ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Przemoc seksualna wobec dzieci  
Organizacje pedofilskie na najwyższych szczeblach władzy 
Ljubljana - protesty przeciwko szczepieniom 
29 września 2020 roku po incydencie na obwodnicy Lublany trwa na Placu Republiki protest przeciwko szczepieniom Covid-19
 
ZBRODNICZY DRUK 3238 + REFERENDUM “STOP BEZKARNOŚCI FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH” 
 
Zamordowani lekarze odkryli powodujący raka enzym dodawany do wszystkich szczepionek  
 
OLEŚNICA. ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZBRODNI  
 
Co musimy zrobić aby pokonać globalistów? 
Brat Alexis Bugnolo z Rzymu. 
Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara 
Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
W grudniu 60 kolejnych sportowców upadło, a 40 zmarło  
Mniej więcej tak samo jak w październiku i listopadzie, kiedy trend osiągnął szczyt. Na dzień 28 grudnia 2020 r., z powodu eksperymentalnych strzałów z powodu zatrucia COVID EUA, 395 sportowców doznało zatrzymania akcji serca i innych poważnych problemów zdrowotnych. Spośród nich zginęło 232 
Kiedy Zełenski zagrał hymn narodowy przyrodzeniem 
 
Kompleksowe badania wykazały spójne zmiany patofizjologiczne po szczepieniu szczepionkami anty-COVID-19 
 
Prawda o włoskiej "epidemii" - rozmowa z biologiem Elżbietą Wierzchows 
Program "niezaleznatelewizja" 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Rosja zrujnowała biznes złodziejom syryjskiej ropy 
... rosyjskie lotnictwo wielokrotnie (60 razy) i niezwykle intensywnie zbombardowało rakietami balistycznymi pozycje Daesh na pustyni syryjskiej..Wydaje się jednak, że sukcesem było zniszczenie na pełną skalę zaplecza i sprzętu handlarzy ropą na terenach okupowanych przez Turków, na północnych syryjskich przedmieściach Aleppo... 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! 
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
 
Cała prawda o ataku z 11 września 
Jeden z filmów usułujących przedstawić prawdę i ataku z 11 września 2001 roku 
Jerzy Jaśkowski Pasteryzacja ludzi  
 
Deborah Tavares o broni elektromagnetycznej stosowanej wobec społeczeństw cz I, 13 marca 2021 
Deborah Tavares z portalu StopTheCrime.net i PrimaryWater.org ma liczne filmy na YouTube i niestrudzenie bada dokumenty wypuszczane przez amerykańską administrację.  
więcej ->

 
 

Prawo dżungli czyli „twórcze niszczenie”


Austriacki ekonomista Joseph Schumpeter (1883-1950) doszedł do przekonania, że ?ródłem wzrostu gospodarki jest tak zwane “twórcze niszczenie,” czyli “creative destruction.” Niszczenie to jest powodowane konkurencją przedsiębiorstw, które konkurując ze sobą, niszczą słabszych konkurentów, tak jak to się dzieje w przyrodzie według prawa dżungli. W gospodarce rynkowej dzieje się to za pomocą lansowania nowych produktów, nowych sposobów konkurowania, oraz wszelkiego typu inowacji i machinacji.

Według tego ekonomicznego prawa dżungli, żadne przedsiębiorstwo nie jest bezpieczne. Te, które stale nie stosują inowacji wszelkiego rodzaju „stoją na gruncie, który obsuwa się pod ich nogami.” Według Schumpeter’a zwyciężają przedsiębiorcy-inowatorzy motywowani zyskiem i ambicją przebicia się i dominowania w swoim środowisku.

Dla osiągnięcia najszybszego rozwoju kapitalistycznej gospodarki Schumpeter odrzuca wszelkie pojęcia sprawiedliwości socialnej i ograniczenia umowami społecznymi, co czyni go propagatorem wczesnym glabalizmu i nieograniczonych zarobków spekulantów i przedsiębiorców, gotowych eksportować produkcję do miejsc taniej robocizny. Motyw zysku i niczem nie ograniczone zarobki, są według Schumpetera pożądane dla rozwoju gospodarczego.

Schumpeter uważał, że monopole prywatne są pożądane dla rozwoju gospodarczego i z natury nie są w stanie długo utrzymać się na wolnym rynku. Jako bankier wyznaczył on sobie niezwykle wysokie wynagrodzenie i inwestował w nowe niby obiecujące przedsiębiorstwa.

Po krachu na giełdzie we Wiedniu w 1924 roku, znalaż się on w długach, z który z trudem wyszedło po 12 latach zarabiając głównie wykładami. W 1930 roku uzyskał katedrę na uniwersytecie Harvard, koło Bostonu. W 1942 roku opublikował książkę pod tytułem „Kapializm, Socializm i Demokracja.” Schlumpeter był jednak pesymistą i na pytanie czy kapitalizm przetrwa odpowiedział jednak negatywnie.

Dynamiczny wzrost kapitalistycznej gospodarki posuwa się wolno, przy jednoczesnym postępie technicznym i medycznym. W historii USA zarobki osobiste podwajają się co pól wieku. Jednocześnie do USA przybyło około 60 milionów przybyszów gotowych do pracy, za których dzieciństwo i wykształcenie, zapłaciły kraje ich pochodzenia. Faktycznie dwieście lat temu Amerykanie żli połwę krócej i ważyli połowę mniej niż obecnie, kiedy korzystają z postępu i kontrolują warunki wymiany z wieloma krajami.

W kapitalistycznym otoczeniu ludzie przyzwyczajają się myśleć kategoriami kosztów i zysków co „doprowadza wielu do krytykowania i ułatwia demoralizację, oraz niszczy respekt dla autorytetów moralnych i w końcu doprowadza do krytyki samego kapitalizmu,” według Schlumpeter’a. Jednocześnie rozmaici spekulanci dewizowi powodują klęski gospodarcze swoimi maniplacjami wartości pieniądza, a przemysł zbrojeniowy staje się ważnym elementem wzrostu gospodarczego.

Już w 1937 roku, wobec zapaści ekonomicznej, prezydent Delano Roosevelt doszedł do przekonania że tylko wojna może wydobyć USA z zapaści ekonomicznej, a w 1943 roku wyrażano nadzieję w tygodniku Time, że wojna potrwa dosyć dlugo, żeby postawić gospodarkę USA na nogi. Natomiast w czasie wojny w Wietnamie na uczelnich okreśnano USA jako „chore społeczeństwo.” Ostatnio wydana w czasie wojny w Iraku biografia Schumpeter’a napisana przez Thomas’a Mc Graw pod tytułem „Prorok Inowacji” („Porphet of Innovation”) popiera globalizm.

Obecnie w dobie globalizmu i w czasie pacyfikacji Iraku dyskutuje się na temat „wojny przeciwko klasie średniej” w USA w obliczu masowego eksportu produkcji do krajów tańszej robocizny, podczas gdy płace w usługach są o 40% niższe niż w produkcji.

W maju 1891 roku, kiedy Schumpeter miał osiem lat, Papież Leon XIII ogłosił encyklikę „Rerum Nowarum” i rozpoczął stuletnią krytykę bezwzględnego kapializmu przez Kościół, w której to rozwijającej się krytyce ostani raz głos zabrał sto lat pó?niej, Ojciec Święty Jan Paweł II, w 1991 w encyklice pod tytułem „Centissimus Annus.” Encykilka wzywa do wielkiego ruch w obronie osoby człowieka i jego godności, oraz nawiązuje do podstawowego stwierdzenia z przed stu laty, że kapitał potrzebuje robotników a robotnicy potrzebują kapitału, natomiast wyzysk i obniżnie płacy pracowników rujnuje porządek i spokój społeczny.

Przyładem globalizmu są skutki subsydiowania rolnictwa, co umożliwia takim eksporterom jak USA, sprzedawać płody rolne po cenach o 60% poniżej rzewczywistej wartości rynkowej, do krajów biednych, gdzie są małe gopspodarstwa jednorodzinne, których produkcja kosztuje wiecej, niz cena zboż w ten sposó eksportowanego z USA.

Meksyk jest jedną z ofiar masowego bankrutowania małych gospodarstw, których własciciele muszą nielegalnie jeżdzić do USA, żeby móc utrzymywać swoje rodziny pozbawione zarobku. Niestety obecnie nielegalne przyjazdy milionów Meksykan popadają w konflikt z polityką „wojny przeciwko terrorowi” i obrony granic przeciwko „terrorystom.” Różne aspekty ma prawo dżungli, które jest kwint esencją globalizmu a obecnie ekonomiści popierający szerzący się „ludożerczy kapitalizm” mówią pozytywnie o „twórczym niszczeniu,” jako o pozytywnym procesie rozwojowym.


www.pogonowski.com
6 kwiecień 2007

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

100 lat - nowy wiek emerytalny!
lipiec 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Perfidia Gross’a w „Upiornej Dekadzie,” „Sąsiadach” i „Strachu”
lipiec 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
"Dobre słowo"
grudzień 1, 2006
przesłał luzak
Oferta syjonistyczna stworzenia bazy dla wojsk Hitlera w Palestynie
kwiecień 1, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Kwadratowe kłamstwo przy stole okrągłym
kwiecień 21, 2004
Andrzej Fromm
Polacy zadowoleni z czlonkostwa w UE
listopad 30, 2006
PAP
Chłop w amoku
marzec 15, 2004
Ewa
POLSKA - UNIA 12
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Za prezydentury Tuska to było(by?) fajnie
grudzień 10, 2005
”Pestka”
Chyba zapomniano o poecie
sierpień 4, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
Lekcja historii - Faszyzm we Włoszech
sierpień 9, 2004
Jolanta Kaczmarek
Analiza
styczeń 2, 2006
Marek Głogoczowski
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
wrzesień 3, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
HISTORIA W IMADLE POSTĘPU
grudzień 15, 2004
DARIUSZ RATAJCZAK
Brytyjski "Obman"
luty 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Rosyjska Intifada w Tallinie
maj 18, 2007
Izrael Szamir
Moralność oficjela
listopad 14, 2004
Mirosław Naleziński
Pętla niemocy a 25-lecie 'Solidarności'
sierpień 11, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dać chłopu zegarek....
lipiec 16, 2002
PAP
Obniżka deficytu budżetu wyhamuje tempo wzrostu - Rosati
grudzień 13, 2002
PAP
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media