ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Izba dyscyplinarna Sądu najwyższego, czy Sąd nad Sędziami? 
1 luty 2020     
Rydz-Śmigły 
16 grudzień 2016      Artur Łoboda
Źródło informacji nie tylko o Chinach  
2 czerwiec 2009      tłumacz
Chiny i Rosja gotowe do wspólnej akcji? 
4 styczeń 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Czy PiS zmądrzeje po szkodzie 
26 styczeń 2020     
Cela plus dla Sędziów 
28 listopad 2017     
Wsadź głowę do mikrofalówki! 
3 wrzesień 2020     
Zygmunt Jan Prusiński TAJEMNE OBCOWANIE - część osiemnasta 
11 lipiec 2021      Zygmunt Jan Prusiński
Przestajemy kupować cokolwiek w IKEA!!!! 
28 czerwiec 2019      Alina
WIEDZA DO OBOWIĄZKOWEGO PRZYSWOJENIA I ROZESŁANIA 
2 maj 2019      Alina
Nagłe zgony poszczepienne są teraz tak powszechne, że nadano im nazwę SYNDROM: Zespół nagłej śmierci dorosłych (SADS) 
11 czerwiec 2022     
Prywatyzacja wojen USA 
23 listopad 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Wniosek o odwołanie ministra zdrowia z 15 maja 
31 maj 2020     
Proces o zamach na Komorowskiego: Sąd wyrzucił oskarżonego z sali.  
23 sierpień 2016      PROGRAM7 - TV
Dlaczego nic nie rozumiecie z sytuacji w Polsce? 
19 grudzień 2011      Artur Łoboda
Sczepienia na żółtaczkę a covid-19 
4 kwiecień 2020      Artur Łoboda
Kolor skóry 
6 styczeń 2018      Artur Łoboda
Kto nie szyfruje, ten żałuje 
17 sierpień 2014      www.polskawalczaca.com
Moja kuracja 
30 marzec 2020     
POpapraniski VAT 
24 sierpień 2010      Bogusław

 
 

Totalitaryzm potrzebuje niekończących się kłamstw, by być postrzeganym jako „prawda”, i aby zapewnić, że jego obywatele popadną w szaleństwo - jak dawno temu ostrzegał George Orwell, ten niebezpieczny koszmar nadszedł


- Zachodnia cywilizacja oszalała, gdy pędzimy w stronę trzeciej wojny światowej i nuklearnej zagłady


 
 
Gdy pędzimy ku 2024 r., nie trzeba szukać zbyt daleko, aby zobaczyć, że nasz kraj oszalał, a historie w Internecie udowadniają, w jakim szaleństwie obecnie żyjemy, ponieważ jesteśmy szybko pędzeni w stronę III wojny światowej i tego, co może przerodzić się w „  nuklearny Armagedon ”, który rozegra się z dnia na dzień.

Mając na uwadze to obłąkane szaleństwo, doskonale widoczne w  artykule Rebel News sprzed kilku dni, opisującym „zawody pływackie”  na północ od Toronto, Kanada pozwoliła 50-letniemu biologicznemu mężczyźnie, który „ identyfikował się ” jako młoda dziewczyna , aby konkurować z PRAWDZIWYMI 13-letnimi dziewczynkami, łącznie z  korzystaniem z szatni dziewcząt do zmiany ubrań.

Dokąd zmierzamy jako społeczeństwo, skoro osiągnęliśmy już ten poziom wypaczonego i obłąkanego szaleństwa? 
 
Dzieje się to również w czasie, gdy niezliczeni członkowie „  Pokolenia Z ” służą w armii USA, a ludzie z dumą określają się jako „ drag queens ”, jak widać w  poście „Libs of Tik Tok” na X, ponieważ  historia Zero Hedge również jest niepokojąca.
Jak podkreśla, to samo pokolenie twierdzi również, że nigdy nie weźmie udziału w wojnach w USA, jeśli zostanie ostatecznie sporządzony, a scenariusz ten z każdym dniem wydaje się coraz bardziej prawdopodobny, biorąc pod uwagę, że Joe Biden i globaliści pędzą teraz łeb w łeb w coraz większą część swoich niekończących się wojny.
 
I jak już wielokrotnie informowaliśmy o ANP w ciągu ostatniego roku +, wszystko to dzieje się w czasie, gdy „dobro” jest nazywane „złem” przez globalistyczną klikę, a „zło” jest etykietowane jako „dobroć” , -  przez tych samych psychopatów, co oznacza, że ​​jesteśmy na dobrej drodze do zakończenia procesu „orwellowskiego” odwrócenia rzeczywistości. 
 
Jak George Orwell ostrzegał nas dawno temu w strasznych przepowiedniach, które całkowicie umknęły większości Amerykanów, „im bardziej społeczeństwo oddala się od «prawdy», tym bardziej będzie nienawidzić tych, którzy ją mówią” . 
I to ostrzeżenie sprzed kilkudziesięciu lat jest dziś wyraźnie bardziej prawdziwe niż kiedykolwiek wcześniej, gdy ta sama grupa psychopatów próbuje scementować swoje niekończące się kłamstwa jako „prawdę”, demonizując jednocześnie tych , którzy je mówią. 
 
Jak omawiają Jason Bermas i JP Spears w pierwszym filmie na końcu tej historii, zatytułowanym „Making Sense of the Madness”, jako społeczeństwo zeszliśmy na głęboką wodę w obliczu globalizmu i globalistycznego programu, który jest rozpowszechniany po całej planecie i będzie tylko gorzej, jeśli nie położymy temu kresu.  
 
A pogrążanie się Ameryki w szaleństwie doskonale widać także w tej historii,  do której Steve Quayle zamieścił link na swojej stronie internetowej w  The People's Voice, donosząc, że profesor WEF oświadczył niedawno, że nadszedł czas, aby rząd światowy pozwolił pedofilom na kupowanie dzieci w celach seksualnych i porzucił „przestarzałe” przepisy zabraniające seksualności i kontaktu z nieletnimi.
Jak donosi  finansowany przez WEF profesor Johns Hopkins Jules Gill-Peterson wzywa obecnie   rządy do usunięcia piętna wokół wspierania „pracy seksualnej” z dziećmi poprzez rozpoczęcie „ruchu masowego” mającego na celu odwrócenie fali „paniki moralnej” wokół tego pomysłu.
Każdego dnia widzimy, jak szaleństwo się rozszerza.  
 
Jednak chociaż lewica w dalszym ciągu obwinia zwolenników „America First Trump ” za ten szybki upadek.
Jak donosi  historia CNN z października 2022 r., doszliśmy do punktu, w którym aż 90% Amerykanów uważa, że ​​Ameryka przechodzi obecnie przez kryzys. „ Kryzys zdrowia psychicznego ” – to nagranie na zegarku Joe Bidena.
 
Dlaczego jednak kogokolwiek z nas miałoby to w ogóle dziwić, żyjąc w kraju, w którym prawdy nazywa się kłamstwami, a kłamstwa etykietuje się jako „prawdę” ? 

Jak  ostrzegał nas także George Orwell w 1940 roku: 
„Prawie na pewno wkraczamy w epokę totalitarnych dyktatur – epokę, w której wolność myśli będzie początkowo grzechem śmiertelnym, a później pozbawioną znaczenia abstrakcją. 
Autonomiczna jednostka zostanie wymazana z istnienia.” 

Morał , jaki można wyciągnąć z tej niebezpiecznej, koszmarnej sytuacji, jest prosty. Nie pozwól, żeby to się stało. 
To zależy od Ciebie."

 
Ponieważ „totalitaryzm” potrzebuje, aby ich niekończące się kłamstwa były traktowane jako „prawda”, podczas gdy oni rzucają swoją ogromną energię na demonizowanie każdego, kto w dzisiejszych czasach nadal mówi władzy prawdę, możemy zobaczyć, jak   ostrzeżenia spełniają się na naszych oczach  od „1984” i „Archipelag Gułag” . 
 
W stalinowskiej Rosji Aleksandr Sołżenicyn zauważył, że nigdy nie można być pewnym, czy sąsiedzi, przyjaciele, współpracownicy, listonosz, a w niektórych przypadkach nawet własna rodzina zgłoszą tajnej policji przejęzyczenie, krytykę Stalina czy komunizmu. 
Bo jeśli ktoś został zgłoszony, jego los był zwykle przesądzony: 
policja zapukała do drzwi w środku nocy i wkrótce potem dostawał standardową karę „dziesiątki” – czyli 10 lat niewolniczej pracy w łagrach (obozy jenieckie). 

Ta forma inwigilacji stworzyła warunki społeczne, w których większość obywateli przyjęła hipokryzję i kłamstwo jako sposób na życie lub, jak wyjaśnia Sołżenicyn w Archipelagu Gułag: 

„Trwałe kłamstwo staje się jedyną bezpieczną formą istnienia …
Każde machnięcie językiem może zostać przez kogoś podsłuchane, każdy wyraz twarzy przez kogoś zauważony. 
Dlatego każde słowo, jeśli nie musi być bezpośrednim kłamstwem, ma jednak obowiązek nie zaprzeczać ogólnemu, powszechnemu kłamstwu. 
Istnieje zbiór gotowych frazesów, etykiet, wybór gotowych kłamstw.” 

Aleksandr Sołżenicyn, Archipelag Gułag 
 
Oprócz wszechobecnego stanu strachu, w totalitaryzmie istnieje powszechny stan zamętu i dezorientacji psychicznej wśród obywateli . 
Joost Meerloo wyjaśnił: 
 
„ Wiele ofiar totalitaryzmu opowiadało mi w wywiadach, że najbardziej przygnębiającym doświadczeniem, z jakim się spotkały… było poczucie utraty logiki, stan zamętu, w jaki zostały wprowadzone – stan, w którym nic nie miało żadnej wartości… wiedzieć, co było czym . (Meerloo) 
Joost Meerloo, Gwałt na umyśle 
 
W roku 1984 powszechną dezorientację mentalną wywołano fałszowaniem historii i negacją pojęcia prawdy obiektywnej. 
Ministerstwo Prawdy było instytucją fałszującą historię. 

 
„ Wszystko rozpłynęło się we mgle. Przeszłość została wymazana, wymazanie zapomniane, kłamstwo stało się prawdą. ” 
George Orwell, 1984 
 
Jednym z powodów, dla których reżimy totalitarne próbują zmieniać historię, jest to, że pozbawia to społeczeństwo wszelkich punktów odniesienia z przeszłości lub standardów porównawczych, które mogłyby przypominać obywatelom, że życie w przeszłości było o wiele lepsze niż w sterylnej i opresyjnej teraźniejszości .
 
 
A biorąc pod uwagę to „przepisywanie historii”, które jest obecnie często widoczne w „ agendzie przebudzenia ”, gdzie lewica dosłownie niszczy historię Ameryki od generała Lee do prezydenta Teddy’ego Roosevelta, ile czasu upłynie, zanim oni również zaczną  demonizować George Washingtona jako „terrorystę” ? 
Jesteśmy wyraźnie na dobrej drodze do „globalistycznej gry końcowej” , jak można usłyszeć w drugim filmie na dole tej historii. 
 
Ponieważ historia z Akademii Idei z  sierpnia 2021 r. również niepokojąco nas ostrzegła, jak usłyszeliśmy w ostatnim filmie na dole tej historii, ci, którzy od dawna forsują „wojnę jako pokój, wolność jako niewolę i ignorancję jako siłę” są na dobrej drodze w stronę „obalania rzeczywistości” . 
 
Ponadto sprzeczności, hipokryzja i kłamstwa stanowią podstawę ideologii totalitarnej. 
System totalitarny przedstawia zniewolenie jednostki jako jej wyzwolenie ; 
cenzurowanie informacji nazywa się ochroną prawdy ; 
zniszczenie kultury lub gospodarki nazywa się jej rozwojem ; 
okupacja wojskowa innych krajów jest określana jako wspieranie wolności i pokoju. 

W 1984 roku Ministerstwo Pokoju wzniecało wojny , Ministerstwo Prawdy produkowało propagandę, a Ministerstwo Obfitości stworzyło niedobory. 
 
Na ogromnej piramidalnej strukturze Ministerstwa Prawdy wisiały słowa: 
„WOJNA TO POKÓJ. 
WOLNOŚĆ JEST NIEWOLNICTWEM. 
IGNORANCJA JEST SIŁĄ." 

 
„Oficjalna ideologia jest pełna sprzeczności, nawet jeśli nie ma ku temu praktycznego powodu…
Te sprzeczności nie są przypadkowe”. 

George Orwell, 1984 
 
Jak ostrzegaliśmy w ANP  3 lutego 2021 r. w artykule zatytułowanym „Ameryka wkracza na niebezpieczne nowe terytorium jako „ Ministerstwo Prawdy” pod rządami Joe Bidena przesuwa się o kolejny krok bliżej stania się rzeczywistością”,  
klika Bidena była już w środku procesu „ przepisywania historii ” na nowo tak, jak im odpowiadało, i od tego czasu byliśmy świadkami jedynie jego wzrostu, pomimo zestrzelenia prób kabały Bidena mianowania „cara rzeczywistości ”. 
 
I jak  wskazano również w  artykule Akademii Idei z 2021 r. , celem tego wszechobejmującego programu wojny psychologicznej jest oszołomienie umysłu przeciętnego obywatela . 
 
Kiedy bowiem obywatel jest bombardowany sprzecznościami i kłamstwami i żyje w, jak to określił Orwell, „zmiennym, fantasmagorycznym świecie, w którym jutro czerń może być biała, a wczorajsza pogoda może zostać zmieniona dekretem”, w końcu przestaje wiedzieć, co myśleć, lub nawet jak myśleć. 
 
Rozróżnienie pomiędzy górą i dołem, faktem i fikcją, prawdą i fałszem nie tylko zaciera się, ale tracą znaczenie. 
Zanika wiara w obiektywną prawdę, a przeciętny obywatel staje się całkowicie zależny od autorytetów, które karmią go ideami, a tym samym jest gotowy zgodzić się na kłamstwa i wierzyć w najbardziej absurdalne rzeczy – o ile klasa polityczna uzna to za prawdę. 

 
Również donosząc, że  kolejnym powodem fałszowania historii przez totalitarystów jest zapewnienie braku historycznych korzeni, w których obywatel mógłby się zakotwiczyć i znaleźć prawdę, utrzymanie i siłę,  widzimy w „ popadaniu Ameryki w szaleństwo ” dokładnie to, przed czym ostrzegał nas dawno temu George Orwell .: 
 
W totalitaryzmie nie może być informacji historycznych sprzecznych, lub kwestionujących panującą ideologię polityczną, ani żadnej instytucji takiej jak religia, która zapewniałaby jednostce schronienie przed wpływami państwa. 
Aby reżim totalitarny mógł zmusić obywateli do zaakceptowania przysłowiowego stempla na twarzy, musi kontrolować przeszłość,
 jak pisał Orwell w 1984 roku: 


„Każdy zapis został zniszczony lub sfałszowany, każda książka została napisana na nowo, każdy obraz przemalowany, każdy pomnik, ulica i budynek otrzymał nową nazwę, każda data została zmieniona. 
I ten proces trwa dzień po dniu i minuta po minucie. 
Historia się zatrzymała. 
Nie istnieje nic poza nieskończoną teraźniejszością, w której partia ma zawsze rację.” 

George Orwell, 1984 
 
Tak więc, gdy globalni totalitaryści robią wszystko, co w ich mocy, aby zniszczyć lub zafałszować przeszłość, co samo w sobie prowadzi do powszechnej dezorientacji psychicznej  w całym kraju i na świecie, gdy „Ludzie” walczą o zrozumienie, co jest prawdą, a co kłamstwami, i ogromny odsetek „ mas ” wierzących w to, co mówi im TPTB, ale nie mogących pogodzić tego, czego są świadkami na świecie, - z tym, co im się mówi, widzimy, że wszyscy jesteśmy ofiarami wojny psychologicznej globalistów , emitowanej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku przez media głównego nurtu. 
Nic dziwnego, że tak duża część Ameryki całkowicie oszalała. 
 
Oprócz niszczenia, lub fałszowania przeszłości, powszechna dezorientacja psychiczna jest pogłębiana poprzez niszczenie wiary w obiektywną prawdę. 
Odbywa się to poprzez program wojny psychologicznej. 
Nieustanna i celowo myląca propaganda, sprzeczne raporty i rażące kłamstwa są pompowane w „oficjalnych raportach” i przez środki masowego przekazu o każdej porze dnia. 


To, co zostanie powiedziane dzisiaj, nie ma wpływu na to, co zostanie powiedziane jutro, ponieważ jak wyjaśnił Orwell: 

„…państwo totalitarne… ustanawia niepodważalne dogmaty i zmienia je z dnia na dzień. 
Potrzebuje dogmatów, bo potrzebuje absolutnego posłuszeństwa swoich poddanych, ale nie może uniknąć zmian, które są podyktowane potrzebami polityki władzy”. 

George Orwell, Literatura i totalitaryzm
 
 
 
 Źródło:
allnewspipeline.com/Totalitarianism_Needs_Endless_Lies_To_Be_Seen_As_The_Truth.php
2 listopad 2023

Stefan Stanford  

  

Komentarze

  

Archiwum

Imperium
lipiec 2, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
Szaron: Arafat to przywódca gangu morderców
sierpień 9, 2002
IAR
Komu(ch) bije w dzwon
październik 18, 2005
Marek Olżyński, Polska Północna
Pakiet antykryzysowy Kołodki
lipiec 17, 2002
PAP
Wpisywanie informacji do encyklopedii Wikipedia
styczeń 10, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
Zjednoczmy siły
maj 29, 2003
przesłala Elżbieta
Spreparowane umysły
marzec 12, 2003
Nikczemny atak na Zofię Kossak - dr Aliny Całej
luty 17, 2007
tatar-Zenon Jaszczuk
Chutzpah Czyli Bezczelność Ekstremistów żydowskich
marzec 5, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Polsko, czy już nie masz gospodarza?
wrzesień 2, 2004
ks. prof. Czesław S. Bartnik
Oburzeni "antysemicką Drogą Krzyżową"
kwiecień 27, 2006
Wezwanie o natychmiastowe zaprzestanie walk
sierpień 9, 2006
Fundacja ICPPC
Rząd dyskutuje z NBP o ewentualnej dewaluacji złotego
lipiec 26, 2002
PAP
Frustraci paraliżujący miasto nibybombami
lipiec 22, 2005
Mirosław Naleziński
Powtórka z Kwaś.......
wrzesień 6, 2007
Bogusław
Granica prostactwa
marzec 8, 2006
Artur Łoboda
Pierwsze potwierdzone nazwiska na Cracow Screen Festival
styczeń 31, 2008
TP SA zapłaci 20 milionow złotych kary
styczeń 7, 2004
"Alternatywna" droga krzyżowa
sierpień 4, 2002
alt
Na zlecenie
czerwiec 27, 2003
Andrzej Kumor
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2023 Polskie Niezależne Media