|
| www.globalresearch.ca |
|
| świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO |
|
| Drugi List otwarty prof. Ryszarda Rutkowskiego |
|
| Panie Ministrze, Szanowni Państwo to prawda "że Internet przyjmuje wszystko", ale na szczęście pozwala też przełamywać rządową cenzurę i autocenzurę polskich naukowców i lekarzy, którzy swoim milczeniem autoryzowali i dalej autoryzują wielokrotnie bezzasadne działania rządu (np. w sprawie przymusowego noszenia maseczek). Dzisiaj bowiem w Holandii, Czechach, Szwecji, na Białorusi miliony ludzi chodzą bez maseczek na twarzy, nie chorują i nie umierają. W Polsce zaś, wbrew opiniom naukowców z Australii, czy USA miliony rodaków, w tym młodzież licealna, studenci i schorowani seniorzy muszą narażać swoje zdrowie nosząc "cudowne" bawełniane maseczki i/lub przyłbice |
|
| ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” |
|
| |
|
| Finansowany przez Google zespół „sprawdzający fakty” wydaje się być garstką fikcyjnych Hindusów w zubożałym miasteczku niedaleko Bangladeszu |
|
| |
|
| Przedsiębiorstwo holokaust |
|
| Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem |
|
| Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego |
|
| Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią |
|
| Wszystko pod kontrolą |
|
Od zawsze służby specjalne kontrolowały rzekome niezaplanowane spotkania oficjeli z obywatelami.
Przykład podstawionego Putina - jako przypadkowego przechodnia.
|
|
| Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? |
|
| Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” |
|
| Klimat i trop finansowy |
|
| To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. |
|
| To tylko... / It's just... |
|
| Jak Nas wganiają w kajdany |
|
| Covid to operacja wojskowa |
|
| Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” |
|
| Rezonans magnetyczny niebezpieczny dla zaszczepionych |
|
Niektórzy ludzie silnie ucierpieli z powodu wytwarzanego przez niego elektromagnetyzmu.
Najcięższe przypadki skończyły się śmiercią osób poddanych tejże diagnostyce. |
|
| Konferencja prasowa w sprawie listu EMA 21.11.2023r |
|
| "Omijając i ignorując kilka przepisów, Komisja Europejska świadomie wprowadziła na rynek potencjalnie śmiertelne zastrzyki. Potwierdziło się, że skutki uboczne zależą od partii szczepionki, podobnie zanieczyszczenie DNA". Konferencja prasowa UE/FvD 21 listopada 2023 r. |
|
| Dr. L.Palevsky tłumaczy mechanizm działania szczepionki mRNA i wypływające z niej jej zagrożenia |
|
| Dr. Lawrence Palevsky, certyfikowany pediatra, autor i wykładowca, wyjaśnia, w jaki sposób szczepionka na COVID instaluje instrukcje genetyczne mRNA z białka wypustek SARS-Cov2, które następnie wykorzystuje nasze ciało do powielania się, co powoduje bezpłodność, krzepnięcie krwi i zakażenia przez wydzielanie cząstek białka wypustki dla bliskich członków rodziny poprzez oddech, ślinę, pot i złuszczanie się skóry, którzy z kolei doświadczają objawów krzepnięcia, siniaków i niepłodności, mimo że nie byli zaszczepieni szczepionka na COVID-19. |
|
| Folksdojcz |
|
| Fantastyczny zespół - poruszający ważne problemy społeczne stworzył bardzo dosadną piosenkę, będącą miksem wywiadu telewizyjnego z śpiewem zespołu. |
|
| Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków |
|
| „Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. |
|
| Dr Michael Yeadon: masowe morderstwa z paszportami szczepionek i szczepionkami uzupełniającymi |
|
| Ten system jest wprowadzany za pomocą kłamstw w jakimś celu, i myślę, że celem jest całkowita totalitarna kontrola. |
|
| Czy polskie wybory są zagrożone? Anomalie, które budzą niepokój |
|
| Jakie anomalia wyborcze wskazują na fałszerstwa? Jak się przed nimi bronić? Podwójne krzyżyki i nie tylko! |
|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| 5 przykładów izraelskich zbrodni wojennych w Strefie Gazy |
|
| |
więcej -> |
|
Korzysci z inwestycji zagranicznych i stymulacji rozwojowych.
Koszty aneksji do UE (7)
|
|
W informatorach dotyczacych integracji z Unia Europejska podkresla sie szczegolne korzysci dla kraju wynikajace z zagranicznych inwestycji, pozytywnego nacisku obcej konkurencji oraz swobody przeplywu informacji i technologii. Przypatrzmy sie zatem tej sprawie.
Sumaryczna wartosc zagranicznych inwestycji w Polsce wyniosla do konca 2001 r. okolo 20 mld USD. W poszczegolnych latach stanowily od kilkunastu do 20 procent calosci inwestycji w kraju. Nie jest to duzo, i w niewielkim tylko stopniu zalezalo od Umowy Stowarzyszeniowej z UE. Kapital zagraniczny inwestuje przeciez takze w krajach Europy Wschodniej i Azji, dalekich od integracji z UE. Rowniez swoboda handlu zagranicznego z krajami Unii i redukcja cel nie wynika tylko z porozumien z UE, ale z szerszych konwencji Swiatowej Organizacji Handlu (WTO).
Niektorzy sie spodziewali, ze kapital zagraniczny wybuduje i rozwinie w Polsce produkcje eksportowa wyrobow najwyzszej techniki. Tymczasem wykupil on istniejace juz najlepsze nasze zaklady, zamknal czesciowo konkurencyjna dla siebie wytworczosc bardziej zaawansowana technologicznie, a opanowal produkcje na rynek miejscowy. Zadomowil sie on glownie w przemysle spozywczym, napojow, opakowan i drzewnym oraz w uslugach posrednictwa finansowego (banki, ubezpieczenia, fundusze). Zaopatrzenie zagranicznych przedsiebiorstw pochodzi w wiekszosci z zagranicy, eliminuje krajowa produkcje zaopatrzeniowa i powaznie zwieksza ujemne saldo polskiego handlu zagranicznego.
Przedsiebiorstwa zagraniczne w Polsce zmniejszaja zatrudnienie, placa malo podatkow, a za granice wyprowadzaja wysokie zyski, bez skutecznej kontroli panstwowej. Gdyby nie prounijna uleglosc wladz w Warszawie i naciski ze strony UE, mozna by bardziej racjonalnie ukierunkowac zagranicznych inwestorow i poddac ich skuteczniejszej kontroli. Trzeba tez pamietac o istniejacym udziale w Polsce inwestorow amerykanskich i japonskich.
Rowniez rozwoj swiadomosci rynkowej i nacisk zagranicznej konkurencji oraz zwiekszony przeplyw informacji nie zalezy istotnie od dzialalnosci osrodkow zwiazanych z Unia Europejska. Aby jednak calkowicie nie pominac mozliwych pozytywow ich dzialalnosci, przyjmujemy w uproszczeniu, ze w kolejnych latach 5 proc. wzrostu PKB w stosunku do 1990 r jest wynikiem stymulacji prorozwojowej ze strony UE. Bierzemy przy tym pod uwage wartosci PKB wyrazone w dolarach, ustalone w sposob opisany na poczatku naszej analizy. Tak obliczone efekty rozwojowe wystapily dopiero w 1994 r. i wyniosly 0,56 mld USD, i wzrastaly stopniowo do 5,9 mld USD w 2001 r. Za caly ten okres sumarycznie wyniosly one okolo 29 mld USD. W przyszlosci, po ewentualnej aneksji mozna te korzysci szacowac na okolo 7 mld USD rocznie.
W tym miejscu nie nalezy jednak zapomniec, ze po aneksji do UE znacznie wzrosnie presja wszelkiego rodzaju restrykcyjnych norm i wymagan, trudnych lub niemozliwych do spelnienia przez wielu polskich producentow. Nasili sie wiec proces upadlosci polskich zakladow i zwiekszy sie jeszcze bardziej bezrobocie. Jednoczesnie zwiekszy sie penetracja polskiego rynku przez towary i uslugi zagraniczne. Kraje UE oczekuja na aneksje nowych krajow, jako na kolejna okazje podtrzymania naszym kosztem swojej gasnacej koniunktury gospodarczej.
W porownaniu z takimi dynamicznymi krajami jak USA, Japonia, Korea, Chiny, a nawet Rosja, kraje UE przedstawiaja obszar stagnacji. Amerykanie mowia nieco zlosliwie o "eurosclerosis". Nie ma tam dla nas warunkow rozwoju.
Na pocieche zachwala sie nam europejskie ustawodawstwo socjalne i rowne prawa kobiet i mezczyzn (gdyz w niektorych krajach zachodnich jeszcze niedawno kobiety czyscily buty mezczyznom, gdy tymczasem kobieta i matka-Polka cieszyla sie u nas zawsze duzym szacunkiem). Polityka prozatrudnieniowa, dofinansowana i zalecana przez UE, sprowadza sie glownie do szkolen, przekwalifikowania zawodowego oraz wspierania malej i sredniej przedsiebiorczosci, glownie w uslugach (ktora nie zagrozi gospodarczo krajom UE). Sa to kierunki uzyteczne, ale zupelnie niedostateczne dla przezwyciezenia tej skali bezrobocia, jaka jest w Polsce, a grozi i krajom Unii. Przelamanie poglebiajacego sie kryzysu i bezrobocia wymaga opracowania i podjecia wielkich, rzadowych programow inwestycyjnych, realizowanych w duzej mierze na zasadach samofinansowania.
Taka idea jest jednak calkowicie obca dzisiejszej UE.
|
|
31 marzec 2003
|
|
Włodzimierz Bojarski
|
|
|
|
Nowe socjalistyczne wiatry?
czerwiec 11, 2008
Komentator
|
Ta paranoja trwa dalej
październik 16, 2008
PAP
|
Masoneria (2) ILUMINACI - TAJNE BRACTWO LOSU
listopad 25, 2003
"jasiek z toronto"
|
Religie
maj 23, 2004
|
PROPORCJONALNY MORD
marzec 29, 2003
Stanislaw Tyminski
|
2003-01-13
styczeń 12, 2003
zaprasza.net
|
Unia bez tajemnic. Wielkie oszustwo (2)
listopad 21, 2002
http://www.naszdziennik.pl
|
Galilee Flowers - new updated edition
wrzesień 28, 2005
|
Im wyżej wyjdziesz, tym niżej upadniesz.
"Czy Papież przeprosi ofiary Solidarności" (1)
listopad 14, 2003
Artur Łoboda
|
Kurewsko pedalska "Unia Europejska"
styczeń 19, 2006
Artur Łoboda
|
"Stypendyści"
luty 14, 2008
Artur Łoboda
|
Elektroniczna kontrola
grudzień 26, 2005
Goska
|
Wyspa rozbitkow z gatunku goiowatych
listopad 20, 2007
kruzoe2
|
Budowanie moralności w przyszłym Państwie Polskim
czerwiec 19, 2004
|
Poletko Pani Kamińskiej
luty 27, 2009
Bożena Sawa
|
Ślepcy od Bibuły
marzec 19, 2007
kruzoe
|
Nowy "Rurociag Pokoju"
czerwiec 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Atomowy szantaż
sierpień 30, 2003
prof. Iwo Cypraian Pogonowski
|
Katarzyno, Katarzyno
wrzesień 19, 2006
F.CIERSZYNSKI.
|
Złodziejstwo zinstytucjonalizowane
czerwiec 28, 2005
|
więcej -> |
|