ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Zygmunt Jan Prusiński DRZEWA I SŁONECZNIKI - część dziewiąta 
10 kwiecień 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Pół prawdy to całe kłamstwo 
27 październik 2017     
Nowy kalendarz na 2011 rok 
1 styczeń 2011      Goska
Statystyka zbrodni 
3 luty 2018      Artur Łoboda
Smoleńsk jeszcze raz 
23 listopad 2016      Artur Łoboda
Rodzi się World Alliance of Doctors: „Pandemia się skończyła” 
18 październik 2020     
Kolejna moja deklaracja pracy przy rzekomo chorych na "covid". 
5 listopad 2020     
Mundial 2010 
11 czerwiec 2010      Goska
Bogactwo pisowskiego Rządu 
11 kwiecień 2021      Miszmasz. Komediante
2009.03.22. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury 
22 marzec 2009      tłumacz
Alkomaty czyli skok na kasę  
2 luty 2014      www.polskawalczaca.com
Wspólnicy zbrodni przeciwko Narodowi 
25 październik 2016      Artur Łoboda
"Kto, jeśli nie my?" - Podsumowanie 70. posiedzenia Komitetu Corona w dniu 17 września 2021 r.  
22 wrzesień 2021     
Jak Platformie Obywatelskiej udało się zrobić fontannę ścieków na Placu Trzech Krzyży w centrum Warszawy. 
11 lipiec 2020      Alina
Ofiary dzielą się informacjami o URAZACH spowodowanych testem COVID PCR 
22 kwiecień 2022     
Weselej już być nie może!? - jazda tramwajem na Stoki z Artystą Marianem DZIĘDZIELEM /wspomina Ewa Englert-Sanakiewicz/ 
31 styczeń 2014      Ewa Englert-Sanakiewicz
Dziennik pisarza Karola Zielińskiego z Krakowa (10.07.2011) 
9 październik 2020      Zygmunt Jan Prusiński
Anulowanie długów jedyną drogą do zapobieżenia trzeciej wojnie światowej (2) 
2 październik 2012      Artur Łoboda
Kto kontroluje FED ten kontroluje Świat 
19 grudzień 2013     
Otwarcie olimpiady Londyn 2012 Ceremonia otwarcia olimpiady 
26 luty 2021     

 
 

Negocjacje w sprawie ustanowienia Traktatu Pandemicznego WHO NIE powiodły się

Wygląda na to, że Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie sfinalizuje swojego traktatu pandemicznego po tym, jak negocjacje między krajami nie doprowadziły do ​​osiągnięcia porozumienia. 


Oczywiście Agencja Narodów Zjednoczonych niewątpliwie podejmie ponownie próbę autorytarnego przejęcia władzy. 
 
„Roland Driece, współprzewodniczący rady negocjacyjnej WHO ds. porozumienia, przyznał, że kraje nie były w stanie przedstawić projektu porozumienia.
WHO miała nadzieję, że ostateczny projekt traktatu zostanie uzgodniony na dorocznym spotkaniu ministrów zdrowia rozpoczynającym się w poniedziałek w Genewie” – podaje Associated Press  .
„Nie jesteśmy tam, gdzie się spodziewaliśmy, rozpoczynając ten proces” – stwierdziła Driece, według tej placówki.
 
https://twitter.com/Martyupnorth_2/status/1794600581002387780


Driece powiedział, że Światowe Zgromadzenie Zdrowia w przyszłym tygodniu wyciągnie wnioski ze swojej pracy i zaplanuje dalsze działania, wzywając uczestników do podjęcia „właściwych decyzji, aby posunąć ten proces do przodu”, aby pewnego dnia osiągnąć porozumienie w sprawie pandemii, „ponieważ tego potrzebujemy”.

Projekt traktatu miał na celu wypełnienie luki, która wystąpiła pomiędzy szczepionkami przeciwko Covid-19 w bogatych i biednych krajach, co zdaniem dyrektora generalnego WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa stanowi „katastrofalną porażkę moralną”.

 
Na początku tygodnia 24 gubernatorów Partii Republikańskiej napisało list do Joe Bidena, sprzeciwiając się „dwóm proponowanym obecnie negocjowanym instrumentom, które miałyby przyznać Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) bezprecedensowe i niekonstytucyjne uprawnienia nad Stanami Zjednoczonymi i ich obywatelami”.


„Te proponowane zmiany mogą drastycznie zmienić rolę gubernatorów w odpowiedzi na ich obowiązki jako urzędników stanowych ds. zdrowia” – czytamy.
„Te proponowane porozumienia mają na celu znaczącą zmianę poprawek do istniejących międzynarodowych przepisów zdrowotnych WHO (IHR) i wprowadzenie nowego „Porozumienia w sprawie pandemii” (traktatu), które podważyłoby suwerenność narodową, naruszyłoby prawa państw i zagroziłoby konstytucyjnie gwarantowanym wolnościom”.

Pod listem podpisali się gubernatorzy następujących stanów:
Alabama, Alaska, Arkansas, Floryda, Georgia, Idaho, Indiana, Iowa, Luizjana, Mississippi, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, Dakota Północna, Oklahoma, Karolina Południowa, Dakota Południowa, Tennessee, Teksas, Utah, Wirginia, Wirginia Zachodnia i Wyoming.

Na razie WHO nie będzie miała takiego traktatu, który mogłaby narzucić Amerykanom.
Jednakże organizacja międzyrządowa nie ma zerowych uprawnień do kontrolowania zdrowia poszczególnych mężczyzn i kobiet w tym kraju.
https://x.com/PeterSweden7/status/1794444460505403475
 
Według Breitbarta :

Na początku tego miesiąca amerykańscy senatorzy republikańscy napisali do administracji Bidena, argumentując, że projekt traktatu skupia się na takich kwestiach, jak „niszczenie praw własności intelektualnej” i „doładowanie WHO”. Namawiali Bidena, aby się nie podpisywał.

Driece powiedział, że Światowe Zgromadzenie Zdrowia w przyszłym tygodniu nawoła uczestników do podjęcia „właściwych decyzji, aby posunąć ten proces do przodu”, aby pewnego dnia osiągnąć porozumienie w sprawie pandemii, „ponieważ tego potrzebujemy”.

Zwracając się do ponurego ostatniego dnia negocjacji, szef WHO upierał się: „To nie jest porażka”.

„Wypróbujemy wszystkiego – wierząc, że wszystko jest możliwe – i sprawimy, że tak się stanie, ponieważ świat nadal potrzebuje traktatu pandemicznego” – powiedział Tedros.
„Ponieważ wiele wyzwań, które miały poważny wpływ podczas pandemii Covid-19, nadal istnieje”.

Pomimo pragnienia zawodowych biurokratów WHO, aby kontynuować realizację programu, brytyjski departament zdrowia oświadczył już, że zgodzi się na porozumienie jedynie pod warunkiem przestrzegania brytyjskiego interesu narodowego i suwerenności.
 
 
Źródło:
https://en-volve.com/2024/05/26/negotiations-to-establish-who-pandemic-treaty-fail/
 
28 maj 2024

 

  

Komentarze

  

Archiwum

Raport ONZ: nadchodzi masowa imigracja z krajów biednych do krajów bogatych
marzec 20, 2007
bibula- pismo niezależne
Portret szmaty
lipiec 22, 2004
PAP
Umowa sprzedaży akcji PZU S.A.
luty 11, 2005
POLAND AGAINST STAMPEDE TO EU
styczeń 25, 2003
Były agent służb PRL w zarządzie Polskiego Radia
sierpień 29, 2002
PAP
Darowizna Spielberga na muzeum w Aptece "Pod Orłem"
luty 16, 2004
PAP
Korupcja przyczyną kryzysu
listopad 5, 2003
PAP
Irak jako grzęzawisko i trzęsawisko dla USA
czerwiec 17, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Pytania do polityków, partii i ugrupowań politycznych działających w Polsce
listopad 6, 2006
Zdzisław Gromada
Ośla łąka
luty 15, 2004
SOBCZAK i SZPAK
Szykuje się kolejna wojna aborcyjna
maj 6, 2008
PAP
Accor złożył ofertę wiążącą na zakup 4,06 proc. akcji Orbisu
listopad 18, 2002
PAP
Do pseudopatriotów - idiotów
październik 3, 2005
Artur Łoboda
To nie był wypadek
lipiec 6, 2003
Małgorzata Rutkowska
Skutki Teokratycznej Wiekszości Wyborców w USA
marzec 23, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Premier nie toleruje ani dużego, ani małego rokosza
sierpień 14, 2002
PAP
Cyrk sejmowy z górnictwem w tle
grudzień 7, 2002
zaprasza.net
gnidy
listopad 23, 2005
Co Wy, k... wiecie o Polsce?!
kwiecień 13, 2006
Artur Łoboda
Czym się różni Wałęsa od Leppera
kwiecień 13, 2004
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media