|
| Imperium KLAUSA SCHWABA i jego marionetki. DAVOS 2022. |
|
| |
|
| Dr Mike Yeadon rozmawia z dr Reinerem Fuellmichem o kłamstwach dotyczących COVID |
|
„Nie bój się wirusa. To nie jest tak niebezpieczne, jak ci wmówiono.
„Bójcie się swoich Rządów - lub organów, które panują ponad tymi Rządami”. |
|
| Między piekłem a niebem - sytuacja 1 września 2020 |
|
| Hanna Kazahari z Tokio 1 września 2020. |
|
| Kowidowa żydokomuna szykuje sądy kiblowe |
|
| Reżim kowidowy Morawieckiego zamierza wprowadzić "komisarzy politycznych" dla ścigania wolnego słowa. |
|
| WHO to zbrodnicza organizacja terrorystyczna, należy ją zniszczyć |
|
| Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie pracuje nad ujawnieniem prawdy o WHO i rozpowszechnianiem informacji o jej zbrodniczych działaniach |
|
| wRealu24 |
|
| Niezależna Telewizja Marcina Roli |
|
| Dowody zaplanowanej akcji szczepień przeciwko nieistniejącemu kowidowi |
|
| Sasha przedstawia dowody na to, że cały proces opracowania, produkcji i zatwierdzenia zastrzyków na Covid był jednym wielkim teatrzykiem dla mas. Cała operacja, począwszy od rzekomych "badań klinicznych", a skończywszy na samej nazwie i klasyfikacji prawnej tych zastrzyków, jest jednym wielkim oszustwem, dokonanym przez rządy i agencje regulacyjne na całym świecie w ścisłej współpracy z kartelem farmaceutycznym. |
|
| Tu jest Polska, a nie Polin! Protest pod Sejmem! |
|
Protest przeciwko świecy chanukowej pod Sejmem w Warszawie.
|
|
| Holenderski poseł Geert Wildersem przemilcza zbrodnie Izraelczyków |
|
| Holenderski poseł Stephan van Baarle skonfrontował się w parlamencie ze skrajnie prawicowym politykiem Geertem Wildersem, oskarżając go o wspieranie trwającej ofensywy militarnej Izraela w palestyńskiej Strefie Gazy, w wyniku której zginęło ponad 63 000 Palestyńczyków, głównie kobiety i dzieci. |
|
| Zdjęcia zawartości szczepionek na Covid-19 |
|
| |
|
| Sąd nie chce wysłuchać byłych pacjentów profesora Talara |
|
| Profesor Jan Talar, z powodzeniem przywracający do sprawności pacjentów, którym inni medycy nie dawali szans przeżycia, po raz kolejny stanąć musiał przed Okręgową Izbą Lekarską prowadzącą przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Sprawa została zawieszona do 1 października. |
|
| "Górale to męczą konie" |
|
| Powiedziałam prezesowi (Kaczyńskiemu), że górale bardzo na nich liczą, to są ich wyborcy, a prezes odpowiedział mi na to: "Górale to męczą konie". Byłam w szoku, że przy tak ważnym temacie gospodarczym mówi takie rzeczy - relacjonuje posłanka. |
|
| Maseczki opadły – porażka programu „Polskie Szwalnie” |
|
| Mimo że Agencja poniosła znaczne koszty w związku z realizacją projektu „Stalowa Wola”, produkcja maseczek nie została uruchomiona i zakończyła się na etapie testowym. |
|
| whatreallyhappened.com |
|
Warto dodać ten link do Pana strony: http://whatreallyhappened.com/
99% tez dotyczących religii, polityki i ekonomii i filozofii się pokrywa z tezami zaprasza.net. Topowa strona. |
|
| Izrael w chaosie: ogłoszono całkowitą ewakuację, ponieważ ciężkie rakiety Iranu spadły na Tel Awi... |
|
| |
|
| Hashtag COVID1984 |
|
Szczególnie polecamy:
"Tłum uzbrojonych w miecze Sikhów atakuje policję w Nanded po tym, jak rząd zakazał publicznych procesji w związku z p(L)andemią. Tak się walczy o swoje prawa! "
|
|
| PAKT WOJSKOWY POLSKA - IZRAEL. |
|
| Ewa Jasiewicz,Yonatan Shapira na spotkaniu w Krakowie 22 czerwca 2010 |
|
| Bruksela już we wrześniu 2019 r. czyniła przygotrowania do pseudopandemii |
|
| |
|
| Pandemia covid nigdy nie istniała |
|
| Ogłoszony w 2020 roku apel 33 lekarzy z całego świata należących do sojuszu World Doctors Alliance, w którym ostrzegają przed ryzykiem związanym z nowymi eksperymentalnymi szczepionkami na Covid-19, wyjaśniają na jakiej zasadzie one działają i co dokładnie czyni je tak niebezpiecznymi. |
|
| davidicke.pl |
|
| Tym - którzy interesują się losami Świata nie ma potrzeby przedstawiać Davida Icke. Tym ktorzy do tej pory spali umysłowo ta strona może otworzyć oczy. |
więcej -> |
|
Wirtualny dolar i jego skutki
|
|

Super imperializm jest oparty o hegemonię dolara nie tylko finansową ale również monetarną. Kiedyś imperializm przemysłowy opierał się na nadwyżkach w wymianie handlowej towarami przemysłowymi w zamian za złoto, tak żeby imperium mogło inwestować w rozbudowę swego przemysłu. Super imperializm utrzymywał się z wysysania bogactw z państw eksplowtowanych, za pomocą płacenia za te bogactwa wirtualnymi dolarami, po to żeby utrzymać nominalną równowagę w handlu zagranicznym.
Obecnie monetarny imperializm, w ramach hegemonii dolara, eksportuje długi wyceniane w wirtualnych dolarach, pozwalając na astonomiczne zadłużanie USA w wymianie z eksploatowanymi państwami. Dzieje się to w celu sprowadzania do USA własnych długów tego państwa, w formie kapitałów do finansowania kolosalnie rosnącego zadłużenia Stanów Zjednoczonych.
Ten stan rzeczy dokonywania obrotów własnymi długami jest możliwy dzięki temu że USA ma monopol na drukowanie wirtualnych dolarów, podczas gdy wirtualny dolar (nie wymienny na złoto) nadal jest podstawową walutą rezerwową centralnych banków na świecie w handlu międzynarodowym i obrotach finansowych w oparciu o geopolityczną superpotęgę militarną Stanów Zjednoczonych. Faktycznie wirtualne dolary przyjmowane są jako „dobra waluta” ponieważ paliwo jest wyceniane w dolarach, a każde państwo potrzebuje paliwa i z tego powodu używa wirtualnych dolarów, żeby mieć możność kupowania paliwa w formie ropy naftowej lub gazu ziemnego.
Jakiekolwiek państwo starające się o przejęcie kontroli handlu paliwem za pomocą innej waluty niż dolary, wkrótce zostaje militarnie napadnięte przez USA, które broni swej pozycji jako jedyna superpotęga na świecie. Tak więc napad USA na Irak nie był spowodowany samą chęcią grabieży rezerw paliwa Iraku, jak o tym pisze w swojej niedawno wydanej książce były wieloletni prezes centarlnego banku USA (t.zw. Federal Reserve), żydowskiego pochodzenia Alan Greenspan. Napad na Irak został dokonany w celu obrony hegemonji dolara za pomocą utrzymania światowego handlu paliwem wyłącznie w dolarach.
Od 1993 roku, banki centralne wszystkich handlujących państw na świecie, jedynie za wyjątkiem centralnego banku USA, były zmuszone utrzymywać większe rezerwy dolarowe, niż potrzedowały dla zabezpieczania własnej waluty, wobec ataków spekulantów walutowych takich jak George Soros. Tak więc, na przykład, szybko rozwijające się gopodarczo państwa azjatyckie z powodu hegemonji dolara nie mogą swobodnie wydawać dolarów zarobionych w handlu deficytowym dla USA i są zmuszane do finansowania tak zwanych nadwyżek kapitałowych Stanów Zjednoczonych.
W rzeczywistości eksploatowne państwa eksportują do USA towary o faktycznej wartości rynkowej, w zamian za przywilej finansowania dalszego wzrostu gospodarki USA, opartej na rosnących długach, wycenianych w dolarach wirtualnych, na których drukowanie USA ma monopol.
Hegemonia dolara na świecie daje możność USA wycofywania się z konkurencji w handlu światowym i ze zdobywania prawdziwych wartości pieniężnych za pomocą dolarów wirtualnych, na których drukowanie USA ma monopol, broniony amerykańską maszyną wojenną. Z tego powodu USA wydaje na zbrojenia więcej niż reszta świata razem wzięta. Tak więc każde państwo handlujące w strefie hegemonji dolara musi ograniczać wydatki na własną robociznę towarów eksportowych w zamian za dolary, na drukowanie których, USA ma monopol światowy.
Japonia jest przykładem wyzysku przez imperializm monetarny USA. Jeszcze w 1990 roku Przemysłowy Bank Japonii (Industrial Bank of Japan) był największy na świecie z kapitałem 57 miliardów dolarów. Wówczas dziewięć największych banków na świecie należało do Japonii. Natomiast dziesięć lat pó?niej, w 2001 roku siedem amerykańskich banków było wśród dziesięciu największych banków na świecie. Na pierwszym miejscu na świecie wówczas był bank amerykański Citigroup, z kapitałem 260 miliardów dolarów. Ani jeden bank japoński nie był wśród największych banków na świecie.
Chiny ponoszą skutki hegemonji dolara mimo tego nie że waluta chińska nie jest wymienna na rynku międzynarodowym a rezerwy chińskie zarobione w handlu zagranicznym wynoszą 1,400 miliardów dolarów i rosną w tempie miliarda dolarów dziennie. Od czerwca 2005 waluta Chin nie jest utrzymywana na kursie stałym 8.2 dżuanów za dolara, ale waha się przecietnie na wahającym się kursie wymiennym około 7.5 dżuanów za dolara.
Chiny nie mogą używać rezerw dolarowych na użytek wewnętrzny poniewąż spowodowało by to nadmiar dżuanów w Chinach i inflację z powodu zbyt niskich płac robotników chińskich. Natomiast uruchomienie rezerw dolarowych Chin w formie sprzedaży na wolnym rynku bonów skarbowych USA spowodowałoby spadek wartości dolara i zmusiłoby Waszyngton do drukowania większej ilości banknotów dolarowych. Tym samym spadła by wartość spadła rezerw dolarowych Chin. Obecnie waluta chińska jest wyceniana w proporcji do grupy kilku walut włącznie z dolarem.
Faktycznie mimo malenia wewnętrznej gospodarki USA od czasu wzmożenia globalizacji w latach 1990tych, finansowa dominacja USA dalej ma miejsce dzięki globalnej dominacji dolara. Jest oczywiste, że superpotęga amerykańska, która ma monopol na drukowanie światowej waluty rezerwowej dominuje rynek walut i finansów na świecie do momentu kiedy astronomiczne długi USA spowodują krach światowej gospodarki wraz z nieobliczalnym kryzysem gospodarki amerykańskiej.
www.pogonowski.com |
|
14 październik 2007
|
|
Iwo Cyprian Pogonowski
|
|
|
|
Polska wypuszcza obligacje skarbowe na rynek USA
czerwiec 25, 2002
PAP
|
Szczyt bezczelności
listopad 11, 2003
|
Izrael Szamir "PaRDeS – studium Kabały" Rozdział 8
kwiecień 5, 2006
Israel Adam Shamir
|
Oliwa wypływa
listopad 26, 2007
Bogusław
|
Niemcy krytykują niskie podatki w Europie Wschodniej
kwiecień 11, 2004
PAP
|
"Gdyby nie Balcerowicz to ..."
maj 11, 2005
IAR
|
Refleksje jeszcze raz
czerwiec 28, 2003
przesłała Elżbieta
|
Izrael planuje atak nuklearny na Iran
styczeń 8, 2007
Aschurbanipal
|
Brak glutów na Euro 2012?
grudzień 16, 2007
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Wstyd za Instytut Pamięci Narodowej
luty 26, 2003
Dr Leszek Skonka
|
Polska „przedmurzem” żydo-chrześcijańskiego USraela
kwiecień 14, 2008
Przysłał Israel Adam Shamir
|
Czy Traktat UE jest zdradą Polski?
kwiecień 23, 2003
Sharim
|
MSZ będzie zabiegać o wsparcie Polonii dla integracji
grudzień 20, 2002
Adam Zieliński
|
"Polacy chcą wymiany złotego?"
wrzesień 17, 2007
PAP
|
Skorzysta z rady ekspertów.
grudzień 21, 2002
Artur Łoboda
|
Kolejny głos w sprawie 1968 roku
Ucieczka stalinowskich zbrodniarzy
maj 22, 2003
PAP
|
Dzisiaj zakupujemy sprzęt wojskowy od maleńkiej Finlandii
grudzień 20, 2002
zaprasza.net
|
Papież do młodzieży: budujcie cywilizację miłości
lipiec 28, 2002
AFP
|
Znale?ć człowieka
grudzień 5, 2006
Artur Łoboda
|
Nowa Ksiazka "Masakra w Jedwabnem", Walka z Falszowaniem Historii Polski
styczeń 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
|
więcej -> |
|