ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Ciekawe strony

Czy w “szczepionkach anty-Covid” znajdują się hydrożele magneto-reaktywne? 
Magnesy i monety są przyciągane przez miejsca “zaszczepienia” 
Skazany za pestki moreli, B17  
Faszyzm w barwach demokracji 
Dr.Coleman szczepionka Covid możne zabić każdego 
Wszystkie zaszczepione istot zaczną umierać jesienią  
Iwo Cyprian Pogonowski 
Notka wikipedii dotycząca osoby prof. Iwo Cypriana Pogonowskiego 
Planet Lockdown 
Planet Lockdown to film dokumentalny o sytuacji, w jakiej znalazł się świat. Twórcy filmu rozmawiali z niektórymi z najzdolniejszych i najodważniejszych umysłów na świecie, w tym z epidemiologami, naukowcami, lekarzami, prawnikami, aktywistami, mężem stanu... 
Covid to operacja wojskowa 
Nowa holenderska minister zdrowia wyznaje: „Musimy wykonywać rozkazy NATO, USA i NCTV; Covid to operacja wojskowa” 
Powszechny nakaz maskowania nadal jest bezprawny 
Pomimo nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nakaz zakrywania twarzy jest bezprawny. 
Hiszpański rząd przyznał się do powietrznego spryskiwania całej ludności chemikaliami 
Podczas strategicznie zaplanowanego „stanu wyjątkowego” covid-19, Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) upoważniła hiszpański rząd do rozpylania z nieba śmiertelnych smug chemicznych . 16 kwietnia 2020 r. hiszpański rząd po cichu przyznał, że upoważnił wojsko do rozpylania biocydów na całą populację.  
Iran dziesiątkuje izraelskie miasto portowe Hajfę pociskami kasetowymi; 2 osoby zabite, samochody... 
 
Aresztowanie Prezydenta Korei Południowej 
 
Israelis protest in Jerusalem against PM Netanyahu 
Netanyahoo is a criminal just like Trumpy wumpy
Netanyahoo jest kryminalistą tak samo jak tępy głupek 
Polskie firmy nie obsługuja POLICJANTÓW 



 
Szczepionka na covid ma służyć genetycznej mutacji ludzkości 
Dr. Andrew Kaufman Responds To Reuters Fact Check on COVID-19 Vaccine Genetically Modifying Humans
 
In the first interview the two discussed the coronavirus, they covered testing and they covered the vaccine. The video was quickly approaching 100k views but YouTube removed the video after only a couple days. This video will likely be taken down as well, because it does not conform to the establishment's narrative.

Not only did YouTube remove the previous video, Reuters, which is a massive international news publication that news sites from all over the world obtain their talking points from, published a fact checking report attempting to debunk Dr. Kaufman's claims that the new COVID-19 DNA vaccine would genetically modify humans. In this must see report, Dr Kaufman responds to the Reuters ‘fact checking’ report.
 
Warto posłuchać 
Chociaż scyzoryk się w kieszeni otwiera - to musimy zapamiętać takie zdarzenia i przypomnieć przed Trybunałem do spraw zbrodni kowidowych 
Zdzisława Piasecka na temat szokujących zmian w polskim systemie edukacji 
O skandalicznych zmianach w polskim systemie edukacji, który wkrótce ma zostać włączony w tzw. Europejski Obszar Edukacji 
FDA ogranicza stosowanie szczepionki J&J z powodu powikłań 
Amerykańska agencja zmieniła swoje stanowisko z uwagi na wysokie ryzyko wystąpienia powikłania po przyjęciu preparatu Janssen, czyli zakrzepicy z zespołem małopłytkowości (TTS).  
Im – wolno, nam – nie 
Wielka bitwa o port w Hajfie zakończyła się. Chiny rozpoczną swe zawiadywanie portem w roku 2021, co postawi USA przed alternatywą, czy Szósta Flota będzie dalej zawijała do Hajfy, czy też należy urzeczywistnić pogróżkę wycofania się? 
Wzrost o 6000% zgonów spowodowanych szczepieniami w pierwszym kwartale 2021 r. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2020 r 
Jak można się spodziewać, gdy nowe eksperymentalne „szczepionki”, które nie zostały zatwierdzone przez FDA, otrzymają zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach w celu zwalczania „pandemii”, która ma obecnie ponad rok, liczba zgonów po zastrzykach tych zastrzyków gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych. populacji o ponad 6000% na koniec pierwszego kwartału 2021 r., w porównaniu do odnotowanych zgonów po szczepionkach zatwierdzonych przez FDA na koniec pierwszego kwartału 2020 r. 
CZY ROZUMIESZ SKĄD ZAMIESZKI I PRÓBA WYWOŁANIA WOJNY DOMOWEJ W USA?  
nie podejmuje żadnych interwencji w stosunku do osobników kierujących takimi organizacjami jak „Antifa” i Black Lives Matter – czyli George Sorosowi, Billowi Gates czy Amerykański wirusolog i członek powołanej przez administrację Donalda Trumpa grupy zadaniowej ds. epidemii COVID-19 Anthony Fauci – który jest siłą napędową dla Gatesa i Sorosa w sparawie Covid-19 i szczepionek. – to wszystko, zaprzecza opisom powyższego artykułu. Myślę że czas pokaże co dalej… 
NIEMIECKI LEKARZ OPOWIADA CIEKAWOSTKI (DNI ŚFIRUSA 4) 
 
więcej ->

 
 

Już nic polskiego

Ministerstwo Skarbu Państwa wyraziło zgodę na bezprecedensową sprzedaż łódzkiego Zespołu Elektrociepłowni. Jego nabywcą może być szwedzki rząd.

Monopol po szwedzku

Najpó?niej pod koniec roku ma zostać rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż Zespołu Elektrociepłowni (ZEC) w Łodzi. Jedna z dwóch spółek ubiegających się o jego kupno to firma całkowicie kontrolowana przez szwedzki rząd. Sfinalizowanie transakcji oznaczać będzie, że Łód? jako jedyne miasto w Polsce pozbędzie się sieci ciepłowniczej, a całkowite sprzedanie ZEC doprowadzi w przyszłości do stosowania praktyk monopolistycznych. Na decyzji Ministerstwa Skarbu Państwa ucierpieć mogą nie tylko łodzianie, odbiorcy ciepła, ale także dotychczasowi pracownicy elektrociepłowni.
Podobnie jak inne tego typu zakłady w całej Polsce, łódzka elektrociepłownia szykowana jest do prywatyzacji. Jednak tylko tutaj sprzedana ma być również cała sieć ciepłownicza. W okolicach miasta są ?ródła geotermalne, które można byłoby wykorzystać, przystosowując istniejącą sieć. Pozwoliłoby to w przyszłości na czerpanie stosunkowo taniej energii cieplnej. Jednak czy będzie to możliwe w sytuacji, gdy sieć ciepłownicza zostanie sprzedana zachodniemu inwestorowi? Ten może nie zgodzić się na wykorzystanie swoich urządzeń. Naukowcy z Politechniki Łódzkiej i niektórzy łódzcy radni biją na alarm: oddanie sieci jest jak pozbycie się kaloryfera z własnego domu.
Do przetargu, który ma być rozstrzygnięty pod koniec roku, stanęły dwie firmy - francuska Dalkia Termika i szwedzki Vattenfall. Jedna z nich we?mie udział w prywatyzacji łódzkiego ZEC. Szwedzka firma to koncern będący całkowitą własnością rządu Szwecji. Skarb Państwa nie sprzedaje zatem ZEC prywatnemu inwestorowi, ale obcemu państwu. Łódzka Liga Polskich Rodzin zbiera w tej sprawie podpisy i chce złożyć protest na ręce premiera. - Elektrociepłownia jest połączona z zakładem sieci cieplnej oraz ma całą sieć ciepłowniczą. Sprzedanie tego jednej firmie spowoduje monopol zarówno na przesył energii, jak i jej wytwarzanie. Grozi to podniesieniem cen energii - twierdzi poseł Urszula Krupa (KP LPR). Krupa zauważa, że mówiąc o prywatyzacji, sprzedaje się zakład państwowej firmie zagranicznej.
Elektrociepłownia jest jedną z nielicznych firm w Łodzi, które przynoszą zysk. I to niebagatelny, bo za ubiegły rok wyniósł on 13 mln zł. Sprzedaż czegoś, co przynosi straty, jest zrozumiała, ale pozbywanie się ?ródła czystego dochodu, który trafia przecież do budżetu państwa, jest co najmniej zagadkowe. Planowana sprzedaż sieci, należącej do Skarbu Państwa, prywatnemu właścicielowi może grozić wzrostem cen energii. Za nieuregulowanie kwestii własności elektrociepłowni radni łódzkiej rady miejskiej obwiniają obecny i poprzedni rząd.
Łód? jest jedynym miastem w Polsce, w którym podczas prywatyzacji nie oddzielono wytwórców od dystrybutorów energii cieplnej. Zespół Elektrociepłowni w Łodzi - bo taką nazwę nosi - jest największym w kraju producentem ciepła. Dodatkowo posiada własną, miejską sieć dystrybucji, która kilkadziesiąt lat temu była budowana niezależnie od elektrociepłowni, a pieniądze na ten cel wyłożyło miasto. Dzięki temu ciepło jest dostarczane do odbiorców bez pośredników, a tym samym jego koszty są stosunkowo niewielkie. Oprócz energii cieplnej elektrociepłownia produkuje też energię elektryczną, która pokrywa 30 proc. zapotrzebowania miasta. Niestety, na skutek opieszałości Ministerstwa Skarbu Państwa do dzisiaj nie udało się skomunalizować sieci ciepłowniczej. Formalnie nie należy więc ona do miasta i tym samym zostanie wraz z ZEC wystawiona na sprzedaż; potem nie będzie już można jej odzyskać.
Decyzję o prywatyzacji Zespołu Elektrociepłowni (ZEC) w Łodzi Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło na początku tego roku. Władze miasta protestowały, prezydent Jerzy Kropiwnicki złożył w ministerstwie pismo, w którym sprzeciwia się takiej formie sprzedaży ZEC. Jednak protesty na nic się nie zdały. Ministerstwo Skarbu Państwa nie cofnęło raz przyjętej decyzji. Podjęto stosowne kroki i ogłoszono przetarg. Dokumenty złożyły trzy wielkie konsorcja - dwa francuskie i jedno szwedzkie. Do walki o łódzki ZEC stanęły firmy powiązane z koncernem Dalkia Termika, z niemieckimi EnBW, Stadtwerke Leipzig i Eniva, oraz szwedzki Vattenfall (całkowita własność rządu Szwecji). Ostatecznie na placu boju pozostały dwie firmy. Sprzedaż zakładu powinna nastąpić pod koniec roku.

Zezwolenie na zwolnienie
Czym dla Łodzi jest sprzedaż ZEC? Ta jedna z najlepszych firm w województwie zatrudnia dziś ponad 2,7 tys. pracowników. Dodatkowo w spółkach zależnych od ZEC pracuje kilkaset osób. W 2001 r. zakład osiągnął zysk w wysokosci ponad
16 mln zł, przychód ze sprzedaży wynosił ponad 700 mln zł. Wska?niki ekonomiczne za 2002 r. są podobne. Wynika z tego, że firma świetnie prosperuje. Jest zatem smakowitym kąskiem dla zagranicznego inwestora. Już teraz mówi się o redukcji zatrudnienia. Co będzie po sprzedaży? Pracownicy negocjują pakiety socjalne. Jednak na jaki czas, dowiedzą się, gdy zostanie podpisana umowa o prywatyzacji. A wtedy może być podobnie, jak w elektrowni w Połańcu - tam podpisane gwarancje socjalne nie były przestrzegane i po wejściu nowego właściciela wiele osób straciło pracę. Jednak załoga ZEC nie chce protestować - nowi inwestorzy obiecali im udziały w spółce. Ci, którzy zostaną, mają dostać akcje wartości od 10 tys. zł do 100 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że prywatyzacja ma kosztować 1 mld zł i sprzedanych ma być 85 proc. akcji ZEC, prawdopodobnie są to obietnice bez pokrycia.
W tej chwili Łód? jest miastem o najwyższym wska?niku bezrobocia - oficjalnie wynosi on prawie
20 proc., nieoficjalnie mówi się nawet o 25-28 proc. Nowy właściciel to zagrożenie dla pracowników zatrudnionych w ZEC, podobne zagrożenie czują też władze Łodzi. Jednak nikt się z tym nie liczy, bo decyzje zapadają wyżej. Jeśli wielki zachodni koncern, który za kilka miesięcy zostanie właścicielem ZEC, potraktuje pakiety socjalne pracowników jak nic nieznaczące obietnice, rozpocznie się redukcja załogi i wiele osób straci pracę (należy pamiętać, że w Polsce, a zwłaszcza w Łodzi, ponad 3 tys. miejsc pracy to utrzymanie dla prawie 12 tys. osób). Władze miasta obawiają się też, że nowy właściciel, który jest monopolistą na łódzkim rynku, zechce jak najwięcej zarobić i podyktuje wysokie ceny za energię i ciepło. Dlatego władze miasta starają się o zmianę przepisów przetargowych; chcą oddzielić elektrociepłownię od zakładów energetycznych. Jednak, jak twierdzi Ministerstwo Skarbu Państwa, przetarg wszedł już w taką fazę, że nic się nie da zmienić. Łodzianie jednak nie rezygnują. Na początek września zapowiadają manifestację przeciw sprzedaży elektrociepłowni.

Polski rynek energii
Prywatyzacja polskiej elektroenergetyki jest zaawansowana jedynie w odniesieniu do elektrociepłowni. Proces przekształceń własnościowych spółek z tego podsektora rozpoczęto w 1998 r., gdy weszła w życie podpisana w 1997 r. umowa sprzedaży 55 proc. akcji Elektrociepłowni Kraków SA dla konsorcjum firm francuskich EDF i Finelex BV oraz gdy przeprowadzono pierwszy etap prywatyzacji Elektrociepłowni Będzin SA, wprowadzając do publicznego obrotu akcje tej spółki. Dotychczas sprywatyzowano już dziewięć elektrociepłowni, trwa prywatyzacja kolejnych trzech, dwie dalsze zostały włączone do Południowego Koncernu Energetycznego. Najmocniejszą pozycję na tym rynku zdobył francuski EDF, który bezpośrednio lub przez swoje spółki-córki kontroluje obecnie sześć z dziewięciu sprywatyzowanych elektrociepłowni. Drugim co do wielkości potentatem jest szwedzka firma Vattenfall, która zaczęła działać na polskim rynku w 1992 r. W 1999 r. nabyła 55 proc. akcji Elektrociepłowni Warszawskich S.A., największego producenta energii cieplnej w kraju (24 proc. udziałów w rynku) oraz wiodącego producenta energii elektrycznej w Warszawie (60 proc. energii elektrycznej). Elektrociepłownie Warszawskie to pięć zakładów produkcyjnych: Żerań, Siekierki, Kawęczyn, Wola i Pruszków, których ogólne zdolności produkcyjne wynoszą ok. 5,6 tys. MW energii cieplnej i ok. 1 tys. MW energii elektrycznej. Spółka zatrudnia obecnie 3,4 tys. pracowników. W 2001 r. Vattenfall nabył pakiet 33 proc. akcji Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, największego dystrybutora w Polsce (11 proc. energii elektrycznej sprzedawanej w kraju), który obsługuje ponad milion klientów indywidualnych i przemysłowych. Firma ma strukturę grupy kapitałowej. Należy do niej 15 spółek działalności podstawowej, w tym spółka zajmująca się obrotem energią elektryczną, 3 spółki wspomagające działalność podstawową i 7 spółek działalności pomocniczej.
18 sierpień 2003

Anna Surowiec, Robert Popielewicz 

  

Archiwum

Brońmy Józefa Oleksego!
grudzień 23, 2004
antykomunista
Antyzwiązkowa krucjata
styczeń 24, 2004
Adrian Dudkiewicz
Albo, albo
luty 21, 2006
Bliżej naprawienia krzywd
kwiecień 13, 2006
Leszek Skonka- Wrocław
2009.03.05. Serwis wiadomości ze świata bez cenzury
styczeń 1, 2003
tłumacz
Holandia i ONZ odpowiedzą za masakrę w Srebrenicy?
listopad 16, 2002
PAP
Demokracja na wynos
marzec 13, 2006
Piotr Ciszewski
Obud? się Polski Narodzie !
marzec 31, 2004
Elzbieta
Piękny sen
czerwiec 7, 2006
...
Kasablanka i Bordo
maj 7, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Żydowska Agencja JTA: Polska jednym z największych przyjaciół Izraela
październik 5, 2006
Mgr inż. Józef Bizoń
Komunikat
maj 22, 2006
przeslala Elzbieta
Miłość XXI wieku
marzec 8, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
Opinia Biskupów USA o Sytuacji w Iraku
listopad 25, 2007
Iwo Cyprian Pogonowski
"Nie udaje"
kwiecień 14, 2003
Dziennikarska (nie)rzetelność
grudzień 8, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Nie zmarnować tej szansy
październik 18, 2003
Nasz Dziennik
Prostowanie krętaczy
wrzesień 7, 2003
przesłała Elżbieta
Noe
kwiecień 15, 2003
red. Krzysztof
POLSKA - UNIA 6
listopad 24, 2002
Prof. Jerzy Nowak
więcej ->
 
   


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media