ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Pożary w Kaliforni - poważna analiza 
Jak lewacy spalili Los Angeles
 
Kto mordował w Katyniu 
Izraelska gazeta „Maariv” z 21 lipca 1971 r. wyjawia końcowy sekret katyńskiej masakry. 
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Strona Krzysztofa Wyszkowskiego 
Strona domowa Krzystofa Wyszkowskiego 
Prof. Sucharit Bhakdi: wykład na temat szczepień  
 
Starsza kobieta łapie kij, odpycha przerażającego testera COVID  


 
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Mój dom, mój świat ...  
BOŻENA MAKOWIECKA - MÓJ DOM, MÓJ ŚWIAT...
Tytułowa piosenka z płyty "Mój dom, mój świat" powstała tuż po obaleniu rządu Olszewskiego.
O ile refren podobał się wszystkim, o tyle zwrotki - niekoniecznie... Stąd opóźniona o prawie 20 lat premiera teledysku ... 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
www.globalresearch.ca 
świetne analizy polityczne i gospodarcze w skali mikro i makro + anty-NWO 
Kaczyński również nas w to wciągnął 
Zbrodnie wojskowe w Iraku 
Nie dajmy się lobbystom energetyki jądrowej! Wywiad z prof. Mirosławem 
Energetyka jądrowa jest przeżytkiem - nadzieje na tanią energię dawała w latach 60. ubiegłego stulecia, czyli przed pół wiekiem. Okazało się natomiast, że jest kosztowna, niebezpieczna, i nie wiadomo, jak poradzić sobie np. z jej odpadami. Istnieje jednak silne lobby łapówkarskie, które wciska energię jądrową do krajów słabych politycznie i gospodarczo. Nie możemy się mu poddać. 
Niezależna witryna Alexa Jones'a 
Alex Jones należy do nielicznych ludzi na świecie którzy mają odwagę mówić prawdę o antyspołecznej konspiracji 
Kto zmasakrował ludność Buczy?  
Różni niezależni analitycy wskazywali na rażące dziury i niespójności w dominującej narracji. Wszystkie siły rosyjskie opuściły Bucza w środę 30 marca, zauważa Lauria, powołując się na zgodę wszystkich stron:
rosyjskich i ukraińskich urzędników oraz zachodnich obserwatorów mediów. 
Brytyjska modelka zabita zastrzykiem? 
Trzy tygodnie po szczepieniu zmarła - po wystąpieniu wielu komplikacji - w tym białaczki.  
Jaki rodzaj zagrożenia przygotowują? 
Pociąg był gotowy już wiosną ubiegłego roku i czekał na stacji w Mediolanie. Teraz jest już oficjalnie w drodze. Co więcej, władze Włoch zapowiadają trzytygodniowy lockdown przeznaczony na masowe szczepienia. 
Nakaz aresztowania byłego Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego 
 
Szczepionka covid zacznie zabijać w sezonie zimowym 
Lekarze dla prawdy: „W okresie jesienno-zimowym 2021 r. Co najmniej 20-30% zaszczepionych przeciwko COVID umrze z powodu szczepionki,i przypiszą to nowemu szczepowi wirusa. 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
więcej ->

 
 

Skutki prywatyzacji służb wojskowych i tajnych




Najemne wojska i wywiad ma starą tradycję w historii świata. Najemników, jak sama nazwa wskazuje, motywuje zapłata za ich usługi, a nie patryjotyzm lub ideologia. Na przestrzeni długiej historii wojen, odegrali oni ważną rolę i dziś są obecni na polach bitew w Iraku. Znani są pod korporacyjną nazwą Halliburton, Brown and Root, Kellog, Military Profesional Resources Incorporated (MPRI), Sandline International, Executive Outcomes, Private Military Companies, etc.

Organizacje te stanowią część tego, co prezydent Eisenhower nazywał „wojskowo-przemysłowym kompleksem” („the Military Industrial Complex”). System ten nazywa się „outsourcing” co znaczy używanie posług pochodzących na zewnątrz oficjalnej organizacji państwowej. Fenomen ten stwarza poważne problemy etyczne w USA, tak w prywatyzacji więzień, jak i służb wojskowych i wywiadu, oddawanych w ręce podwykonawcy z sektora prywatnego. Począwszy od wielkich spółek akcyjnych do małych prywatnych przedsiębiorstw, organizacje te nauczyły się, że „wojna jest okazją do zarobków i zarobki te są coraz lepsze.”

Podczas wojny w Wietnamie, w 1973 roku, USA zaprzestało stosowanie poboru do wojska i armia amerykańska stała się „armią ochotniczą,” która to armia natychmiast musiała stworzyć program zachęty dla ochotników mających służyć w reserwie i być gotowi na wezwanie, tak żeby mogli służyć w siłach ekspedycyjnych i do specjalnych zadań.

Program zachęty darmowymi studiami po służbie i dobrym żołdem, naturalnie przyciąga ludzi ubogich, co znaczy, że żołnierze nie stanowią typowej reprezentacji całości obywateli USA i w dodatku łatwo dzielą się na warstwę dowodzącą (Pretorianów) i proletariat.

Sprawa nagród pieniężnych dla żołnierzy, tak obywateli USA jak i cudzoziemców, męszczyzn i kobiet, którzy odbywają okresy sużby w Afganistanie i w Iraku jest kontrowersyjna. Stosunkowo duże sumy pieniężne są wypłacane w nagrodę za zgodę przedłużenia służby frontowej przez żołnierza i dodatkowo jest nadawane obywatelstwo amerykańskie dla cudzoziemców.

Tak więc istniejący dziś uklad podobny jest do tradycyjnych warunków służby najemnej. Taki koncept ochotniczej armii zachęcanej zapłatą pieniężną lub innymi świadczneniami, jak szybkie uzyskanie obywatelstwa amerykańskiegom doprowadziło do prywatyzacji w służbach na coraz nawiększą skalę. Zwiększa się dostęp do działań wojennych dla korporacji działających dla zysku. Zaczęto od prytwatyzacji rekrutowania ochotników, gotowania posiłków, sprzatania, pracy biurowej, dostaw, konserwacji ekwipunku i transportu; wszystko to jakoby dla poprawienia wydajności i dla oszczędności, w celu pozostawienia więcej czasu dla musztry, przgotowaniu pogotowia i walki na froncie.

Taki układ powoli podminował samo-kontrolę służb i ich swobodę działania, zwłaszcza w czasie niebezpiecznych akcji. Stwarza on problemy w zabezpieczaniu komunikacji i działań bojowych. Nowe formy prywatyzacji wojska sięgają dalej niż tradycyjne wojska najemne, ponieważ obecne zaawansowane technologie, stwarzają nowe możliwości tak dla „kompleksu wojskowo-przemyslowego,” jak i dla operacji służb tajnych.

Jest rzeczą znaną, że od lat Central Intelligence Agency (CIA) działalo często po przykrywką prywatnych firm na terenie USA i za granicą, co powoduje duże trudności nadzoru i kontroli, oraz przestrzegania praw obywatelskich i praw ludzkich. Trudności te mnożą się, kiedy celem politycznym neokonserwatystów jest globalna hegemonia USA, czy też jakaś nowa forma imperium globalnego.

Praworządne postępowanie międzynarodowe w epoce nuklearnej wymaga stosowania całkowitej przejrzystości we wszystkich sprawach prywatyzacji, czy to majątku narodowego, czy też wojska i służb specjalnych. Prywatyzacja po upadku imperium sowieckiego była okazją do grabieży majątku narodowego i do masowgo zniszczenia prudukcji i miejsc pracy. Do tej pory korupcja związana z tym procesem nie została właściwie prześledzona.

Teraz szerzący się fenomen prywatyzacji działań wojennych i wywiadu na terenie Iraku powinien być dobrze zrozumiały, kontrolowny i ograniczany do minimum. W historii kolonializmu imperialnego i ekonomicznego jest wiele odstraszających przykladów. Dziś łatwiej jest Ameryce obalić reżym, niż stworzyć na jego miejsce praworządne państwo.
Fiasko militarne w Iraku jest przeciwieństwem do sukcesu finansowego przemysłu zbrojeniowego i korporacji zdobywających kontrakty na prywatyzację służb wojskowych i służb specjalnych. W rezultacie USA jest widziane jako superpotęgna działająca za pomocą prywatnych wojskowych korporacji i zdominowana przez kompleks militarno-przemysłowy kosztem własnych i obcych obywateli.

Skutkiem prywatyzacji sużb wojskowych i tajnych powstaje nowy feudalizm w obliczu wojen staczanych za pomoca najemnych sił i strategicznie zorganizowanych prywatno-wojskowych przedsiębiorstw. Prowadzi to do nadużyć w ramach globalnej wojny przeciwko terrorowi i lukratywnej dla wyzwskiwaczy prywatyzacji odbywającej się bez respektu dla prawa, w sposób zupełnie bezkarny. Nowe nie-bezpośrednie działania wojenne wywodują pogłębianie się konfliktu rozpoczętego najazdem Żydów europejskich na Palestynę, który to konflikt dziś przeradza się w globalny konflikt z islamem.

www.pogonowski.com
26 sierpień 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

2009.02.18. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
luty 18, 2009
tłumacz
Białoruska hucpa - redivivus?
czerwiec 26, 2007
Adam Śmiech
Polsko !
lipiec 20, 2003
przesłała Elżbieta
Moralność a reprywatyzacja
lipiec 5, 2005
PAP
2008.06.12. godz 1200 Serwis wiadomości
czerwiec 12, 2008
tłumacz
Belka nie jestem przeciwnikiem podatku liniowego, ale ja jestem
grudzień 23, 2002
Artur Łoboda
Dwie Części Tego Samego Lańcucha
czerwiec 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Kontynuatorzy z SLD (6)
W kulturze - jak za Bieruta

czerwiec 25, 2003
Paweł Siergiejczyk
Niepewne Zalozenia Strategii Bush’a w Iraku
grudzień 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Francja traci prestiż
wrzesień 21, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Nacjonalizacja banków przez rząd Francuski i Niemiecki
październik 17, 2008
ZIEMKIEWICZ
Bezgraniczne szaleństwo
lipiec 14, 2006
Michał Likowski
Kupujemy, ale obawiamy się braku gotówki
luty 21, 2005
POLSKA - UNIA 12
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
Sumienie ruszyło Rzecznika Prezydenta Bush’a?
listopad 22, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
Dalekozwroczny
styczeń 14, 2008
PAP
Niegdyś media pełniły misje informowania, obecnie same kreują rzeczywistość
listopad 1, 2006
Adam Sandauer - przewodniczący Stowarzyszenia
Profesór od obietnic
maj 22, 2004
Syndrom autobusu
grudzień 13, 2004
Mirosław Naleziński
ZBIR, Silosy i Polska Okupacja Kremla 400 Lat Temu
listopad 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media