogólne odczucia są podobne do stanowiska wyrażonego przez Kongres Polonii Amerykanskiej, które jest diametralnie inne od stanowiska KPK.


Stąd, niniejszym pragniemy wyrazić nasze oburzenie wobec komunikatu KPK jak i PAP z powodu powyższej publikacji. Uważamy, że PAP, będąc renomowaną agencją prasową, nie uczyniła wszystkiego co koniecznym aby zadbać o wiarygodnośc zamieszczonej informacji. Spodziewamy sie więc, ze PAP potrafi dopatrzyć się rozmiaru nieuczciwości w publikowanej informacji i umieści niniejszy protest na swoich łamach w terminie natychmiastowym.

Łaączymy pozdrowienia

Za Zarząd

Bonifacy Pulwicki


Otrzymuja:

- Polonijne Organizacje Świata

- Prasa Polska

- Państwowa Komisja Referendalna RP

Polska Agencja Prasowa

Ambasada RP, Ottawa

Konsulat RP, Vancouver

Radio Maryja

Senat RP, Senator Longin Pastusiak

Kluby Poselskie Sejmu RP

Wybrani Posłowie Sejmu RP

Wybrane Strony Inernetowe
29 maj 2003

przesłała Elżbieta 

  

Archiwum

Rozmowa niekontrolowana
maj 10, 2003
przesłała Elżbieta
Smutna historia z Parczewa
grudzień 11, 2005
Marek Komorowski
Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki
październik 24, 2006
Zygmunt Jan Prusiński
Who Rules Ukraine?
luty 7, 2007
Co Polska dała światu
styczeń 4, 2004
Nasz Dziennik
Fałszywe wizje historii
styczeń 5, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Polska atrakcja turystyczna
maj 8, 2004
Andrzej Kumor
Dla biednych nawiedzonych i poszkodowanych nie nadążających za nauką i postępem
sierpień 4, 2005
Gregory Akko
"Prezydent nie przyznał" Stanisławowi Gibkowi
grudzień 4, 2006
Olaf Swolkień
Przykra prawda historyczna
styczeń 25, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski, USA
Milczenie za 400 milionów złotych
lipiec 14, 2002
PAP
Zmiany w Wydziale Promocji i Turystyki UMK
maj 21, 2004
www.krakow.pl
Plany prywatyzacyjne rządu
luty 12, 2006
List otwarty do nauczycieli i wychowawców polskich.
styczeń 7, 2006
Lusia Ogińska
Za zacieśnieniem integracji z Unią Europejską, choćby kosztem resztek suwerenności.
marzec 6, 2009
tłumacz
Gra Importerów i Exporterów Paliwa
wrzesień 25, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Moralność a polskie media(torzy)
październik 5, 2005
Rewanż Chin?
wrzesień 2, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Poland's Pre-WWII Activities Helped to Sow the Seeds of Defeat of Germany in the Global War
grudzień 16, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Fiasko Podbojów Pól Ropy Naftowej
czerwiec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media