ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

G. Braun o dziwnej umowie dającej armii amerykańskiej pozakonstytucyjne uprawnienia! Kiejkuty to małe piwko! 
11 wrzesień 2020      Alina
PiS od dawna prosił się o strajki 
16 kwiecień 2019     
Jak Żydzi kolaborowali z Niemcami 
31 styczeń 2018      Leszek Pietrzak
Zmarł Alojzy Szablewski 
30 kwiecień 2017     
Symbole i zapożyczenia w sztuce  
28 październik 2016     
Kto mieczem wojuje... 
10 grudzień 2024      Artur Łoboda
Kilka uwag w Święto Odzyskania Niepodległości 
11 listopad 2012      Artur Łoboda
Samobójstwo duszy w urnie wyborczej, w czasie gdy Palestyńczycy są mordowani 
10 listopad 2024      Edward Curtin
FDA to organizacja fasadowa, która od dziesięcioleci pozwala producentom szczepionek plądrować świat 
23 czerwiec 2024     
40 lat i 4 miesiące 
11 grudzień 2019      Artur Łoboda
Media społecznościowe to przedsionek polityki 
18 grudzień 2018     
Banki centralne planują wprowadzenie implantów z mikroczipami CBDC, ostrzega czołowy ekonomista 
20 lipiec 2023      Kevin Hughes
Jestem Żydem i NIE jestem ludobójczym rasistą – więc dlaczego „zwolennicy” Izraela wmawiają światu, że nim jestem? 
12 listopad 2023     
Poddaję się i zmieniam definicję 
30 kwiecień 2015      Artur Łoboda
Molestowanie Polityki w zalążku... 
31 styczeń 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Cudowny zryw ku Złotej Polsce"! 
22 sierpień 2010      Zygmunt Jan Prusiński
Komu na tym zależy? 
25 marzec 2018      Artur Łoboda
Firma Pfizer po cichu badała zapalenie mięśnia sercowego u dzieci na miesiąc przed zatwierdzeniem przez FDA szczepionek przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku 5–11 lat 
8 marzec 2024     
Kowidyzm to również nowa odmiana rasizmu  
25 luty 2021     
Naród wybrany 
17 lipiec 2020      Roman

 
 

Francesca Donato do UE: „Czy Draghi (premier Włoch) otrzymał licencję na zabijanie?”


 
Podczas sesji plenarnej w Strasburgu, - w trakcie debaty na temat naruszania państwa prawa w Polsce i UE, oraz sankcji, MEP Francesca Donato interweniowała w obronie Włochów dyskryminowanych przez Zieloną Kartę .
 
„To naprawdę frustrujące – powiedziała – dla włoskiego obywatela Europy dzisiaj być świadkiem tego bezprecedensowego pokazu siły Unii przeciwko państwu polskiemu, za niezastosowanie się do "rządów prawa" w zakresie ideologii LGBTQ i powoływania sędziów, podczas gdy we Włoszech podstawowe prawa człowieka zapisane w Europejskiej Karcie Praw Człowieka są deptane przez rząd niewybranego w wyborach prezydenta Draghiego, - wraz z wprowadzeniem środków poważnie dyskryminujących i represyjnych wobec mniejszości pracowników i studentów nieszczepionych przeciwko Covidowi, a brutalne represje są realizowane wobec pokojowych protestów”.

Według Donato, naruszenie praworządności we Włoszech jest znacznie poważniejsze niż to zarzucane Polsce: „Ale Komisja się tym nie zajmuje” – kontynuowała.
 
„Być może premier Draghi otrzymał licencję na zabijanie od instytucji europejskich?
Jeśli nie, panie komisarzu, natychmiast interweniuj w obronie obywateli włoskich, którzy proszą o pomoc, tak jak zrobili to wczoraj w Trieście ”. 
 
Francesca Donato z Ligi: „Deptane wartości”  
 
Francesca Donato wykazała się już zdecydowanym sprzeciwem wobec Zielonej Karty, opuszczając Ligę pod koniec września.
 
„Po bardzo długiej i pogłębionej refleksji – czytamy w notce – podjąłem bolesną decyzję opuszczenia partii, w której zostałam wybrana”.
 
Wybór, który, - jak wyjaśniła, dojrzał po miesiącach, - podczas których wartości, w które wierzyła, zostały podeptane przez działania rządu Draghiego, - którego Liga nadal jest częścią.
 
"Pomimo zapewnień i wewnętrznych batalii naszego przywódcy - powiedziała - wydano dekrety wolnościowe i dyskryminacyjne, które moim zdaniem są niezgodne z podstawowymi zasadami naszego systemu"
 
Donato pozostała w grupie Tożsamość i Demokracja w Parlamencie Europejskim, ale „poza stanowiskami innych partii, aby wypełniać moją polityczną rolę w obronie mniejszości Włochów, określanej dziś jako „nie-szczepionkowa”, z maksymalną niezależnością i pod moim osobistym kierownictwem, odpowiedzialnością , ostro dyskryminowana i atakowana we Włoszech, wraz z wszystkimi tymi - którzy nadal wierzą w wartości naszej konstytucji republikańskiej, której fundamentem jest poszanowanie praw człowieka dla wszystkich obywateli”.
 
 

 
21 październik 2021

Pietro Di Martino 

  

Komentarze

  

Archiwum

Były pracownik Optimusa przed prokuratorem. Protest Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych
lipiec 7, 2002
PAP
Założenia Ustawy o Likwidacji Bezrobocia i Naprawie Finansów Publicznych
grudzień 17, 2003
Kiedy koniec z lotami za złotówkę?
grudzień 5, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Polsko! Twoja zguba w Rzymie!
grudzień 1, 2006
PNLP
Gówno wciska gówno
wrzesień 27, 2004
Zostaną zawieszeni ci, którzy w "Odrze" nie interweniowali
sierpień 7, 2002
PAP
W. Pawlak będzie ministrem gospodarki
październik 30, 2007
Dokopac Ruskim, ale czy naprawde warto?
listopad 29, 2008
Gregory Akko
Lausanne Conference For One Democratic State in the whole of Palestine/Israel
czerwiec 12, 2004
Israel Shamir
Nasi najwięksi wrogowie
październik 12, 2003
zaprasza.net
Apel Prezydenta Miasta Krakowa do mieszkańców
listopad 12, 2006
Wyobra?cie sobie KLIKA - Kabaret Autorów Marek Sobczak & Antoni Szpak
czerwiec 1, 2002
SOBCZAK & SZPAK - http://www.angora.pl
Czwartego Lipca Dzień Prowokacji?
lipiec 7, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Cold War II
wrzesień 4, 2007
przysłał ICP
Prace dyplomowe i magisterskie
styczeń 18, 2006
Odszkodowanie za stalinowski obóz pracy
październik 8, 2004
Skopana ustawa, czyli koniec IV RP
maj 12, 2007
Marek Olżyński
Amerykańskie idee globalnego podboju
luty 18, 2005
dr Marek Głogoczowski
Ta paranoja trwa dalej
październik 16, 2008
PAP
Inicjatywa - Stop Wojnie
marzec 22, 2003
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media