ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Książka Jarosława Kaczyńskiego - Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC 
20 lipiec 2016      Marcin Dybowski
Ponad 30000 ekspertów w dziedzinie zdrowia podpisuje deklarację przeciwko blokadom COVID-19. Oświadczenie 3 epidemiologów z Harvardu, Oksfordu i Stanfordu wzbudza poparcie i krytykę 
14 październik 2020      Obserwator
"Eurosteptycyzm" 
4 czerwiec 2014      Artur Łoboda
Czytać ze zrozumieniem 
22 maj 2021     
Kompromitacja Prezydenta 
26 listopad 2009      INTERIA.PL/PAP
Nigdy nie było żadnego kowida (2) 
12 wrzesień 2022     
Kodeks Norymberski
Znaczenie ram prawnych z okresu II wojny światowej we współczesnym świecie
 
13 wrzesień 2021      Corona-Transition
Czarny dzień ludzkości nadchodzi 
2 lipiec 2013      Artur Łoboda
Rozkaz N.K.W.D.: No. 00485 w dniu 11- VIII-1937 a Polacy 
22 marzec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Eksperymenty medyczne Josefa Mengele w obozach koncentracyjnych bledną w porównaniu z ogólnoświatowym ludobójstwem za pomocą szczepionki Covid 
9 wrzesień 2023     
Hakownicy 
14 luty 2010      Artur Łoboda
"Wypowiedzi o depopulacji" 
23 październik 2020      hens
Żydowska mowa nienawiści 
18 luty 2019     
Wewnątrz farmy botów Facebooka, która wypuszcza ponad 200 tys. postów politycznych miesięcznie 
7 wrzesień 2021      Paul Bischoff
Koniec Historii Rosyjskiej Nafty? 
25 styczeń 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Apel Narodowców o pomoc 
24 marzec 2019      Alina
Czym była tak zwana "Solidarność" 
17 kwiecień 2009      Artur Łoboda
Ewa Juszko-Pałubska w stanie wojennym trafiła na cztery lata do więzienia 
13 grudzień 2011      ...
Antypolska wypowiedź Komorowskiego! 
19 maj 2015      Artur Łoboda
4 najlepsze teorie spiskowe na temat 5G, które się spełniają  
7 luty 2024     

 
 

Senat głosuje za odtajnieniem amerykańskiego wywiadu na temat pochodzenia COVID


Senator Josh Hawley (R-Mo.), współautor ustawy, która wymagałaby od administracji Bidena odtajnienia wszelkich danych wywiadowczych i dokumentacji związanych z pochodzeniem COVID-19, powiedział, że „już czas”, aby pokazać Amerykanom, co posiada rząd.


Senat USA w środę jednogłośnie przyjął ustawę, która zobowiązywałaby administrację Bidena do odtajnienia wszelkich danych wywiadowczych i dokumentacji związanych z pochodzeniem COVID-19 .
 
Ustawa o pochodzeniu COVID-19 z 2023 r. została wprowadzona przez senatora Josha Hawleya (R-Mo.) i senatora Mike'a Brauna (R-Ind.). 
Przeszedł jednogłośnie, zgodnie z propozycją senatora Sherroda Browna (D-Ohio).
 
Kongres wykorzystuje jednomyślną zgodę , aby szybko rozstrzygać te kwestie bez przeprowadzania głosowania.
 
Według Fox News, ustawodawstwo wymagałoby również od administracji Bidena i dyrektora wywiadu narodowego odtajnienia wszystkich informacji wywiadowczych związanych z Wuhan Institute of Virology, epicentrum „teorii wycieku laboratoryjnego” pochodzenia wirusa.
 
Ustawa trafi teraz do Izby Reprezentantów, gdzie republikańska większość wskazała, że ​​ją przegłosuje.
 
Demokraci w Izbie Reprezentantów sprzeciwiają się ustawie, twierdząc, że to władza wykonawcza, a nie ustawodawcza, powinna podejmować decyzje w sprawie odtajnienia dokumentów wywiadu.
 
Według Politico ustawa ta przeszła wcześniej przez Senat w maju 2021 roku . 
W tamtym czasie Izba nigdy się tym nie zajmowała.
 
W tweecie Hawley napisał:
 
"Tonight the Senate UNANIMOUSLY passed my bill to declassify all the intelligence the government has on #covid origins. Let the people see the truth! 1:07 AM · Mar 2, 2023
 
„Amerykanie – to już przeszłość – pokażmy im, czym dysponuje rząd. 
Niech każdy sam się przekona. 
Niech wszyscy to przeczytają” – powiedział Hawley w czwartek w Fox News .
 
W oświadczeniu Braun powiedział :


    „Musimy dokładnie wiedzieć, co urzędnicy ds. zdrowia publicznego, tacy jak dr [Anthony] Fauci, wiedzieli o wycieku z laboratorium, kiedy publicznie go bagatelizowali.
     
    „Amerykanie zasługują na przejrzystość, wolną od cenzury i przekręcania. 
    Nadszedł czas, aby odtajnić wszystko, co wiemy o pochodzeniu COVID i Wuhan Institute of Virology”.

 
W osobnych uwagach na Twitterze Braun napisał :
 
"The Senate just unanimously passed @HawleyMO’s & my bill to declassify every piece of information about the COVID lab leak. The House needs to pass this bill to let the American people see the facts! President Biden can’t ignore this: time to let Americans decide for ourselves."
 
 
Według Fox News , przewodniczący klubu Partii Demokratycznej Pete Aguilar (D-Calif.) sprzeciwił się ustawie, stwierdzając:


    „Wierzymy, że komisje jurysdykcyjne mogą kierować nadchodzącymi dyskusjami, współpracując z administracją i zadając administracji trudne pytania.
    „A kiedy będziemy mogli to zrobić w sposób, który można udostępnić amerykańskiej opinii publicznej, zrobimy to, ale rozmowy o odtajnieniu najlepiej pozostawić kierownictwu”.


Uchwalenie ustawy następuje po oświadczeniach dyrektora FBI wspierających teorię wycieków laboratoryjnych
 
Ustawa została przyjęta po tym, jak dyrektor FBI Christopher Wray powiedział we wtorek Fox News:


    „FBI od dłuższego czasu ocenia, że ​​źródłem pandemii jest najprawdopodobniej potencjalny incydent laboratoryjny w Wuhan. 
    Tutaj mówisz o potencjalnym wycieku z laboratorium kontrolowanego przez chiński rząd”.


Według raportu CNN z 2021 r . FBI miało wówczas „umiarkowane zaufanie” do teorii wycieku z laboratorium w Wuhan.
 
W niedzielę raport Wall Street Journal – powołując się na tajny raport wywiadu dostarczony Białemu Domowi i niektórym członkom Kongresu – ujawnił, że Departament Energii (DOE) uważa teraz również, że COVID-19 najprawdopodobniej wyłonił się z laboratorium w Wuhan.
 
Raport wywiadu został upubliczniony poprzez aktualizację odtajnionego dokumentu wywiadu z 2021 r .,
 
Po tych rewelacjach Podkomisja Specjalna ds. Pandemii Koronawirusa wysłała w poniedziałek listy do Sekretarz DOE Jennifer Granholm , Dyrektora FBI Christophera Wraya i Sekretarza Stanu Antony'ego Blinkena, żądając od ich agencji przekazania dokumentów dotyczących pochodzenia COVID-19, badań nad uzyskaniem funkcji , relacje z Wuhan Institute of Virology i nie tylko, do 13 marca.
 
Według rzecznika Rady Bezpieczeństwa Narodowego Johna Kirby'ego, przemawiającego podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, rząd USA nadal nie osiągnął konsensusu w sprawie pochodzenia COVID-19, donosi Politico .
 
Kirby powiedział:


    „Prezydent uczynił priorytetem próbę znalezienia pochodzenia COVID zaraz po objęciu urzędu i ma na celu cały rządowy wysiłek…
    W rządzie USA nie ma obecnie konsensusu co do tego, jak dokładnie zaczął się COVID.
     
    „Społeczność wywiadowcza i reszta rządu wciąż się temu przyglądają. 
    Nie ma ostatecznego wniosku, więc trudno mi powiedzieć – nie powinienem też czuć, że powinienem bronić doniesień prasowych o możliwym wstępnym wskazaniu tutaj źródła. 
    Prezydent chce faktów”.


Kirby powiedział, że dochodzenie w sprawie pochodzenia COVID-19 to pełny wysiłek rządu i że według Politico Biden jest na bieżąco z tym, co odkryły różne agencje wywiadowcze.
Dodał, że gdy dostępne będą ostateczne informacje, Biden poinformuje Kongres i opinię publiczną.
 
Politico poinformowało, że DOE zdecydowało się nie zajmować stanowiska w sprawie raportu Wall Street Journal, zamiast tego oświadczyło za pośrednictwem rzecznika, że ​​„nadal wspiera dokładną, ostrożną i obiektywną pracę naszych specjalistów wywiadu w badaniu pochodzenia COVID-19, jak polecił prezydent”.
 
Według oddzielnego raportu Politico, Republikanie z Kongresu wciąż debatują, jak posunąć się naprzód po rewelacjach DOE .
 
Oprócz ustawy przyjętej przez Senat w środę, propozycje republikańskich prawodawców obejmowały zaplanowanie tajnych odpraw wywiadowczych Białego Domu, powołanie bezpartyjnej komisji śledczej w stylu 11 września oraz wezwanie do nałożenia sankcji na Chiny i zaprzestania udostępniania Chinom danych naukowych.
 
Senator Todd Young (R-Ind.) powiedział, że rewelacje DOE wzmacniają „czujność, którą będziemy musieli zachować wobec Chin na prawie każdym froncie. 
Nabranie rozpędu zajmuje trochę czasu, ale podczas tego Kongresu zobaczycie wiele nowych strategii przeciwdziałania Chinom”.
 
Senator Susan Collins (R-Maine) powiedziała:


    „Powinniśmy zaprotestować, że Chiny próbowały to ukryć, ponieważ opóźniło to naszą zdolność do reagowania. 
    Musimy również przyjrzeć się rodzajowi badań, które były prowadzone w tym laboratorium i czy otrzymało ono amerykańskie dolary z podatków na wsparcie, co jest obecnie kwestią otwartą”.


Przedstawiciel Michael Burgess (R-Texas) powiedział w odniesieniu do DOE:
„Nie sądzę, że dano nam prostą historię. 
Więc oczywiście, kiedy wpadli na tę obserwację, chciałem więcej informacji.
 
Burgess zażądał tajnej odprawy od DOE, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi, donosi Politico.
 
Po wtorkowej dyskusji przy okrągłym stole na temat reakcji rządu USA na COVID-19, zawierającej oświadczenia czterech ekspertów ds. zdrowia publicznego , Podkomisja Izby Reprezentantów ds.
Nicholas Burns , ambasador USA w Chinach, powiedział, że kraj ten powinien być „bardziej uczciwy w kwestii tego, co wydarzyło się trzy lata temu w Wuhan, co było początkiem kryzysu [COVID-19]”.
 
Te oświadczenia oraz nowe twierdzenia DOE i FBI dotyczące teorii wycieku z laboratorium w Wuhan wywołały zdecydowaną reakcję chińskiego rządu .
 
Rzecznik chińskiego MSZ Mao Ning potępił rewelacje DOE i oświadczenia złożone przez Wraya, opisując je jako „manipulację polityczną”.
 
Mao stwierdził, że Chiny są „otwarte i przejrzyste” i powiedział, że kwestia pochodzenia COVID-19 „nie powinna być upolityczniana”, dodając:


    „Wielu zgłaszało pytania i obawy dotyczące amerykańskich baz biomilitarnych w Fort Detrick i na całym świecie. 
    Stany Zjednoczone powinny współpracować z WHO [Światowa Organizacja Zdrowia], aby jak najszybciej zaprosić ekspertów z całego świata do USA w celu zbadania pochodzenia i podzielić się wynikami badań ze społecznością międzynarodową w terminowy, otwarty i przejrzysty sposób.
     
    „Chiny są jedynym krajem, który wielokrotnie zapraszał grupy ekspertów WHO do przyjazdu do kraju w celu przeprowadzenia wspólnych badań pochodzenia wirusa. 
    Chiny udostępniły więcej danych i wyników badań dotyczących pochodzenia SARS-CoV-2 niż jakikolwiek inny kraj, wnosząc ważny wkład w globalne śledzenie pochodzenia”.

 
Wspierana przez państwo chińska gazeta The Global Times ostrzegła niedawno Elona Muska, właściciela Tesli, SpaceX i Twittera, po tym, jak w niedawnym tweecie rozwinął teorię wycieku z laboratorium Wuhan .

Artykuł wstępny ostrzegał Muska: „Nie gryź ręki, która cię karmi”. 

Musk prowadzi znaczące interesy w Chinach .
 
 
 
 
 
 Źródło:
childrenshealthdefense.org/defender/senate-declassify-intelligence-covid-origins
7 marzec 2023

Michael Nevradakis, Ph.D.  

  

Komentarze

 

Będą szukać kowida tak samo - jak szukali "broni chemicznej" w Iraku.

2023-03-07
Artur Łoboda

  

Archiwum

Prośba o interwencję w kwestii piekarza, którego ściga Fiskus się za czynione dobro
listopad 9, 2006
Przeminął czas
styczeń 12, 2004
przesłała Elżbieta
Zmarnowany czas Krakowa
marzec 17, 2004
zaprasza.net
Polska - to wielka rzecz
luty 11, 2008
Elzbieta Gawlas
Czy już czas ....?
październik 13, 2004
Aldona Minorczyk-Cichy
OPEC sprzedaje dolary
styczeń 27, 2007
nauczyciel
Niemal 117-letni Ukrain
grudzień 22, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
Zdjęcia zbrodni żydowskich popełnionych na obywatelach Palestyny w tym okupowanym przez Żydów kraju
luty 16, 2008
Global Research
Odebrać dzieci
styczeń 5, 2009
Bogusław
Pulapka w Iraku
grudzień 26, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Ksiazka, ktora warto przeczytac
czerwiec 13, 2007
Wieslaw Kwasniewski
Los Europy
sierpień 25, 2003
ABCnet
Powstanie w Gettcie w Warszawie widziane z USA
kwiecień 29, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Śmierć Fenixa
czerwiec 5, 2006
Marek Olżyński
Łatwo "obrzucić błotem", trudniej przyznać się do błędu
grudzień 3, 2002
PAP
Słowacja: protesty "wolnych" mediów
marzec 27, 2008
marduk
Prawda historyczna
maj 15, 2003
przesłała Elżbieta
Taksa turystyczna w Krakowie jednak legalna
luty 21, 2005
Teraz wiadomo dlaczego USA nia chciały podpisać konwencji o międzynarodowym trybunale karnym do spraw zbrodni wojennych
kwiecień 8, 2003
PAP
Kryzys
sierpień 27, 2003
prof. Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2025 Polskie Niezależne Media