|
Czekam
|
|
W dniu wczorajszym media doniosły, że Mateusz Morawiecki chce wprowadzić kolejną opcję Stanu wyjątkowego i wymusić na Trybunale Konstytucyjnym by ten "stwierdził niekonstytucyjność przepisu, który nakazałby rządowi wypłatę odszkodowań przedsiębiorcom" na podstawie Artykułu 417. Kodeksu cywilnego.
Jest to przepis, który narzuca odpowiedzialność za "szkodę wyrządzoną przez niezgodne z prawem działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej". Ale też za szkodę wyrządzoną przez bezprawny akt normatywny.
Wcześniej jednak trzeba stwierdzić bezprawność tego aktu.
Jeżeli tylko policzymy "wacikowe" kwoty utracone przez narzeczonych - którzy musieli odwołać śluby i wesela - to jest to już kwota kilku miliardów.
A gdy policzymy straty przedsiębiorców - to dojdziemy do wartości budżetu RP.
We wczorajszej zapowiedzi podawano dzisiejszy dzień - jako przewidziany termin złożenie takiego wniosku do TK.
I wszystkie media milczą.
Czy to oznacza, że Morawiecki nałożył im kaganiec - czy też zrezygnował z niepodważalnie zbrodniczego posunięcia?
|
|
15 wrzesień 2020
|
|
Artur Łoboda
|
|
|
|
| Idą dwutorowo. Pierwszy to wyżej opisany, a drugi to art. 10d ustawy kowidowej. Ten jest w trakcie procedowania. |
|
2020-09-15
Magellan
|
 |
|
|
Skoro tak ostro usiłują zapewnić sobie bezkarność, to co jeszcze nawywijali o czym nie wiemy, ponad to co już wiemy?
Przy okazji widzę tu analogię do wprowadzenia moratorium na wykonywanie kary śmierci, które wprowadzili sobie nasi tajni władcy, kiedy stracili monopol władzy po 1989 roku. Potem doprowadzili prewencyjnie do zniesienia kary śmierci - przecież nie mogli dopuścić, żeby ktoś za zdradę stanu, za torturowanie, za zbrodnie na Narodzie Polskim, skazał koszernych przeważnie zbrodniarzy na utratę życia?! Co to by było, jakby w Polin powywieszali na zamordowanie gojów - koniec świata!
Twierdzenie, że żaden żydowski zbrodniarz nie został osądzony i ukarany za zbrodnie na Polakach, pozostaje przez 75 lat po II wś wciąż aktualne |
|
2020-09-15
Alina
|
 |
|
|
Nie znamy umów międzynarodowych. Myślę, że tam są niezłe kwiatki.
Chodzi w sieci filmik, jak to prezydent Serbii Vucić w trakcie podpisywania umowy z USA dowiaduje się od Trumpa, że Serbia wystąpiła z inicjatywa przeniesienia ambasady z Telaviwu do Jerozolimy. Gdy to usłyszał: oniemiał, skrzywił się i zaczął nerwowo kartkować umowę.
Tak wygląda znajomość treści "własnych" ofert na tzw. najwyższym szczeblu.
A co jest w "naszych" umowach, któż to wie? |
|
2020-09-15
Magellan
|
|
|
|
Na usługach korporacji
październik 30, 2005
PAP
|
Nowy Porządek Świata
kwiecień 13, 2003
przesłała Elżbieta
|
Open Letter to Michael Jones and Israel Adam Shamir
lipiec 27, 2008
|
Odszedł cesorz na słoneczną trawkę
styczeń 27, 2007
ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI
|
2030
lipiec 20, 2008
|
Skansen z ludzkiego życia
grudzień 29, 2003
Dziennik Polski
|
The Conspiracy Behind the European Union
maj 8, 2008
przeslala Elabieta Gawlas Toronto
|
Odezwa do nikogo
grudzień 3, 2007
|
Dzisiejsi czciciele Mamona i Kabały działają według tradycji Talmudu
wrzesień 18, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
|
Próba rozumu
wrzesień 10, 2007
Artur Łoboda
|
Nowy Prezes NIKu
maj 26, 2007
kazikop
|
Urzędniczyny i ich czyny
listopad 19, 2005
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Obcokrajowcy popełniają samobójstwa w aresztach deportacyjnych!
grudzień 23, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
|
Budżet Krakowa na 2003 roku
grudzień 11, 2002
(SIE) http://www.dziennik.krakow.pl
|
Po raz pierwszy sami sobie wybierzemy wójtów
sierpień 21, 2002
PAP
|
Stary dowcip ale postaramy się go odświeżyć
grudzień 9, 2002
zaprasza.net
|
Wicepremier Lepper padł ofiarą prowokacji...
lipiec 12, 2007
aktualności pnlp
|
Byli szefowie Agencji Rynku Rolnego wśród oskarżonych o wyłudzenie zboża
czerwiec 28, 2002
PAP
|
Modlitwa o deszcz
maj 7, 2007
Marek Olżyński
|
Prawdziwa strategia wobec III RP
czerwiec 23, 2005
totezja
|
|
|