ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Działania Izraela w Strefie Gazy to ludobójstwo Palestyńczyków 
Termin „ludobójstwo” powinien nas zatrzymać. Bo takich słów nie rzuca się na wiatr. My nie rzucamy ich na wiatr. Mamy wynikającą z badań pewność, że działania sił izraelskich w Strefie Gazy to najpoważniejsza ze zbrodni, jaką można popełnić na ludzkości. 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Światowy dług 
Ciekawe kto jest "wierzycielem" tego długu? 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus uczestniczył w ludobójstwie Etiopczyków 
„Amerykański ekonomista David Steinman oskarżył szefa WHO, że w latach 2012-2015 był jedną z osób odpowiedzialnych za ludobójstwo w Etiopii”, informuje portal MailOnline. 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Ponad 5 lat po kowidzie wojna wobec uczciwych lekarzy trwa dalej 
Zbrodniarze kowidowi niszczą lekarzy 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Jak to jest z kowidem na Florydzie? 
 
JAK ŻYDZI ODEBRALI MAJĄTKI I WYSŁALI 100 TYSIĘCY POLAKÓW DO BRAZYLII 




 
Próba upodmiotowienia obywateli za pośrednictwem internetu 
Celem serwisu jest umożliwienie obywatelom wyrażenia swojej woli w najważniejszych dla nich sprawach. 
Szczepionkowy stan wojenny w Nowym Jorku 
Nowy Jork inicjuje wprowadzenie medycznego stanu wojennego z użyciem oddziałów wojska, aby przejąć szpitale, z których niezaszczepieni pracownicy służby zdrowia są masowo zwalniani 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Czy celem szczepień jest unicestwienie USA? 
“To, czego KPCh pragnie najbardziej, to aby amerykańscy żołnierze zostali zaszczepieni...
Po zaszczepieniu wojsk amerykańskich, mówię wam, szczepienie przeciwko wirusowi KPCh będzie w znacznym stopniu bliska końca”. 
Lockdown w Anglii 
Była kochanka Borisa Johnsona ujawnia - z kim Premier GB konsultował wprowadzenie stanu wyjątkowego pod pretekstem fikcyjnej pandemii
 

 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Izraelscy żołnierze zamordowali 15 sanitariuszy i ratowników ze Strefy Gazy i zakopali w nieoznaczonym masowym grobie 
 
Szczepionka do zabijania Ludzi 
Eksplozja nowotworów, zawałów i chorób po zastrzykach na Covid.
W dn. 8 lutego 2023 r. Dr David Martin gościł w programie 'Stew Peters Show' aby omówić niezaprzeczalny związek tzw. "szczepionek" na Covid z obserwowaną na całym świecie eksplozją nowotworów, zawałów serca i wielu innych chorób.…
 
więcej ->

 
 

Zdrada Wartości Moralnych USA

Zdrada wartości moralnych USA w związku oficjalnym polecaniem dokonywania tortur na ludziach wziętych do niewoli lub aresztowanych w łapankach ulicznych, w Iraku oraz w Afganistanie, jest analizowana przez profesora Philippe Sands, wykładowcy prawa międzynarodowego w College Londyn, W. Brytania.

Profesor Sands jest autorem książki „Świat Bezprawia,” w której oskarża prezydenta USA, G. W. Bush’a i premiera Tony Blair’a o konspirację i łamanie prawa międzynarodowego, w celu napadu na Irak. Jego druga książka na ten temat, jest wydana w maju 2008, po tytułem: „Torture Team” „Zespół Tortur: Memorandum Rumsfeld’a i Zdrada Wartości Moralnych USA.”

W dniu 2go grudnia, 2002 roku minister obrony USA, Donald Rumsfeld, podpisał się własnoręcznie na dokumencie, na którym była lista osiemnastu sposobów wymuszania zeznań – wszystkie te sposoby gwałciły międzynarodowe prawo, zabraniające tortur. Memorandum Rumsfeld’a nakazywało stosowanie tortur w czasie przesłuchań w Guantanamo, Afganistanie, Abu Gharib jak również w takich więzieniach jak niedaleko lotniska w Szymanach, za czasów kadencji i za przyzwoleniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który powinien być poddany śledztwu w tej sprawie.

Profesor Philippe Sands miał dostęp do dokumentów potwierdzających jak Rumsfeld przygotował grunt do łamania konwencji genewskich i konwencji zabraniających tortur, oraz udowodnił, kiedy i gdzie, urzędnicy rządu Bush’a, byli odpowiedzialni za ich przestępstwa przeciwko prawu międzynarodowemu.

Zdrada wartości moralnych USA przez rząd Bush’a jest szczegółowo opisana przez profesora Sands’a począwszy od rozkazów ministra Donald’a Rumsfeld’a, wiceprezydenta Dick’a Chenney’a, prezydenta George’a Bush’a i była „uzasadniana” prawnie przez wysoko postawionych prawników w ministerstwie sprawiedliwości USA.

Autor ten odbył szereg osobistych rozmów z urzędnikami w hierarchii rządu Bush’a, którzy brali udział w pobieraniu decyzji łamania prawa międzynarodowego. Naczelna komenda wojsk USA i normalny w wojsku, proces pobierania decyzji, był omijany.

Sensacyjną sprawą opisaną przez autora jest wydarzenie, w którym dyspozycyjny kanał telewizyjny „Fox TV 24” przyczyniał się swoimi tendencyjnymi audycjami do planowania tortur. Podane są szczegóły jak stosowanie tortur w czasie wymuszania informacji z aresztowanych, było aprobowane oficjalnie do specyficznego stosowania na wymienionych imiennie wię?niach.

Profesor Sands opisuje jak tortury były stosowane na Mohammed’zie Al Qahtani, podejrzanym o to, że miał być dwudziestym porywaczem samolotu w czasie prowokacji 9/11 i zburzenia wieżowców w Nowym Jorku. Autor wykazuje jak dygnitarze w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie Bush’a, wytrawni prawnicy, wypracowali „uzasadnienie” stosowania tortur i sami narażali się na oskarżenie o popełnianie zbrodni wojennych.

Profesor Philippe Sands jest znanym autorytetem prawa międzynarodowego, którego jest wykładowcą na uniwersytecie, oraz jako autor „Świata Bezprawia,” jest on często zapraszany do udzielania komentarzy dotyczących wiadomości o łamaniu prawa międzynarodowego, jak również w programach dotyczących spraw bieżących BBC World Service, CNN oraz MSNBC.

Profesor Sands mieszka w Londynie i brał udział w wielu głośnych procesach międzynarodowych, włącznie z rozprawami Sądu Światowego takimi, jak Swobodana Miłosewicza oraz spraw dotyczących obywateli brytyjskich uwięzionych w Guantanamo Bay.

Profesor Sands pierwszy opublikował memorandum prezydenta Bush’a, dotyczące planowanej przez niego prowokacji, w wyniku której, wojska Saddam’a Hussein’a, miały zestrzelić samolot oznaczony znakami Narodów Zjednoczonych.

Profesor Sands jest jednym z autorytetów prawa międzynarodowego i krytykuje nawrót do barbarzyństwa, stosowany przez rząd Stanów Zjednoczonych, co stanowi zdradę tradycyjnych wartości moralnych wyznawanych przez Amerykanów.

WWW.pogonowski.com
10 maj 2008

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

To nawet nie jest śmieszne...
maj 3, 2007
¬ródło informacji: RMF
Skandal profanacji zmarlych w Afganistanie przez Niemcow.
październik 27, 2006
gosc
Jan Paweł II wystąpił w sobotę z nowym apelem o zapobieżenie wojnie.
luty 9, 2003
PAP
Demokracja to nie "wolny rynek"
marzec 29, 2006
Ewa Groszewska
Budżet Krakowa na 2003 roku
grudzień 11, 2002
(SIE) http://www.dziennik.krakow.pl
Do baranow ktorzy nie wierza w PiS
kwiecień 13, 2006
Marcin
Czy lobby Izraela zniszczy kandydaturę Barack’a Obama?
marzec 18, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Korea Płn wreszcie testuje broń atomową
październik 10, 2006
Stefan Korzeniowski
Jokes?? O komentarzach do karzelka,Blerka i o M.D. ciut.
maj 18, 2007
Pacyfista.R.C.O.
List do ambasadora Iraku
kwiecień 11, 2003
przeslala Elzbieta
"Izraelskie Siły Obronne” – IDF
sierpień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Adam Michnik - miedzy lwem a lisem
wrzesień 17, 2002
GAZETA POLSKA
Na usługach klasy rządzącej
listopad 10, 2003
UE kością niezgody między LPR a rządem
sierpień 12, 2002
IAR
Demokracja według W.M.
grudzień 17, 2007
W.M.
Żebranina
sierpień 21, 2004
Expres ilustrowany
Słowa krętacza
kwiecień 28, 2003
eva
Szefowie przedsiębiorstw powinni obciąć sobie zarobki
wrzesień 11, 2002
zaprasza.net
Ostra gra o kontrolę Azji Centralnej
grudzień 27, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
BANKI WYWOݎ Z POLSKI MILIARDY ZŁOTYCH
luty 17, 2009
Dariusz Kosiur
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media