ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Teorie "profesura" 
13 maj 2020      Artur Łoboda
Koszt Najazdu USA na Irak 
5 wrzesień 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Hindenburg i „Kariera” Hitlera  
8 czerwiec 2013      Iwo Cyprian Pogonowski
Polacy! Nie dajcie się zrobić w konia! 
17 kwiecień 2020      Krzysztof Pasierbiewicz
Bin Laden vs Bush Acciording to Wikipedia 
7 październik 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
Czym jest terapia genetyczna? 
13 marzec 2021     
Niemcy nigdy tak naprawdę nie zmierzyły się z własną historią. Prościej było ją odrzucić 
28 wrzesień 2017      Konrad Kołodziejski
Zygmunt Jan Prusiński NOCE POD PARASOLAMI - część trzecia 
13 marzec 2022      Zygmunt Jan Prusiński
Informacja o przestępstwie popełnionym przez NIK 
29 maj 2015      Artur Łoboda
SZEŚCIOLATKI DO PRACY, WŁADZA NA BEZROBOCIE, INWALIDZI DO URN! 
8 grudzień 2013      Ewa Englert-Sanakiewicz
Dlaczego ludzie są teraz takimi dupkami? 
24 październik 2014      www.polskawalczaca.com
PiS dziarsko walczy z problemami, które sam tworzy 
4 maj 2020      Artur Łoboda
„Dobra zmiana” do poprawki 
1 maj 2016      Gadający Grzyb
"Druga fala" 
5 listopad 2020      Artur Łoboda
Jedyna rozsądna przyszłość Polski 
23 grudzień 2012      Artur Łoboda
Technika wojenna XXI wieku 
4 kwiecień 2022      Artur Łoboda
Wirusowe urojenia 
2 wrzesień 2020     
Odkrywca HIV i laureat Nobla w dziedzinie medycyny jest pewny, że koronawirus SARS-CoV-2 został stworzony przez człowieka 
19 kwiecień 2020      Alina
Lepiej z mądrym stracić – niż z głupim zyskać 
26 październik 2013      Artur Łoboda
Zachód na szczycie śmierci, wschód w normie – dr John Campbell bije na alarm – szczepionki mRNA działają 
6 czerwiec 2025      Dr. John Campbell

 
 

Polnische wirtschaft




Znowu ciepły dzień i znowu nie wytrzymałem.
Po ostatnim - bardzo ostrym wspinaniu się po stromych wzniesieniach - dystrybutor na stacji paliwowej pokazał mi spalanie 5,3 litra paliwa.
I jak tu siedzieć w domu?

Kręcę się zygzakiem w stronę południa i z jednego wzniesienia - wjeżdżam na drugie.

W pewnym momencie - daleko za Łąckiem stanąłem w korku ulicznym na bardzo lokalnej drodze.
Po 15 minutach czołgania za kolumną samochodów wkurzyłem się i zjechałem w lewo - w las.
Po kolejnych dwudziestu minutach wróciłem z powrotem na drogę i kilkaset metrów dalej - ta sama kawalkada.
Znowu skręciłem w stronę wodospadu, a potem w ślepą dróżkę.

Za trzecim razem droga była wolna.
Pojechałem do końca - by się upewnić, że kilkanaście kilometrów dalej droga kończyła się i przechodziła w szlak turystyczny.

Wracając zatrzymałem się przy Weselu - którego uczestnicy wcześniej tarasowali mi drogę.
Wystrojeni Górale w ludowe stroje. Konie, furmanki i .....
Gdzie te - do cholery- ciupagi? - pomyślałem.

Przychodzi facet z krakowską rejestracją samochodu i ogląda sobie ludzi...
Zupełnie poważnie pomyślałem wtedy, że uczestnicy wesela mogliby mnie wziąć za KAPO z Sanepidu - który przyjechał z Krakowa - bo żaden miejscowy by się nie odważył.
W każdym razie Wesele to było bardzo dostojne - choć Para Młoda je wcześniej opuściła - zapewne - by się przebrać.


Pejzaże Polski są piękne!
Właśnie dla piękna polskiej przyrody robię sobie wycieczki - bo to z pewnością doskonałe lekarstwo na infekcje - wzmacniające odporność!

Ale w ciągu swoich ostatnich wycieczek wyciągnąłem szokujące dla mnie wnioski.

Odwiedziłem wiele Krajów Europy.
Jeżdżąc po Słowenii stwierdziłem wiele lat temu, że ludzie tam żyjący są bogatsi niż w Austrii.
W tym sensie, że dbają bardziej o swoje obejście - niż Austriacy i ciężko pracując - budują wspaniałe domy.
Słoweńska wieś jawiła mi się jako przykład doskonałego wykorzystania rynku europejskiego.
Chociaż pamiętałem, że i w latach rządów Tito - Słowenia była bogata - jak na tamte czasy - z powodu powiązań gospodarczych i granicy z Włochami.

Otóż w ostatnich dniach przyznałem z wielką przyjemnością, że Polacy po ciężkiej pracy ostatnich lat dorobili się wspaniałych gospodarstw.
Możemy dla CAŁEJ EUROPY służyć przykładem pracowitości i inteligencji!

To nie jest kokieteria.
Nawet bardzo stare domy są wyjątkowo inteligentnie odnawiane i zachowując swój pierwotny wygląd - cieszą oko.
Dom pracującego mieszkańca wsi wygląda dziś - niczym Nasze wyobrażenie wspaniałego dworu - w latach komuny.

Bądźmy dumni z Tych ludzi.
Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami.

Obelżywe kiedyś niemieckie określenie o charakterze pejoratywnym - "Polnische wirtschaft" dokonało obrotu o 180 stopni.

W latach Zaborów - a później okupacji i wyniszczenia Polski przez Niemców, gospodarstwa faktycznie były biedne i zaniedbane.
Lata niszczenia gospodarstw przez komunę - przedłużyły ten stan.

Gdy jednak pojawiła się minimalna szansa odbicia się od dna - to Polacy ją doskonale wykorzystali.
Pracując za dużo niższe pensje - niż Obywatele Krajów zachodnich - zbudowali lepsza przyszłość - dla swoich dzieci.
I trzeba pilnować - by politycy nie położyli na tym łapy - jak w przypadku ostatniej Ustawy futerkowej.
4 październik 2020

Artur Łoboda 

  

Komentarze

 

A mi się to składa tak, że z tymi tchórzofretkami i ubojem rytualnym, to otwieramy się na obszar syntetycznego jedzenia, który koreluje z "eko" - energią, elektrycznymi pojazdami, odejściem od karbonizacji, szybkim rozwojem "medycyny", słowem, niczym eksplozja Japonii po wizycie admirała Perrego.
A zatem, Polska przedmurzem globalizmu i technokratycyzmu.
"Ucieczka do przodu", za którą zapłacimy najwyższą cenę, jak za Zaleszczyki.
A potem będą naszym zstępnym prawić, że przez to, że jako jedni z pierwszych ustawiliśmy w pełnej mocy żagle z wiatrem historii, to i tak ponieśliśmy jak najmniejsze straty i obroniliśmy wartości.

2020-10-05
Magellan

 

Mam 66 lat, jestem miastowy, ale ludzie ze wsi ( w moim wieku), z ktorymi pracowalem na emigracji, zawsze opowiadali mi ,ze 95% domow, wybudowali( lub ich rodzice ) za tzw. komuny. I to wlasnie boli zydostwo, ze zrobili to z wlasnych zarobkow i bez pomocy bankow! Ludzie, ktorzy byli na emigracji co najmniej 15-20 lat - obojetnie w jakim kraju- zawsze mowili ,ze w Polsce nie bylo komuny, tylko socjalizm, lepszy lub gorszy, ale socjalizm. Ja mowilem ,ze byla komuna ( i to mocna) w latach , 1945-1955. Ale wszyscy wiemy, kto wtedy rzadzil. Nam potrzebne byly kosmetyczne zmiany w 1989 roku, a nie reformy Balcerowicza i calej tej holoty posolidarnosciowej ( prawdziwa solidarnosc zostala wyrzucona na Zachod lub inicestwiona w Polsce). Dla ludzi interesujacych sie polska polityka powojenna, sugeruje przeczytac ksiazke: " Rewolta Marcowa" J. Brochocki.

2020-10-06
zygi

 

zygi

chyba nie byłeś ostatnio na wsi.
W stosunku do lat "komuny" przepaść...

W ostatnich dziesięciu latach ilość domów na wsi  uległa podwojeniu (!)
A te nowe - budowane inną technologią - wyglądają bardzo okazale.
Do tego otoczenie domów jest bardzo zadbane.
Miło oku na takich widokach spocząć.

2020-10-06
Artur Łoboda

 

Pelna zgoda, polska wies wyglada okazale, piekne domki ,zadbane. Inne materialy, inny styl i sposob budowania. Chodzilo mi tylko oto ,by nie krytykowac bezkrytycznie wszystko, co bylo za PRL, tym bardziej, ze wiekszosc chlopow wyjechala za chlebem na Zachod i najczesciej to te pieniadze sprawily ze polska wies wypiekniala.

2020-10-06
zygi

  

Archiwum

Polakom trzeba cudu zjednoczenia
sierpień 16, 2003
Karolina Go?dziewska
Nowy przywódca izraelskiej lewicy chce dialogu
sierpień 23, 2002
PAP
Lynch otwiera studio w Polsce
listopad 21, 2002
http://wp.pl
podziękujmy Szaronowi
kwiecień 25, 2004
PAP
Na stronie internetowej NIK można zamówić pracę magisterską
lipiec 27, 2002
PAP
Wprowadzenie M.G. do rozdziału 3 książki Izraela Szamira "PaRDeS - studium Kabały"
luty 9, 2006
Israel Adam Shamir
Koszty kapitulanctwa (1)
czerwiec 18, 2003
prof. Jerzy Robert Nowak
Izrael przyspieszy budowę nowego "muru berlińskiego"
sierpień 10, 2002
IAR
Demokraci wygrali wybory w USA
listopad 18, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Radio z wozu, koniom lżej?
kwiecień 7, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
Długiem Polska stoi
luty 17, 2005
Damian Stefański
Powtórka z historii 1
grudzień 6, 2002
Artur Łoboda
Löpper ... ?
luty 10, 2004
przysłał Adrian Dudkiewicz
Unijny Rozbiór Serbii Kosowo oddane islamistom
luty 19, 2008
Robert Wit Wyrostkiewicz
Nowa Ksiazka "Masakra w Jedwabnem", Walka z Falszowaniem Historii Polski
styczeń 24, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Czy było warto umierać za ojczyznę?
lipiec 31, 2007
Gregory Akko
Który to chodzi do synagogi?
październik 15, 2005
Artur Łoboda
Prosba
sierpień 28, 2007
Colas Bregnon - Redaktor Nuda Veritas
NEXUS - Bronie do zdalnej manipulacji mozgu
czerwiec 20, 2008
Goska
Gnidy III Rzeczypospolitej
marzec 29, 2003
Dr Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media