ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
Człowiek 2.0 
Nanoszczepienia i Transhumanizm, MODERNA w natarciu na mR 
Przedsiębiorstwo holokaust 
Telewizyjny wywiad z Normanem Finkelsteinem 
Grzegorz Braun odpowiada na Państwa pytania 
Monika Jaruzelska zaprasza
 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Podobno to ten psychol Klaus Schwab 
To ten od "wielkiego resetu".  
Dowody na zbrodnię ludobójstwa szczepionkowego są nawet w bazie VAERS  
To jest artykuł z maja 2013 roku!
i dotyczy wszystkich - wcześniejszych szczepień.  
AI nie będzie świadoma, twierdzi Roger Penrose (Nobel 2020) 
Czy sztuczna inteligencja może być i czy kiedykolwiek będzie świadoma? 
PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL.  
Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010  
Klimat i trop finansowy 
To właśnie mega-korporacje i mega-miliarderzy — (...) są głównymi zwolennikami “oddolnego” ruchu dekarbonizacji — od Szwecji przez Niemcy po USA i dalej. 
Debata ws. pandemii COVID-19! 
Sytuacja w Polsce i na świecie! Klimczewski, Socha, Giorganni!  
Pandemia covid nigdy nie istniała 
Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi.  
Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 
Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
whatreallyhappened.com 
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/

99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. 
Na straży wolności: Goldman Sachs  
Gerald Celente i John Stossel rozmawiają z sędzią Napolitano o różnych, nie do końca jasnych powiązaniach, między amerykańskimi bankami i rządem USA. Największe podejrzenia budzi bank Goldman Sachs, który ma dziwną nadreprezentację we władzach rządowych. Dla przypomnienia, dodam, że pracownikiem tego banku jest były premier RP, Kazimierz Marcinkiewicz, a bank był zamieszany w spekulacje na złotówce. 
TAK SIĘ BAWIĄ UKRAIŃCY - KORUPCJA źródłem BOGACTWA? 
Bardzo drogie auta, prywatne odrzutowce, jachty, helikoptery i nieruchomości w luksusowych europejskich destynacjach, przemyt w walizkach kilkunastu lub kilkudziesięciu milionów dolarów i ponad miliona euro tak bawią się ukraińskie elity.  
Henry Kissinger & Bill Gates wzywają do masowych szczepień i Globalnego Rządu 
Według mediów, rządu i Organizacji Narodów Zjednoczonych znajdujemy się w środku najgorszej światowej pandemii zdrowia w naszym życiu. Jesteśmy świadkami bezprecedensowej globalnej blokady w odpowiedzi na epidemię koronawirusa znaną jako COVID19.

Globalną populację żyjącą w krajach zachodnich od ponad pokolenia uczono żyć w ciągłym strachu od 11 września. Zachęcano nas do poświęcania naszej wolności dla fałszywego poczucia bezpieczeństwa, z każdym dniem coraz bardziej uzależniając się od państwa w zakresie ochrony, a teraz wielu z nas liczy na to, że państwo płaci nasze rachunki.

Pomimo tego, że rządowy budżet i deficyt stale rosną wykładniczo każdego dnia ... Niektórzy zaczynają dostrzegać, że w oficjalnej historii może być coś więcej niż to, w co wierzymy. Nieliczni mogli to przewidzieć i czekają na kolejną fazę, która może być kolejnym krokiem w kierunku globalnego zarządzania. To właśnie mężczyźni i kobiety, dokładnie te same osoby i agencje rządowe, a także globalne instytucje, które odniosą największe korzyści, są tymi, którzy wzywają do walki ... 
Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe 
Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. 
Obecna powódź w Hiszpanii to skutek działań lewaków z Unii Europejskiej 
W 1957 roku w dorzeczu rzeki Turia przepływającej przez miasto Walencja w Hiszpanii i która spowodowała co najmniej 81 ofiar śmiertelnych.
Ówczesne władze Hiszpanii zbudowały system zapór, które miały chronić miasta hiszpańskie.
Za pieniądze z UE lewacy wyburzyli wiele z tych obiektów, bo były "nieekologiczne".
 
więcej ->

 
 

Spadek Cen Nieruchomości w USA Grozi Kryzysem



Wzrost zarobkow korporacji amerykanskich w czasie czterech kwartalow 2005 roku utrzymywal sie srednio w wysokosci okolo 13.5%. Prognoza na caly rok 2006 nie wyglada dobrze, poniewaz juz w drugim kwartale wzrost zarobkow korporacji USA przewidziany jest na okolo 8%, z powodu spadku popytu na domy mieszkalne i na sprzet w mieszkaniach jak tez z powodu wzrostu kosztow robocizny i plynnego paliwa w razie interwencji zbrojnej Ameryki i Izraela przeciwko Iranowi.

Gospodarka amerykanska stoi wobec skutkow podniesienia oprocentowania przez bank centralny (Federal Reserve, FR), jak tez wysokich kosztow benzyny, wedlug artykulu „Market Forecast,” Justin’a Lahart’a w The Wall Street Journal z 24go stycznia, 2006. Trzeba pamietac ze Federal Reserve Bank decyduje o stopie procentowej i podazy pieniadza, niezaleznie od rzadu USA i tym samym ma wielki wplyw na gospodarke swiatowa. Niezalezna od rzadu USA instytucja Federal Reserve Bank byla poczatkowo zorganizowana przez Zydow niemieckich i nadal jest ona w zydowskich rekach, co daje Zydom kluczowe wplywy na gospodarke globalna. Kongres w Waszyngtone zatwierdzil
Federal Reserve System w 1913 roku.

Alan Greenspan, ustepujacy dyrektor centralnego banku USA (FR) bardzo obnizal bardzo stope procentowa na przestrzeni kilku lat. Ostatnio stopa procentowa wzrasta w USA w miare drozenia pieniedzy na swiecie. Niedlugo dojdzie ona do minimum 4.75% co spowoduje znaczny wzrost oprocentowania dlugow hipotecznych. Okres stosunkowo niskich oprocentowan dlugow hipotecznych, doprowadzil do duzego wzrostu budownictwa, zwlaszcza mieszkaniowego w USA, jak i duzego wzrostu cen domow mieszkalnych. Stworzyl sie niebezpieczny, tak zwany „real estate buble,” czyli trudny do utrzymania poziom cen rynkowych nieruchomosci.

Greenspan byl dyrektorem Federal Reserve Bank’u przez 18 i pol roku, w czasie ktorego to okresu, gospogarka USA mimo szybkiego wzrostu, miala niski stopien inflacji. Odejscie Greenspan’a zbiega sie ze spadkiem tempa wzrostu gospodarki USA, w ktorej wytworzyla sie najwieksze dysproporcje w historii Ameryki, z powodu stymulowania jej za pomoca polityki monetarnej. Federal Reserve Bank przez kilka lat faktycznie doprowadzil do „negatywnego oprocentowania,” tak ze nawet dzis prawdziwa stopa procentowa w USA jest stosunkowo niska, wedlug pisma „Financial Intelligence Report.”

Polityka Federal Reserve Bank’u prowadzona przez Greenspan’a spowodowala jeden z najwiekszych kryzysow w historii gieldy amerykanskiej, w formie kryzysu papierow wartosciowych przemyslu elektronicznego, w latach 1990tych („the dotcom bubble”). Obecnie przepowiadany jest w bliskiej przyszlosci kryzys spowodowany nadmiernym wzrostem cen nieruchomosci („real estate bubble”), ktore to ceny traca stabilnosc.

Greenspan stworzyl sytuacje, w ktorej wlasciciele nieruchomosci, zakladajac wielki wzrost wartosci runkowych ich domow, zadluzali sie na zakupy luksusowych urzadzen w ich mieszkaniach jak i na zakupy drogich samochodow etc. Dzieki tak znacznemu obnizeniu oprocentowania, Amerykanie przyzwyczaili sie wydawac ponad stan, faktycznie wiecej niz zarabiaja. Masy Amerykanow zupelnie nie oszczedzaja i zyja w dlugach.

Brytyjskie pismo The Economist konkluduje, ze duza czesc obecnego dobrobytu amerykanskiego, nie pochodzi ze wzrostu dochodow, lub wzrostu wydajnosci pracy, ale pochodzi z zadluzania sie na splaty w przyszlosci. Pod ciezarem rosnacych dlugow, rozwoj ekonomiczny USA slabnie, w mniejszym tempie powstaja nowe miejsca pracy, i mniejsze jest tempo wzrosu plac przcownikow. Natomiast dyrektorzy placa sobie astronomiczne pensje, nieraz tysiac razy wieksze, niz zarabiaja przecietni pracownicy ich firm. Dysproporcja ta jest uwazana za objaw „ludozerczego kapitalizmu.”

Analitycy firmy Morgan Stanley oceniaja, ze w ciagu ostanich czterech latach, w firmach prywatnych, rzeczywiste podwyzki w zarobkach wyniosly tylko 12%, podczas gdy w pieciu wczesnieszych okresach wzrostu gospodarczego, przecietnie zarobki przcownikow wzrastaly w tempie 20% rocznie.

Sila motoryczna wzrostu gospodarki USA, w okresie bardzo niskiego oprocentowania, byl wzrost cen rynkowych domow mieszkalnych, jak i wzrost wydatkow zwiazanych z urzadzaniem mieszkan. Wczesniej wzrost gospodarki bylo wynikiem podwyzek zarobkow praconikow, a nie pochodzil, tak jak obecnie, z zaciagania dodatkowych dlugow na indywidualne hipoteki.

Tempo wsrostu wartosci rynkowej nieruchomosci obecnie szybko spada i coraz mniej moga teraz Amerykanie pozyczac, w ramach powiekszania swoich dlugow hipotecznych, w celu wydawania pieniedzy na zakupy biezace. Na tle tej sytuacji kiedy w ostatnich latach gospodarka USA rosla glownie dzieki wzrostowi wartosci rynkoiwej budownictwa mieszkaniowego, zblizajace sie zwolnienie budowy i zakupow domow mieszkalnych, spowoduje powazne zwolnienie tempa wzrostu gospodarki USA, wedlug ekonomistow. Tak wiec inwestorom grozi powazny kryzys w formie spadku wartosci papierow wartosciowych na gieldzie w rezultacie spadku cen nieruchomosci w USA.

www.pogonowski.com
26 styczeń 2006

Iwo Cyprian Pogonowski 

  

Archiwum

"Fundamentalistyczny" bezrozum elit III/IV RP
wrzesień 1, 2006
Marek Głogoczowski
Iluministyczna propaganda zwyrodnień
kwiecień 17, 2003
przesłała Elżbieta
Niepokojący wzrost poparcia społeczeństwa polskiego dla idiotycznych pomysłów - konfiskata samochodów.
maj 17, 2007
tłumacz
Kolos ma gliniane nogi
czerwiec 22, 2006
Marek Olżyński
"Uniwersalny" Wróg USA i Izraela
luty 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Antypolonizm żydowski to nic nowego...
czerwiec 30, 2003
Mirosław J. Wiechowski
UPA
październik 18, 2006
przesłał Iwo Cyprian Pogonowski
Zmiany w RPP
styczeń 12, 2003
PAP
Chaos a wolność słowa
październik 12, 2006
Artur Łoboda
Krótkie wyjaśnienie
grudzień 1, 2006
Artur Łoboda
Moralność a polskie media(torzy)
październik 5, 2005
Polsko! Twoja zguba w Rzymie!
grudzień 1, 2006
PNLP
Nie pastwic sie intelektualnie nad goiami
lipiec 1, 2007
czlowiekmyslacy
Austria I Unia Europejska
maj 21, 2003
przesłala Elżbieta
Polskę niszczą Żydzi czy rodzime śmiecie?
listopad 24, 2007
PAP
Polscy obywatele "Komisji Trójstronnej"
(Tajna władza Świata)

listopad 19, 2005
http://www.naszdziennik.pl
Komputerowe wybieranie etyka do kontroli, czyli ekipa dla wipa
czerwiec 15, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Przewalanka w Polsce i w Rumunii, czyli paczki niespodzianki
grudzień 2, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Punkt zaczepienia
maj 18, 2003
przeslala Elzbieta
Szafranowa rewolucja w Birmie? Powszechne prawo do informacji zmanipulowanej
październik 4, 2007
Kazimierz Murasiewicz
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media