|
23 seniorów zmarło po pierwszej dawce szczepionki.
|
|
Pfizer: Liczba przypadków nie jest alarmująca, jest zgodna z założeniami.
Norweska Agencja Medyczna Statens Legemiddelverk poinformowała, że trwa badanie przyczyn zgonów. Sekcja zwłok 13 seniorów wykazała, że powodem mogły być reakcje niepożądane po podaniu preparatu.
„Opinie lekarskie sugerują, że powszechnie notowane reakcje niepożądane na szczepionki mRNA, takie jak gorączka i nudności, mogły przyczynić się do śmiertelnych przypadków wśród niektórych spośród osłabionych pacjentów” – powiedział główny lekarz norweskiej agencji Sigurd Hortemo.
Już teraz władze medyczne Norwegii zaktualizowały zalecenia dotyczące szczepień, wskazując na szczególną ostrożność w przypadku osób schorowanych, o osłabionej odporności.
Natomiast Instytut Zdrowia Publicznego Norwegii poinformował: „W przypadku osób, których oczekiwana długość pozostałego życia jest krótka, korzyści płynące z zaszczepienia mogą być marginalne lub pomijalne”.
W sumie w Norwegii zaszczepiono już około 25 tysięcy starszych osób. W kraju tym prowadzona jest szeroko zakrojona akcja szczepienia pensjonariuszy domów opieki, w których średnio co tydzień umiera około 400 osób.
Natomiast norweska agencja medyczna przyznała, że w testach przeprowadzonych przez koncern Pfizer/BioNTec przed wprowadzeniem szczepionki na rynek, była niewielka liczba osób powyżej 85. roku życia.
Komentując sprawę dla Bloomberga koncern Pfizer poinformował, że współpracuje z Norwegami i ocenia, iż „liczba przypadków nie jest alarmująca, jest zgodna z założeniami”
|
|
16 styczeń 2021
|
|
RMF
|
|
|
|
Walka w sieci
luty 2, 2004
szkodnik
|
Rehabilitacja
marzec 17, 2008
Marek Jastrząb
|
Rozliczenie "Solidarnosci"
maj 19, 2006
przeslala Elzbieta
|
Germar Rudolf skazany na 30 miesięcy więzienia za "negowanie Holokaustu"
marzec 19, 2007
bibula- pismo niezależne
|
Mój wróg – moje państwo
marzec 24, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Polityka sięgnęła bruku
styczeń 6, 2003
http://newsweek.redakcja.pl/
|
Umysłowy uwiąd
październik 28, 2008
Karol Jasiński
|
Kilka słów prawdy o bezrobociu
marzec 17, 2004
Adrian Dudkiewicz
|
Ekonomia na codzień czyli historie lokalne.
kwiecień 5, 2004
Jan lucjan Wyciślak
|
"Gdyby nie Balcerowicz to bylibyśmy drugą Ukrainą"
listopad 6, 2004
|
Gmina Kraków zaciągnęła 40 mln zł kredytu w DB 24 SA
styczeń 2, 2003
PAP
|
Prośba do Pana Boga (tytuł redakcji)
grudzień 17, 2006
Antoni39 lat
|
Europejska abrakadabra
kwiecień 10, 2003
Andrzej Kumor
|
Łatwo "obrzucić błotem", trudniej przyznać się do błędu
grudzień 3, 2002
PAP
|
Kosowo na zawsze serbskie!!!
luty 18, 2008
Redakcja portalu Jednodniówka Narodowa
|
"Ten sędzia nie ma zasad"
styczeń 24, 2003
http://www.se.com.pl/
|
"Prawo rasy wyższej"
sierpień 13, 2007
przysłał ICP
|
Kto rządzi w białym domu?
marzec 8, 2009
tomeq
|
Gra o główna nagrodę - część II
grudzień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
|
Przepraszamy za usterki
listopad 17, 2005
zaprasza.net
|
|
|