ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Komunizm wedle Kornela Morawieckiego 
30 wrzesień 2019     
Globaliści planują "zaszczepić" ludzkość poprzez żywność 
10 styczeń 2023      Jakub Bruns
Arabska kwadratura koła 
22 marzec 2011      Artur Łoboda
Kiedy wymrą maskodonty? 
6 październik 2020      Artur Łoboda
Czarna propaganda przeciw PiS, już ruszyła 
29 październik 2015      Artur Łoboda
Sejmowy MOTŁOCH napluł na groby ofiar 
12 lipiec 2013      Artur Łoboda
Katyń 1940 - Smoleńsk 2010 - ta sama retoryka 
15 marzec 2013      Artur Łoboda
Ponowne wezwanie do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o podanie podstawy prawnej 
15 marzec 2011      Artur Łoboda
Katherine Watt oskarża koncerny farmaceutyczne i Rządy 
5 luty 2026     
Która "niezależna"  
18 styczeń 2017      Artur Łoboda
"Ubogaceni kulturowo" 
9 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Menelowe plus 
21 czerwiec 2020      Stanisław Żółtek
El Caballo, la Rueda, y el Lenguaje a través de la luz de estudios de ADN 
6 styczeń 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Koronawirus zatopi PiS 
24 luty 2020     
Wnoszę o uzasadnienie wysłania Yael Bartana jako reprezentantki polskiej kultury na 54. Biennale Sztuki w Wenecji 
22 luty 2013      Artur Łoboda
Na eskimoskiej smyczy 
30 listopad 2023     
Ekologia "zaawansowana" 
28 listopad 2016      Artur Łoboda
Kim są prawdziwi ludzie kultury? 
1 czerwiec 2010      Artur Łoboda
Polityczni gówniarze! 
20 kwiecień 2016      Artur Łoboda
Od hiszpańskiej grypy w 1918 roku Big Pharma oszukiwała opinię publiczną w kwestii bezpieczeństwa szczepionek. Rola Rockefellerów 
2 maj 2022     

 
 

Polnische wirtschaft




Znowu ciepły dzień i znowu nie wytrzymałem.
Po ostatnim - bardzo ostrym wspinaniu się po stromych wzniesieniach - dystrybutor na stacji paliwowej pokazał mi spalanie 5,3 litra paliwa.
I jak tu siedzieć w domu?

Kręcę się zygzakiem w stronę południa i z jednego wzniesienia - wjeżdżam na drugie.

W pewnym momencie - daleko za Łąckiem stanąłem w korku ulicznym na bardzo lokalnej drodze.
Po 15 minutach czołgania za kolumną samochodów wkurzyłem się i zjechałem w lewo - w las.
Po kolejnych dwudziestu minutach wróciłem z powrotem na drogę i kilkaset metrów dalej - ta sama kawalkada.
Znowu skręciłem w stronę wodospadu, a potem w ślepą dróżkę.

Za trzecim razem droga była wolna.
Pojechałem do końca - by się upewnić, że kilkanaście kilometrów dalej droga kończyła się i przechodziła w szlak turystyczny.

Wracając zatrzymałem się przy Weselu - którego uczestnicy wcześniej tarasowali mi drogę.
Wystrojeni Górale w ludowe stroje. Konie, furmanki i .....
Gdzie te - do cholery- ciupagi? - pomyślałem.

Przychodzi facet z krakowską rejestracją samochodu i ogląda sobie ludzi...
Zupełnie poważnie pomyślałem wtedy, że uczestnicy wesela mogliby mnie wziąć za KAPO z Sanepidu - który przyjechał z Krakowa - bo żaden miejscowy by się nie odważył.
W każdym razie Wesele to było bardzo dostojne - choć Para Młoda je wcześniej opuściła - zapewne - by się przebrać.


Pejzaże Polski są piękne!
Właśnie dla piękna polskiej przyrody robię sobie wycieczki - bo to z pewnością doskonałe lekarstwo na infekcje - wzmacniające odporność!

Ale w ciągu swoich ostatnich wycieczek wyciągnąłem szokujące dla mnie wnioski.

Odwiedziłem wiele Krajów Europy.
Jeżdżąc po Słowenii stwierdziłem wiele lat temu, że ludzie tam żyjący są bogatsi niż w Austrii.
W tym sensie, że dbają bardziej o swoje obejście - niż Austriacy i ciężko pracując - budują wspaniałe domy.
Słoweńska wieś jawiła mi się jako przykład doskonałego wykorzystania rynku europejskiego.
Chociaż pamiętałem, że i w latach rządów Tito - Słowenia była bogata - jak na tamte czasy - z powodu powiązań gospodarczych i granicy z Włochami.

Otóż w ostatnich dniach przyznałem z wielką przyjemnością, że Polacy po ciężkiej pracy ostatnich lat dorobili się wspaniałych gospodarstw.
Możemy dla CAŁEJ EUROPY służyć przykładem pracowitości i inteligencji!

To nie jest kokieteria.
Nawet bardzo stare domy są wyjątkowo inteligentnie odnawiane i zachowując swój pierwotny wygląd - cieszą oko.
Dom pracującego mieszkańca wsi wygląda dziś - niczym Nasze wyobrażenie wspaniałego dworu - w latach komuny.

Bądźmy dumni z Tych ludzi.
Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Obelżywe kiedyś niemieckie określenie o charakterze pejoratywnym - "Polnische wirtschaft" dokonało obrotu o 180 stopni.

W latach Zaborów - a później okupacji i wyniszczenia Polski przez Niemców, gospodarstwa faktycznie były biedne i zaniedbane.
Lata niszczenia gospodarstw przez komunę - przedłużyły ten stan.

Gdy jednak pojawiła się minimalna szansa odbicia się od dna - to Polacy ją doskonale wykorzystali.
Pracując za dużo niższe pensje - niż Obywatele Krajów zachodnich - zbudowali lepsza przyszłość - dla swoich dzieci.
I trzeba pilnować - by politycy nie położyli na tym łapy - jak w przypadku ostatniej Ustawy futerkowej.
4 październik 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

A mi się to składa tak, że z tymi tchórzofretkami i ubojem rytualnym, to otwieramy się na obszar syntetycznego jedzenia, który koreluje z "eko" - energią, elektrycznymi pojazdami, odejściem od karbonizacji, szybkim rozwojem "medycyny", słowem, niczym eksplozja Japonii po wizycie admirała Perrego.
A zatem, Polska przedmurzem globalizmu i technokratycyzmu.
"Ucieczka do przodu", za którą zapłacimy najwyższą cenę, jak za Zaleszczyki.
A potem będą naszym zstępnym prawić, że przez to, że jako jedni z pierwszych ustawiliśmy w pełnej mocy żagle z wiatrem historii, to i tak ponieśliśmy jak najmniejsze straty i obroniliśmy wartości.

2020-10-05
Magellan

 

Mam 66 lat, jestem miastowy, ale ludzie ze wsi ( w moim wieku), z ktorymi pracowalem na emigracji, zawsze opowiadali mi ,ze 95% domow, wybudowali( lub ich rodzice ) za tzw. komuny. I to wlasnie boli zydostwo, ze zrobili to z wlasnych zarobkow i bez pomocy bankow! Ludzie, ktorzy byli na emigracji co najmniej 15-20 lat - obojetnie w jakim kraju- zawsze mowili ,ze w Polsce nie bylo komuny, tylko socjalizm, lepszy lub gorszy, ale socjalizm. Ja mowilem ,ze byla komuna ( i to mocna) w latach , 1945-1955. Ale wszyscy wiemy, kto wtedy rzadzil. Nam potrzebne byly kosmetyczne zmiany w 1989 roku, a nie reformy Balcerowicza i calej tej holoty posolidarnosciowej ( prawdziwa solidarnosc zostala wyrzucona na Zachod lub inicestwiona w Polsce). Dla ludzi interesujacych sie polska polityka powojenna, sugeruje przeczytac ksiazke: " Rewolta Marcowa" J. Brochocki.

2020-10-06
zygi

 

zygi

chyba nie byłeś ostatnio na wsi.
W stosunku do lat "komuny" przepaść...

W ostatnich dziesięciu latach ilość domów na wsi  uległa podwojeniu (!)
A te nowe - budowane inną technologią - wyglądają bardzo okazale.
Do tego otoczenie domów jest bardzo zadbane.
Miło oku na takich widokach spocząć.

2020-10-06
Artur Łoboda

 

Pelna zgoda, polska wies wyglada okazale, piekne domki ,zadbane. Inne materialy, inny styl i sposob budowania. Chodzilo mi tylko oto ,by nie krytykowac bezkrytycznie wszystko, co bylo za PRL, tym bardziej, ze wiekszosc chlopow wyjechala za chlebem na Zachod i najczesciej to te pieniadze sprawily ze polska wies wypiekniala.

2020-10-06
zygi

  

Archiwum

Australijski Wielgus...i jego druzyna
czerwiec 23, 2007
Elzbieta Szczepanska
Dowcipy socjalistów
styczeń 22, 2004
17 kwietnia 2008
styczeń 13, 2009
przysłał ICP
Gdzie są profesorowie z dawnych lat ?
listopad 14, 2008
Zygmunt Jan Prusiński
General Conclusion of Irving’a trial
kwiecień 15, 2008
przysłał ICP
Jak łatwo poniektórymi manipulować czyli o minach Giertycha
październik 31, 2007
Artur Łoboda
AN OPEN LETTER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT
marzec 14, 2005
Andrzej Gwiazda
Szefowie przedsiębiorstw powinni obciąć sobie zarobki
wrzesień 11, 2002
zaprasza.net
Szaron nawołuje USA do ataku na Irak
sierpień 16, 2002
IAR
Izrael chce od USA 4 mld dolarów
styczeń 3, 2003
przyjaciel portalu
Przegrana Leppera
wrzesień 22, 2006
Władysław Chmiel
Na usługach korporacji
październik 30, 2005
PAP
Uczcie się czytać między wierszami
kwiecień 19, 2003
Alina
Herezja Amerykańska, Egoizm i Pogarda Dla Miłosierdzia
czerwiec 27, 2008
Iwo Cyprian Pogonowski
PROGRAM WYBORCZY ( 1997 ). Polonijnego Stowarzyszenia Patriotów Narodu Polskiego
styczeń 30, 2003
sss
październik 25, 2004
Chirurgiczne cięcie, czyli sobot(k)a w piątek
grudzień 17, 2005
Marek Olżyński
W obliczu zaostrzającego się konfliktu USA - Rosja...
czerwiec 5, 2007
aktualności pnlp
Bez-prawo po raz kolejny
kwiecień 10, 2003
Adam Zieliński
Islam w Rozterce
listopad 30, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media