ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj artykuł  

KIM JESTEŚMY ARTYKUŁY COVID-19 CIEKAWE LINKI 2002-2009 NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE DZIŚ W POLSCE

Inne artykuły

Miliardy dla Davida Pelega i do kieszeni oszustów 
26 marzec 2010      G. Grzyb
Przeczytałam świetny artykuł o frankowiczach 
31 styczeń 2019     
"Ostatnie pokolenie" 
27 kwiecień 2024      Artur Łoboda
Indie a Obopólne Gwarantowane Zniszczenia w Konflikcie Nuklearnym 
20 kwiecień 2012      Iwo Cyprian Pogonowski
Cicha noc 
24 grudzień 2022     
Zniewalanie „czekami bez pokrycia” 
11 luty 2010      Iwo Cyprian Pogonowski
Jakie są prawdziwe cele Rządu Donalda Tuska? 
7 styczeń 2014      Artur Łoboda
Czy ktokolwiek w Polsce rozumie brexit? 
13 sierpień 2017     
Jakieś propozycje? 
19 sierpień 2020     
Medialni odomani podnieśli dziś bunt 
10 luty 2021     
Nie będzie tłumaczenia Prokuraturo  
18 wrzesień 2021     
Jack Bernstein: Życie amerykańskiego Żyda w rasistowskim, marksistowskim Izraelu  
7 luty 2015      Jack Bernstein
Brudna polityka i brudni moralnie artyści 
26 maj 2010      Artur Łoboda
Czy mafia Majchrowskiego jest mocno osadzona w Ministerstwie Sprawiedliwości? (2) 
5 grudzień 2025     
Banksterzy w Polsce i w USA 
12 lipiec 2011      Iwo Cyprian Pogonowski
13 grudnia - 42. rocznica stanu wojennego 
13 grudzień 2023     
Oskarżenie wobec Horbanów 
20 maj 2021     
To się w pale nie mieści 
12 kwiecień 2021     
Moim prezydentem nie jest z całą pewnością 
22 maj 2015      Artur Łoboda
Zygmunt Jan Prusiński ZATOKA INTYMNEGO PRZYMIERZA - część szósta 
13 październik 2021      Zygmunt Jan Prusiński

 
 

Mafijna konwencja wyborcza

Marzec to miesiąc wielu historycznych wydarzeń.
Polskie media akcentują dziś rocznicę "marca 1968 roku", którego apogeum przypadło właśnie - na dzisiejszy dzień 8 marca.
Ale, z racji warunków pogodowych - marzec był miesiącem ożywienia aktywności człowieka, w tym wielu - wojennych kampanii.
Modelowym przykładem jest w tym wypadku osoba Adolfa Hitlera, który ożywiał się na wiosnę i najczęściej w marcu, wykonywał kolejne - radykalne kroki - wzmacniające jego władzę.
W ciągu ośmiu lat takich posunięć - zjednał sobie poparcie - ponad 90 procent Niemców i stanął u bram Moskwy.
Tylko akcja Josefa Broz Tito i potężne jesienne deszcze w Rosji 1941 roku - zamieniające drogi w błotniste koryta spowodowały, że na dziewiątą rocznicę swoich rządów - nie przywieziono mu w kajdanach Stalina.
Hitler był o krok - od panowania nad ogromnym terytorium Rosji, a wtedy nikt by mu już nie zagroził.

Dla nas - Polaków - byłaby to tragiczna sytuacja, więc powinniśmy się uczyć na błędach.
Obchodzimy właśnie ósmy rok rządów Platformy Obywatelskiej. I co przyniosła Polsce ta struktura?
W tym czasie zostały zużyte wszystkie środki finansowe Unii Europejskiej, które miały unowocześnić Nasz Kraj i rzekomo wyrównać poziom gospodarki - z niemiecką, francuską i brytyjską.
W imię tej bajecznej perspektywy - pozwoliliśmy zlikwidować bardzo ważne działy polskiego przemysłu - robiąc z siebie żebraków Europy.
Co z tego mamy?

W dniu wczorajszym odbył się spęd wyborczy - zwolenników Bronisława Komorowskiego.
Były na nim tłumy ludzi, którzy z wielką nienawiścią odnosili się do swoich przeciwników politycznych, ale też z podobną nienawiścią - do wszystkich niepopierających Platformy Obywatelskiej - Polaków.
Skąd się tam wzięło - tylu gorliwych aparatczyków?
I dlaczego wśród tych ludzi - nie było przedstawicieli Polski Walczącej - od 1944 roku - do dnia obecnego.
Odpowiedź na to pytanie jest dla mnie oczywista.
Większość uczestników owego spędu - była beneficjentami sytemu politycznego PRL-u, a potem "liberalnej" Trzeciej RP.
Na lata rządów Platformy Obywatelskiej - przypadły transze dotacji z Unii europejskiej w kwocie grubo przekraczającej 200 miliardów złotych.
Stworzone przez PO - reguły rozdysponowania tych środków przewidywały, ze "operatorzy" unijnych pieniędzy zachowują średnio - około 10 procent z tej kwoty.
Łatwo więc obliczyć, że w instytucjach obstawionych przez Platformę Obywatelską "skonsumowano" ponad 20 miliardów złotych.
Tak się działo w zarządzanych przez Marszałków Województw i Ministerstwach - tak zwanych "środków unijnych".
Ja osobiści dokumentuję - z jaką pogardą dla elementarnych norm kultury i pogwałceniem obowiązującego Prawa - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - rozdziela środki pomiędzy swoimi zausznikami.
I znaczna część z nich - karnie pojawiła się na spędzie u Komorowskiego.
Nie dziwi też obecność Prezydenta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, który przemienił podległy mu urząd w mafię przestępczą.
Kolejne matactwa wykrywane w Urzędzie Miasta Krakowa przez CBA - kończą się na odpowiedzialności jego podwładnych. Krakowska Prokuratura - wypełniona byłymi studentami Majchrowskiego - chroni tego człowieka.
Gdyby PiS powróciło do władzy - to nieuchronne byłyby tysiące postępowań sądowych - przeciwko dzisiejszym zausznikom Bronisława Komorowskiego i ten fakt stoi u przyczyny zacieśnienia szeregów taj bandy.

Głosy poparcia dla Komorowskiego - wypowiadają również członkowie "opozycji koncesjonowanej" - z lat PRL-u, którzy zostali wybrani do reprezentowania Polaków przy tak zwanym "Okrągłym Stole".
Nie znalazłem wśród "popieraczy" Komorowskiego - ani jednego z "Żołnierzy Wyklętych", czy też jedynej - niekontrolowanej przez SB organizacji: "Solidarności Walczącej".
Te informacje wystarczą by wiedzieć - z czym mamy do czynienia.
8 marzec 2015

Artur Łoboda 

  

Komentarze

  

Archiwum

Moga wracac !
maj 27, 2003
Henryk Przemyski, Nasz Dziennik, 2002-07-20
Podrzucił swoje kukułcze walory
listopad 25, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Dlaczego mamy płacić my Polacy ?
czerwiec 21, 2003
Elżbieta
"Dziennikarska rzetelność"
sierpień 20, 2002
PAP
Świte?ja, lodżja, welwiczja
sierpień 15, 2006
Mirosław Naleziński, Gdynia
Trzy stany PR. SOBCZAK i SZPAK
kwiecień 1, 2003
http://angora.pl/
Hordy zdziczałych psów
kwiecień 1, 2006
Renata Rudecka-Kalinowska
List Layli Anwar do Saddama Husseina.
styczeń 9, 2007
tezlav von roya
Papież wie, po co przyjeżdża do Polski
sierpień 18, 2002
PAP
2003-01-13
styczeń 12, 2003
zaprasza.net
Lekcja Dla USA z Walk Napoleona w Hiszpanii, 1808-1814
marzec 22, 2005
Iwo Cyprian Pogonowski
Monarchia czyli mafia
październik 18, 2003
Artur Łoboda
„Wojna Przeciwko Terrorowi” nie działa tak jak „Zimna Wojna”
wrzesień 14, 2006
Iwo Cyprian Pogonowski
Agresja ze wschodu
wrzesień 17, 2007
Marek Olżyński
Nowe wiatry ze wschodu, czy stare natchnienia?
grudzień 31, 2008
komentator
Po strzałach na Westerplatte i bombach na Wieluń
wrzesień 1, 2007
Marek Olżyński
Zdjęcia zbrodni żydowskich popełnionych na obywatelach Palestyny w tym okupowanym przez Żydów kraju
luty 16, 2008
Global Research
Kolejna wojna przez kaprala?
lipiec 18, 2006
Robert Wit
1-VIII-1944r.
sierpień 1, 2006
tatar
Trzymamy się zasad(y) - Jak kraść to miliony
wrzesień 3, 2007
Marek Głogoczowski
 


Kontakt

Fundacja Promocji Kultury
Copyright © 2002 - 2026 Polskie Niezależne Media