ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Dyktatura zrób to sam
Przewodnik w 10 krokach do budowania autorytatywnego państwa - na przykład dyktatury zdrowia
 
16 wrzesień 2020      Felix Feistel
Fakty, dowody i poszlaki czyli w Smoleńsku był precyzyjnie zaplanowany ZAMACH 
27 grudzień 2017      Alina
Lejb Fogelman i jego powiązania. Nazywają go nowym królem Polski. Tajemnicza postać. Ma ogromne wpływy i znajomości. 
12 luty 2020      Alina
Odróżnić lewicę od agentury 
27 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Każdy sądzi swoją miarą 
19 luty 2020      Artur Łoboda
Pożegnanie z nauką 
10 grudzień 2020      Gerd Reuther
Temat PCR do przemyślenia 
24 październik 2020      Artur Łoboda
Bill Gates i Piotr Kraśko o pandemii koronawirusa. Padły gorzkie słowa  
25 październik 2025     
Kolejna próba oszustwa wyborczego 
24 maj 2015      Artur Łoboda
Skąd tyle zjawisk że mogę interpretować samoistne wcielenie uroków 
9 maj 2020      Zygmunt Jan Prusiński
A jednak Żydzi są sami sobie winni 
18 czerwiec 2013      Artur Łoboda
Fałszywi obywatele Rzeszy
Prowokatorzy na manifestacjach anty-covid w Niemczech
 
8 październik 2020     
Szlunskie dziouchy 
9 marzec 2017     
Dzisiaj produkcja maseczek przekracza kwalifikacje Rządu PiS 
6 kwiecień 2020      flyingTV EU
Klapki na oczach 
19 luty 2021     
Guantanamo 
21 maj 2009      Iwo Cyprian Pogonowski
Co w Krakowie zrobi PiS? 
25 czerwiec 2023     
11 września 2001 roku 
11 wrzesień 2022      Artur Łoboda
Ustawa 447 - dr Ewa Kurek 
15 marzec 2019      Alina
Serial „Ulica Zagranica” jako odpowiedź na "Ucho Prezesa" 
16 grudzień 2018      Alina

 
 

Belgia musi znieść „wszystkie środki dotyczące COVID-19” w ciągu 30 dni, zgodnie z regulaminem sądu w Brukseli

 
Rządowi belgijskiemu nakazano zniesienie „wszystkich środków koronawirusa” w ciągu 30 dni, ponieważ podstawa prawna jest niewystarczająca - orzekł w środę brukselski sąd.
 
Liga Praw Człowieka złożyła pozew kilka tygodni temu - kwestionujący belgijski system wdrażania środków za pomocą dekretów ministerialnych, co oznacza, że ​​odbywa się to bez udziału parlamentu.
 
Sędzia dał belgijskiemu państwu 30 dni na przedstawienie solidnej podstawy prawnej, lub grozi karą w wysokości 5000 euro dziennie za przekroczenie tego okresu, z maksymalnym limitem 200 000 euro, donosi "Le Soir".
 
Obecne środki dotyczące koronawirusa opierają się na ustawie o bezpieczeństwie cywilnym z 2007 r., która umożliwia państwu szybkie reagowanie w „wyjątkowych okolicznościach”, ale sędzia orzekł teraz, że przepisy te nie mogą stanowić podstawy dekretów ministerialnych.


    „Sędzia orzekł, że zasada legalności została naruszona, ponieważ obecny sposób pracy nie jest wystarczająco przewidywalny” - potwierdziła w VRT Kati Verstrepen z Ligi Praw Człowieka , dodając, że konsekwencje są „nie tak dramatyczne”, że od jednego dnia do końca następnego przestałyby obowiązywać.


Na razie obecne środki dotyczące koronawirusa nie ulegną zmianie, a werdykt jest obecnie badany przez gabinet ministra spraw wewnętrznych Annelies Verlinden - informuje "De Standaard".
 
Wciąż możliwe jest odwołanie się od orzeczenia sądu, ale w przypadku orzeczenia w trybie doraźnym odwołanie nie wstrzymałoby wykonania orzeczenia.
 
W środę po południu Izba będzie debatować nad zbliżającą się belgijską ustawą o pandemii , która ma zapewnić „stałą podstawę prawną do podjęcia tego rodzaju restrykcyjnych środków podczas pandemii”.
 
Kilku ekspertów prawnych naciskało już na państwo belgijskie, aby jak najszybciej przedstawiło ustawę, aby uniknąć anulowania przez sędziów grzywien wypisywanych za naruszenie przepisów, a orzeczenie to tylko zwiększa presję na szybkie jej przyjęcie.


Źródło:
https://www.globalresearch.ca/belgium-must-lift-all-covid-19-measures-within-30-days-brussels-court-rules/5741725
4 kwiecień 2021

Maithé Chini and Lauren Walker 

  

Komentarze

 

Jak to kiedyś mówiono "są jeszcze sądy w Berlinie". Co prawda w tym przypadku okazało się, że chodziło o sąd w Brukseli, ale chyba ostatnie słowo jednak będą miały sądy w Berlinie, a dokładniej w Norymberdze, gdzie by ona nie była. Za obecny PFIZER MACHT FREI ad ASTRA też ktoś musi odpowiedzieć. Ku pamięci potomnym!

2021-04-05
hens

  

Archiwum

"Zdelegalizować PO! Faszysci u Tuska!"
grudzień 22, 2006
korespondent.pl
Bo życie przerosło kabaret. Doradca
styczeń 15, 2003
SOBCZAK i SZPAK http://www.angora.pl/
Portal internetowy za 7,1 mln złotych
luty 19, 2003
zaprasza.net
Bankructwo Polski pod wpływami UE
sierpień 8, 2003
przesłała Elżbieta
Żydzi
grudzień 22, 2004
aaa
Modlitwa o deszcz
maj 7, 2007
Marek Olżyński
Raj Podatkowy - Polska
kwiecień 23, 2003
Andrzej Gwiazda
Wadliwa Temida
grudzień 27, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
"Nieudane Państwa" i "Fasadowe Demokracje"
październik 10, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
"Powstań Polsko zrzuć kajdany..."
maj 12, 2003
przesłała Elżbieta
Przykład przyszedł z góry
sierpień 13, 2004
Antyfaszysta roku 2003 aresztowany!
styczeń 4, 2007
hahaha antifa
Winy i grzechy
lipiec 18, 2003
Krzysztof Szymański
Politycy już znają wyniki referendum
Znali je od dawna

czerwiec 9, 2003
Szturmy kanadyjskie
styczeń 24, 2006
zaprasza.net
Głodomór na Ukrainie Lazara Kaganowicza
listopad 14, 2007
przysłał ICP
Eklezjalna lustracja
czerwiec 28, 2006
Adam Wielomski
Monarchia
kwiecień 27, 2003
przesłała Elżbieta
Korporacyjna maszyna wojenna stosuje terror
sierpień 21, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Jajko czy kura? - Kapitalizm (3)
lipiec 28, 2004
Artur Łoboda
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media